Eclipse (multiplayer Steam) - poszukiwani gracze

Informacje o planszówkach on-line, offline itp.
skyrgra
Posty: 6
Rejestracja: 20 wrz 2016, 11:37

Eclipse (multiplayer Steam) - poszukiwani gracze

Post autor: skyrgra »

Cześć!

Od kilku dni można grać on-line w Eclipse na komputerze (przez platformę Steam, ponoć też przez aplikacje Google+, Facebooka)

Gracze-online jakich dotychczas tam napotkałem niestety prezentują niski poziom; myślą długo, uciekają z gry przed końcem.
Szukam osób lubiących, znających Eclipse, chętnych na szybką grę.

Można by w tym temacie się umawiać na konkretną porę lub przez prywatne wiad.

Zapraszam :)
Pynio
Posty: 859
Rejestracja: 14 sty 2013, 14:16
Has thanked: 120 times
Been thanked: 111 times

Re: Eclipse (multiplayer Steam) - poszukiwani gracze

Post autor: Pynio »

Działa offline (AI)?
mecenas
Posty: 762
Rejestracja: 08 gru 2012, 01:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 58 times
Been thanked: 157 times

Re: Eclipse (multiplayer Steam) - poszukiwani gracze

Post autor: mecenas »

Temat brzmi zacnie, lubię Eclipse choć grałem tylko 2 razy, więc mam kilka pytań:
a jest to płatna/bezpłatna gra?
czy posiada jakiś tutorial by sobie zasady przypomnieć?
czy jest rozbudowana o dodatki i przydałoby się je wcześniej poznać?
skyrgra
Posty: 6
Rejestracja: 20 wrz 2016, 11:37

Re: Eclipse (multiplayer Steam) - poszukiwani gracze

Post autor: skyrgra »

Pynio - działa offline, grę normalnie instalujesz na komputerze (4 GB pamięci) - po uprzednim ściągnięciu z sieci (pobranie z platformy Steam trwa kilka minut).

AI ma trzy poziomy trudności i zaczynają z odpowiednim bonusem (Strong AI ma na starcie Dreadnought). Można grać maksimum na 6 (np.człowiek vs. 5 AI). Program gra względnie sensownie - na start wykupuje najlepsze technologie, szybko atakuje centrum, tworzy sojusze z Tobą po czym szybko je zrywa i atakuje, buduje Monolity na oddalonych hexach. W wariancie z rakietami (Plasma missiles można wyłączyć przed grą) na masę montuje rakiety na swoich statkach.

Dla początkujących i słabo zaawansowanych graczy AI na pewno będzie stanowić wyzwanie, niestety doświadczonych graczy AI rozczarowuje, masakrowanie ich jest łatwe. Warto kupić tę grę ze względu na multi-player online - tam jest ostro.

mecenas
- gra jest płatna, nabyłem na Steam za 13 € (58 zł). Można też kupić na innych platformach - aktualnie na Google Play za 34 zł.
- gra posiada wariant tutorial jak wszystkie gry strategiczne na PC, reszta to kwestia praktyki.
- wersja PC to sama podstawka, jeszcze nie posiada jakichkolwiek dodatków - lecz to nie dyskwalifikuje tego świetnego produktu, podstawka ma wszystko co potrzebne do świetnej rozrywki, zwłaszcza, że zdarzają się b.mocni rywale on-line z całej planety.

Planszowe Eclipse ma obecnie 3 większe dodatki z czego tylko 2 znacznie wzbogacają grę. Polska firma tworząca adaptację Eclipse na PC zapowiedziała już wydawanie dodatków.
mlocus21
Posty: 31
Rejestracja: 08 sty 2012, 09:04

Re: Eclipse (multiplayer Steam) - poszukiwani gracze

Post autor: mlocus21 »

Cześć,

Ja mógłbym zagrać, chociaż nie grałem już od jakiegoś roku w Eclips'a :)

pozdro
ODPOWIEDZ