Teraz jest Śr, 21 lut 2018, 18:16

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt, 02 sty 2018, 12:35 
Użytkownik wspierający

Cthulhu: Rise of the Cults PL

Autor: Krzysztof Wolicki
Wydawca: RedImp
Ilość graczy: 1-4, od 14 lat
Czas gry: 90-120 minut
BGG: 7,4/10

Wydawca PL: Redimp FB
Adres kampanii: wspieram.to/Cthulhu
Data startu: 12:00, 12.01.2018
Data zakończenia: 23:59, 05.02.2018
Kwota zbierana: 15 000
Obecna kwota: 10 151 zł

Early birds: 189 zł (24h), 199 zł
Premiera i dostawa: Lipiec 2018
Instrukcja: instrukcja PL
KS: KS

Videorecenzja: Board Game Brawl, Ricky Royal
Videorecenzja PL: Granie w chmurach, Przy stole
Recenzje PL: b/d
Wątek na forum: forum

Zdjęcia:
Spoiler:

Aktualne

Dzięki za wsparcie :)

Ostatnio edytowano Pn, 05 lut 2018, 11:51 przez Wspieram.to, łącznie edytowano 5 razy

PostNapisane: Śr, 10 sty 2018, 13:54 
Użytkownik wspierający

Jest już -> podgląd kampanii

Można tam znaleźć ceny i roboczą instrukcję w wersji PL.

Jako osoba, która zakupiła grę na KS nie czuję, żebym był jakoś specjalnie w plecy finansowo. Nie chce mi się liczyć po jakim dokładnie kursie kupowałem ale wersję full wypas z figsami mam mniej więcej w tej samej cenie co ze wspieram.to. Trzymam kciuki za ufundowanie polskiej wersji, łatwiej będzie znaleźć współgraczy. A jutro, jeśli dobrze pójdzie, będzie pierwszy (wreszcie) test gry. I bardzo się cieszę, że Gambit będzie robił filmik do gry (i lada moment Kamil z PrzyStole).

WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.

PostNapisane: Pt, 12 sty 2018, 14:11 
Użytkownik wspierający

Projekt aktualny, EB 189 zł - tylko 24h. Więcej ->[ur]=https://wspieram.to/Cthulhu]Cthulhu[/url]

Aktualne

Dzięki za wsparcie :)

PostNapisane: Pt, 12 sty 2018, 14:18 
Użytkownik wspierający

Cytuj:
Ryzyko
Dobrze wiecie, jakie ono było podczas naszych ostatnich kampanii. Wszystko zrealizowaliśmy w terminie a wszelkie niedociągnięcia załatwialiśmy bezzwłocznie. Oczywiście zawsze może pójść coś nie tak tzw. siła wyższa, dlatego o wszelkich wpadkach będziemy Was informować na bieżąco.

Taki żarcik :D

PostNapisane: Pt, 12 sty 2018, 18:27 
Użytkownik wspierający

kali napisał(a):
Cytuj:
Ryzyko
Dobrze wiecie, jakie ono było podczas naszych ostatnich kampanii. Wszystko zrealizowaliśmy w terminie a wszelkie niedociągnięcia załatwialiśmy bezzwłocznie. Oczywiście zawsze może pójść coś nie tak tzw. siła wyższa, dlatego o wszelkich wpadkach będziemy Was informować na bieżąco.

Taki żarcik :D

I to dobry :mrgreen:

Musze ponownie sprawdzić w słowniku definicję słowa bezzwłocznie... :lol:

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)

PostNapisane: Pt, 12 sty 2018, 21:29 
Użytkownik wspierający

No takie zaklinanie rzeczywistości na pewno mnie nie zachęci... ;)

PostNapisane: Pt, 12 sty 2018, 21:40 
Użytkownik wspierający

Myślę, że w tym przypadku nie ma szansy na taką wtopę jak z Martians. Po pierwsze RedImp chyba nigdy się nie spóźnił z grą (poza PLO ale to chyba była kwestia figurek, pierwszy raz mieli z nimi do czynienia i obsuw ok 2 miesięcy bodajże). Po drugie gra jest gotowa, kwestia samych kart i instrukcji. Po trzecie wersja robocza instukcji PL jest, wczoraj zagrałem, wszystko zrozumiałem (a jeśli nie, to była to moja wina bo nie doczytałem). Nie namawiam ale też nie ma co tworzyć niepotrzebnie napiętej atmosfery. Dla mnie gra jest fajna, liczę na ufundowanie rodzimej wersji, żebym dostał polskie karty ;)

PostNapisane: Pt, 12 sty 2018, 22:28 
Użytkownik wspierający

Muad'Dib napisał(a):
Myślę, że w tym przypadku nie ma szansy na taką wtopę jak z Martians. Po pierwsze RedImp chyba nigdy się nie spóźnił z grą (poza PLO ale to chyba była kwestia figurek, pierwszy raz mieli z nimi do czynienia i obsuw ok 2 miesięcy bodajże). Po drugie gra jest gotowa, kwestia samych kart i instrukcji. Po trzecie wersja robocza instukcji PL jest, wczoraj zagrałem, wszystko zrozumiałem (a jeśli nie, to była to moja wina bo nie doczytałem). Nie namawiam ale też nie ma co tworzyć niepotrzebnie napiętej atmosfery. Dla mnie gra jest fajna, liczę na ufundowanie rodzimej wersji, żebym dostał polskie karty ;)

Zgadzam się z Tobą, że nie ma co tworzyć niepotrzebnie napiętej atmosfery. Szczególnie, że gra ma szansę być naprawdę fajna.

Nie lubię tylko kłamstw. A ten tekst o bezzwłocznym załatwianiu jest kłamstwem. Wszyscy chyba wiemy, ile trzeba było czekać na poprawioną instrukcję do Martians...

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)

PostNapisane: Wt, 30 sty 2018, 09:18 
Użytkownik wspierający

Patrząc na obecną akcję, wygląda to naprawdę smutno, jak RedImp roztrwonił sukces PLO na wspieraczce. Instrukcja do Martians chyba przepełniła czarę goryczy, bo 69 wpłat na kilka dni przed końcem akcji pokazuje, że wspierający jednak pamiętają "bezzwłoczne" załatwianie spraw przez wydawcę. Życzę najlepszego, ale słabo to widzę. Odbudowa zaufania będzie niezwykle trudna.

PostNapisane: Wt, 30 sty 2018, 09:24 
Użytkownik wspierający

Patrząc na promocje, "liczne" aktualizacje to nie ma się co dziwić, że się nie ufunduje (pomijając kwestie instrukcji).

PostNapisane: Wt, 30 sty 2018, 12:20 
Użytkownik wspierający

Myślę też, że RedImp ma problem z odpowiednim timingiem (czyt. śledzeniem co robią inne wydawnictwa). Na KS wystartowali z tą grą prawie w tym samym czasie co Cthlhu Wars. Dwie gry w tym samym świecie, jedna niezbyt tania, druga bardzo droga i efekt było widać. Mimo że tę kampanię poprowadzili całkiem nieźle. Co do polskiej edycji to nie zrobili szumu, a na naszym poletku ta pozycja jest już dosyć drogawa. W sumie to ich najdroższa gra do tej pory, jeśli się nie mylę. Tymczasem na KS wystartowały Uboot oraz Nemesis, gry zapowiadane głośno od roku i to one miały priorytet w kolejce do portfela gracza (nieważne, że Nemesis pierwotnie miał być wydany normalnie, liczy się fakt, że ludzie byli nakręceni na ten tytuł). Gdyby RedImp wcześniej poinformował, że będzie polska edycja to bym się wstrzymał ze wspieraniem ich gry na KS.

PostNapisane: Wt, 30 sty 2018, 12:47 
Użytkownik wspierający

Ja bym mimo wszystko nie przeceniał wpływu Cthulhu Wars na tamtą kampanię. To mimo wszystko inne gry z innym targetem.
Osobiście myślę, że jest to efekt ogólnego zniechęcenia do wspierania gier w Polsce. Konkurencyjne projekty na wspieram.to też radzą sobie gorzej niż można by się było spodziewać.
I jednak za kluczowe uważam nadszarpnięte zaufanie do wydawcy.

PostNapisane: Wt, 30 sty 2018, 15:14 
Użytkownik wspierający

kali napisał(a):
Ja bym mimo wszystko nie przeceniał wpływu Cthulhu Wars na tamtą kampanię. To mimo wszystko inne gry z innym targetem.
Osobiście myślę, że jest to efekt ogólnego zniechęcenia do wspierania gier w Polsce. Konkurencyjne projekty na wspieram.to też radzą sobie gorzej niż można by się było spodziewać.
I jednak za kluczowe uważam nadszarpnięte zaufanie do wydawcy.

Ale na przykład w tym czasie taka Valhalla zebrała już w Polsce 300k, więc całkiem nieźle.

PostNapisane: Pn, 05 lut 2018, 19:16 
Użytkownik wspierający

Ktoś wspierał i w związku z tym jest w stanie przytoczyć treść aktualizacji kończącej kampanię na wspieram.to? Osoby z zewnątrz nie mogą przeczytać a szkoda, bo kampania mnie interesowała jako posiadacza wersji KS.

PostNapisane: Pn, 05 lut 2018, 20:36 

Muad'Dib napisał(a):
Ktoś wspierał i w związku z tym jest w stanie przytoczyć treść aktualizacji kończącej kampanię na wspieram.to? Osoby z zewnątrz nie mogą przeczytać a szkoda, bo kampania mnie interesowała jako posiadacza wersji KS.

Proszę bardzo:

Cytuj:
Witajcie drodzy wspierający,

Na wstępie pragniemy Wam podziękować za okazane zaufanie w postaci udzielonego wsparcia dla naszego projektu i pozostanie z nami do końca. Niestety coś poszło nie tak i ze smutkiem musimy zmierzyć się z faktem, iż nie ma szans na ufundowanie projektu.

W związku z tym chcemy przyśpieszyć koniec kampanii anulując ją. W ten sposób Wasze wpłaty wrócą do Was szybciej i dzięki nim będziecie mogli wspierać inne projekty.

Czy to koniec historii dla Cthulhu: Rise of the Cults w wersji polskiej? Na dzień dzisiejszy wydaje się, że nie będzie gry w naszej wersji językowej. Zobaczymy, co przyniesie przyszłość.

Obecnie pracujemy ciężko nad kolejnymi projektami a zwłaszcza nad Inkwizytorem na podstawie cyklu opowiadań Jacka Piekary. Liczymy, że stworzymy grę, która przeniesie Was do świat gdzie przyszło żyć jego uniżonemu słudze Mordimerowi.

Na koniec dziękujemy jeszcze raz za to, że byliście z nami od początku!

PostNapisane: Pn, 05 lut 2018, 23:41 
Użytkownik wspierający

@sirwiz

Dzięki.

Strefa czasowa: UTC + 1