Planszówki na iPada

Informacje o planszówkach on-line, offline itp.
Awatar użytkownika
surmik
Posty: 1494
Rejestracja: 07 sty 2010, 14:22
Lokalizacja: Gdynia
Been thanked: 1 time

Re: Są już planszówki na IPad'a

Post autor: surmik »

Ludzie to mają fantazje... ;)
Awatar użytkownika
konev
Posty: 2094
Rejestracja: 22 gru 2006, 12:39
Lokalizacja: Tewkesbury (UK)

Re: Są już planszówki na IPad'a

Post autor: konev »

W następnej odsłonie... kupa kamieni zrobiona z iPhone`ów :twisted:
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych
Monsoon Group :: Aktualne Spotkania :: Facebook
Awatar użytkownika
watman
Posty: 809
Rejestracja: 22 kwie 2010, 14:33
Lokalizacja: Tychy

Re: Są już planszówki na IPad'a

Post autor: watman »

konev pisze:W następnej odsłonie... kupa kamieni zrobiona z iPhone`ów :twisted:
But... Will it blend? :]
Sepelite me facie versa in terram, osculetur me mortuum mundus in culum... | In omnia pericula tasta testicula
BGG | Piwo i Planszówki Blog | Fanpage na FB
Awatar użytkownika
Pancho
Posty: 2687
Rejestracja: 18 cze 2004, 08:40
Lokalizacja: W-wa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Są już planszówki na IPad'a

Post autor: Pancho »

Świetne :D
Awatar użytkownika
tokage
Posty: 964
Rejestracja: 26 cze 2008, 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Re: Są już planszówki na iPada

Post autor: tokage »

Ciekawe jak dopuści gościa do grania bez koszulek na kartach ;)
Awatar użytkownika
Tommy
Posty: 1738
Rejestracja: 25 lut 2008, 15:18
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 107 times
Been thanked: 27 times

Re: Są już planszówki na iPada

Post autor: Tommy »

Co prawda to nie planszówka, ale to chyba wciąz najlepsze miejsce żeby zapytac.

Czy grał już ktoś w grę Order & Chaos Online od Gameloftu? To w zasadzie (z tego co czytałem) bardzo udana "podróbka" WOWa czy tez innego PCtowego MMORPG (Lineage II etc.)

Zastanawiam się czy zainwestować te 5,5 euro bo to jednak trochę kasy jest. W tym jest 3miesięczna subskrypcja, potem ca. 0,79euro na miesiąc.
"I used to roll the dice
feel the fear in my enemy's eyes"
Awatar użytkownika
mistrz_yon
Posty: 705
Rejestracja: 26 kwie 2005, 11:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 158 times
Been thanked: 252 times
Kontakt:

Re: Planszówki na iPada

Post autor: mistrz_yon »

Kupiłem kilka dni temu Ticketa na iPada i działa masakrycznie. De facto, nie działa... Co około 30-40 sekund następuje "connection error" i przejmuje mnie bot. Ponownie dostać do gry udaje mi się po 2-3 minutach. Ktoś z użytkowników kojarzy coś takiego? Jednocześnie w trybie online działa bardzo OK
Awatar użytkownika
andrzejk
Posty: 110
Rejestracja: 30 mar 2010, 13:36
Lokalizacja: Brzeg/Wrocław
Kontakt:

Re: Planszówki na iPada

Post autor: andrzejk »

mistrz_yon pisze:Kupiłem kilka dni temu Ticketa na iPada i działa masakrycznie. De facto, nie działa... Co około 30-40 sekund następuje "connection error" i przejmuje mnie bot. Ponownie dostać do gry udaje mi się po 2-3 minutach. Ktoś z użytkowników kojarzy coś takiego? Jednocześnie w trybie online działa bardzo OK
W ciągu ostatniego miesiąca rozegrałem około 300 gier w Ticketa na iPada. Raczej bez problemów z połączeniem. Świetna gra, bardzo wciągająca, a interfejs samej gry jest doskonały. Jedna gra to zwykle 10-15 minut, ludzie tam mają bardzo szybkie tempo. Strasznie wciągające :)
Posiadam
Plansza24.pl - serwis dla miłośników gier planszowych
Awatar użytkownika
Smoku
Posty: 464
Rejestracja: 17 lut 2006, 17:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: Planszówki na iPada

Post autor: Smoku »

Jest już Puerto Rico HD.
Awatar użytkownika
tokage
Posty: 964
Rejestracja: 26 cze 2008, 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Re: Planszówki na iPada

Post autor: tokage »

Puerto kupiłem i jestem zadowolony. Wygląda na pierwszy rzut oka brzydko, ale jak już się przyzwyczaiłem to grało się całkiem przyjemnie. Do tej pory zagrałem 10 partii w większości ja+ 2 komputery. Nigdy nie byłem jakoś specjalnie dobry w Puerto Rico, ale mając doświadczenie z poprzednimi planszówkami od Sage zacząłem od przeciwników na najwyższym poziomie trudności i muszę powiedzieć, że póki co raczej dostaję bęcki niż wygrywam. W grę można też pograć z żywym przeciwnikiem co myślę, że może sprawdzić się w pociągu czy samochodzie, a możliwość wybrania orientacji ekranu przy danym graczu bardzo przypadła mi do gustu.

Na plus:
-chyba niezłe AI
-Puerto w wersji elektronicznej! :)
-niezły multiplayer

Na minus
-brzydki interfejs (ale można się przyzwyczaić)
-dość drogie jak na grę na iPada
-podobnie jak w kilku innych grach mam problem z opcją powrotu do początku kolejki. Jak podejmę jakąś mylną (źle kliknę, albo się szybko rozmyślę) decyzję to już po ptakach, nie ma jak wrócić. Nie wiem czy to problem mojego sprzętu, czy jakiś błąd w aplikacji, ale podobnie mam w Medici i Tikalu.
Awatar użytkownika
Smoku
Posty: 464
Rejestracja: 17 lut 2006, 17:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: Planszówki na iPada

Post autor: Smoku »

Dzięki za opinię ,właśnie zastanawiałem się nad zakupem. Znalazłem też "Ghost Stories" ,ale planszowa wersja średnio mi się podobała więc chyba odpuszczę.
Awatar użytkownika
tokage
Posty: 964
Rejestracja: 26 cze 2008, 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Re: Planszówki na iPada

Post autor: tokage »

O, nie wiedziałem że jest Ghost Stories w wersji iPadowej. Ja jestem fanem tej gry więc nie mogłem przejść obojętnie :)

Krótko i zwięźle

+
Ghost Stories na iPada! Dużo szybciej się gra niż rozkładając planszę i można zagrać w pociągu, samochodzie czy gdziekolwiek gdzie normalna partia w GS byłaby raczej niemożliwa
Chodzi płynnie bez zacięć czy wywalania z aplikacji, nieźle wygląda, czytelny interfejs
liczy punkty, czego nigdy nie chciałomi się robić na piechotę :)
-
czasem błędy które pozwalają wykonać nielegalny ruch
możliwość gry w dwie osoby lub solo (szkoda że nie do 4, a nie sądzę żeby to był problem z punktu widzenia tworzenia aplikacji)
Awatar użytkownika
Tycjan
Posty: 3200
Rejestracja: 23 sty 2008, 22:14
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 44 times
Been thanked: 32 times
Kontakt:

Re: Planszówki na iPada

Post autor: Tycjan »

To jest bardzo ciekawa droga zastosowania iPada do planszówek: http://sgp.wydawnictwoportal.pl/2011/10 ... lanszowki/

# ZnadPlanszy.pl - tutaj piszę: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl | NAJWIĘKSZA baza premier i zapowiedzi gier wydanych po polsku: http://Premiery.ZnadPlanszy.pl
Awatar użytkownika
Smoku
Posty: 464
Rejestracja: 17 lut 2006, 17:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: Planszówki na iPada

Post autor: Smoku »

Elder Sign: Omens -gra już ktoś ? Cena wydaje się spora ,ale opinie na BGG narobiły mi smaka.
Awatar użytkownika
tokage
Posty: 964
Rejestracja: 26 cze 2008, 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Re: Planszówki na iPada

Post autor: tokage »

Wczoraj kupiłem, wygląda miodnie, tyle że nie bardzo ogarniam o co chodzi i wydaje mi się ze jest jakieś takie losowe.
Awatar użytkownika
Protoplasm
Posty: 289
Rejestracja: 17 cze 2010, 23:13
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 7 times
Been thanked: 1 time

Re: Planszówki na iPada

Post autor: Protoplasm »

Jak i oryginał :D
Awatar użytkownika
Smoku
Posty: 464
Rejestracja: 17 lut 2006, 17:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: Planszówki na iPada

Post autor: Smoku »

Zakupiłem E. S. i jestem baaardzo zadowolony.Klimat ,muzyka efekty dźwiękowe -super. Sama rozgrywka nie wiem niestety jak ma się do oryginału na planszy ,ale w wydaniu na iPada jest bardzo fajna. Zasady są całkiem zgrabnie wytłumaczone w tutorialu .Pierwszą partię przegrałem sromotnie ,ale w bieżącej na razie mam jeszcze szanse na wygraną.
Awatar użytkownika
Tycjan
Posty: 3200
Rejestracja: 23 sty 2008, 22:14
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 44 times
Been thanked: 32 times
Kontakt:

Re: Planszówki na iPada

Post autor: Tycjan »

Ciekawa informacja z polskiego rynku :) http://sgp.wydawnictwoportal.pl/2011/11 ... owe-rynki/

# ZnadPlanszy.pl - tutaj piszę: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl | NAJWIĘKSZA baza premier i zapowiedzi gier wydanych po polsku: http://Premiery.ZnadPlanszy.pl
Awatar użytkownika
venoir
Posty: 4
Rejestracja: 31 maja 2011, 13:37
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Planszówki na iPada

Post autor: venoir »

Aż dziw, że nikt nie wspomniał o relewelacyjnym przeniesieniu Carcssonne na ipad/iphone!
http://carcassonneapp.com/

Obrazek

Na iphone/ipod gra się świetnie zarówno online jak i w trybie 'podaj dalej'
..ale gra w wersji na ipada to mistrzostwo świata.

Gramy z dziewczyną i przyjaciółmi w kafejkach, autobusach, pociągach i nie może nam się z nudzić, zwłaszcza, że nie musimy rozkładać.
Niestety, cena jest horrendalnie wysoka, ja załapałem się ponad rok temu, gdy gra kosztowała ok 2 euro.
Carcassonne to aplikacja uniwersalna, działająca na wszystkich urządzeniach apple.
Awatar użytkownika
tokage
Posty: 964
Rejestracja: 26 cze 2008, 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Re: Planszówki na iPada

Post autor: tokage »

Tycjan pisze:Ciekawa informacja z polskiego rynku :) http://sgp.wydawnictwoportal.pl/2011/11 ... owe-rynki/
Kwestia tylko ceny. Jeśli będzie proporcjonalna do ceny planszówki to spasuję. 90zł za 24 żetony, planszę i 12 znaczników to jakaś pomyłka, ktoś postawił przecinek w złym miejscu.
Jak cena będzie poniżej 1,5E to pewnie kupie.

Świetnie natomiast że chłopaki zaczynają opracowywać technologie tego typu, znaczy że może Alcatraz może też znajdzie się w App Store jak i inne wydawane w przyszłości przez Kuźnię gry.
venoir pisze:Aż dziw, że nikt nie wspomniał o relewelacyjnym przeniesieniu Carcssonne na ipad/iphone!
Wydaje mi się że ktoś gdzieś wspominał.
Implementacja świetna. Moim zdaniem Carcassonne, Tichu, Wsiąść do Pociągu i NS:Hex to najlepiej zrobione planszówki w iStore. Grałem też sporo w Ghost Stories, ale myślę że mogła by zostać lepiej zrobiona wersja na iurządzenia.
Niestety Puerto, czy Tikal jakoś mnie nie przekonują i nie mogę się przemóc żeby w nie pograć. Maja trochę błędów, słabe AI (w Tikalu). Myslę, że Codito trochę się spieszy z wydawaniem coraz to nowych tytułów, zamiast porządnie przetestować te już wydane.

Elder Sign jest śliczne, ale co z tego jak ja mam w to grać a nie oglądać, a głupie to i losowe.

W tym roku czekam jeszcze z niecierpliwością na Caylusa i Dominant Species to moje MUST HAVE :]
zakamary.pl
Posty: 52
Rejestracja: 17 mar 2011, 13:09
Lokalizacja: Marki k/Warszawki
Kontakt:

Re: Planszówki na iPada

Post autor: zakamary.pl »

no i zapowiedź Agricoli ;]
zakamary.pl

Najlepsza oferta gier na Świecie!
Awatar użytkownika
Visar
Posty: 39
Rejestracja: 13 sie 2007, 19:23
Lokalizacja: Nowa Osuchowa
Been thanked: 2 times

Re: Planszówki na iPada

Post autor: Visar »

W AppleStore pojawiła się gra Ticket To Ride na iPhona. http://itunes.apple.com/pl/app/ticket-t ... 57988?mt=8
Awatar użytkownika
Smoku
Posty: 464
Rejestracja: 17 lut 2006, 17:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: Planszówki na iPada

Post autor: Smoku »

jest już Tygrys i Eufrat na iPada.Tak jak w wersji planszowej oprawa jest dosyć surowa.Jest też wersja na iPhona ,ale to już raczej mało wygodne granie.
nowDeeS
Posty: 2
Rejestracja: 11 gru 2011, 19:41

Re: Planszówki na iPada

Post autor: nowDeeS »

Generator pól do Catanu w wersji free i pro - Catanerator.

Oraz
New World Colony
http://www.82apps.com/colony/

Edit.
A tak w ogóle to trzeba najlepiej tu szukać:
http://ipadboardgames.org/
Awatar użytkownika
jawohl
Posty: 303
Rejestracja: 06 sty 2012, 13:18
Lokalizacja: Warszawa

Re: Planszówki na iPada

Post autor: jawohl »

Czesc,

to mój pierwszy post na forum.

Pomyslicie sobie co ze mnie za planszówkowiec, skoro pisze w temacie o planszach na ipadzie, ale.. nie wszystko jest jakie się wydaje. Powiedzmy, ze uzupełniam swoją kolekcję o tańsze edycje ;)

Jestem raczej samotnikiem, a może nie mam za wiele wolnego czasu, więc planszówki z wersja online lub takie szybkie na ipada uwazam za swietne.

Lista kilku tytułów, które posiadam, które myślę, że mogą się wam spodobać.

Neuroshima Hex

Obrazek

Plusy
Myśle, ze wszyscy sa swiadomi tego, ze NSHex trafiła na iPada, warto jednak podkreślić zalety niezwiązane z samą grą planszówkową tylko jej elektroniczna adaptacja
klimat (muzyka)
ładne wykonanie
intuicyjny interfejs


minusy:
brak opcji grania 2v2, nie można podzielić graczy na zespoły.
brak online multi!!

dodatkowo wydano Neuroshima Hex Puzzle -
czyli sto scenariuszy, z których gracz musi wyjsc bez szwanku. Dla doświadczonego plejera niestety nie są one zbyt wymagające, ale jestem pewny, ze przynajmniej kilka ostatnich scenariuszy moze sprawic troche klopotów. Ciekawa opcja dla poczatkujacych i nowych graczy

+
do kupienia dwie rasy: Neo Jungle i New York
(nie jestem pewny czy planowani na pięciolecie NS Stalowi bedą również dostępni na iPada, NS Duel przecież nie jest) Odpowiedz wydawnictwa na moje zapytanie:"Tak, docelowo będą także konwertowane na wersję cyfrową, choć to na pewno trochę potrwa, na razie jeszcze nie ma wszystkich z tych wydanych."

Carcassone

Obrazek

Obrazek

Plusy:
znakomite wykonanie, przepiekna adaptacja
online multiplayer, local mulitplayer
tryb solitare
minusy:
mała ilość dodatków
za szybki scoring na koniec gry, poczatkujacy gracze maja problemy z wyłapaniem i analiza punktacji

Ticket To Ride

Obrazek

Plusy:
również piękne wykonanie
trzy dostępne dodatki do kupienia (europa, szwajcaria, ameryka 1910 z trzema wariantami rozgrywki)
online multi, local
Minusy:
czytałem wyżej, że ktoś miał problemy z disconnectami, ja nie spotkałem żadnych kłopotów

Puerto Rico HD
Obrazek

Nie grałem nigdy w planszówkową wersję tej gry, dlatego tutorial nie wydał mi się wystarczający. Wykonanie również mogłoby być ładniejsze, ale gra wciąż jest na zadowalającym poziomie.

Online, local multi.

Small World
Obrazek

Plusy:
ładne wykonanie

Minusy:
brak online multiplayer,
drogie dodatki (4$ za 10 nowych kart - nacje i combo)
mniejsza mapa
gra ostatni raz była uaktualniana w 2010 roku, nie ma co liczyc na poprawki
nieobracajaca sie mapa dla drugiego gracza
mimo tego, ze gra nie jest skomplikowana, to moj znajomy, ktory nie grał w planszówkową wersję, miał problemy z poznaniem zasad tylko i wylacznie po przeczytaniu tutoriala wewnetrzengo


Mam jeszcze monopol, który akurat był za darmo jakoś tuż przed wigilią.


W żadnej z wyzej wymienionych gier nie napotkałem problemow dotyczacych działania - crashe, disconnecty. W NS Hex czasem, bardzo rzadko, przy dotykaniu ekranu w kilku miejscach i wykonywaniu kilku operacji gra minimalizuje się. Wystarczy jednak ją włączyć i powraca do zapisanego momentu. Wszystkie gry mogę więc chwalic i cieszyc się bez zadnych utrudnien

Ze znanych planszówek są jeszcze Catan i Blokus, jednak obie pozostawiają wiele do życzenia. Ludzie w Catanie narzekają na czeste crashe, faworyzowane i liniowe AI i brak multi. Blokus z drugiej strony ma bardzo przeciętne wykonanie.

Pojawila sie jednak informacja o nadchodzącym update do Catanu na przełomie lutego i marca 2012, dlatego liczę, że bedzie lepiej!

Z wielka przyjemnoscią znalazlem tu na forum link ipadboardgames.com, czas zasilic konto iTunes i wyruszyc na zakupy :)

Polecacie Ghost Stories i Elder Sign? (Nigdy nie grałem w wersje pudełkowe)

5
ODPOWIEDZ