Star Realms

Informacje o planszówkach on-line, offline itp.
Darboh
Posty: 859
Rejestracja: 18 wrz 2012, 09:15
Has thanked: 31 times
Been thanked: 19 times

Re: Star Realms

Post autor: Darboh »

ko2a pisze:gdzie znajde informacje nt ligi?
Liga tylko na BGG czyli wersji cyfrowej
https://boardgamegeek.com/article/19927107#19927107

Z tego co wiem zapisy były przed 10 sezonem, na dniach ma ruszyć 11 i trzeba poszukać bo nic nie kojarzę.

jest też takie coś jak Trios League czyli granie zespołami po 3 zawodników. I tutaj są zapisy.
https://boardgamegeek.com/thread/141083 ... ion-open-u
UncleLion
Posty: 512
Rejestracja: 19 lut 2010, 13:37
Has thanked: 7 times
Been thanked: 7 times
Kontakt:

Re: Star Realms

Post autor: UncleLion »

Do cyfrowego Star Realms dołącza Crisis: Bases & Battleships w cenie 1,99 euro
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5129
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Star Realms

Post autor: Andy »

UncleLion pisze:Do cyfrowego Star Realms dołącza Crisis: Bases & Battleships w cenie 1,99 euro
A dokładniej: 1,99 USD ;)

Przy okazji zwracam uwagę, że trzeba zainstalować nową wersję aplikacji (a w przypadku mobilnej zaktualizować ją) - dopiero wtedy można aktywować B&B.
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
UncleLion
Posty: 512
Rejestracja: 19 lut 2010, 13:37
Has thanked: 7 times
Been thanked: 7 times
Kontakt:

Re: Star Realms

Post autor: UncleLion »

W euro aplikacja pokazuje mi taką samą cenę:) co do aktualizacji masz pełna racje. Tak jak napisano w linkowanym tekście.
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2810
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 833 times
Been thanked: 361 times

Re: Star Realms

Post autor: Gromb »

2 dni temu pojawiła się aktualizacja cyfrowej wersji do 2.40.79.
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5129
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Star Realms

Post autor: Andy »

Najnowsza aktualizacja mobilnej wersji elektronicznej (3.0.256) daje możliwość zakupu dodatku Fleets & Fortresses. Niestety dwa razy drożej niż poprzednich: 9,69 PLN.
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Awatar użytkownika
pien
Posty: 23
Rejestracja: 06 paź 2013, 14:50

Re: Star Realms

Post autor: pien »

Dziś jest na Steam i kosztuje tyle samo co poprzednie dodatki z Crisis.

P.S. Słyszał ktoś, coś o dostępności United w Polsce?
Awatar użytkownika
kaimada
Posty: 1127
Rejestracja: 06 sty 2007, 13:58
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 27 times
Been thanked: 124 times

Re: Star Realms

Post autor: kaimada »

pien pisze:Dziś jest na Steam i kosztuje tyle samo co poprzednie dodatki z Crisis.

P.S. Słyszał ktoś, coś o dostępności United w Polsce?
United ma trafić do sklepów pod koniec listopada, lub dopiero w grudniu.
akordeon
Posty: 16
Rejestracja: 02 kwie 2014, 12:44
Lokalizacja: Tbg

Re: Star Realms

Post autor: akordeon »

Cześć, pobawię się odrobinę w nekromację i spróbuję ożywić topic sprzed dwóch lat. Skoro niebawem edycja "papierowa" ma się doczekać rodzimego wydania, wydaje mi się, że moje poniższe pytanie jest aktualne :)
Jak wiele osób w naszym kraju gra rankingowo w aplikację Star Realms?
Lunf
Posty: 27
Rejestracja: 30 paź 2015, 12:04
Lokalizacja: Midgaard

Re: Star Realms

Post autor: Lunf »

Ja się przymierzam do grania - ale szczerze powiedziawszy jeszcze nie spróbowałem - trochę przestraszyłem się możliwości czekania na ruch przeciwnika 24 godziny.
Mówili różne bzdury.
Było całkiem inaczej.
Prawda jest taka, że wypluły go gwiazdy.
akordeon
Posty: 16
Rejestracja: 02 kwie 2014, 12:44
Lokalizacja: Tbg

Re: Star Realms

Post autor: akordeon »

Lunf pisze:Ja się przymierzam do grania - ale szczerze powiedziawszy jeszcze nie spróbowałem - trochę przestraszyłem się możliwości czekania na ruch przeciwnika 24 godziny.
*48 godzin ;)

Masz 2 tryby - jeden, w którym grasz "w czasie rzeczywistym, czyli masz mniej więcej półtorej minuty na ruch, albo tą powolniejszą.

Pamiętaj, że możesz prowadzić wiele rozgrywek równolegle - mi się regularnie zdarza, że gram na zmianę z dwoma przeciwnikami na raz (gdy ja wykonuję ruch, w tym czasie w drugim meczu przeciwnik wykonuje swój). Nawet to idzie :)
fahrad
Posty: 226
Rejestracja: 24 cze 2015, 10:46
Has thanked: 8 times

Re: Star Realms

Post autor: fahrad »

Lunf pisze:Ja się przymierzam do grania - ale szczerze powiedziawszy jeszcze nie spróbowałem - trochę przestraszyłem się możliwości czekania na ruch przeciwnika 24 godziny.
Jest przecież opcja Realtime, gdzie tura gracza trwa ok 2 min. Polecam grę online. Można się sporo nauczyć i emocje gwarantowane.

Ps. Żeby nie było, wersję fizyczną również polecam, bo to w ogóle świetna gra jest :D .
Lunf
Posty: 27
Rejestracja: 30 paź 2015, 12:04
Lokalizacja: Midgaard

Re: Star Realms

Post autor: Lunf »

fahrad pisze:
Lunf pisze:Ja się przymierzam do grania - ale szczerze powiedziawszy jeszcze nie spróbowałem - trochę przestraszyłem się możliwości czekania na ruch przeciwnika 24 godziny.
Jest przecież opcja Realtime, gdzie tura gracza trwa ok 2 min. Polecam grę online. Można się sporo nauczyć i emocje gwarantowane.

Ps. Żeby nie było, wersję fizyczną również polecam, bo to w ogóle świetna gra jest :D .

Kurczę - nawet nie widziałem - dzięki za info - zaraz przetestuję.

Bloby nadciągam!
Mówili różne bzdury.
Było całkiem inaczej.
Prawda jest taka, że wypluły go gwiazdy.
akordeon
Posty: 16
Rejestracja: 02 kwie 2014, 12:44
Lokalizacja: Tbg

Re: Star Realms

Post autor: akordeon »

Pewnie zainteresowani już wiedzą, ale jakoś wczoraj był spory update gry i nowy content - do kupienia jest nowy dodatek i kolejny zestaw promek :).
Awatar użytkownika
cezarr
Posty: 300
Rejestracja: 02 mar 2015, 09:45
Lokalizacja: Warszawa, Tarchomin
Has thanked: 9 times
Been thanked: 11 times

Re: Star Realms

Post autor: cezarr »

Jak aktywna jest społeczność tej gry? Zastanawiam się nad kupnem pełnej wersji, by grać online. Czy łatwo znaleźć przeciwnika? Czy ludzi jest na tyle dużo, że stale gra się z kimś innym, czy raczej ciągle te same nicki?
Bowman
Posty: 112
Rejestracja: 12 gru 2012, 14:05
Been thanked: 1 time

Re: Star Realms

Post autor: Bowman »

Do przedwczoraj aplikacja na moim tablecie działała bez zarzutu. Dziś nie mogę uruchomić gry. Odinstalowałem i zainstalowałem program ale nadal nie działa. Ktoś miał kiedyś podobnie? To kwestia jakiegoś rozszerzenia?
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5129
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Star Realms

Post autor: Andy »

Przedwczoraj ukazała się dużą aktualizacja, umożliwiająca zakup Heroesów z serii dodatków United. Może z tego powodu pojawił się problem?
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
fahrad
Posty: 226
Rejestracja: 24 cze 2015, 10:46
Has thanked: 8 times

Re: Star Realms

Post autor: fahrad »

cezarr pisze: 02 maja 2018, 14:47 Jak aktywna jest społeczność tej gry? Zastanawiam się nad kupnem pełnej wersji, by grać online. Czy łatwo znaleźć przeciwnika? Czy ludzi jest na tyle dużo, że stale gra się z kimś innym, czy raczej ciągle te same nicki?
Ostatnio nie grałem często online (brak czasu, niedługo pod tym względem będzie poprawa :) ), ale parę miesięcy wstecz i owszem. Grając w samą podstawkę, a to robiłem najczęściej, nie miałem żadnych problemów ze znalezieniem przeciwnika. Co do ich powtarzalności, to niekiedy zdarzało się tak, że grałem dwie, trzy rozgrywki dziennie z gościem o tym samym nicku, ale zauważyłem, że działo się to przeważnie wtedy, gdy po skończonym meczu natychmiast włączałem następny (tamten pewnie robił to samo). "Problem" znikał jeśli robiłem sobie chociażby minutę, lub dwie przerwy (problem w cudzysłowie, bo wg mnie to żaden problem, tym bardziej jak człowiek pała żądzą rewanżu :) ). Inaczej być może będzie się miała sprawa, jeżeli dokupisz dodatki, ale o tym będziesz się musiał dowiedzieć od kogoś innego, ponieważ jak wspomniałem ja online ogrywałem głównie podstawkę. Podsumowując - kupuj.
Andy pisze: 03 maja 2018, 01:16 Przedwczoraj ukazała się dużą aktualizacja, umożliwiająca zakup Heroesów z serii dodatków United. Może z tego powodu pojawił się problem?
Myślę, że masz rację. Sami twórcy wspominają o możliwych problemach, które mają sukcesywnie usuwać.
Co do samej aktualizacji, to oprócz nowego dodatku do kupienia, pojawił się też nowy, turniejowy tryb rozgrywki online tj. Arena. Na plus ogólny pomysł, np. zmiany ogólnych zasad gry w poszczególnych edycjach Areny - w obecnej, bazy po zakupie wchodzą bezpośrednio do gry, a po zniszczeniu nie trafiają na discard, tylko wylatują z rozgrywki (super, trzeba się naprawdę przestawić na inny sposób myślenia). Na minus oczywiście kasa :) . Z tego co widzę, to do tego aby przystąpić do Areny trzeba mieć dokupione dodatki (obecna edycja to Colony Wars, Promo Pack 2 i United Heroes), ale w moim przypadku, to nie problem, bo i tak kupię wszystko co wyjdzie do tej gry. Druga sprawa to koszt przystąpienia do edycji, który trzeba opłacić za kredyty zdobywane w wyniku wygrywanych meczów, lub kupowane w ramach mikropłatności (pomijając pierwszy akces, który jest za free). Tutaj najlepszym rozwiązaniem, żeby przyoszczędzić kasę jest permanentnie wygrywać, czego Wam i sobie życzę :D .
Miszon
Posty: 2491
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1001 times
Been thanked: 490 times

Re: Star Realms

Post autor: Miszon »

Niestety mam to samo, po aktualizacji wywala mnie z aplikacji na etapie ładowania konkretnej gry.

Będę wdzięczny za info jak to usuną.

Co do pytania o to, czy dużo jest graczy : cała masa. Czekanie na partyjkę bardzo rzadko przekracza kilka minut. Także z dodatkami.
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Awatar użytkownika
cezarr
Posty: 300
Rejestracja: 02 mar 2015, 09:45
Lokalizacja: Warszawa, Tarchomin
Has thanked: 9 times
Been thanked: 11 times

Re: Star Realms

Post autor: cezarr »

Dzięki, namowiliscie mnie. Rzeczywiście nie trzeba długo czekać na przeciwnika. Ciągle wywala mnie mniej więcej w 1/3 przypadków, kilka gier przegrałem nie mogąc w ogóle wejść na stół. Wkurza to strasznie, ale i tak gram, bo jednak na ogół gra się odpala.

Bardzo fajna jest Arena, można poznać karty spoza podstawki bez dokupowania dodatków. Tylko długo się na niej nie pogra za darmo, do drugiej porażki tylko. Ale marketingowo to świetny ruch z ich strony, bo teraz zastanawiam się czy czegoś nie dokupić. :)
fahrad
Posty: 226
Rejestracja: 24 cze 2015, 10:46
Has thanked: 8 times

Re: Star Realms

Post autor: fahrad »

cezarr pisze: 05 maja 2018, 08:48 Bardzo fajna jest Arena, można poznać karty spoza podstawki bez dokupowania dodatków.
Posypuję głowę popiołem za nieumyślne wprowadzenie w błąd, co do konieczności zakupu dodatków :).
Awatar użytkownika
cezarr
Posty: 300
Rejestracja: 02 mar 2015, 09:45
Lokalizacja: Warszawa, Tarchomin
Has thanked: 9 times
Been thanked: 11 times

Re: Star Realms

Post autor: cezarr »

Nie było żadnej aktualizacji, ale od paru dni gra przestała mi się wywalać. Nie wiem, może poprawili coś po stronie serwera? Bo chyba nie chodzi o to, że zmieniłem ustawienia grafiki na najniższe?

W każdym razie: ostatnio działa niezawodnie.
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5129
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Star Realms

Post autor: Andy »

Po dużej aktualizacji były jeszcze (jakieś dwa dni temu) poprawki błędów. Mam wrażenie, że gra jest teraz bardziej stabilna.
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Miszon
Posty: 2491
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1001 times
Been thanked: 490 times

Re: Star Realms

Post autor: Miszon »

cezarr pisze: 13 maja 2018, 15:10 Nie było żadnej aktualizacji, ale od paru dni gra przestała mi się wywalać. Nie wiem, może poprawili coś po stronie serwera? Bo chyba nie chodzi o to, że zmieniłem ustawienia grafiki na najniższe?
Raczej właśnie o to ostatnie chodzi. Mi napisali że pracują nad optymalizacją na urządzenia z mniejszą ilością RAM.
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
ponika
Posty: 530
Rejestracja: 01 sty 2019, 17:25
Lokalizacja: Zagranica
Has thanked: 231 times
Been thanked: 440 times

Re: Star Realms

Post autor: ponika »

Jutro pojawia się Frontiers na appce.

Czy ktoś ma ochotę pograć? Chętnie zagram z żywym przeciwnikiem, rozgrywki w kampanii już mi się trochę nudzą, a jakoś nie mam przekonania do gry z przeciwnikiem wybieranym zupełnie w ciemno.
ODPOWIEDZ