Brass - wersja mobilna

Informacje o planszówkach on-line, offline itp.
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Brass - wersja mobilna

Post autor: mig »

ozy pisze:Grzesiek rozpoczął na BGG bloga, w którym pokaże od kuchni z czym się zmagał, projektując Brassa w wersji mobile: https://boardgamegeek.com/blogpost/45422/introduction
Jak wyglądają kwestie terminów ukazania się wersji mobilnej? Będzie w tym roku?
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
Lord Voldemort
Posty: 866
Rejestracja: 17 sty 2006, 16:45
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 2 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: Brass

Post autor: Lord Voldemort »

mig pisze:
ozy pisze:Grzesiek rozpoczął na BGG bloga, w którym pokaże od kuchni z czym się zmagał, projektując Brassa w wersji mobile: https://boardgamegeek.com/blogpost/45422/introduction
Jak wyglądają kwestie terminów ukazania się wersji mobilnej? Będzie w tym roku?
Bedzie jesienia. A ja juz nawet mam (bete) :twisted:
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Brass

Post autor: mig »

Lord Voldemort pisze:
mig pisze:
ozy pisze:Grzesiek rozpoczął na BGG bloga, w którym pokaże od kuchni z czym się zmagał, projektując Brassa w wersji mobile: https://boardgamegeek.com/blogpost/45422/introduction
Jak wyglądają kwestie terminów ukazania się wersji mobilnej? Będzie w tym roku?
Bedzie jesienia.
Świetnie :D
Znaczy już od pojutrza można zacząć śledzić oferty sklepów? ;)
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
Blacksad
Posty: 284
Rejestracja: 14 lut 2014, 01:02
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 35 times
Been thanked: 9 times

Re: Brass

Post autor: Blacksad »

Z blogu wynika, że będzie od razu na Androida oraz iOS - prawda to?

PS. Puśćcie wici jak tylko gra będzie dostępna :)
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: Brass

Post autor: ozy »

Prawda to. Android odrobinę później, bo wiadomo, że iOS to najważniejszy rynek, ale obie wersje powstają jednocześnie. :)
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Awatar użytkownika
Coen
Posty: 2486
Rejestracja: 14 wrz 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa, Sulejówek
Has thanked: 422 times
Been thanked: 124 times

Re: Odp: Brass

Post autor: Coen »

ozy pisze:Prawda to. Android odrobinę później, bo wiadomo, że iOS to najważniejszy rynek, ale obie wersje powstają jednocześnie. :)
Nie fajnie :-(
To odrobinę, to ile będzie wynosiło?
Mam takie gry,
a zastanawiam się jeszcze nad tymi
ⓘ 𝗢𝗳𝗳𝗶𝗰𝗶𝗮𝗹 𝘀𝗼𝘂𝗿𝗰𝗲𝘀 𝘀𝘁𝗮𝘁𝗲𝗱 𝘁𝗵𝗮𝘁 𝘁𝗵𝗶𝘀 𝗶𝘀 𝗳𝗮𝗹𝘀𝗲 𝗮𝗻𝗱 𝗺𝗶𝘀𝗹𝗲𝗮𝗱𝗶𝗻𝗴
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: Brass

Post autor: ozy »

Nie potrafię tego określić. Wszystko zależy od tego ile zajmie umieszczenie gry na App Storze i poprawki ew. problemów, które mogą się pojawić zaraz po premierze, jak to czasem bywa.
A wkrótce rozpoczynamy otwarte beta testy. Warto zapisać się do newslettera na http://www.brassgame.com, to wtedy żaden news Wam nie przepadnie. :)
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Brass

Post autor: mig »

ozy pisze:Warto zapisać się do newslettera na http://www.brassgame.com, to wtedy żaden news Wam nie przepadnie. :)
done :)

Ale będę jednak drążył - bardziej celujecie na początek października czy na połowę grudnia (wszystko to jesień;)? Wiem, że obsuwy i niespodzianki mogą być, ale data przybliżona nieco by emocje ostudziła :)
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
Comandante
Posty: 572
Rejestracja: 21 lip 2004, 15:49
Has thanked: 6 times
Been thanked: 22 times

Re: Brass

Post autor: Comandante »

Awatar użytkownika
zakwas
Posty: 1777
Rejestracja: 19 mar 2014, 00:45
Lokalizacja: Zgierz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 12 times

Re: Brass

Post autor: zakwas »

Właśnie miałem wrzucić linka, że beta testy - ja już się zapisałem ;)
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Brass

Post autor: mig »

zakwas pisze:
Właśnie miałem wrzucić linka, że beta testy - ja już się zapisałem ;)
Ha, już chyba za dużo testerów się zgłosiło. Się zgapiłem...
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: Brass

Post autor: ozy »

Tak, w godzinę pękła pula. UE i USA się załapały, Australia i Azja już nie. ;)
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Awatar użytkownika
zakwas
Posty: 1777
Rejestracja: 19 mar 2014, 00:45
Lokalizacja: Zgierz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 12 times

Re: Brass

Post autor: zakwas »

Czy feedback po polsku będzie jakimś faux pas? Czy smarować po angielsku raczej?
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Brass

Post autor: mig »

ozy pisze:Tak, w godzinę pękła pula. UE i USA się załapały, Australia i Azja już nie. ;)
Musiałem uaktualnić sobie iOSa i za dużo mi zeszło czasu :(
A wczoraj, żeby się rzetelnie do testów przygotować nawet specjalnie Brassa wyciągnąłem i zagraliśmy. No, ale cóż - poczekam na wersję sklepową :D Szybko te testy róbcie! ;)
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
vinnichi
Posty: 2385
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1283 times
Been thanked: 778 times
Kontakt:

Re: Brass

Post autor: vinnichi »

Super działa aplikacja, pierwsza rozgrywka za mną - stary dobry Brassik :)
kręcimy wąsem na dobre gry
dżentelmeni przy stole
Awatar użytkownika
cohlerc1
Posty: 315
Rejestracja: 11 wrz 2012, 07:30
Lokalizacja: Radzionków
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: Brass

Post autor: cohlerc1 »

Coś mi sie zdaje że zamiast wersji papierowej sprawie se cyfrowa, przynajmniej cześciej zagram ;)
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: Brass

Post autor: ozy »

zakwas pisze:Czy feedback po polsku będzie jakimś faux pas? Czy smarować po angielsku raczej?
Pisz im po polsku, tam sami rodacy. :)
mig pisze:Szybko te testy róbcie! ;)
Zmasakrowała nas liczba zainteresowanych, dopiero odkopujemy skrzynki.
vinnichi pisze:Super działa aplikacja, pierwsza rozgrywka za mną - stary dobry Brassik :)
Dzięki! Prosimy o tego typu komentarze na BGG - negatywne również, ale pozytywne też się przydadzą. :)
cohlerc1 pisze:Coś mi sie zdaje że zamiast wersji papierowej sprawie se cyfrowa, przynajmniej cześciej zagram ;)
Tak, to jest moc tej appki. Ruchy AI można przewinąć i idzie partię zrobić podczas przerwy na kawkę. To też podkreślają na krótkim preview bety na Pocket Tactics: http://www.pockettactics.com/news/ios-n ... gins-beta/
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Awatar użytkownika
zakwas
Posty: 1777
Rejestracja: 19 mar 2014, 00:45
Lokalizacja: Zgierz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 12 times

Re: Brass

Post autor: zakwas »

ozy pisze:
zakwas pisze:Czy feedback po polsku będzie jakimś faux pas? Czy smarować po angielsku raczej?
Pisz im po polsku, tam sami rodacy. :)

Jestem już po pierwszej wymianie maili z Grześkiem, zorientowałem się w międzyczasie. ;)
Dzięki!
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: Brass

Post autor: ozy »

Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Awatar użytkownika
kdsz
Posty: 1400
Rejestracja: 17 gru 2010, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 454 times
Been thanked: 298 times

Re: Brass

Post autor: kdsz »

Po dwóch rozgrywkach wrażenia są dosyć mieszane. Mam duży problem z orientacją w sytuacji. To trochę czepialstwo z mojej strony, bo zdaję sobie sprawę, że po kilku rozgrywkach pewnie oswoję się z grą i będzie OK, ale premierowe partie trochę mnie wymęczyły.

Ciężko mi skumać grafiki "żetonów" poszczególnych przemysłów. Tak na 100% to nie wiem co znajduje się aktualnie na planszy. Na kartach nie ma nazw przemysłów, więc mam każdorazowo poważne wątpliwości, czy rozwijam przędzalnię czy kopalnię, port czy stocznię.

Prezentacja poziomu rozwoju aktualnych żetonów jest jakaś taka mało czytelna. Wolałbym informację w formie stosów żetonów, jak w realu czy na brass.orderofthehammer.com. Tutaj muszę kliknąć raz, żeby zobaczyć aktualne poziomy przemysłów, a następnie drugi raz, by przeczytać ile żetonów danego poziomu jest jeszcze w stosie. Sprawdzanie poziomu przemysłów pozostałych graczy to też upierdliwa sprawa, bo trzeba się przeklikiwać między cylindrami.

Brak kostek węgla i żelaza na planszy to już kompletna załamka. Surowce w danych miastach to bardzo istotna sprawa i powinny być widoczne bez przerwy. W zamian jest info w formie dymka komiksowego, który wyjeżdża po wciśnięciu odpowiedniego przycisku. Słabe.

Na koniec poruszę kwestię braku wariantu dwuosobowego. Wiem, że jest nieoficjalny, ale na tyle popularny, że nawet nie brałem pod uwagę, że może go zabraknąc w wersji tabletowej. A jednak. Domyślam się, że może być to kwestia licencji (Wallace nie jest przecież autorem wariantu), więc nie krytykuję, ale strasznie szkoda, że nie da się pograć 1 v 1.

Mimo powyższego marudzenia chciałbym bardzo podziękować autorom za implementację. Dzięki nim mogę mieć Brassa zawsze przy sobie, więc życie stało się jeszcze piękniejsze :)
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3402
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1136 times
Been thanked: 597 times
Kontakt:

Re: Brass

Post autor: piton »

kdsz pisze: (...)
Mimo powyższego marudzenia chciałbym bardzo podziękować autorom za implementację. Dzięki nim mogę mieć Brassa zawsze przy sobie, więc życie stało się jeszcze piękniejsze :)
ja tam zawsze niosłem ze sobą pudełko z grą, ale wersja mobilna jest faktycznie wygodniejsza w przenoszeniu ;)
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: Brass

Post autor: ozy »

kdsz pisze:Na koniec poruszę kwestię braku wariantu dwuosobowego. Wiem, że jest nieoficjalny, ale na tyle popularny, że nawet nie brałem pod uwagę, że może go zabraknąc w wersji tabletowej. A jednak. Domyślam się, że może być to kwestia licencji (Wallace nie jest przecież autorem wariantu), więc nie krytykuję, ale strasznie szkoda, że nie da się pograć 1 v 1.

Mimo powyższego marudzenia chciałbym bardzo podziękować autorom za implementację. Dzięki nim mogę mieć Brassa zawsze przy sobie, więc życie stało się jeszcze piękniejsze :)
Dzięki za opinię!

Co do 1 vs 1 - można grać z 1 człowiekiem a pozostałych graczy dać AI. Co do osobnej mapy to jest tak jak piszesz, do 2 osobowej musieliśmy osobno pozyskać prawa. Ale je już mamy, tak samo do Yorkshire, Francji oraz Katalonii. Zatem jak aplikacja wypali, to będzie dużo nowych map! :)
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Awatar użytkownika
kdsz
Posty: 1400
Rejestracja: 17 gru 2010, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 454 times
Been thanked: 298 times

Re: Brass

Post autor: kdsz »

To super. Dzięki za info
Awatar użytkownika
pezetto
Posty: 298
Rejestracja: 11 kwie 2014, 09:24
Lokalizacja: Kraina Szczęśliwości
Been thanked: 1 time

Re: Brass

Post autor: pezetto »

kdsz pisze:Brak kostek węgla i żelaza na planszy to już kompletna załamka. Surowce w danych miastach to bardzo istotna sprawa i powinny być widoczne bez przerwy. W zamian jest info w formie dymka komiksowego, który wyjeżdża po wciśnięciu odpowiedniego przycisku. Słabe.
Miałem pisać w tej sprawie. Zagrałem wczoraj tylko fazę kanałów i byłem przekonany, że przeoczyłem jakiś magiczny przycisk, który w prosty sposób mógłby mi wyświetlić info o aktualnym poziomie węgla i żelaza na planszy. Tu się jednak okazuje, że jest lipa :(

Na żetonach przedsiębiorstw brakuje mi też zdecydowanie informacji o tym w której fazie dane przedsiębiorstwo można wybudować. Czy apka będzie mi w jakikolwiek sposób sygnalizować, że dany żeton jest w danej fazie niemożliwy do wyłożenia?
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: Brass - wersja mobilna

Post autor: ozy »

Poziom węgla i żelaza na planszy widać jak się otworzy zakładkę rynków z lewej krawędzi ekranu. Wtedy wyskakują poupy z ilością węgla w każdym miejscu planszy. Zawsze tez można kliknąć na dana kopalnie/hutę i otworzy się okno szczegółów i tam podejrzeć ilość węgla, który został.

Informacje kiedy można wybudować dane przedsiębiorstwo sa podane w widoku szczegółowym danego przedsiębiorstwa. Otwórz przemysły, pojawia się podsumowanie wszystkich 5 przemysłów (górne żetony każdego stosu). Kliknij wybrany przemysł, żeby przejść do widoku szczegółowego. Wtedy masz informacje o wszystkich przemysłach danego stosu. Wygląda to tak jak w 4:25: https://www.youtube.com/watch?v=3MyM_z5 ... u.be&t=265
Zauważ, ze stocznia level 2 ma napisane, ze tylko w erze kanałów.

To ile jest jeszcze przemysłów na danym poziomie tez widać po kliknięciu w przycisk Przemysły. Na dole pod każdym przemysłem jest pasek postępu. Widać ile jest przemysłów na danym poziomie (w sumie) oraz ile z tego już zbudowaliśmy.

Hope that helps. :)
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
ODPOWIEDZ