NOWA DO KOLEKCJI

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
jakmis83
Posty: 1176
Rejestracja: 22 maja 2015, 14:31
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 130 times
Been thanked: 141 times

Re: NOWA DO KOLEKCJI

Post autor: jakmis83 »

Sroczka pisze:Co możesz napisać nt Runebounda? Nie pakować się w to jak będzie dodruk?
Jest to gra przygodowa fantasy z pięknymi figurkami. Świetnie wykonana, pięknie ilustrowana.
Ale...graliśmy z kumplem we dwóch i: wybierasz jeden z dwóch dostępnych scenariuszy, które rozgrywasz na zasadzie "ja sobie, Ty sobie".
Interakcji jest mało, musisz dopakować postać, aby rozegrać finalną walkę z bossem.
Byłem rozczarowany, aczkolwiek nie wiem, jakie zmiany wprowadził już wydany dodatek "Nierozerwalne więzi", wprowadzający oficjalny tryb coop oraz solo.
Moja rada, to najpierw pożycz lub zagraj z kimś, kto ma, potem ewentualnie kup.
Moje Gry
Jeśli nie wiesz, jak masz zagrać, poczekaj, aż twojemu przeciwnikowi przyjdzie do głowy jakaś idea. Możesz być pewny, że będzie to idea fałszywa.
Siegbert Tarrasch
Awatar użytkownika
walkingdead
Posty: 2023
Rejestracja: 06 lut 2013, 19:57
Has thanked: 120 times
Been thanked: 309 times

Re: NOWA DO KOLEKCJI

Post autor: walkingdead »

jakmis83 pisze: W każdym razie te Zombicide Black Plaque wpisuje się w moje oczekiwania, chociaż mam obawy czy przy kupnie podstawki nie będzie konieczności kupienia Wulfsburga...
Wiesz, z Zombicide jest tak. Kupujesz podstawkę. Jest super. Potem zachęcony hype, zdjęciami na forum kupujesz dodatek z postaciami. Potem też jest super. Ale do czasu. Bo potem okazuje się, ze wypuscili dodatek z zombie psami..krukami, szczurami...i co gorsza.Chcesz je wszystkie mieć.
Morgon
Posty: 618
Rejestracja: 13 lis 2006, 15:57
Lokalizacja: Nowa Sól, Lubuskie
Has thanked: 28 times
Been thanked: 55 times

Re: NOWA DO KOLEKCJI

Post autor: Morgon »

Moje trzy grosze odnośnie Runebounda. Kupiłem zachęcony recenzjami i niezłą średnią na BGG. Rozczarowałem się niestety. Tak jak było wspomniane - każdy gra sobie. Niektóre karty czy zdolności pozwalają zawalczyć z drugim graczem ale trzeba być na tym samym polu i jest to średnio opłacalne. Generalnie to taki wyścig kto się szybciej dopakuje i zgładzi bossa. Najważniejsze w tej grze to optymalnie rozplanować ścieżkę poruszania się, buty czy rumak są bezcenne. Najfajniejszy jest system rozwijania zdolności za trofea. Niestety same przygody są nieciekawe i najczęściej dostajemy za nie złoto, które zbieramy aby pójść do sklepu i kupić broń ostatecznej zagłady ;) Nie ma zdobywania przedmiotów czy sojuszników z przygód. Praktycznie nie ma różnicy czy grasz solo czy z kimś, no tyle że mogą Ci coś wykupić ze sklepu czy wyczerpać żeton przygody, ale odczucia z rozgrywki bardzo podobne. Walki trwają za długo. W dwie osoby spoko, bo druga gra za potwora, ale na 4 osoby to pewnie można pójść zrobić sobie kawę. Może Nierozerwalne Więzi poprawią tą grę i trochę przybliżą ją do poziomu Eldritcha. Warto też wspomnieć, że małe dodatki są bardzo drogie i nie warte swej ceny (chowają się w porównaniu z dodatkami do Eldritcha).
jakmis83
Posty: 1176
Rejestracja: 22 maja 2015, 14:31
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 130 times
Been thanked: 141 times

Re: NOWA DO KOLEKCJI

Post autor: jakmis83 »

walkingdead pisze:Wiesz, z Zombicide jest tak. Kupujesz podstawkę. Jest super. Potem zachęcony hype, zdjęciami na forum kupujesz dodatek z postaciami. Potem też jest super. Ale do czasu. Bo potem okazuje się, ze wypuscili dodatek z zombie psami..krukami, szczurami...i co gorsza.Chcesz je wszystkie mieć.
Miałem tak z dużymi dodatkami do planszowego Arkham Horror i mam tak w stosunku do małych dodatków do Eldritch Horror, więc doskonale znam wagę problemu :)
I tak mam dylemat: czy uzbierać cierpliwie fundusze na Nemesis, zamówić i szczęśliwie czekać już na spokojnie na pudło czy rozmienić kasę już teraz na Zombicide. Z drugiej strony mam wrażenie, że jednak na Nemesis bardziej mi zależy...
Moje Gry
Jeśli nie wiesz, jak masz zagrać, poczekaj, aż twojemu przeciwnikowi przyjdzie do głowy jakaś idea. Możesz być pewny, że będzie to idea fałszywa.
Siegbert Tarrasch
jakmis83
Posty: 1176
Rejestracja: 22 maja 2015, 14:31
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 130 times
Been thanked: 141 times

Re: NOWA DO KOLEKCJI

Post autor: jakmis83 »

Morgon pisze:Moje trzy grosze odnośnie Runebounda. Kupiłem zachęcony recenzjami i niezłą średnią na BGG. Rozczarowałem się niestety. Tak jak było wspomniane - katy czy rumak są bezcenne. Najfajniejszy jest system rozwijania zdolności za trofea. Niestety same przygody są nieciekawe i najczęściej dostajemy za nieżdy gra sobie. Niektóre karty czy zdolności pozwalają zawalczyć z drugim graczem ale trzeba być na tym samym polu i jest to średnio opłacalne. Generalnie to taki wyścig kto się szybciej dopakuje i zgładzi bossa. Najważniejsze w tej grze to optymalnie rozplanować ścieżkę poruszania się, bu złoto, które zbieramy aby pójść do sklepu i kupić broń ostatecznej zagłady ;) Nie ma zdobywania przedmiotów czy sojuszników z przygód. Praktycznie nie ma różnicy czy grasz solo czy z kimś, no tyle że mogą Ci coś wykupić ze sklepu czy wyczerpać żeton przygody, ale odczucia z rozgrywki bardzo podobne. Walki trwają za długo. W dwie osoby spoko, bo druga gra za potwora, ale na 4 osoby to pewnie można pójść zrobić sobie kawę. Może Nierozerwalne Więzi poprawią tą grę i trochę przybliżą ją do poziomu Eldritcha. Warto też wspomnieć, że małe dodatki są bardzo drogie i nie warte swej ceny (chowają się w porównaniu z dodatkami do Eldritcha).
Ze wszystkim się zgadzam, dodatkowo podczas rozgrywki wykupiłem koledze sprzęt sprzed nosa, w związku z tym ustawiłem sobie całą grę, jemu jednocześnie utrudniając.
A grę nabyłem po wielu czytanych i oglądanych recenzjach, gdzie każdy ją chwalił. Jak widać mi nie podeszła.
A dodatki? Małe mają zawyżone ceny w relacji do zawartości, ale to tylko moja opinia.
Moje Gry
Jeśli nie wiesz, jak masz zagrać, poczekaj, aż twojemu przeciwnikowi przyjdzie do głowy jakaś idea. Możesz być pewny, że będzie to idea fałszywa.
Siegbert Tarrasch
Awatar użytkownika
Sroczka
Posty: 289
Rejestracja: 19 gru 2017, 15:09
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 31 times
Been thanked: 7 times

Re: NOWA DO KOLEKCJI

Post autor: Sroczka »

a ja zamówiłem https://www.al.to/p/386725-gra-planszow ... wiona.html z kodem PLANSZOWKI (chyba - gdzieś na forum jest temat) i jestem ciekawy tej gry - za 45 zł można obadać :)
Awatar użytkownika
Kilson
Posty: 765
Rejestracja: 11 kwie 2010, 19:15
Lokalizacja: Warszawa / Marki
Has thanked: 35 times
Been thanked: 72 times

Re: NOWA DO KOLEKCJI

Post autor: Kilson »

jakmis83 pisze: I tak mam dylemat: czy uzbierać cierpliwie fundusze na Nemesis, zamówić i szczęśliwie czekać już na spokojnie na pudło czy rozmienić kasę już teraz na Zombicide. Z drugiej strony mam wrażenie, że jednak na Nemesis bardziej mi zależy...
Ja zamówiłem Nemesisa, więc nawet jak nie kupisz swojego to bedziesz miał okazję pograć :)
jakmis83
Posty: 1176
Rejestracja: 22 maja 2015, 14:31
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 130 times
Been thanked: 141 times

Re: NOWA DO KOLEKCJI

Post autor: jakmis83 »

Kilson pisze:Ja zamówiłem Nemesisa, więc nawet jak nie kupisz swojego to bedziesz miał okazję pograć :)
Rozumiem, że jest to Twoja krypto zachęta do nabycia Zombicide? :)
Moje Gry
Jeśli nie wiesz, jak masz zagrać, poczekaj, aż twojemu przeciwnikowi przyjdzie do głowy jakaś idea. Możesz być pewny, że będzie to idea fałszywa.
Siegbert Tarrasch
Awatar użytkownika
Kilson
Posty: 765
Rejestracja: 11 kwie 2010, 19:15
Lokalizacja: Warszawa / Marki
Has thanked: 35 times
Been thanked: 72 times

Re: NOWA DO KOLEKCJI

Post autor: Kilson »

Nie, bo Zombicide chyba też kupię. W końcu Nemsis będzie dopiero pod koniec roku ;)
jakmis83
Posty: 1176
Rejestracja: 22 maja 2015, 14:31
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 130 times
Been thanked: 141 times

Re: NOWA DO KOLEKCJI

Post autor: jakmis83 »

Kilson pisze:Nie, bo Zombicide chyba też kupię. W końcu Nemsis będzie dopiero pod koniec roku ;)
No proszę :)
Ja tak się wciąż zastanawiam. Nemesis w końcu pewnie kupię, za bardzo kusi :)
A ten Zombicide, jeszcze nie wiem, ale fajnie to wygląda.
I pamiętaj, że Portal ma wydać nowy dodatek do Robinsona, który do mnie( z racji tego, że nie mam HMS Beagle i nie planuję zakupu) też powinien trafić.
Ostatnio zmieniony 10 lut 2018, 12:48 przez jakmis83, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje Gry
Jeśli nie wiesz, jak masz zagrać, poczekaj, aż twojemu przeciwnikowi przyjdzie do głowy jakaś idea. Możesz być pewny, że będzie to idea fałszywa.
Siegbert Tarrasch
Awatar użytkownika
walkingdead
Posty: 2023
Rejestracja: 06 lut 2013, 19:57
Has thanked: 120 times
Been thanked: 309 times

Re: NOWA DO KOLEKCJI

Post autor: walkingdead »

Sroczka pisze:a ja zamówiłem https://www.al.to/p/386725-gra-planszow ... wiona.html z kodem PLANSZOWKI (chyba - gdzieś na forum jest temat) i jestem ciekawy tej gry - za 45 zł można obadać :)
Te grafiki mnie zawsze straszą... :mrgreen:

My z D ostatnio duzo czytaliśmy o himalaizmie wiec zastanawiam się nad K2
https://www.rebel.pl/product.php/1,302/19374/K2.html
https://www.rebel.pl/product.php/1,1295 ... -Peak.html
jakmis83
Posty: 1176
Rejestracja: 22 maja 2015, 14:31
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 130 times
Been thanked: 141 times

Re: NOWA DO KOLEKCJI

Post autor: jakmis83 »

Sroczka pisze:a ja zamówiłem https://www.al.to/p/386725-gra-planszow ... wiona.html z kodem PLANSZOWKI (chyba - gdzieś na forum jest temat) i jestem ciekawy tej gry - za 45 zł można obadać :)
Bardzo atrakcyjna oferta, ale nie jestem fanem karcianek.
Poza tym dużo się mówiło o niedopracowaniu instrukcji, która była fatalna.
Nie wiem czy w edycji poprawionej to zmieniono.
Ostatnio zmieniony 12 lut 2018, 11:11 przez jakmis83, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje Gry
Jeśli nie wiesz, jak masz zagrać, poczekaj, aż twojemu przeciwnikowi przyjdzie do głowy jakaś idea. Możesz być pewny, że będzie to idea fałszywa.
Siegbert Tarrasch
jakmis83
Posty: 1176
Rejestracja: 22 maja 2015, 14:31
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 130 times
Been thanked: 141 times

Re: NOWA DO KOLEKCJI

Post autor: jakmis83 »

walkingdead pisze:My z D ostatnio duzo czytaliśmy o himalaizmie wiec zastanawiam się nad K2
https://www.rebel.pl/product.php/1,302/19374/K2.html
https://www.rebel.pl/product.php/1,1295 ... -Peak.html
Dawno temu ją nawet posiadałem, ale mi nie podeszła.
Aczkolwiek bardzo mi się podoba wykonanie tej gry, zwłaszcza dwustronnej planszy.
Jeśli chodzi o tytuły Adama Kałuży, sprawdźcie jeszcze Mount Everest oraz Jaskinię.
Moje Gry
Jeśli nie wiesz, jak masz zagrać, poczekaj, aż twojemu przeciwnikowi przyjdzie do głowy jakaś idea. Możesz być pewny, że będzie to idea fałszywa.
Siegbert Tarrasch
Rossa258
Posty: 7
Rejestracja: 13 lut 2018, 08:20

Re: NOWA DO KOLEKCJI

Post autor: Rossa258 »

Też jakoś średnio jestem do tej gry nastawiona. Sama tematyka mi nie odpowiada.
jakmis83
Posty: 1176
Rejestracja: 22 maja 2015, 14:31
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 130 times
Been thanked: 141 times

Re: NOWA DO KOLEKCJI

Post autor: jakmis83 »

Rossa258 pisze:Też jakoś średnio jestem do tej gry nastawiona. Sama tematyka mi nie odpowiada.
Do której gry nawiązujesz w swojej wypowiedzi?
Moje Gry
Jeśli nie wiesz, jak masz zagrać, poczekaj, aż twojemu przeciwnikowi przyjdzie do głowy jakaś idea. Możesz być pewny, że będzie to idea fałszywa.
Siegbert Tarrasch
ODPOWIEDZ