Portal Games - Plany Wydawnicze 2018

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Awatar użytkownika
habert
Posty: 1016
Rejestracja: 12 mar 2014, 20:26
Has thanked: 43 times
Been thanked: 7 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2018

Post autor: habert »

Wincenty Jan pisze:
Piehoo pisze:Ogromne portfolio się robi. Nie spodziewałem się że Portal będzie tłumaczyć tak dużo gier. Coś jeszcze zostało do przetłumaczenia po żniwach Rebela i Portalu? :) (poza Gloomhaven)
Już nic. Przetłumaczyli wszystko.
Zostało jeszcze sporo z 2017 np.: Wendake, London, Whistle Stop, Agra, Noria, Keyper, Merlin, Transatlantic, Heaven & Ale, Calimala, Carthago, Spirit Island, ...
Ostatnio zmieniony 29 sty 2018, 17:16 przez habert, łącznie zmieniany 1 raz.
probbi
Posty: 947
Rejestracja: 28 gru 2016, 15:13
Lokalizacja: Nadarzyn
Has thanked: 48 times
Been thanked: 87 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2018

Post autor: probbi »

Clans of Caledonia już znalazło swój dom w Polsce
Maddas
Posty: 178
Rejestracja: 21 lis 2008, 15:17
Lokalizacja: Elbląg
Has thanked: 3 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2018

Post autor: Maddas »

A czy tytuł, który ma być następcą Pret-A-Porter także nie będzie wydany w roku bieżącym?
Itsuma
Posty: 3
Rejestracja: 29 sty 2018, 12:35

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2018

Post autor: Itsuma »

Proponuję, żeby od teraz, wszystkie dodatki wydawać tylko z grą podstawową. Będzie sympatyczniej. Gracze się ucieszą, jak zapewne ciszą się wszyscy, którzy mają już polską wersję Mage Knighta. W końcu, albo będą mieli dwie podstawowe gry, albo nie będą mieli dodatków. Kapitalne wyjście. Gratuluję.
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4124
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 308 times
Been thanked: 342 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2018

Post autor: tomb »

Mimo, że sam chętnie dokupiłbym dodatki po polsku to trudno zrzucać na Portal odpowiedzialność za niepełne wydanie Lacerty. Zresztą być może szykowany dodruk będzie tylko w formie BigBox, bez rozdzielnego wydania.

Ja cały czas czekam na info o dodatku do Strongholda!
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Awatar użytkownika
zioombel
Posty: 1148
Rejestracja: 21 wrz 2010, 13:19
Lokalizacja: Wołomin
Has thanked: 200 times
Been thanked: 98 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2018

Post autor: zioombel »

Itsuma pisze:Proponuję, żeby od teraz, wszystkie dodatki wydawać tylko z grą podstawową. Będzie sympatyczniej. Gracze się ucieszą, jak zapewne ciszą się wszyscy, którzy mają już polską wersję Mage Knighta. W końcu, albo będą mieli dwie podstawowe gry, albo nie będą mieli dodatków. Kapitalne wyjście. Gratuluję.
Patrząc na to z perspektywy, że można wydać bigbox albo w ogóle nie będzie polskiej wersji to chyba trzeba gratulować Portalowi.
Itsuma
Posty: 3
Rejestracja: 29 sty 2018, 12:35

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2018

Post autor: Itsuma »

hutriel pisze:Zastanawiam się tylko czy w planszówkach siedzisz dłużej niż to twoje konto istnieje. Jeżeli tak to powinieneś znać historię wydawania/niewydawania MK.
Także albo masz problem z emocjami kiedy rzeczywistość nie idzie w parze z twoimi oczekiwaniami (spoko, moje dzieci też tak mają, to podobno naturalny etap rozwoju). Albo sidmajery i pluszowe trole pączkują.
Czytając twoje wpisy chyba nie ma wątpliwości, kto bawi się w trola. Nie będę reagował na twoje uszczypliwości (spoko, moje dzieci też tak mają, to podobno naturalny etap rozwoju).

Mam prawo czuć się rozżalony, jasne, że nie jest to do końca wina Portalu, ale zawsze wydawało mi się, że polscy wydawcy to w dużej mierze gracze i fani planszówek, znam ich kilku i wiem, że tak jest. Jasne, że czynnik ekonomiczny jest istotny. Jednak chyba można pomyśleć też o graczach, którzy mieli "nieszczęście" nabyć swoją grę wcześniej i wydać osobno przynajmniej mały nakład dodatków. Widząc ile jest zapytań, to myślę, że zeszłyby na pniu. Dodatkowo, zawsze można zastosować przedsprzedaż i wiedzieć ilu dokładnie jest chętnych.
Itsuma
Posty: 3
Rejestracja: 29 sty 2018, 12:35

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2018

Post autor: Itsuma »

[/quote]Patrząc na to z perspektywy, że można wydać bigbox albo w ogóle nie będzie polskiej wersji to chyba trzeba gratulować Portalowi.[/quote]

Tego nie wiemy, to tylko gdybanie. Portal niczego takiego nie napisał. Ogólnie nie odpisują nic na ten temat.
Awatar użytkownika
Tycjan
Posty: 3200
Rejestracja: 23 sty 2008, 22:14
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 44 times
Been thanked: 32 times
Kontakt:

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2018

Post autor: Tycjan »

Itsuma pisze:Proponuję, żeby od teraz, wszystkie dodatki wydawać tylko z grą podstawową. Będzie sympatyczniej. Gracze się ucieszą, jak zapewne ciszą się wszyscy, którzy mają już polską wersję Mage Knighta. W końcu, albo będą mieli dwie podstawowe gry, albo nie będą mieli dodatków. Kapitalne wyjście. Gratuluję.
Rozumiem, że Polacy to jedna rodzina, ale dlaczego obwiniasz jedno wydawnictwo za decyzje innego? Lacerta wydała polską podstawkę MK, ale nie wydała polskich dodatków. Portal wyda wszystko po polsku, bo nadarzyła się taka możliwość i pewnie licencja/umowa każe im zrobić to w formie Big Boksa. Jak już musisz mieć pretensje (choć zakładam, że Lacerta miała powody, żeby nie wydawać polskich dodatków, podpowiem: finansowe), to zwróć się do nimi do Lacerty, czyli wydawcy Twojej podstawki. Akurat wylewanie żali na Portal w tym wypadku jest nie na miejscu.

# ZnadPlanszy.pl - tutaj piszę: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl | NAJWIĘKSZA baza premier i zapowiedzi gier wydanych po polsku: http://Premiery.ZnadPlanszy.pl
Awatar użytkownika
hutriel
Posty: 1221
Rejestracja: 11 maja 2012, 07:13
Lokalizacja: Legionowo
Has thanked: 1 time
Been thanked: 28 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2018

Post autor: hutriel »

Tak jak piszesz nie jest to wina Portalu. Co więcej sytuacja z MK nie jest też winą Lacerty (temat minimalnych nakładów wałkowany był już w nieskończoność). Tym razem pojawiła się możliwość dołączenia do druku BigBoxa. Nie podstawki, nie dodatku. Zżymać się na Portal za taki stan rzeczy?
Oczywiście rozumiem, że jest cała masa ludzi z podstawką, których takie rozwiązanie w żaden sposób nie ustawia.
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4124
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 308 times
Been thanked: 342 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2018

Post autor: tomb »

Lacerta dokładnie opisała powody, dla których nie wydała Lost Legion. Zresztą nie jesteśmy jedynym krajem, który nie doczekał się dodatków - według BGG tylko Niemcy wydali LL, a Włosi, Francuzi, Czesi, jak Polacy, obeszli się smakiem.
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Awatar użytkownika
Ink
Administrator
Posty: 2811
Rejestracja: 17 gru 2007, 09:53
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 100 times
Been thanked: 154 times
Kontakt:

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2018

Post autor: Ink »

[Usunąłem kilka niepotrzebnych postów. Proszę trzymać się tematu, a wycieczki osobiste zachować na prywatną komunikację.]
Games Fanatic -/- Gradanie -/- Za dużo gier
O ile wyraźnie nie zaznaczono inaczej, powyższa wypowiedź nie jest stanowiskiem moderacji lub administracji forum.
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2018

Post autor: Wincenty Jan »

A coś wiadomo ma temat gry duetu Lang & Trzewiczek?
Wcześniej padło też pytanie o Pret a Porter (nie wiem czy poprawnie napisałem)
Awatar użytkownika
Rigidigi
Posty: 700
Rejestracja: 14 gru 2015, 16:31
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 92 times
Been thanked: 87 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2018

Post autor: Rigidigi »

Marx pisze:No własnie od dawna chciałem zagrać w Neuroshimę, ale nie do końca samo wydanie jako takie mnie zachęcało. Lubię fajny wydania gier, figurkowe, więć jestem baaardzo zainteresowany Monolith Arena.
Ja za to nie zdecydowałem się na Neuroshime, ze względu na klimat gry, który mi nie odpowiada. Także Monolith Arena ma szansę zmienić ten stan.
Ketman71
Posty: 5
Rejestracja: 19 sty 2015, 10:08

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2018

Post autor: Ketman71 »

To w końcu kiedy ta premiera Zombicide BP? Bo w ostatnim odcinku PlanszówkiTV Prezes powiedział że premiera w czerwcu :(
czeczot
Posty: 1275
Rejestracja: 09 wrz 2017, 20:23
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 29 times
Been thanked: 71 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2018

Post autor: czeczot »

Ketman71 pisze:To w końcu kiedy ta premiera Zombicide BP? Bo w ostatnim odcinku PlanszówkiTV Prezes powiedział że premiera w czerwcu :(
Ci co zamówili w przedsprzedaży mają grę dostać pod koniec marca. Oficjalnie w sklepach w czerwcu. Przynajmniej tak powiedział prezes w TV
Ketman71
Posty: 5
Rejestracja: 19 sty 2015, 10:08

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2018

Post autor: Ketman71 »

czeczot pisze:
Ketman71 pisze:To w końcu kiedy ta premiera Zombicide BP? Bo w ostatnim odcinku PlanszówkiTV Prezes powiedział że premiera w czerwcu :(
Ci co zamówili w przedsprzedaży mają grę dostać pod koniec marca. Oficjalnie w sklepach w czerwcu. Przynajmniej tak powiedział prezes w TV
No tak,a tutaj podają kwiecień.


Wysłane z mojego Lenovo K53a48 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
tomuch
Posty: 1888
Rejestracja: 21 gru 2012, 03:17
Lokalizacja: zza winkla
Has thanked: 144 times
Been thanked: 170 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2018

Post autor: tomuch »

Przy małym dodatku do Osadników jest informacja:
Early Launch Kit: 2 maja 2018
podobnie przy dodatku do AA.
Co to znaczy? Przedsprzedaż?
kolekcja
rabaty: Planszostrefa 11%, Planszomania 7%, 3trolle 7%, Rebel 5%, Cdp 5%, Aleplanszowki 5%, Mepel 5%
Awatar użytkownika
Tycjan
Posty: 3200
Rejestracja: 23 sty 2008, 22:14
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 44 times
Been thanked: 32 times
Kontakt:

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2018

Post autor: Tycjan »

Trailer do polskiego wydania gry "Rising Sun": https://www.facebook.com/ZnadPlanszy/vi ... 239323748/
Był on puszczany na prezentacji, ale tutaj dzięki wydawnictwu Portal możecie go obejrzeć w lepszej jakości :)

# ZnadPlanszy.pl - tutaj piszę: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl | NAJWIĘKSZA baza premier i zapowiedzi gier wydanych po polsku: http://Premiery.ZnadPlanszy.pl
koczkodan
Posty: 232
Rejestracja: 21 cze 2017, 12:38
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2018

Post autor: koczkodan »

Portal Games pisze:
Szybkie pytanie - kiedy pojawią się poprawione karty do 5tego gracza w Blood Rage?
Czekamy na potwierdzenie kilku szczegółów w kwestii dodruku gry przez CMON i przy tej okazji będziemy też decydować o poprawkach kart.
przypominamy sie z tematem
Apostolus
Posty: 195
Rejestracja: 23 mar 2015, 20:08
Has thanked: 3 times
Been thanked: 4 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2018

Post autor: Apostolus »

Swego czasu (już sporo czasu temu) była mowa o tym, że do pierwszego druku "Osadników: NI" zostaną wydrukowane pprawione karty, które znalazły się z drugim druku - wiadomo co się dzieje w tym temacie?
TTR_1983
Posty: 3923
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 87 times
Kontakt:

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2018

Post autor: TTR_1983 »

Apostolus pisze:Swego czasu (już sporo czasu temu) była mowa o tym, że do pierwszego druku "Osadników: NI" zostaną wydrukowane pprawione karty, które znalazły się z drugim druku - wiadomo co się dzieje w tym temacie?
A mi się wydaje, że było info że te karty nie będą dodrukowywane.
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2356
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2018

Post autor: karawanken »

Cieszę się na Aeons End, ogólnie sporo gier wygląda ciekawie. MK to też świetna wiadomość mimo, że mam wersję Lacerty.
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2018

Post autor: Bary »

TTR_1983 pisze:
Apostolus pisze:Swego czasu (już sporo czasu temu) była mowa o tym, że do pierwszego druku "Osadników: NI" zostaną wydrukowane pprawione karty, które znalazły się z drugim druku - wiadomo co się dzieje w tym temacie?
A mi się wydaje, że było info że te karty nie będą dodrukowywane.
Przez długi czas Portal odmawiał wydruku tych poprawek, ale chyba finalnie się złamali z tego, co pamiętam. Chociaż tam pierdoły w podstawce zostały zmienione.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Apostolus
Posty: 195
Rejestracja: 23 mar 2015, 20:08
Has thanked: 3 times
Been thanked: 4 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2018

Post autor: Apostolus »

Owszem, zmiany nie miały być jakieś rewolucyjne (ale jednak poprawiające co nieco).
A owo "złamanie się" Prezesa pamiętam z któregoś odcinka Planszówek TV.
Zablokowany