dodatek do Colt Express

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
tekknoboy
Posty: 420
Rejestracja: 20 lip 2011, 09:07
Has thanked: 17 times
Been thanked: 50 times

dodatek do Colt Express

Post autor: tekknoboy »

cześć,
jak w temacie, proszę o oponie osób które już przetrenowały gre z dodatkiem/dodatkami i krótką ich charakterystykę.
warto, który?

dzięki!
GeniesGames
Posty: 19
Rejestracja: 25 paź 2017, 18:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: dodatek do Colt Express

Post autor: GeniesGames »

Cześć!
Mam Colta z dwoma dodatkami, w Szeryfa zagraliśmy tylko raz i nie zapadł mi jakoś w pamięć (co nie znaczy że nie był dobry - po prostu nie pamiętam i nie chcę skłamać :D ). Moim zdaniem podstawka + dyliżans na pewno - gra dużo zyskuje dzięki drugiej walizce i biegającym po dachu konwojencie. Do tego dochodzi możliwość (przymus, jeśli wejdziesz do dyliżansu, który jedzie koło pociągu) brania zakładników - dają okup na koniec gry, ale ograniczają Twoje akcje w jej trakcie, np nie możesz używać akcji bicia się. No i konie pomagają w kombinowaniu. Ogólnie otwiera się dużo więcej możliwości kombinowania, ale też na więcej rzeczy trzeba zwracać uwagę.

Jeśli chodzi o Szeryfa to wprowadza możliwość wcielenia się właśnie w szeryfa i nowego bandytę, więc jeden z graczy może grać na zupełnie inny cel niż reszta. O ile pamiętam ma też z tego powodu przesuniętą granicę na 2-8 zamiast 2-6 graczy :)
Genies Games - największa wypożyczalnia gier planszowych w Warszawie
Oferta wypożyczalni
lucek1980
Posty: 39
Rejestracja: 30 paź 2016, 21:35
Has thanked: 2 times

Re: dodatek do Colt Express

Post autor: lucek1980 »

W tym dodatku z szeryfem, dochodzi jeszcze jedna postać. Także jest nieco większa różnorodność wyboru postaci ;)
Ale poza dołożeniem tej postaci nie korzystaliśmy z reszty dodatku.
GeniesGames pisze:No i konie pomagają w kombinowaniu. Ogólnie otwiera się dużo więcej możliwości kombinowania, ale też na więcej rzeczy trzeba zwracać uwagę.
Zgadzam się.
krzysiek2222
Posty: 44
Rejestracja: 12 gru 2017, 20:38
Lokalizacja: Żory

Re: dodatek do Colt Express

Post autor: krzysiek2222 »

Od Colt Express w zasadzie zaczęła się moja przygoda z planszówkami ^^.

Do dzisiaj grywam w Colt Express dość często, choć mam już ciut większą kolekcyjkę.

Dodatki jak już wspomniano są 2: jeden z szeryfem, drugi z dyliżansem i końmi.

Dodatek: Szeryf i więźniowie

Nie kupiłem go i nie grałem. Nie chciałem go też kupić, gdy miałem do wyboru jeden albo drugi, ponieważ jakoś nie przekonywała mnie ta nagła zmiana mechanizmu i nie wiedziałem na ile dobrze jest to zbalansowane, nie mniej teraz chętnie bym w niego zagrał i dopiero potem ocenił, zatem fajnie jakby wypowiedział się ktoś, kto grał na ten temat.

Dodatek: Konie i dyliżans

Dostałem w prezencie. Jestem bardzo zadowolony. Mogę napisać jakie są jego cechy w mojej opinii.

- Zwiększa zarobki i to dość znacznie.
- Motyw z whisky, która po upiciu jednego łyczka daje Ci bonus do ruchów.
- Konie umożliwiające szybsze poruszanie się między wagonami.
- Dyliżans z dynamiką przesuwania się co turę w stronę brankardu (w końcu wolniejszy od pociągu).
- Wkurzony konwojent.


Ogólnie póki co, widzę w dodatku same plusy, pod względem wpływania na rozgrywkę. Dzieją się bardziej ciekawe rzeczy. Póki co - spośród wszystkich partii nikt oprócz mnie nie testował whisky. Zdecydowanie polecam, jeżeli podstawka Ci przypadła do gustu tak bardzo jak mi (chociaż wiem, że wielu ludzi narzeka i wyśmiewa się z Colt Express :D).
Na ceneo ok. 50 zł z przesyłką.

Edit:
- Nie wiem jak z balansem . Grałem kilka partii i nie było odczucia, że trzeba obrać konkretne ścieżki do wygrania, więc póki co uważam, że jest dobrze jak na te kilka partii.
zix
Posty: 257
Rejestracja: 12 paź 2015, 16:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times

Re: dodatek do Colt Express

Post autor: zix »

Ja grałem tylko w dodatek z Szeryfem (może z 5 razy) i szczerze polecam :)
Gra się troszkę inaczej niż "rabusiami" (inny cel do wygrania gry), jednak jest naprawdę świetnie.

Po swojej partii od razu powiedziałem współgraczom, że muszą to wypróbować. Jak dla mnie - to najlepszy postać do prowadzenia.
ODPOWIEDZ