Gry przez ZunTzu

Informacje o planszówkach on-line, offline itp.
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Gry przez ZunTzu

Post autor: sirafin »

[EDYCJA] Forum niestety już nie istnieje, zainteresowanie tematem było zbyt małe. [/EDYCJA]

Zapewne nie wszyscy kojarzą platformę do rozgrywek online o nazwie ZunTzu. Nie jest ona tak rozpoznawalna i rozpowszechniona jak Vassal, nie posiada skryptów pilnujących zasad podczas rozgrywki, ale ma swoje zalety. Przede wszystkim jest bardzo prosta w obsłudze i stawia sobie za cel odtworzenie tego, co się dzieje przy rzeczywistym stole z rozłożoną grą, bez dodatkowych "komputerowo/informatycznych" elementów w postaci rozwijanych menu, komend i okienek. Gracze na wirtualnym stole robią wszystko sami, używając jedynie myszy :)

Twórca platformy niestety zakończył rozwijanie swojego projektu, a wiele linków do modułów z grami na jego stronie wygasło. ZunTzu ma jednak swoich miłośników, którzy nadal tworzą moduły z grami i wyszukują z odmętów internetu gry, do których linki wygasły. Aktualnie nasza biblioteka to ponad 100 gier, a pośród nich znajdują się nawet spolonizowane tytuły, które nie ukazały się w naszym języku. Przyjemne urozmaicenie dla spotkań na żywo oraz świetna sprawa dla osób zastanawiających się nad kupnem gry, lecz nie mających możliwości obejrzenia i sprawdzenia jakiegoś tytułu na żywo. Tworzenie modułów w ZunTzu jest bardzo proste i cały czas powstają nowe. Co pojawi się w następnej kolejności zależy tylko od zainteresowania i chęci graczy. A co już jest?

Samouczek z obsługą programu:
Obrazek

Wpadnijcie do nas na forum, zawsze szukamy nowych graczy :)
Nie przejmujcie się, jeśli nie znacie zasad jakiejś gry, właśnie o to chodzi żeby poznawać nowe tytuły. Forum to taka namiastka spotkań planszówkowych i zawsze znajdzie się ktoś, kto przystępnie wszystko wytłumaczy, mamy w tym wprawę. Co prawda nie możemy stuknąć się kuflami piwa ani uścisnąć dłoni po rozgrywce jak przy spotkaniu na żywo, ale i tak jest wesoło i miło czasem mieć możliwość usiąść do planszy z kimś nawet na drugim końcu świata ;)
W razie pytań można mnie zawsze złapać na skype pod tym samym nickiem, nie sugerujcie się statusem, zwykle jestem niewidoczny.
Ostatnio zmieniony 14 maja 2022, 21:08 przez sirafin, łącznie zmieniany 21 razy.
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
Geralt
Posty: 17
Rejestracja: 29 wrz 2013, 14:32

Re: Gry przez ZunTzu

Post autor: Geralt »

Tez zachęcam do wchodzenia i rejestrowania się na stronie:
http://planszowkionline.freeforums.org/index.php

Tytułów jest dużo, a zawsze mogą powstawać kolejne. "Łapiemy się" do gry albo przez skype, albo przez kalendarz (jest na to osobna strona), albo pisząc chęć gry na w/w forum.

Wymagania to tylko chęć do gry z innymi, trochę wolnego czasu oraz skype i mikrofon (w czasie gry komunikujemy się w rozmowie grupowej skype).

Ps. Jeśli by ktoś chciał stworzyć także swój moduł to na pewno znajda się osoby, które chętnie pomogą w nauce jak to zrobić.

Pozdrawiam
Geralt
Awatar użytkownika
pabula
Posty: 2102
Rejestracja: 10 cze 2008, 14:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 2 times
Been thanked: 69 times

Re: Gry przez ZunTzu

Post autor: pabula »

Jeśli ktoś nie ma czasu na pełną partię live, jest opcja save.
I tak można rozegrać partyjkę nawet w Mage Knight'a!
Polecamy i zapraszamy.
Awatar użytkownika
woytas
Posty: 754
Rejestracja: 03 lis 2013, 16:11
Has thanked: 171 times
Been thanked: 139 times

Re: Gry przez ZunTzu

Post autor: woytas »

Używam i polecam. Jak ktoś nie ma partnerów do gry, to ZunTzu jest doskonałym wyborem.
Awatar użytkownika
zbajszek
Posty: 530
Rejestracja: 18 sie 2012, 19:18
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 7 times
Been thanked: 17 times

Re: Gry przez ZunTzu

Post autor: zbajszek »

Generalnie nigdy nie próbowałem grać z kimś pomimo tego że ZunTzu zainstalowane mam. Także w sumie jakby ktoś był chętny na coś to można jakoś się zgadać. Generalnie preferuję ZunTzu od Vassala bo ten pierwszy zdaje mi się bardziej intuicyjny w obsłudze.
--------------------Zbajchu Plays--------------------
---Moja Planszoteczka --- Sprzedam/Wymienię Topic ---
Awatar użytkownika
mr.big
Posty: 330
Rejestracja: 26 kwie 2013, 13:23
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 8 times

Re: Gry przez ZunTzu

Post autor: mr.big »

Ja kiedyś zagrałem w Mage Knight z Sirafinem. Śmiało mogę polecić zarówno ZunTzu jak i Sirafina jako nauczyciela :D
Niestety albo stety w wolnym czasie spotykamy się w realu przy planszówkach, w związku z czym granie online schodzi na drugi plan. Jak kompanów zabraknie to pewnie się przeproszę z ZunTzu :D
Awatar użytkownika
zbajszek
Posty: 530
Rejestracja: 18 sie 2012, 19:18
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 7 times
Been thanked: 17 times

Re: Gry przez ZunTzu

Post autor: zbajszek »

To Sirafin kiedy masz czas w coś pograć? ;) A tak serio to ja ostatnio mam trochę wolnego czasu a spotkania na żywo czasem nie są możliwe także chętnie spróbuję wersję elektroniczną.
--------------------Zbajchu Plays--------------------
---Moja Planszoteczka --- Sprzedam/Wymienię Topic ---
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: Gry przez ZunTzu

Post autor: sirafin »

Dzięki za rekomendacje! :)

He, he, ja jakąś partyjkę będę mógł zagrać dopiero mniej więcej za dwa tygodnie, aktualnie cały mój czas pożera translacja kolejnej planszówki. Na pewno postaram się odhaczyć jakiś konkretny termin w forumowym kalendarzu. W międzyczasie można jednak bez problemu złapać innych graczy, zwłaszcza przez skype łatwo spontanicznie skrzyknąć forumowiczów i zorganizować rozgrywkę.

Jak już będę miał chwilę oddechu, to postaram się tutaj napisać coś więcej o tym, co sami stworzyliśmy, wrzucić więcej screenów z gier, podać które tytuły są dobrze znane i najczęściej grane itp. Tak na szybko napiszę tylko, że ostatnio chłopaki zmajstrowali polskie moduły do Cluastrophobii i Tash-Kalar. Niedawno intensywniej przetestowane zostało Letters from Whitechapel. Z tego co wiem część osób cały czas namiętnie gra w polski Mage Knight, w którym mamy nawet fanowsko spolszczone rozszerzenia i dodatkowego, siódmego bohatera, a jeśli ktoś zaglądał do tutejszego działu z pytaniami, to wie, że pabula jest ekspertem w tej grze, więc jest możliwość zagrania z zawodowcem! ;) Na pewno nie słabnie apetyt na polski Battlestar Galactica ze wszystkimi rozszerzeniami, tylko zebranie dokładnie 5 graczy, nie zawsze jest prostą sprawą. Z pamięci mogę wymienić, że na pewno były grane Puerto Rico, Cytadela, Mr. Jack, Robo Rally, Chaos in the Old World, Władcy Podziemi, Świat Dysku: Ankh Morpork, Pandemic, spolszczony StarTrek: Fleet Captains, czy kickstarterowy Burnig Suns. Pewnie należałoby tu dopisać jeszcze parę innych tytułów, bo w bibliotece uzbierało się już ponad 70 gier, a przecież nie we wszystkich rozgrywkach uczestniczę :D
Ostatnio zmieniony 29 mar 2020, 15:31 przez sirafin, łącznie zmieniany 2 razy.
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
Geralt
Posty: 17
Rejestracja: 29 wrz 2013, 14:32

Re: Gry przez ZunTzu

Post autor: Geralt »

Z innych które graliśmy (bo nie graliśmy we wszystko co mamy, niektóre gry wciąż czekają na wypróbowanie) m.in.:
Zimna Wojna, Brass, Mr Jack w NY, Race for the Galaxy, Cyklady, Wikingowie, Magia i Miecz. Jest tez Labyrinth Wojna z Terrorem (choć tez ostatni jeszcze nie grany ;) ).

Ja osobiście jeszcze chętnie bym spróbował Twilight Empire (ale na to to trzebaby na prawdę dużo czasu poświęcic) oraz Wladcę Pierścieni, ale w te jeszcze nie udało mi się zagrać :). Tak samo w Grę o Tron, ale tej ostatniej jeszcze na ZunTzu nie ma :).

Pozdrawiam
Geralt
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: Gry przez ZunTzu

Post autor: sirafin »

Ostatnio Woytas nagrał filmik z rozgrywką solo w Mage Knight, więc jeśli ktoś nigdy nie widział, jak wygląda rozgrywka na ZunTzu to teraz ma świetną okazję.
https://docs.google.com/file/d/0B84zS57 ... JMM00/edit

Jak widać obsługa nie jest skomplikowana, po prostu klikamy i przeciągamy myszą elementy :) Żadnych okienek, żadnych rozwijanych menu, żadnych komend. Mega przyjazna platforma.
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: Gry przez ZunTzu

Post autor: sirafin »

Dzisiaj biblioteka powiększyła się o Ghost Stories. Oczywiście zapomniałem zrobić screena w trakcie naszej rozgrywki, ale pewnie jeszcze będzie okazja ;)
Ostatnio zmieniony 29 mar 2020, 15:31 przez sirafin, łącznie zmieniany 2 razy.
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2612
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Re: Gry przez ZunTzu

Post autor: janekbossko »

Eldritch Horror kiedy bedzie...bo wiem ze bedzie ;) ?
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: Gry przez ZunTzu

Post autor: sirafin »

Coś w klimacie Lovecrafta na pewno wcześniej, czy później się pojawi, bo jestem wielkim fanem tej tematyki ;)

----EDYCJA 07.03.2014----

W bibliotece pojawiło się kilka kolejnych gier wyszperanych w sieci, a dodatkowo Geralt stworzył moduły do Last Night on Earth: Timber Peak oraz Yggdrasil (pierwszą partię nawet wygraliśmy!). Zapraszam do wypróbowania :)

----EDYCJA 17.03.2014----

Kolejny moduł prawie ukończony. Będzie to znany tytuł w klimacie SF 8)


----EDYCJA 21.03.2014----

I wojna nadciągnęła.


----EDYCJA 25.03.2014----

Vlaady nigdy za wiele, więc teraz można się zapoznać również z Pupilami ;)


----EDYCJA 08.04.2014----

Uzupełniłem opis w pierwszym poście dodając spis gier. Zmieniliśmy też nieco zasady na forum, żeby uniknąć "cichociemnych ściągaczy" ;)
A od niedawna można się nauczyć grać w Robinsona, Neuroshimę HEX i Warhammera Inwazję.
Ostatnio zmieniony 29 mar 2020, 15:31 przez sirafin, łącznie zmieniany 2 razy.
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
Al_Dente
Posty: 478
Rejestracja: 12 sie 2013, 14:53
Has thanked: 10 times
Been thanked: 4 times

Re: Gry przez ZunTzu

Post autor: Al_Dente »

Hej,

Można skądś pobrać moduł Ghost Stories? Czasem chciałbym sobie na szybko zagrać solo kiedy nie ma czasu na rozłożenie planszy.

Dzięki!
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2620
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 139 times

Re: Gry przez ZunTzu

Post autor: sqb1978 »

Cześć,
właśnie zapisałem się na Wasze forum po przeczytaniu tego tematu :)

Jestem chętny na granie online, zarówno w Robinsona jak i kilka innych tytułów (Mage Knight, Starcraft).

Umawiacie się do grania przez forum?
Awatar użytkownika
woytas
Posty: 754
Rejestracja: 03 lis 2013, 16:11
Has thanked: 171 times
Been thanked: 139 times

Re: Gry przez ZunTzu

Post autor: woytas »

Najczęściej umawiamy się przez Skypa, jak najbardziej można też przez forum (jest do tego przeznaczony odpowiedni dział), jest ShoutBox (widoczny tylko dla zarejestrowanych użytkowników), jest też kalendarz w którym możesz wpisać tytuł w który chciałbyś zagrać i godziny w których masz czas. Więcej informacji uzyskasz na naszym forum, wystarczy że zapytasz.
Kosma
Posty: 349
Rejestracja: 01 gru 2013, 12:40
Lokalizacja: Festung Breslau
Has thanked: 9 times
Been thanked: 5 times

Re: Gry przez ZunTzu

Post autor: Kosma »

Zarejstrowałem się ,ale nie mam dostępu do waszej biblioteki modułów.
Awatar użytkownika
woytas
Posty: 754
Rejestracja: 03 lis 2013, 16:11
Has thanked: 171 times
Been thanked: 139 times

Re: Gry przez ZunTzu

Post autor: woytas »

Hej Kosma
Do Biblioteki po zarejestrowaniu powinieneś mieć dostęp. Do Biblioteki+ jest on ograniczony. W razie wątpliwości pytaj na naszym forum, tam dostaniesz bardziej wyczerpujące informacje. Ten wątek jest tylko wątkiem informacyjnym.
Geralt
Posty: 17
Rejestracja: 29 wrz 2013, 14:32

Re: Gry przez ZunTzu

Post autor: Geralt »

Przy czym do biblioteki+ tez mozna uzyskac dostep. Trzeba po prostu z nami grac.

Jest to tez dobre miejsce dla osob, ktore chca tworzyc moduly. Tworzenie modulow pod ZunTzu jest akurat wyjatkowo proste.
Awatar użytkownika
lacki2000
Posty: 4042
Rejestracja: 30 maja 2012, 00:09
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 262 times
Been thanked: 147 times

Re: Gry przez ZunTzu

Post autor: lacki2000 »

Geralt pisze:Jest to tez dobre miejsce dla osob, ktore chca tworzyc moduly. Tworzenie modulow pod ZunTzu jest akurat wyjatkowo proste.
No jest dość proste, trzeba mieć tylko jakiś obrotny program graficzny. Ja kiedyś zrobiłem moduł gry Goa na ZT ale widzę, że już macie to wam nie dam :P (moja wersja to ta druga edycja ale bez żetonów Bonanzy). Gra ktoś w tę grę na ZT? Pewnie do licytacji przyda się mikrofon i jakiś skype czy teamspeak...
Nie dajcie gnuśnieć umysłom, grajcie w Go! - Konfucjusz (Kǒng Fūzǐ, 551-479 p.n.e.)
:: Moja kolekcja (BGG) :: Chciałbym do kolekcji (BGG) :: Chętnie kupię (BGG) ::
Awatar użytkownika
woytas
Posty: 754
Rejestracja: 03 lis 2013, 16:11
Has thanked: 171 times
Been thanked: 139 times

Re: Gry przez ZunTzu

Post autor: woytas »

Do obróbki grafik doskonale nadaje sie Gimp, a robienie modułów faktycznie jest proste. Najtrudniejszy jest pierwszy raz, a potem już z górki.
W trakcie grania rozmawiamy przez Skypa, ale ostatnio toczyła się rozmowa o teamspeak'u.
Awatar użytkownika
Andreal
Posty: 344
Rejestracja: 10 mar 2014, 12:32
Lokalizacja: Białystok
Been thanked: 1 time

Re: Gry przez ZunTzu

Post autor: Andreal »

Proszę mi powiedzieć, czy przez ZunTzu mogę rozegrać kampanię solo w Robinsona czy też w Mage Knight?
Cthulhulak
Posty: 1
Rejestracja: 13 maja 2014, 10:48

Re: Gry przez ZunTzu

Post autor: Cthulhulak »

Z tego co wiem to możesz. Natomiast ja mam problem z mailem aktywacyjnym. Zarejestrowałem się jakiś tydzień temu, a ten do tej pory nie przyszedł.
Awatar użytkownika
Andreal
Posty: 344
Rejestracja: 10 mar 2014, 12:32
Lokalizacja: Białystok
Been thanked: 1 time

Re: Gry przez ZunTzu

Post autor: Andreal »

Też czekam i czekam, pewnie masz pocztę na wp, tak jak ja, z tego co właśnie skojarzyłem chyba jest z tym problem...

Już konto zostało aktywowane dzięki sirafinowi.

Teraz małe pytanie techniczne: jak ZunTzu sobie radzi z kartami gracza, które nie powinny być podglądane przez innych, tzn. mam swoją talię i chcę zobaczyć karty, czy dwukrotne kiknięcie na karcie nie obróci jej tak, że będzie widoczna dla wszystkich obecnych w sesji?
Ostatnio zmieniony 13 maja 2014, 12:16 przez Andreal, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: Gry przez ZunTzu

Post autor: sirafin »

A tak się starałem i na końcu pierwszego posta dałem taki ładny link. No to jeszcze dopiszę coś na czerwono, żeby już nikt nie przegapił ;)
Wasze konta już są aktywne.
Andreal pisze:Teraz małe pytanie techniczne: jak ZunTzu sobie radzi z kartami gracza, które nie powinny być podglądane przez innych, tzn. mam swoją talię i chcę zobaczyć karty, czy dwukrotne kiknięcie na karcie nie obróci jej tak, że będzie widoczna dla wszystkich obecnych w sesji?
Niestety tajne przeglądanie całej talii nie jest możliwe. Tajne są jedynie elementy w ręku gracza (wiec musiałby wziąć do ręki wszystkie karty).
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
ODPOWIEDZ