(Print & Play) Jak wykonać grę - techniki i zdjęcia

Własnoręczne działania twórcze: upiększanie, inserty, malowanie figurek, tworzenie prototypów, stoły do planszówek itp.
Awatar użytkownika
magole
Posty: 713
Rejestracja: 12 sty 2010, 12:39
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 4 times
Been thanked: 33 times

Re: [Print & Play] Jak wykonać grę - techniki i zdjęcia

Post autor: magole »

Sir_Yaro pisze:
magole pisze:Na naszym blogu wrzuciliśmy bogato ilustrowany tekst o wykonaniu i oklejeniu własnego pudełka: http://railsonboards.com/2017/10/01/how ... a-gmt-one/
ja bym poprawił tylko ten fragment:
"Make cuts on these cutting lines:"

Z twoją metodą (oklejanie jednym kawałkiem) zawsze miałem taki problem, że pudełko nigdy mi idealnie nie pasowało do okleiny. Totalnie nie wiem czemu :D Jedyna rzecz która zawsze mi wychodziła nie równo. :P Więc teraz boczne klapy przyklejam osobno. Nie jest tak ładnie ale przynajmniej równo :D
Dzięki, poprawiłem :)
Tak, dopasowanie góry nie jest proste. To pudełko było szczególnie trudne bo boki miały inną grafikę i dopasowanie musiało być dokładne do 1mm. Ale sam spaprałem ostatnio inne pudełko, które było niby łatwe i będę je oklejał jeszcze raz, bo kurde przesunęło się dziadostwo :evil:
Ostatnio zmieniony 13 mar 2018, 15:34 przez magole, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: [Print & Play] Jak wykonać grę - techniki i zdjęcia

Post autor: playerator »

Profesjonalne to wyszło :). Ile kosztuje drukowanie takiej folii? Czy drukarnia miała jakieś wymagania co do plików graficznych?
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
Qbsterr
Posty: 3
Rejestracja: 05 sty 2018, 11:05

Re: [Print & Play] Jak wykonać grę - techniki i zdjęcia

Post autor: Qbsterr »

Wow,

Niesamowita ilość dobrych informacji.

Mam pytanie o druk na materiale.

Czy to jest druk na neoprenie czy jakiś inny materiał powinien być użyty. Chciałbym wiedzieć o co prosić w drukarni :)

@ Sir_Yaro - możesz polecić jakąś drukarnie z Trójmiasta, z którą współpracowałeś wcześniej?

Z góry dziękuję za podpowiedzi :)
Awatar użytkownika
magole
Posty: 713
Rejestracja: 12 sty 2010, 12:39
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 4 times
Been thanked: 33 times

Re: [Print & Play] Jak wykonać grę - techniki i zdjęcia

Post autor: magole »

playerator pisze:Profesjonalne to wyszło :). Ile kosztuje drukowanie takiej folii? Czy drukarnia miała jakieś wymagania co do plików graficznych?
W mojej drukarni (Imielski w Dąbrowie Górniczej) druk kosztuje 20 zł za 1 metr kwadratowy (lub mniejszy odcinek) + 15 zł za zabezpieczenie każdego metra folią przeźroczystą. Do druku na folii pliki przygotowuję w formacie TIF z kompresją LZW(po obu stronach boku trzeba zostawić 1-2 cm luzu) - wszystko w jednym pliku oczywiście :).
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1639
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 351 times
Kontakt:

Re: [Print & Play] Jak wykonać grę - techniki i zdjęcia

Post autor: Sir_Yaro »

Qbsterr pisze:Wow,

Niesamowita ilość dobrych informacji.

Mam pytanie o druk na materiale.

Czy to jest druk na neoprenie czy jakiś inny materiał powinien być użyty. Chciałbym wiedzieć o co prosić w drukarni :)

@ Sir_Yaro - możesz polecić jakąś drukarnie z Trójmiasta, z którą współpracowałeś wcześniej?

Z góry dziękuję za podpowiedzi :)
materiał - http://cottonbee.pl/
folia - http://www.a-grafico.pl/

z innych nie korzystałem :)
Qbsterr
Posty: 3
Rejestracja: 05 sty 2018, 11:05

Re: [Print & Play] Jak wykonać grę - techniki i zdjęcia

Post autor: Qbsterr »

Sir_Yaro pisze:
Qbsterr pisze:Wow,

Niesamowita ilość dobrych informacji.

Mam pytanie o druk na materiale.

Czy to jest druk na neoprenie czy jakiś inny materiał powinien być użyty. Chciałbym wiedzieć o co prosić w drukarni :)

@ Sir_Yaro - możesz polecić jakąś drukarnie z Trójmiasta, z którą współpracowałeś wcześniej?

Z góry dziękuję za podpowiedzi :)
materiał - http://cottonbee.pl/
folia - http://www.a-grafico.pl/

z innych nie korzystałem :)
Dzięki wielkie za szybką odpowiedź.

Na jakich materiałach drukujesz? Single Jersey 180/200?

I wtedy rozmumiem, że materiał po obszyciu trafia do drukarni aby pokryć go folią (i tu też pytanie o jaką prosić).

I pytanie czy spotkałeś się z drukiem neoprenowym - z tego co widziałem jest kilka miejsc, które coś takiego oferują..
http://playmaty.pl/35-maty-personalizowane

Sorry za podstawowe pytania, ale interesuję się tematem od jakiś 12 godzin - wciąż długa droga przede mną :)
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1639
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 351 times
Kontakt:

Re: [Print & Play] Jak wykonać grę - techniki i zdjęcia

Post autor: Sir_Yaro »

Qbsterr pisze: Na jakich materiałach drukujesz? Single Jersey 180/200?
Drukowałem na materiale 3 razy.
Na satynie i gabardynie

I wtedy rozmumiem, że materiał po obszyciu trafia do drukarni aby pokryć go folią (i tu też pytanie o jaką prosić).
No co ty? Materiał będziesz foliował? Po co i jak? :D
I pytanie czy spotkałeś się z drukiem neoprenowym - z tego co widziałem jest kilka miejsc, które coś takiego oferują..
http://playmaty.pl/35-maty-personalizowane
Wiem, że istnieje ale nie używałem. W temacie o "Dominacji Gatunków" pisała osoba która drukowała - sa też jakieś zdjęcia.
Papieratorin
Posty: 4
Rejestracja: 10 gru 2017, 05:08

Re: [Print & Play] Jak wykonać grę - techniki i zdjęcia

Post autor: Papieratorin »

Witam Wszystkich
Na wstępie pragnę podziękować autorowi tego postu jak i osobom które co jakiś czas wrzucają pomocne porady w tym temacie za tak bogatą kopalnię wiedzy na temat PnP. To chyba jedyny tak rozległy i rzeczowy artykuł napisany w języku polskim.

Produkty od firmy Mabitech sprawdzają się rewelacyjnie niestety karty, plansze jak i oklejane pudełka dość łatwo zarysować, zastanawiam się nad zakupem laminatora w płynie, czy ktoś używał już czegoś takiego?
prezentacja na YT robi wrażenie: https://www.youtube.com/watch?v=PDObSZPPvlY
Nie widziałem żeby można było gdzieś kupić tego Flaminka ale jest kilka innych laminatorów w cenach ok 100zł za litr, zastanawiam się czy warto.
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: [Print & Play] Jak wykonać grę - techniki i zdjęcia

Post autor: playerator »

Papieratorin pisze:... prezentacja na YT robi wrażenie ...
Na mnie wrażenie zrobił "trickerski" montaż filmu 8).
Lepiej by to wyglądało, gdyby operujący tymi kluczami potraktował obie strony wydruku jednocześnie. To samo tyczy się polewania benzyną. Brak komentarzy pod filmem wyświetlonym 3k razy też nie pomaga.
Ale jeśli ten laminat rzeczywiście tak działa, to byłoby coś. Jednak przed wydaniem stówki chętnie poczytam opinie tych, co próbowali.
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1639
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 351 times
Kontakt:

Re: [Print & Play] Jak wykonać grę - techniki i zdjęcia

Post autor: Sir_Yaro »

Papieratorin pisze:Witam Wszystkich
Na wstępie pragnę podziękować autorowi tego postu jak i osobom które co jakiś czas wrzucają pomocne porady w tym temacie za tak bogatą kopalnię wiedzy na temat PnP. To chyba jedyny tak rozległy i rzeczowy artykuł napisany w języku polskim.

Produkty od firmy Mabitech sprawdzają się rewelacyjnie niestety karty, plansze jak i oklejane pudełka dość łatwo zarysować, zastanawiam się nad zakupem laminatora w płynie, czy ktoś używał już czegoś takiego?
prezentacja na YT robi wrażenie: https://www.youtube.com/watch?v=PDObSZPPvlY
Nie widziałem żeby można było gdzieś kupić tego Flaminka ale jest kilka innych laminatorów w cenach ok 100zł za litr, zastanawiam się czy warto.
Wyglada fajnie ale (zawsze musi byc jakieś ale :P ):
- przypuszczam ze tanie nie jest,
- na czuja to myslę, że lanie tego na papier spowoduje jego marszczenie
- aplikacja trwa długo (+schnięcie)
- naklejenie folii na wydruk lub włożenie kart do koszulek wydaje się być o niebo szybsze (i pewnie tańsze)

nie widzę specjalnie zalet... :(
Papieratorin
Posty: 4
Rejestracja: 10 gru 2017, 05:08

Re: [Print & Play] Jak wykonać grę - techniki i zdjęcia

Post autor: Papieratorin »

Sir_Yaro pisze:
Papieratorin pisze:Witam Wszystkich
Na wstępie pragnę podziękować autorowi tego postu jak i osobom które co jakiś czas wrzucają pomocne porady w tym temacie za tak bogatą kopalnię wiedzy na temat PnP. To chyba jedyny tak rozległy i rzeczowy artykuł napisany w języku polskim.

Produkty od firmy Mabitech sprawdzają się rewelacyjnie niestety karty, plansze jak i oklejane pudełka dość łatwo zarysować, zastanawiam się nad zakupem laminatora w płynie, czy ktoś używał już czegoś takiego?
prezentacja na YT robi wrażenie: https://www.youtube.com/watch?v=PDObSZPPvlY
Nie widziałem żeby można było gdzieś kupić tego Flaminka ale jest kilka innych laminatorów w cenach ok 100zł za litr, zastanawiam się czy warto.
Wyglada fajnie ale (zawsze musi byc jakieś ale :P ):
- przypuszczam ze tanie nie jest,
- na czuja to myslę, że lanie tego na papier spowoduje jego marszczenie
- aplikacja trwa długo (+schnięcie)
- naklejenie folii na wydruk lub włożenie kart do koszulek wydaje się być o niebo szybsze (i pewnie tańsze)

nie widzę specjalnie zalet... :(
Dzięki, że też nie pomyślałem o folii.. Czy możesz polecić jakąś cienką folię samoprzylepną i gdzie to najlepiej kupić?
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1639
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 351 times
Kontakt:

Re: [Print & Play] Jak wykonać grę - techniki i zdjęcia

Post autor: Sir_Yaro »

Papieratorin pisze: Dzięki, że też nie pomyślałem o folii.. Czy możesz polecić jakąś cienką folię samoprzylepną i gdzie to najlepiej kupić?
http://www.mabitech.pl/?389,folia-samop ... -a4-50-ark.

Uwaga, jest bardzo cienka, mocna i bardzo lepka. Dość ciężko się ją aplikuje.
Awatar użytkownika
magole
Posty: 713
Rejestracja: 12 sty 2010, 12:39
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 4 times
Been thanked: 33 times

Re: [Print & Play] Jak wykonać grę - techniki i zdjęcia

Post autor: magole »

Sir_Yaro pisze: Uwaga, jest bardzo cienka, mocna i bardzo lepka. Dość ciężko się ją aplikuje.
Jeszcze drobna uwaga, ta folia jest błyszcząca.
Awatar użytkownika
malekith_86
Posty: 791
Rejestracja: 11 kwie 2016, 14:25
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2 times
Been thanked: 11 times

Re: [Print & Play] Jak to zrobić

Post autor: malekith_86 »

Sir_Yaro pisze: 6. Narzędzia
  • Trymery - znakomite narzędzie do szybkiego wycinania kart (i ew cienkich żetonów) przy założeniu że idealne cięcia nie są konieczne. W zależności od jakości trymera element tnący może "bujać" się na boki i linia prosta może ostatecznie okazać się falą. Przy trymerach FELLOWES spotkałem się z odchyleniami +/- 2.5mm co powodowało iż "proste" cięcie mogło ostatecznie mieć rozstrzał nawet 5mm! Zupełna beznadzieja. Dopiero przy trymerze DAHLE jakość wykonania okazała się dużo wyższa i linie proste są prawie proste. Są to drogie trymery ale sugeruję polować na używaną sztukę (dahle 507 kupiłem za 90zł). W najgorszym wypadku będzie trzeba wymienić element tnący. Trymer powinien mieć automatyczne blokowania papieru przy cięciu!
    Obrazek
wyciąłem tylko fragment, o który chciałem spytać
czy ktoś sprawdzał czy taki trymer sprawdził by się przy cięciu płyty kartonowo piankowej [foamcore] ?
z opisu nie jestem w stanie tego wywnioskować - czy ta linijka dociskająca cięty papier może być wyżej podniesiona żeby zmieścił się tam 5mm element jak płyta kartonowo piankowa? albo czy można ją całkowicie zdemontować?
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2411
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 521 times
Been thanked: 452 times
Kontakt:

Re: [Print & Play] Jak wykonać grę - techniki i zdjęcia

Post autor: Jiloo »

Trymer ma małe ostrze. Ze 2-3 mm, wiec nie przetnie płyty.
Ogólnie trymer jest szybki w obsłudze, wiec lubię, ale jest mniej precyzyjny (dla mnie) niż tradycyjny nóż i linijka. Jak robię jak PnP do sprawdzenia to trymer spoko, ale jak chcę grę na ładnie, do kolekcji to tradycyjnie i powoli.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: [Print & Play] Jak wykonać grę - techniki i zdjęcia

Post autor: wirusman »

Chce wykonać pudełka na dodatki do time stories, jaką gramature papieru kupić?
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1639
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 351 times
Kontakt:

Re: [Print & Play] Jak wykonać grę - techniki i zdjęcia

Post autor: Sir_Yaro »

wirusman pisze:Chce wykonać pudełka na dodatki do time stories, jaką gramature papieru kupić?
pudełka na grę czy pudełka na karty czy coś jeszcze innego ?
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: [Print & Play] Jak wykonać grę - techniki i zdjęcia

Post autor: wirusman »

Sir_Yaro pisze:
wirusman pisze:Chce wykonać pudełka na dodatki do time stories, jaką gramature papieru kupić?
pudełka na grę czy pudełka na karty czy coś jeszcze innego ?
Pudełko na same karty. Na dodatki fanowskie. 350g wystarczy.
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: [Print & Play] Jak wykonać grę - techniki i zdjęcia

Post autor: wirusman »

Sir_Yaro pisze:
wirusman pisze:Chce wykonać pudełka na dodatki do time stories, jaką gramature papieru kupić?
pudełka na grę czy pudełka na karty czy coś jeszcze innego ?
Mam pytanie, czy używasz specjalnych ustawien druku w drukarce. Mam w pracy też laserowy kombajn. Tylko za bardzo nie wiem co w niej ustawić, żeby poprawić druk na papierze. Chodzi mi o druk dwustronny na papierze +250g

Jaka będzie najlepsza ekonomiczna opcja do wycinania kart? Sporo żeby masz podanych ale w sumie dalej nie wiem co kupić.
Yavien
Posty: 1
Rejestracja: 08 kwie 2018, 08:33

Re: [Print & Play] Jak wykonać grę - techniki i zdjęcia

Post autor: Yavien »

Dzień dobry,
dziękuję za super temat!
I proszę o poradę. Chciałabym podzielić planszę do Dixit Odysey tak, by była składana na 6 części (w harmonijkę) - będzie wtedy idealnie mieścić się w pudełku, w którym przechowuję karty. Pomyślałam, że można by pociąć skalpelem na części, następnie połączyć przeźroczystą folią (przy złożeniach na wierzchu) oraz ewentualnie duct tape (od spodu), a na koniec raz jeszcze na całość nakleić folię, by zabezpieczyć planszę.
Czy, według Was, to dobry pomysł? Może jakieś inne pomysły na realizację?
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1639
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 351 times
Kontakt:

Re: [Print & Play] Jak wykonać grę - techniki i zdjęcia

Post autor: Sir_Yaro »

wirusman pisze: 03 lut 2018, 12:03 Mam pytanie, czy używasz specjalnych ustawien druku w drukarce. Mam w pracy też laserowy kombajn. Tylko za bardzo nie wiem co w niej ustawić, żeby poprawić druk na papierze. Chodzi mi o druk dwustronny na papierze +250g

Jaka będzie najlepsza ekonomiczna opcja do wycinania kart? Sporo żeby masz podanych ale w sumie dalej nie wiem co kupić.
Nie jestem pewien o co pytasz. Czy o sposoby wycinania czy o papier czy moze jeszcze o cos innego... Wiec napiszę szybko i dośc ogólnie. :)
Przy druku 2 stronnym niemal zawsze uzywam papieru fotograficznego, chyba że nie zależy mi w ogóle na jakości wtedy mogę sięgnąć po coś zwykłego.

Dalej wybieram papier błyszczący ALE jedynie dlatego, że nie znalazłem jeszcze matowego na którym wydruki wygladają tak dobrze jak na błyszczącym.
Z dodatkowych minusów błyszczący jest tak gładki, że sprawia wrażenie, że się lepi więc wszystko ląduje w koszulkach albo zostaje oklejone jakąś folią.

Przy druku 2 stronnym musisz dobrze sprzawdzić drukarkę czy rzeczywiscie sobie z tym radzi. Weź zwykłą kartkę A4 (80g), narysuj 5 kwadratów 5x5mm w 4 rogach, a piąty DOKŁADNIE na środku kartki. Narożne kwadraty odsuń od brzegów po np 100px.
Druknij to 10x dwustronnie i zobacz pod światło jak dobrze Ci się te kwadraty pokrywają.

Jak przesunięcia są mniejsze niż 3mm to drukarka się raczej nadaje jak większe to bym to przemyślał i raczej zmienił metodę wydruku.
Jeśli masz jakiekolwiek przesunięcia to musisz odpowiednio przygotować wydruki - szerokie spady są konieczne (ja robię 5mm), a linie cięcia muszą byc odpowienio przygotowane.

Przy wiekszych przesunięciach musisz drukować jednostronnie i użyć którejś z metod sklejania wydruków.
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1639
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 351 times
Kontakt:

Re: [Print & Play] Jak wykonać grę - techniki i zdjęcia

Post autor: Sir_Yaro »

Yavien pisze: 08 kwie 2018, 08:42 Dzień dobry,
dziękuję za super temat!
I proszę o poradę. Chciałabym podzielić planszę do Dixit Odysey tak, by była składana na 6 części (w harmonijkę) - będzie wtedy idealnie mieścić się w pudełku, w którym przechowuję karty. Pomyślałam, że można by pociąć skalpelem na części, następnie połączyć przeźroczystą folią (przy złożeniach na wierzchu) oraz ewentualnie duct tape (od spodu), a na koniec raz jeszcze na całość nakleić folię, by zabezpieczyć planszę.
Czy, według Was, to dobry pomysł? Może jakieś inne pomysły na realizację?
Będzie to działać bez problemu. ja bym sobie jedynie darował tą taśmę od góry skoro i tak zamierzasz użyć folii która będzie trzymała wszystko.
golonko
Posty: 108
Rejestracja: 21 kwie 2017, 08:18
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: [Print & Play] Jak wykonać grę - techniki i zdjęcia

Post autor: golonko »

Sir_Yaro pisze: 09 kwie 2018, 09:39
Yavien pisze: 08 kwie 2018, 08:42 na koniec raz jeszcze na całość nakleić folię, by zabezpieczyć planszę.
Będzie to działać bez problemu. ja bym sobie jedynie darował tą taśmę od góry skoro i tak zamierzasz użyć folii która będzie trzymała wszystko.
Radzę tylko uważać i nie zrobić łączeń za bardzo "na styk". Folia czasem lubi się skurczyć i jeśli nie będzie miała na to miejsca, to albo sie porozrywa, albo planszy nie wyprostujesz. Nie umiem znaleźć posta, ale wg magole starczy ułamek milimetra.
A jakbyś chciał upiększyć swoją grę, to zapraszam do mojego sklepiku! :)
https://GolonkoCrafts.etsy.com
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1639
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 351 times
Kontakt:

Re: [Print & Play] Jak wykonać grę - techniki i zdjęcia

Post autor: Sir_Yaro »

golonko pisze: 09 kwie 2018, 10:02
Radzę tylko uważać i nie zrobić łączeń za bardzo "na styk". Folia czasem lubi się skurczyć i jeśli nie będzie miała na to miejsca, to albo sie porozrywa, albo planszy nie wyprostujesz. Nie umiem znaleźć posta, ale wg magole starczy ułamek milimetra.
Oracal kurczy się jeszcze bardziej (dodałem taką adnotacje w moim poradniku pare tygodni temu). MOjej planszy do Troyes nie byłem w stanie otworzyć po tym jak go nie wyciagałem przez dłuższy czas. Musiałem go rozciąć na pojedyncze kawałki. Na każdej ćwiartce wszystko się ściągnęło o około 1.5 milimetra!
http://yaro.tril.pl/~yaro/IMG_20180409_104411.jpg

Dlatego nie używam już tej folii i raczej kupuję tą A4 od mabitechu.
Ostatnio zmieniony 09 kwie 2018, 10:49 przez Sir_Yaro, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2411
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 521 times
Been thanked: 452 times
Kontakt:

Re: [Print & Play] Jak wykonać grę - techniki i zdjęcia

Post autor: Jiloo »

Sir_Yaro pisze: 09 kwie 2018, 09:37 (...)
Przy druku 2 stronnym musisz dobrze sprzawdzić drukarkę czy rzeczywiscie sobie z tym radzi. Weź zwykłą kartkę A4 (80g), narysuj 5 kwadratów 5x5mm w 4 rogach, a piąty DOKŁADNIE na środku kartki. Narożne kwadraty odsuń od brzegów po np 100px.
Druknij to 10x dwustronnie i zobacz pod światło jak dobrze Ci się te kwadraty pokrywają.

Jak przesunięcia są mniejsze niż 3mm to drukarka się raczej nadaje jak większe to bym to przemyślał i raczej zmienił metodę wydruku.
Jeśli masz jakiekolwiek przesunięcia to musisz odpowiednio przygotować wydruki - szerokie spady są konieczne (ja robię 5mm), a linie cięcia muszą byc odpowienio przygotowane.
Dorzucę tylko od siebie ze warto sprawdzić przesunięcia dla różnych grubości papierów. W mojej drukarce przy papierze 80g są dużo większe niż przy 300g. Przy druku dwustronnym zawsze trzeba trochę kartek zmarnować na testy.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
ODPOWIEDZ