Gra z dobrym solo, ale nie tylko.

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
cysiokoks
Posty: 10
Rejestracja: 07 sty 2018, 13:33
Lokalizacja: Nowe Miasto k.Płońska

Gra z dobrym solo, ale nie tylko.

Post autor: cysiokoks »

Witajcie.

Posiadam w swojej kolekcji na razie tytuły takie jak Agricola,Osadnicy:Narodziny Imperium,Osadnicy z Catanu (Kiedyś kupiłem,zagrałem kilka razy ale przeprowadziłem się,nastąpił rozpad ekipy a gra została),Ticket to Ride:Europa oraz Twilight Struggle edycja IV (nie zdążyłem zagrać).

Chciałbym zakupić kolejny tytuł do kolekcji. Grał będę na razie solo aczkolwiek za jakiś czas dołączy do mnie żona.

Zastanawiałem się nad Robinsonem,Polami Arle. Budżet raczej skromny bo do 150 PLN.

Liczę na Waszą skromną pomoc. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
vder
Posty: 717
Rejestracja: 30 gru 2007, 20:20
Lokalizacja: warszawa
Has thanked: 281 times
Been thanked: 119 times

Re: Gra z dobrym solo, ale nie tylko.

Post autor: vder »

cysiokoks pisze:Witajcie.

Posiadam w swojej kolekcji na razie tytuły takie jak Agricola,Osadnicy:Narodziny Imperium,Osadnicy z Catanu (Kiedyś kupiłem,zagrałem kilka razy ale przeprowadziłem się,nastąpił rozpad ekipy a gra została),Ticket to Ride:Europa oraz Twilight Struggle edycja IV (nie zdążyłem zagrać).

Chciałbym zakupić kolejny tytuł do kolekcji. Grał będę na razie solo aczkolwiek za jakiś czas dołączy do mnie żona.

Zastanawiałem się nad Robinsonem,Polami Arle. Budżet raczej skromny bo do 150 PLN.

Liczę na Waszą skromną pomoc. Pozdrawiam.
Może loyang, gra najlepiej działa na 1-2 osoby, a i przekładanie drewienek (tudzież warzyw) jest całkiem ok. Na rebelu za 80 zł.
jakmis83
Posty: 1176
Rejestracja: 22 maja 2015, 14:31
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 130 times
Been thanked: 141 times

Re: Gra z dobrym solo, ale nie tylko.

Post autor: jakmis83 »

Pytanie, czy ma to być euro czy też ameri?
Jeśli euro, to Pola Arle zdecydowanie tak, za ok 150 zł widziałem też używane egzemplarze Kawerny.
Chyba, że dorzucisz jeszcze 50 zł i kupisz Ucztę dla Odyna. Za ok 120 - 130 zł kupisz świetną Terraformację Marsa.
Jeżeli ameri, to: Eldritch Horror, Arkham Horror LCG, Robinson i świetne This War of Mine.
Ceny tych gier, to ok 180 zł(poza AH LCG).
Wszystkie wymienione gry posiadają tryb solo i w większości ten tryb jest bardzo dobrze opracowany.
Ostatnio zmieniony 07 sty 2018, 17:44 przez jakmis83, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje Gry
Jeśli nie wiesz, jak masz zagrać, poczekaj, aż twojemu przeciwnikowi przyjdzie do głowy jakaś idea. Możesz być pewny, że będzie to idea fałszywa.
Siegbert Tarrasch
DrunkHamster
Posty: 95
Rejestracja: 05 lis 2015, 18:14
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Gra z dobrym solo, ale nie tylko.

Post autor: DrunkHamster »

Ja bym do puli dodal jeszcze Lewis & Clark. Niestety juz tylko mozna znalezc uzywana.
cysiokoks
Posty: 10
Rejestracja: 07 sty 2018, 13:33
Lokalizacja: Nowe Miasto k.Płońska

Re: Gra z dobrym solo, ale nie tylko.

Post autor: cysiokoks »

Myślę czy nie wziąć sobie zarówno Loyanga jak i Terraformacji.
cysiokoks
Posty: 10
Rejestracja: 07 sty 2018, 13:33
Lokalizacja: Nowe Miasto k.Płońska

Re: Gra z dobrym solo, ale nie tylko.

Post autor: cysiokoks »

Po przeczytaniu opinii,obejrzeniu filmów i Waszych poradach zdecydowałem wziąć wyżej wymienione gry:Marsa i Loyanga :)

Serdecznie dziękuję za Wasz poświęcony czas :)
ODPOWIEDZ