Tabletop Simulator (Steam)

Informacje o planszówkach on-line, offline itp.
Awatar użytkownika
Looke83
Posty: 101
Rejestracja: 26 paź 2013, 11:32
Lokalizacja: Poznań

Re: Tabletop Simulator [Steam]

Post autor: Looke83 »

Witam.

A jest gdzieś, albo może warto by było stworzyć jakąś listę graczy i umawiać się na gry. Bo w sumie mam to to od roku i tak jakoś z wyjątkiem ashes to nie grałem w nic...planszówki to nie fps, że kliknie się join i strzela ;)

Gry są praktycznie wszystkie, ja ze swojej strony wiedząc, że np. jutro umawiamy się na SW Rebelia siadam i ogarniam instrukcję...oczywiście pytania na pewno będą i parę minut na zasady bym potrzebował, ale nie będę się pytać co to jest to okrągłe na planszy :D. Sam też z chęcią mogę wytłumaczyć przed grą zasady i niejasności jeżeli coś znam i grałem.

Pozdrawiam
Sarseth
Posty: 725
Rejestracja: 22 kwie 2016, 10:31
Has thanked: 32 times
Been thanked: 42 times

Re: Tabletop Simulator [Steam]

Post autor: Sarseth »

Looke83 pisze:A jest gdzieś, albo może warto by było stworzyć jakąś listę graczy i umawiać się na gry. Bo w sumie mam to to od roku i tak jakoś z wyjątkiem ashes to nie grałem w nic...planszówki to nie fps, że kliknie się join i strzela ;)
Jak nie :P Wchodzę w browser i gram z amerykańcami :P Betreyal at the house hill, terraforming mars, dead of winter (to jeszcze nie grałem, ale zawsze pełno w lobby), tajniacy (chociaż słownik do słówek się przyda grając z nimi o0), eldritch horror czasem trafi. Jak chcesz po polsku to rzeczywiście jest cieżej.
Ja niestety miałem kurde ciężko czas ostatnio, dopiero luźno będę miał od maja. Bo już nie jednym obiecałem niestety zagrać i nie wypalało, ale muszę cisnąć demo gry na pyrkon, po tym będzie łatwiej by w weekend czy tygodniu usiąść na 3h grania :)
Rebel 6% (trójmiasto)
worek cementu
Posty: 44
Rejestracja: 24 mar 2017, 13:33

Re: Tabletop Simulator [Steam]

Post autor: worek cementu »

To może mieć jakiś związek z tym, że osoby chętnie grające online wybierają inne, zwykle darmowe platformy. Ja od niemal dekady z dużym powodzeniem grywam całkiem często przez Vassala, też chętnie przyjmuję do wirtualnego stołu nowe osoby, jak trzeba tłumaczę gry itp. Tabletop Simulator wyglądał na obiecującą alternatywę, ale nie było opcji, żebym przy i tak kosztownym hobby wydał pieniądze na program, którego nikt z moich kręgów nie kupi. A granie przy minimalnej tekstowej komunikacji z całkowicie anonimowymi osobami, na zasadzie "join & shoot", nah, nie w planszówki.
Awatar użytkownika
Looke83
Posty: 101
Rejestracja: 26 paź 2013, 11:32
Lokalizacja: Poznań

Re: Tabletop Simulator [Steam]

Post autor: Looke83 »

Ok...Vassal też miałem...ale fakt faktem dawno nie zaglądałem co i jak tam jest. Sam projekt Tabletop i sposób wykonania jest świetny...promocje co jakiś czas są [gdzie można za ok. 30-40zł kupić]. Zresztą rozumiem, że każdy przeznacza środki tam gdzie chce/może [sam bym chciał więcej niż mam :D...takie to życie]. Ale jednak wątek jest i chyba trochę osób używa stąd moje pytanie/propozycja żeby taki wątek stworzyć wraz z listą osób, co by łatwiej było się umówić. Zresztą z Vassal'em tak samo można zrobić...jestem jak najbardziej za.

Co do tego co napisał worek cementu to zgadzam się w 100% [zresztą właśnie dlatego wspomniałem o fps]...planszówki, a przynajmniej znamienita ich większość to nie gry, w których można bez komunikacji jeszcze z randomami grać...stąd właśnie pomysł, żeby tutaj na tym forum próbować się umawiać...co by nie było, to raczej łatwiej nam będzie znaleźć ludzi na poziomie, którzy lubią te hobby i potrafią się przy nim bawić, aniżeli w lobby gdzie każdy może sobie wejść. Poza tym trzeba też pamiętać, że nie każdy umie angielski/niemiecki/rosyjski...a jak Sarseth słusznie wspomniał po Polsku trudniej znaleźć graczy...no i mamy drugie dno tej sprawy...jak ktoś wejdzie na forum i zobaczy, że 20-30 ludzi ma i regularnie umawia się na tabletop i faktycznie grająt to pomyśli sobie...kurczę fajne to...też muszę mieć...i efekt domina się robi...a za rok masz np. 80-100 chętnych :D Chociaż to oczywiście tylko takie moje gdybanie...mnie np. przekonał bardzo fajnie działający moduł Ashes, gdzie w okolicy nie miałem z kim pograć, a swego czasu miałem ochotę poturlać kosteczkami i powalczyć :D

Pozdrawiam :)
Sarseth
Posty: 725
Rejestracja: 22 kwie 2016, 10:31
Has thanked: 32 times
Been thanked: 42 times

Re: Tabletop Simulator [Steam]

Post autor: Sarseth »

worek cementu pisze:To może mieć jakiś związek z tym, że osoby chętnie grające online wybierają inne, zwykle darmowe platformy. Ja od niemal dekady z dużym powodzeniem grywam całkiem często przez Vassala, też chętnie przyjmuję do wirtualnego stołu nowe osoby, jak trzeba tłumaczę gry itp. Tabletop Simulator wyglądał na obiecującą alternatywę, ale nie było opcji, żebym przy i tak kosztownym hobby wydał pieniądze na program, którego nikt z moich kręgów nie kupi.
Za 40 ziko można na bundlu zgarnąć (nie wiem cyz jeszcze aktualne, ale co 3 miesiące wraca). Ja dzięki temu programowi oszczędziłem na Zombicide, bo mi się zwyczajnie nie spodobał. A zawsze chciałem mieć. Kupiłem tylko płatnego moda tam. Ale kupiłem i od wczoraj jestem szczęśliwym posiadaczem Mage Knight, bo mi się spodobał jak testowałem na TTS darmowego.
Dodatkowo, zbieram Akhram Horror, ale czasem jak nie chce mi się stołu sprzatać, to zagram w moda z tą grą. Gościu tak isę nastarał by zrobić tak ślicznym mod i tak przyjemny w użytkowaniu że aż lepiej się tam gra ^^ Jedyne o czym człowiek tylko tam marzy to imporcie decku z arkhamDb itp. Sam teraz customowe scenariusze importuje z BGG do jego moda, bo drukować narazie nie drukuję, gdyż nie mam kiedy (ale grać mam kiedy xD).
Probowałem vassala, kiedyś w robocie sobie zainstalowałem, ale według mnie jest mało przyjazny interfejs i mając wybór, wybieram TTSa. Ja wiem darmo vs 40ziko, lepsze darmo ^^ Ale jak mówię, to uczucie 3D w TTSie zwiększa mi przyjemność grania przez neta bardzo mocno. Figurki 3D itp itd. A że kosztuje? No cóż, więcej developerki poszło w TTSa niż w Vassala.
worek cementu pisze:A granie przy minimalnej tekstowej komunikacji z całkowicie anonimowymi osobami, na zasadzie "join & shoot", nah, nie w planszówki.
btw. w TTSie jest wbudowany voice communication i raczej rzadkością jest to, by ktoś go nie używał, więc daje radę.
Chodzi o to, że dopóki nie ma blokady językowej, to nie widzę problemu grania przez TTSa z randomami :) Nie spotkałem się jeszcze z nikim, kto byłby niemiły, niepomocny, psuł czy oszukiwał. Pewno można na takich trafić, ale szczęśliwie jeszcze nie udało mi się.
Looke83 pisze:Co do tego co napisał worek cementu to zgadzam się w 100% [zresztą właśnie dlatego wspomniałem o fps]...planszówki, a przynajmniej znamienita ich większość to nie gry, w których można bez komunikacji jeszcze z randomami grać...stąd właśnie pomysł, żeby tutaj na tym forum próbować się umawiać...co by nie było, to raczej łatwiej nam będzie znaleźć ludzi na poziomie, którzy lubią te hobby i potrafią się przy nim bawić, aniżeli w lobby gdzie każdy może sobie wejść. Poza tym trzeba też pamiętać, że nie każdy umie angielski/niemiecki/rosyjski...a jak Sarseth słusznie wspomniał po Polsku trudniej znaleźć graczy...no i mamy drugie dno tej sprawy...jak ktoś wejdzie na forum i zobaczy, że 20-30 ludzi ma i regularnie umawia się na tabletop i faktycznie grająt to pomyśli sobie...kurczę fajne to...też muszę mieć...i efekt domina się robi...a za rok masz np. 80-100 chętnych :D Chociaż to oczywiście tylko takie moje gdybanie...mnie np. przekonał bardzo fajnie działający moduł Ashes, gdzie w okolicy nie miałem z kim pograć, a swego czasu miałem ochotę poturlać kosteczkami i powalczyć :D
Ba, licz na mnie spokojnie :) Zawsze przyjemniej pograć w swoim języku :) A na RPGi miniaturowe to pierwsze jestem ;P
Rebel 6% (trójmiasto)
Awatar użytkownika
Looke83
Posty: 101
Rejestracja: 26 paź 2013, 11:32
Lokalizacja: Poznań

Re: Tabletop Simulator [Steam]

Post autor: Looke83 »

Sarseth ma rację...te 40zł to na prawdę niewiele zważywszy na pracę jaką ktoś włożył w TTS...z drugiej strony można przetestować grę przed zakupem i sprawdzić czy nam się spodoba...i nawet wydawcy specjalnie się o to nie kłocą gdyż :
a) jeżeli mamy z kim pograć w domu to i tak kupimy bo nie będziemy siedzieć we 2/3/4/5/6 przy laptopach i klikać - nie po to są gry planszowe - więc i tak zarobią
b) jeżeli nie mamy z kim to i tak nie kupimy planszówki, a może wciągnie się ktoś i zacznie szukać ludzi do grania a potem kupi jakąś grę :)

Tak czy inaczej...fajna platforma do testów i grania przy braku czasu/możliwości spotkania na żywo...No i fizyka normalnego stołu daje taki inny feeling :) O kostkach nie wspominając :)

Może faktycznie admin byłby skłonny podpiąć jakiś temat w stylu Tabletop Lista graczy i umawianie na gry i analogiczny dla Vassal'a [żeby nikt nie był poszkodowany:D]. Jest też Tabletopia, ale to już abonamentowe jest, więc raczej jeszcze mniej chętnych będzie [m. in. ja już w tabletopię nie chcę inwestować zważywszy że jest TTS].
sopelma
Posty: 45
Rejestracja: 30 sty 2012, 10:06

Re: Tabletop Simulator [Steam]

Post autor: sopelma »

Panowie - ja też chętny na dołączenie do grupy (a licząc moją drugą połówkę w HotSeat to można Nas liczyć za dwoje :D) - ogólnie to zagram we wszystko. Również postaram się przygotować do każdej pozycji, przeczytawszy wcześniej instrukcje, itp.
Co do czasu, to u mnie w grę wchodzą późne wieczory (od 21) i weekendy o umówionej godzinie.
Awatar użytkownika
Looke83
Posty: 101
Rejestracja: 26 paź 2013, 11:32
Lokalizacja: Poznań

Re: Tabletop Simulator [Steam]

Post autor: Looke83 »

No i super...już się zaczyna jakaś lista robić...teraz uciekam do pracy, ale popołudniu najwyżej założę wątek i poproszę admina o podpięcie na górę...no i będzie można się zacząć normalnie umawiać.
Indar
Posty: 1058
Rejestracja: 25 sty 2013, 22:17
Lokalizacja: Łomża
Has thanked: 11 times
Been thanked: 39 times
Kontakt:

Re: Tabletop Simulator [Steam]

Post autor: Indar »

Na korzyść Vassala przemawia to że jest darmowy - wszystko inne przemawia za TTS. Kupiłem TTSa żeby polatać w X Winga i jestem zadowolony - przyjazny interfejs, pełna automatyka ruchów itd. Widziałem moduł X Winga na Vassalu i nie żałuję wydania tych kilku PLN -w przypadku TTS masz piękny stół z normalną fizyką, rzucasz kośćmi, jest czat głosowy no i nie ma żadnego problemu ze znalezieniem graczy z Polski (Grupa X-Wing TTS Polska), nie mówiąc o obcokrajowcach których też cała masa.
Podsumowując - w przypadku TTSa płacisz za komfort zabawy.
Sarseth
Posty: 725
Rejestracja: 22 kwie 2016, 10:31
Has thanked: 32 times
Been thanked: 42 times

Re: Tabletop Simulator [Steam]

Post autor: Sarseth »

Indar pisze:Na korzyść Vassala przemawia to że jest darmowy - wszystko inne przemawia za TTS. Kupiłem TTSa żeby polatać w X Winga i jestem zadowolony - przyjazny interfejs, pełna automatyka ruchów itd. Widziałem moduł X Winga na Vassalu i nie żałuję wydania tych kilku PLN -w przypadku TTS masz piękny stół z normalną fizyką, rzucasz kośćmi, jest czat głosowy no i nie ma żadnego problemu ze znalezieniem graczy z Polski (Grupa X-Wing TTS Polska), nie mówiąc o obcokrajowcach których też cała masa.
Podsumowując - w przypadku TTSa płacisz za komfort zabawy.
Jedna rzecz jeszcze przemawia za Vassalem poza brakiem kosztów (a w sumie OCTGN bo z niego korzystałem) :P Fizyka. Tzn jej brak (ale tylko czasem) :) Chodzi o karcianki. Jak mnie denerwuje w TTSie żeby odwrócić kartę, to klikam Q/E oksy, ale wszystko na tym podskakuje itp itd. Albo jak karte podpinasz pod drugą, to musisz pamiętać żeby odległośc zahcować inaczej złączą się w kupę, ewentualnie jak wyłączysz to, to potem te co chcesz nie będą z automatu się grupowały. Albo co gorsza, błędy w fizyce potrafią na zalockowanych obiektach (matach do gry) przenieśc karty pod, tak że zaczną spadać (całe szczęście pojawiają się na środku stołu). Dzieje się to rzadko i zazwyczaj jak ktoś spamuje obracaniem czy podnoszeniem, że pewno silnik fizyki trochę się gubi, ale zdarza się. No a jak mata jest na stole, to karta utknie pomiędzy. No ale to szczegóły, choć już raz rozgrywkę mi jedną popsuły, bo skumałem się że karty mi wpieprzyło pod matę zbyt późno.

btw. niektóre mody do TTSa są mega zaskakujące, sam jestem developerem, ale podziwam że ludziom chce się tam skrypty pisać :D Na przykład w catanie samo zbiera zasoby po rzucie kostkami :) i wiele więcej jest zautomatyzowanych rzeczy, a w carcassone mamy nawet zaimplementowane AI. Co prawda nie rozegrałem żadnej pełnej rozgrywki w te gry tam, a tak właśnie z ciekawości ściągałem najpopularniejsze mody kiedyś :)

Ps. Kurde jak bym chciał się nauczyć w X Winga grać ^^
Rebel 6% (trójmiasto)
worek cementu
Posty: 44
Rejestracja: 24 mar 2017, 13:33

Re: Tabletop Simulator [Steam]

Post autor: worek cementu »

Akurat komfort jest względny, nie wszyscy lubią 3D i nadmiar graficznych przeszkadzajek. Automatyka modułów też potrafi być problemowa, ale to znam też z Vassala.

Vassal w gruncie rzeczy jest tak komfortowy, jak o to zadba autor modułu. Zdarzało mi się przerabiać moduły pod kątem wygody (np. BSG, Arkham i Eldritch mocno poprawiałem).
Ostatnio zmieniony 10 sie 2018, 15:03 przez worek cementu, łącznie zmieniany 4 razy.
Awatar użytkownika
Looke83
Posty: 101
Rejestracja: 26 paź 2013, 11:32
Lokalizacja: Poznań

Re: Tabletop Simulator [Steam]

Post autor: Looke83 »

Szacunek dla Ciebie za Twoją pracę i wkład. Sam myślę z chęcią skorzystam. Co do tego co jest lepsze to chyba nie ma sensu dywagować. Na pewno vassal zainspirował twórców TTS. Na pewno też najlepszą aplikacją do kart jest OCTGN (sam tam wiele partii zagrałem w netrunnera czy podbój). Myślę, że jest nas tak mało, że nie trzeba się rozdrabniać. Zróbmy wspólną listę i zaznaczmy co kto ma. W przypadku vassala i octgn to kwestia tylko chęci zainstalowania, tts faktycznie wymaga zakupu a tabletopia abonamentu przynajmniej u hosta. Ale mając taką bazę graczy można by się w końcu jakoś zorganizować i uczynić pożytek z tych narzędzi. Ja dzisiaj z kolegą zagrałem w Terraformacja Marsa i rewelacja. Polecam każdemu. Nie wiem, czy jest wersja na vassal ale tts ma. Czas gry w realu to 2,5h i myślę, że online podobnie.

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
kinioo
Posty: 629
Rejestracja: 01 kwie 2016, 10:25
Has thanked: 64 times
Been thanked: 57 times

Re: Tabletop Simulator [Steam]

Post autor: kinioo »

worek cementu pisze:Akurat komfort jest względny, nie wszyscy lubią 3D i nadmiar graficznych przeszkadzajek. Automatyka modułów też potrafi być problemowa, ale to znam też z Vassala.

Vassal w gruncie rzeczy jest tak komfortowy, jak o to zadba autor modułu. Zdarzało mi się przerabiać moduły pod kątem wygody (np. BSG, Arkham i Eldritch mocno poprawiałem).
Looke83 pisze:Co do tego co napisał worek cementu to zgadzam się w 100% [zresztą właśnie dlatego wspomniałem o fps]...planszówki, a przynajmniej znamienita ich większość to nie gry, w których można bez komunikacji jeszcze z randomami grać...stąd właśnie pomysł, żeby tutaj na tym forum próbować się umawiać...co by nie było, to raczej łatwiej nam będzie znaleźć ludzi na poziomie, którzy lubią te hobby i potrafią się przy nim bawić, aniżeli w lobby gdzie każdy może sobie wejść.
Utrzymuję mały serwer teamspeaka tylko z tych względów.
Zapraszam wieczorami: https://wirtualnesesje.wordpress.com/teamspeak/
Fajnie.

W sumie tez bym w cos przymieszal z racji, iz nie mam mozliwosci pogrania w wiekszej grupie w wieksze tytuly (zzwyczaj gramy we dwojke z zonka).

RPG tez wchodzi w gre...

...problem w tym, ze kompletnie nie wiem jak sie do tych wirtualnych sesji zabrac - Vassal'e, TTS'y - czarna magia dla mnie.

K.
Sorki za brak polskich znakow....
Awatar użytkownika
narandil
Posty: 347
Rejestracja: 09 gru 2013, 10:06
Has thanked: 244 times
Been thanked: 54 times

Re: Tabletop Simulator [Steam]

Post autor: narandil »

1. Dla mnie tts jest absolutnie warty tych 40zł - dzięki niemu zagrałem już kilka gier które albo nigdy bym nie poznał albo musiałbym wydać grubą kasę żeby poznać np. Hogwarts Battle, Dice Masters, Evolution, Wielka KSięga Szaleństwa, Krainy Andor, itd (a jeszcze całkiem sporo czeka w kolejce) ... co prawda gram głównie solo (stąd głównie kooperacje) ale raz udało nam się tutaj zgrać na sesję i było super mimo sporej grupy (6 osób). Myślę że głównie do takich osób nie mających ekipy w realu tts i temu podobne są atrakcyjną opcją

2. mam pytanie natury technicznej odnośnie steama: żeby móc komentować mody w tts trzeba włączyć "safe guard" - czy może mi ktoś powiedzieć jakie są tego konsekwencje dla mnie? Z tego co zrozumiałem to nie będę mógł sprzedać żadnej gry którą mam na steamie tak? A oprócz tego jeszcze jakieś inne konsekwencje? czy można śmiało to włączać?
Sarseth
Posty: 725
Rejestracja: 22 kwie 2016, 10:31
Has thanked: 32 times
Been thanked: 42 times

Re: Tabletop Simulator [Steam]

Post autor: Sarseth »

narandil pisze:2. mam pytanie natury technicznej odnośnie steama: żeby móc komentować mody w tts trzeba włączyć "safe guard" - czy może mi ktoś powiedzieć jakie są tego konsekwencje dla mnie? Z tego co zrozumiałem to nie będę mógł sprzedać żadnej gry którą mam na steamie tak? A oprócz tego jeszcze jakieś inne konsekwencje? czy można śmiało to włączać?
A to można sprzedać gry zakupione na steamie? o0 Ja mam steam(safe?)guarda od zawsze od kiedy go wprowadzili. Ba, ja musiałem go uruchomić jak chciałem sprzedawać karty itp, bez tego nie dało rady. Dodatkowo czuję się bezpieczniejszy o swoje konto, na które wydałem "trochę" za dużo :D Chyba że mówisz o jakimś innym "safe guard", bo jedyny jaki znam to ten: https://support.steampowered.com/kb_art ... -ALZM-5519
Looke83 pisze:...problem w tym, ze kompletnie nie wiem jak sie do tych wirtualnych sesji zabrac - Vassal'e, TTS'y - czarna magia dla mnie.
Tam nie ma czarnej magii. TTS jest jak stół z grą. Tylko że sterujesz myszką. Klik podnosisz, puszczasz by puscić. Jedyne co, to skróty klawiszowe się przydają, żeby obracać elementy, przybliżyyć kartę, rozdać, potasować, rzucić kościami. Ale można i bez tego. A jest tego tak mało, że to chwila załapać. Stół jest rozłożony zazwyczaj, więc siadasz i grasz. Jedyne co to mody musisz posubskrybować, ale to chodzisz w wyszukiwarce i klikasz subskrybuj :P właczasz grę i grasz.
Rebel 6% (trójmiasto)
worek cementu
Posty: 44
Rejestracja: 24 mar 2017, 13:33

Re: Tabletop Simulator [Steam]

Post autor: worek cementu »

Looke83 pisze:W przypadku vassala i octgn to kwestia tylko chęci zainstalowania
W przypadku OCTGN to jeszcze kwestia systemu operacyjnego, pod linuksem tego nie odpalę. Pamiętam znajomy polecał już kilka lat temu, ale w końcu nigdy tego nie ruszyliśmy z tego względu. Wersji linuksowej jak widzę wciąż brak niestety.
kinioo pisze:...problem w tym, ze kompletnie nie wiem jak sie do tych wirtualnych sesji zabrac - Vassal'e, TTS'y - czarna magia dla mnie.
Zakładając, że wiesz jak się zabrać do podpięcia słuchawek i uruchomienia teamspeaka, to łapiesz mnie na moim teamspeaku w jakiś wieczór (np. w piątki po 19-20) i przez resztę technikaliów przeprowadzam. O ile masz czas i realne chęci na granie, a nie ma to tylko charakteru nazwijmy to "turystyki".

(Przy czym uwaga, często wiszę na TS wyciszony będąc z dala od komputera i może minąć trochę czasu zanim zauważę, że ktoś wszedł i się podepnę.)
Awatar użytkownika
Looke83
Posty: 101
Rejestracja: 26 paź 2013, 11:32
Lokalizacja: Poznań

Re: Tabletop Simulator [Steam]

Post autor: Looke83 »

Jak pisałem tak zrobiłem...temat założony przed chwilą "Lista graczy komputerowych + umawianie gier" - poprosiłem w poście admina o podpięcie...nie wiem czy to czyta, więc na wszelki wypadek napiszę PW do Nataniela.

Admin podpiął nam temat...teraz w naszych rękach, żeby nie był martwy. Czekam za listą osób...nawet osoby z którymi tutaj rozmawiałem prosiłbym o info, bo nie chcę bez czyjejś zgody umieszczać go na liście (wyjątek to kolega worek cementu o którym wspomniałem, że ma kanał teamspeak i uczy vassal'a - pisał o tym tutaj to mam nadzieję, że się nie obrazi :) )
Ostatnio zmieniony 07 kwie 2017, 20:29 przez Looke83, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
kinioo
Posty: 629
Rejestracja: 01 kwie 2016, 10:25
Has thanked: 64 times
Been thanked: 57 times

Re: Tabletop Simulator [Steam]

Post autor: kinioo »

worek cementu pisze:
kinioo pisze:...problem w tym, ze kompletnie nie wiem jak sie do tych wirtualnych sesji zabrac - Vassal'e, TTS'y - czarna magia dla mnie.
Zakładając, że wiesz jak się zabrać do podpięcia słuchawek i uruchomienia teamspeaka, to łapiesz mnie na moim teamspeaku w jakiś wieczór (np. w piątki po 19-20) i przez resztę technikaliów przeprowadzam. O ile masz czas i realne chęci na granie, a nie ma to tylko charakteru nazwijmy to "turystyki".

(Przy czym uwaga, często wiszę na TS wyciszony będąc z dala od komputera i może minąć trochę czasu zanim zauważę, że ktoś wszedł i się podepnę.)
OK, dzięki.

W następnym tygodniu spróbuję obczaić temat.
Czyli co mam coś instalować, kupować itp. Czy tylko założyć gdzieś konto??

K.
Sorki za brak polskich znakow....
worek cementu
Posty: 44
Rejestracja: 24 mar 2017, 13:33

Re: Tabletop Simulator [Steam]

Post autor: worek cementu »

kinioo pisze:Czyli co mam coś instalować, kupować itp. Czy tylko założyć gdzieś konto??
Jeśli o moją propozycję chodzi nic nie kupujesz ani nie zakładasz żadnych kont. Instalujesz teamspeak, który pobierasz darmowo ze strony teamspeaka, którą równie darmowo znajdujesz np. poprzez google. Oczywiście ostrożnie ze wszelkim śmieciem typu dodatki do przeglądarki, jakie może sugerować instalator. Następnie uruchamiasz teamspeak, postępujesz zgodnie z poleceniami wyświetlającymi się na ekranie, po przejściu przez konfigurację wciskasz ctrl+s, wpisujesz adres mojego serwera, klikasz przycisk connect i ewentualnie czekasz aż się tam pojawię albo wrócę do komputera gdybym wisiał wyciszony (wtedy napisz wiadomość na czacie najlepiej, żeby mi okienko migało). Polecam szybkie przetestowanie teamspeaka i mikrofonu przed dniem grania, żeby uniknąć technicznych niespodzianek na ostatnią chwilę.

W razie wątpliwości czy ja to ja należy pytać, bo rzadko jestem dwa tygodnie z rzędu wpisany tak samo. Kto mnie zna ten i tak z wejścia poznaje.

Dalej już przeprowadzę głosowo krok po kroku.
Awatar użytkownika
kinioo
Posty: 629
Rejestracja: 01 kwie 2016, 10:25
Has thanked: 64 times
Been thanked: 57 times

Re: Tabletop Simulator [Steam]

Post autor: kinioo »

worek cementu pisze:
kinioo pisze:Czyli co mam coś instalować, kupować itp. Czy tylko założyć gdzieś konto??
Jeśli o moją propozycję chodzi nic nie kupujesz ani nie zakładasz żadnych kont. Instalujesz teamspeak, który pobierasz darmowo ze strony teamspeaka, którą równie darmowo znajdujesz np. poprzez google. Oczywiście ostrożnie ze wszelkim śmieciem typu dodatki do przeglądarki, jakie może sugerować instalator. Następnie uruchamiasz teamspeak, postępujesz zgodnie z poleceniami wyświetlającymi się na ekranie, po przejściu przez konfigurację wciskasz ctrl+s, wpisujesz adres mojego serwera, klikasz przycisk connect i ewentualnie czekasz aż się tam pojawię albo wrócę do komputera gdybym wisiał wyciszony (wtedy napisz wiadomość na czacie najlepiej, żeby mi okienko migało). Polecam szybkie przetestowanie teamspeaka i mikrofonu przed dniem grania, żeby uniknąć technicznych niespodzianek na ostatnią chwilę.

W razie wątpliwości czy ja to ja należy pytać, bo rzadko jestem dwa tygodnie z rzędu wpisany tak samo. Kto mnie zna ten i tak z wejścia poznaje.

Dalej już przeprowadzę głosowo krok po kroku.[/quote

Ok, Dzięks

K.
Sorki za brak polskich znakow....
Awatar użytkownika
Bat man
Posty: 13
Rejestracja: 22 gru 2012, 19:25

Re: Tabletop Simulator [Steam]

Post autor: Bat man »

Witam Tabletopowych graczy..

'Odkryłem' ten tytuł na Steam niedawno i mam pytanie: jeśli zakupię TabletopSim to będę mógł grac tylko z graczami którzy także kupią ten tytuł czy jest opcja zapraszania znajomych, którzy Tabletopa nie mają, do gry? W tej chwili cena dość zaporowa na Steam.. 20Euro.. Często bywają obniżki? A może jest ona do dostania gdzieś taniej?

Dziękuję za każdą pomocną odpowiedź.
Sarseth
Posty: 725
Rejestracja: 22 kwie 2016, 10:31
Has thanked: 32 times
Been thanked: 42 times

Re: Tabletop Simulator [Steam]

Post autor: Sarseth »

Bat man pisze:'Odkryłem' ten tytuł na Steam niedawno i mam pytanie: jeśli zakupię TabletopSim to będę mógł grac tylko z graczami którzy także kupią ten tytuł czy jest opcja zapraszania znajomych, którzy Tabletopa nie mają, do gry? W tej chwili cena dość zaporowa na Steam.. 20Euro.. Często bywają obniżki? A może jest ona do dostania gdzieś taniej?
Niezbyt kumam :P Jak inni mają odpalić grę, której nie mają? Każdy musi mieć na steamie tę grę. (o piratach nic nie wiem, ale raczej potrzebujesz i tak oficjalnej wersji).
Z modami jest inaczej, wystarczy że jedna osoba ma.

Obniżki są bardzo często, tzn nie zawsze na steamie, ale często gdzieś indziej. Polecam poszukać na allegro, na pewno będzie taniej. Albo poszukać/czekać na stronce lowcygier.
Rebel 6% (trójmiasto)
Indar
Posty: 1058
Rejestracja: 25 sty 2013, 22:17
Lokalizacja: Łomża
Has thanked: 11 times
Been thanked: 39 times
Kontakt:

Re: Tabletop Simulator [Steam]

Post autor: Indar »

Grasz tylko z osobami mającymi TTS, nie da się go "udostępnić" w żaden sposób.
Promocje są dosyć często - zazwyczaj na grupowy zakup, tak więc poczekaj jak Ci się nie śpieszy. Ogólnie to rewelacyjna sprawa, sam co prawda korzystam z TTSa tylko grając w X WINGA, ale wybór gier i ich wykonanie jest rewelacyjne.
Ostatnia aktualizacja stołu pod "Iksa" sprawiła że jedynie czego stół nie potrafi to zrobić obiadu. Pełen automat :)
Awatar użytkownika
Chizu
Posty: 105
Rejestracja: 28 kwie 2007, 18:44
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 40 times
Been thanked: 24 times

Re: Tabletop Simulator [Steam]

Post autor: Chizu »

Co do promocji to jeszcze dodam, że można kupić 4-pack który wychodzi taniej. Jeśli brakuje Ci chętnych, to możesz poszukać na forum, mi się udało znaleźć tutaj osoby do wspólnego zakupu. Ostatnio na greenmangaming była okazja i po ~33zł można było kupić jeden egzemplarz (w 4packu ~25zł), teraz nadal mają troszkę taniej niż na steamie 12 funtów za sztukę. Zazwyczaj jednak przeceniają TSa o 50%, czyli 10 euro.
Awatar użytkownika
Bat man
Posty: 13
Rejestracja: 22 gru 2012, 19:25

Re: Tabletop Simulator [Steam]

Post autor: Bat man »

Dzięki za informacje. Będę obserwował i czyhał na promocje ;)
ODPOWIEDZ