Euro lasujące mózg

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
vder
Posty: 716
Rejestracja: 30 gru 2007, 20:20
Lokalizacja: warszawa
Has thanked: 281 times
Been thanked: 119 times

Re: Euro lasujące mózg

Post autor: vder »

Też mi do głowy Pax Ren przyszedł. Myślę, że ta gra jest w czołówce gier z najwyższym współczynnikiem: ciężkość do czasu rozgrywki.
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7329
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 457 times
Been thanked: 1102 times

Re: Euro lasujące mózg

Post autor: detrytusek »

Zdecydowanie Vinhos. Masz miodne powiązanie mechaniki z tematem i wcale nie musisz od razu kupować wersję deluxe za dużo monet. Stare polskie wydanie jest wg mnie nawet ładniejsze.
A jak chcesz Arkwrighta to napisz na priv (też spełnia założenia).
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania:

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
Sebs
Posty: 179
Rejestracja: 07 wrz 2012, 22:36
Lokalizacja: Mielec
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Re: Euro lasujące mózg

Post autor: Sebs »

Pozwolicie ze sie podepne. Zastanawiam sie nad czyms ciezkim, wybor na 99% padnie na Lacerde. Teraz tylko pytanie, ktora gre brac? Myslalem zeby zaczac od Gallerista. Problem tylko z dostepnoscia, tak samo jak ze starym Vinhosem. Czy te gry sa warte tych niemalych pieniedzy?
Palmer
Posty: 1266
Rejestracja: 13 mar 2010, 15:24
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 120 times
Been thanked: 188 times

Re: Euro lasujące mózg

Post autor: Palmer »

Warto jeszcze wrzucić w koszyk Kohle&Kolonie, ale nie wiem jak wygląda dostępność. Generalnie warto rzucić okiem na dorobek wydawnictwa Spielworx.

No i niepozorny, ale jak wymagający- Reef Encounter, trzepanie mózgu w przystępnej cenie ;)
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5828
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 403 times

Re: Euro lasujące mózg

Post autor: KubaP »

genek pisze:@KubaP: nie uważam, żeby bora bora, panamax albo burano były jakoś specjalnie ciężkie, raczej takie średniaki jeśli chodzi o cieżkość
Pewnie zależy od mózgu - mój lasują, jesli chcę zagrać dobrze :)
genek
Posty: 789
Rejestracja: 28 kwie 2015, 12:09

Re: Euro lasujące mózg

Post autor: genek »

KubaP pisze: Pewnie zależy od mózgu - mój lasują, jesli chcę zagrać dobrze :)
Jak chcesz liczyc wszystkie możliwości, punkty i każdy ruch optymalizować to ci nawet splendor mózg zlasuje :mrgreen:
Tolis
Posty: 1079
Rejestracja: 05 maja 2010, 09:02
Been thanked: 6 times

Re: Euro lasujące mózg

Post autor: Tolis »

Dorzucę swoje standardy nie wymienione wcześniej:
- Road & Boats,
- Duck Dealer - najcięższa gra w jaką grałem, są dostępne 3 rodzaje akcji: budowa, handel i lot, co turę zbiera się żetony tych akcji, aż nagle grac się decyduje, że wykonuje akcje - oznacza to przemyślenie i wykonanie czasem około 30 akcji. Nie można też za późno zdecydować się na wykonywanie akcji, gdyż ktoś inny może ubiec i zepsuć nam plan. Po wykonaniu akcji mogą nam zostać na przyszłość tylko 3 żetony akcji - reszta przepada.
- The Colonists - fajna ciekawa gra, jedyny mankament to długi czas rozgrywki.
- 18XX - polecam gry z tej serii, najbardziej 1836jr, później 1844 (ale tutaj czas gry też jest długi), polecam stronę z 18xx
- Pret-a-Porter - rywalizacja na pokazach mody jest bardzo mocna, jedna z lepszych gier ekonomicznych
ODPOWIEDZ