Tabletopia [Steam] - konkurencja dla TableTop Simulatora?

Informacje o planszówkach on-line, offline itp.
Awatar użytkownika
lacki2000
Posty: 4042
Rejestracja: 30 maja 2012, 00:09
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 262 times
Been thanked: 147 times

Tabletopia [Steam] - konkurencja dla TableTop Simulatora?

Post autor: lacki2000 »

Zerkłem se (to takie krótkie zerknięcie) na zakurzone me konto na Steamie a tam nowy programik do planszówek
Tabletopia http://store.steampowered.com/app/40256 ... 1_5_9__205
tabletopia.com
W przedsprzedaży 4,99€
Na filmiku wygląda zachęcająco (ponoć kilkaset gotowych gier, sporo takich wypaśnych) i bardzo podobnie do TTS. Ponoć nie ma AI i pilnowania zasad ale może sama zrobić setup, tasować karty, liczyć VP, itp. (Filmik na YT: https://youtu.be/j9MvPnMAee4 )

Haczykiem są 3 poziomy kont (brąz darmowy, srebro i złoto płatne co miesiąc, z dostępem do większej liczby gier i opcji).
Bronze account with free access to our basic catalog
Silver ($4.99/month): access to premium games and expansions
Gold ($9.99/month): private gaming rooms, ability to invite guests to premium games
Ponoć oprócz PC i MACa ma mieć wsparcie dla Androida i IOSa.
Nie dajcie gnuśnieć umysłom, grajcie w Go! - Konfucjusz (Kǒng Fūzǐ, 551-479 p.n.e.)
:: Moja kolekcja (BGG) :: Chciałbym do kolekcji (BGG) :: Chętnie kupię (BGG) ::
Awatar użytkownika
lacki2000
Posty: 4042
Rejestracja: 30 maja 2012, 00:09
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 262 times
Been thanked: 147 times

Re: Tabletopia [Steam] - konkurencja dla TableTop Simulatora

Post autor: lacki2000 »

Po fazie zamkniętego dostępu Tabletopia jest już dostępna i przeszła spore zmiany. Przede wszystkim w wersji podstawowej jest Free-to-play - czyli można wypróbować bez obaw inwestycyjnych (dostęp do około 250 gier, większość to zapewne jakieś proste gierki, max 2 gry równolegle i jakieś ograniczenia ustawień oraz dodatków).
Wersja Premium (abonament) daje pełen dostęp do wszystkich gier i ustawień (ponad 300 tytułów, wiele solidnych).
Nie dajcie gnuśnieć umysłom, grajcie w Go! - Konfucjusz (Kǒng Fūzǐ, 551-479 p.n.e.)
:: Moja kolekcja (BGG) :: Chciałbym do kolekcji (BGG) :: Chętnie kupię (BGG) ::
Fuser.exe
Posty: 728
Rejestracja: 11 lip 2014, 13:11
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 23 times
Been thanked: 8 times

Re: Tabletopia [Steam] - konkurencja dla TableTop Simulatora

Post autor: Fuser.exe »

tzn. że możesz wykonać ruch niezgodny z zasadami i jeśli przeciwnik nie zauważy to się nie dowiesz? Jest opcja cofania?
Awatar użytkownika
lacki2000
Posty: 4042
Rejestracja: 30 maja 2012, 00:09
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 262 times
Been thanked: 147 times

Re: Tabletopia [Steam] - konkurencja dla TableTop Simulatora

Post autor: lacki2000 »

nie testowałem programu z innymi graczami więc jestem ekspertem, że ho ho ;) To jest taki symulator gry przy stole, więc najlepiej grać z zaufanymi graczami, bo tam program nie kontroluje reguł gry (ale setup robi). Możesz brać dowolne pionki, karty ze stołu, itp. Wbudowanej opcji cofania nie znalazłem, no bo nie ma przecież też takiej opcji przy prawdziwym stole :)
Wersja Free2P pozwala dołączać się do dowolnych gier ale zakładać można tylko gry 2-osobowe (i to nie wszystkie).
Nie dajcie gnuśnieć umysłom, grajcie w Go! - Konfucjusz (Kǒng Fūzǐ, 551-479 p.n.e.)
:: Moja kolekcja (BGG) :: Chciałbym do kolekcji (BGG) :: Chętnie kupię (BGG) ::
Adar
Posty: 242
Rejestracja: 05 sty 2015, 12:03
Lokalizacja: Wałcz

Re: Tabletopia [Steam] - konkurencja dla TableTop Simulatora

Post autor: Adar »

Ja mam konto na tabletopii. Większość gier w trybie free-to-play udostępnia tylko rozgrywkę na dwóch graczy, na resztę musisz mieć konto premium. Konto silver od golda rózni się tym, że przy goldzie do twojej gry premium mogą dołączać się ludzie bez abonamentu (goście). W silver wszyscy muszą mieć abonament.

Gra nie pilnuje zasad, można przestawiać pionki innym graczom, tasować karty itp - czyli jak w życiu. Nie grałem z nieznajomymi więc ciężko mi powiedzieć czy ludzie oszukują, ale zakładam, że jak ktoś nie oszukuje przy prawdziwym stole to tam też nie będzie. Nie ma jakiegoś automatu do cofania ruchów. Jest tableu gracza, które jest niewidoczne dla innych. generalnie całkiem podobne do Tabletop Simulator, z tymże mniej gier, bo wszystkie są legalne - kasa z abonamentu idzie również do wydawców (w przeciwieństwie do Tabletop Simulator, gdzie gry tworzone są przez społeczność, a wydawcy nic z tego nie mają). Jak na razie grałem w Scythe, Santorini, Champions of Midgard oraz Imperial Settlers i grało się bardzo przyjemnie. Jakby ktoś chciał spróbować, to chętnie zagram w coś.
Luboy
Posty: 161
Rejestracja: 23 kwie 2013, 22:28
Lokalizacja: Ruda Śl. / Gliwice
Been thanked: 3 times

Re: Tabletopia [Steam] - konkurencja dla TableTop Simulatora

Post autor: Luboy »

Właśnie sobie zainstalowałem Tabletopie i przymierzam się do wypróbowania kilku tytulow.

Może trzeba by założyć wątek dla chętnych do zagrania w coś ciekawego.

Pytanie niedoświadczonego gracza w TT: czy każdą rozgrywkę można przerwać w dowolnym momencie i dokończyć ja np następnego wieczoru?
Kretilla
Posty: 149
Rejestracja: 28 maja 2005, 19:43
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 2 times
Been thanked: 7 times

Re: Tabletopia [Steam] - konkurencja dla TableTop Simulatora

Post autor: Kretilla »

Luboy pisze:Pytanie niedoświadczonego gracza w TT: czy każdą rozgrywkę można przerwać w dowolnym momencie i dokończyć ja np następnego wieczoru?
Tak, możesz w dowolnym momencie wyjść z gry i wrócić do niej kiedy chcesz. Na jednym bezpłatnym koncie (których w zasadzie możesz założyć ile chcesz), możesz mieć do dwóch toczących się rozgrywek. Ja na koniec "sesji" dodatkowo umieszczam w czacie w grze informację, na jakim etapie partię przerwałem, aby później nie mieć wątpliwości "co teraz".
Jak masz ochotę na rozgrywkę, to możemy zagrać, np. Time of Soccer, Roll Player albo Thunderstone Quest Demo.
Awatar użytkownika
michal2014
Posty: 273
Rejestracja: 08 lut 2014, 15:37
Lokalizacja: Piaseczno koło Warszawy
Has thanked: 11 times
Been thanked: 15 times

Re: Tabletopia [Steam] - konkurencja dla TableTop Simulatora

Post autor: michal2014 »

Też zacząłem się bawić na tej witrynie.
Martwi mnie tylko, ze ma ona bardzo duże wymagania sprzętowe.
Ciekawe czy można jakoś dostosować ustawienia.
Jak odpalę w IE jakąś grę, to inne rzeczy mi mulą.
_______________________________________
Michał
Moje Gry
Mój Archiwalny wątek sprzedażowy
Palmer
Posty: 1266
Rejestracja: 13 mar 2010, 15:24
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 120 times
Been thanked: 188 times

Re: Tabletopia [Steam] - konkurencja dla TableTop Simulatora

Post autor: Palmer »

Czy działa to komuś pod Chromem albo Mozillą czy faktycznie trzeba zacisnąć zęby i pobrać IE ? Czego się nie robi dla Brassa :mrgreen:
Awatar użytkownika
michal2014
Posty: 273
Rejestracja: 08 lut 2014, 15:37
Lokalizacja: Piaseczno koło Warszawy
Has thanked: 11 times
Been thanked: 15 times

Re: Tabletopia [Steam] - konkurencja dla TableTop Simulatora

Post autor: michal2014 »

nie, nie działa. Pod IE na dobrym laptopie działa średnio. Tnie inne rzeczy jak gra działa w tle.
_______________________________________
Michał
Moje Gry
Mój Archiwalny wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 928 times

Re: Tabletopia [Steam] - konkurencja dla TableTop Simulatora

Post autor: rattkin »

Firefoxem, nie Mozillą. Mozilla to organizacja.

Tak, mi działa (na Maku), na FF i Chrome. Jednak wsparcie dla tych przeglądarek jest w fazie beta, więc może być z tym różnie. Zresztą i tak nigdy nie gram przez Tabletopię inaczej niż na Steam.
ODPOWIEDZ