Armello

Informacje o planszówkach on-line, offline itp.
carosh
Posty: 51
Rejestracja: 08 kwie 2011, 13:42
Has thanked: 1 time

Armello

Post autor: carosh »

Ktoś grał?
Ktoś coś o tym słyszał ?

Podobno dość dobra gra i to po polsku :D

Link do gry na steamie
Awatar użytkownika
fantazyn
Posty: 311
Rejestracja: 05 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: nad - Warszawa
Has thanked: 5 times
Been thanked: 7 times

Re: Armello

Post autor: fantazyn »

Gram od wczoraj. Naprawdę przyjemna gra przygodowa / planszówkowa. Sporo rzeczy do odblokowania, więc gra nie powinna się szybko znudzić. Przyjemna muzyka, polski interfejs. Na planszy sporo się dzieje - trzeba uważać : )

Jako gra planszowa na komputerze - chyba jedna z najlepszych pozycji jakie znam.
Ogólnie jako gram na komputer - to chyba wolę jednak odrobinę cięższe pozycje (jest też wersja na Androida, więc jako pozycja np.podczas godzinnej przejażdżki w sam raz).
DragonWolff
Posty: 112
Rejestracja: 17 sie 2016, 18:33
Been thanked: 5 times

Re: Armello

Post autor: DragonWolff »

Polecam.

Skończył się Steam Summer Sale jakby ktoś był zainteresowany zakupem, ale mimo to polecam. Faktycznie chyba najlepsza do tej pory próba przeniesienia planszówki w realia wirtualnej rozrywki. Ładne, klimatyczne, unikalne i ma replayability. Plusem jest też czas rozgrywki, bo jedna trwa max 1h no chyba że gracze bardzo przeciągają ale mają timer (z AI o wiele krócej) co daje możliwość szybkich szpili. Grze też sukcesywnie dodają darmowej zawartości (nowe karty, zasady, nowe machaniki) i ma też spore możliwości tzw. "House Rules" czyli customizacji swojej gry.

Zainteresowałem się już na etapie Kickstartera, kupiłem zaraz jak wyszła na Steamie. Pograłem trochę, znudziła mi się, ale wróciłem po jakimś roku kiedy kupiłem pakiet 4 dodatkowych postaci na SSS. Pozatym nazbierało się jeszcze nowości więc w konsekwencji znowu ogrywałem (teraz akurat przerwa techniczna, bo nie mam czasu grać). Fajne bo ma multiplayera (przyjemne doświadczenie grałem już parę razy i gracze spoko, nie cudują, nie trollują raczej itd), który ma system nagród gdzie dostajemy albo customowe kostki do gry, albo takie nazwijmy to bileciki, które po zebraniu 5 dadzą nam skina do bohatera. Fajna rzecz bo zachęca do gry.

Wady? Twórcy trochę sporo liczą sobie za dodatki (skiny na nasze realia są drogie, a pakiety bohaterów też mogłyby być tańsze) a sama gra koniec końców powtarzalna (dlatego polecam jeden z pakietow bohaterow sa 2 po 4 postacie każdy, a w podstawce mamy 8). Ale da minimum 30+ godzin gry co na grę komputerową jest niezłe.
ODPOWIEDZ