(Oficjalny) Lucky Duck Games 2024

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Awatar użytkownika
Lucky Duck Games
Posty: 474
Rejestracja: 24 lut 2020, 13:28
Has thanked: 50 times
Been thanked: 1028 times

(Oficjalny) Lucky Duck Games 2024

Post autor: Lucky Duck Games »

Styczeń powoli dobiega końca - czas odpalić nowy temat na rok 2024.

Jeśli chodzi o nowości w styczniu to do sklepów trafi Final Girl. Przez remanent na magazynie mieliśmy kilka dni poślizgu, ale w poniedziałek gry będą już w hurtowniach, a w połowie tygodnia w sklepach.
Do retailu trafiła podstawka i 5 pudełek. Na naszej stronie dostaniecie mini-dodatek i figurki.
Maty wykupiliście w dosłownie jeden dzień - zamówiliśmy już dodruk, ale to trochę potrwa.

Co do zapowiedzi na 2024 to wszystkiego dowiecie się 16 lutego podczas transmisji z NewsConu.
Ujawnimy większość nowości, ale wiadomo, że za chwilę Norymberga + kilka tematów wciąż jest w fazie negocjacji.

W lutym do sklepów trafi Point City oraz dwie niezapowiedziane jeszcze nowości.
Awatar użytkownika
tomuch
Posty: 1888
Rejestracja: 21 gru 2012, 03:17
Lokalizacja: zza winkla
Has thanked: 144 times
Been thanked: 170 times

Re: (Oficjalny) Lucky Duck Games 2024

Post autor: tomuch »

Najlepszego dla LDG w roku 2024!

Kiedy najpóźniej decyzja co do przyszłości Final Girl? Wiadomo, że chcecie zebrać info o sprzedaży, ale chciałbym wiedzieć, kiedy odpuścić czekanie na polską wersję kolejnych sezonów...
kolekcja
rabaty: Planszostrefa 11%, Planszomania 7%, 3trolle 7%, Rebel 5%, Cdp 5%, Aleplanszowki 5%, Mepel 5%
czata
Posty: 13
Rejestracja: 27 lis 2022, 12:03
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: (Oficjalny) Lucky Duck Games 2024

Post autor: czata »

A ja jestem twardy i nie odpuszczam nadziei na polską wersję dużego dodatku do Paleo ...
Awatar użytkownika
Malibu
Posty: 245
Rejestracja: 15 wrz 2016, 07:46
Has thanked: 47 times
Been thanked: 32 times

Re: (Oficjalny) Lucky Duck Games 2024

Post autor: Malibu »

Lucky Duck Games pisze: 25 sty 2024, 15:37
Maty wykupiliście w dosłownie jeden dzień - zamówiliśmy już dodruk, ale to trochę potrwa.
A kiedy można się mnie więcej spodziewać maty?
Awatar użytkownika
OlazRed
Posty: 147
Rejestracja: 10 paź 2022, 13:38
Has thanked: 15 times
Been thanked: 27 times

Re: (Oficjalny) Lucky Duck Games 2024

Post autor: OlazRed »

Lucky Duck Games pisze: 08 sie 2023, 20:02 Wczoraj gratulowaliśmy naszym przyjaciołom z Cardboard Alchemy sukcesu podczas dorocznej gali wręczenie nagród Dice Tower Awards. Przypomijmy, że gra FLAMECRAFT, której jesteśmy dumnym wydawcą w językach angielskim, francuskim, polskim i włoskim zwyciężyła w kategoriach "Najlepsza gra dla początkujących" oraz "Najlepsza oprawa graficzna". To nie był jednak jedyny nagrodzony tytuł z naszego katalogu.
TURING MACHINE, która zadebiutuje na polskim rynku już w przyszłym miesiącu otrzymała nagrodę za "Najbardziej innowacyjny tytuł", autor AKROPOLIS - Jules Messaud - za "Najlepszy debiut autorski", a tytuł "Najlepszego dodatku" powędrował do autorów DIUNY: IMPERIUM (za POTĘGĘ IX).
To jednak nie wszystko 😉 Wprawdzie do ogłoszenia planów wydawniczych na 2024 pozostało jeszcze kilka miesięcy, ale już teraz możemy Wam zdradzić, że w naszym katalogu pojawi się jeszcze coś z listy nagrodzonych...
Mnie cały czas interesuje ta ciekawostka, z ostatniego zdania!

Na logikę mi wychodzi, że należało by roważać między Return to Dark Tower, My Father's Work i Cat in the Box. Z listy nagrodzonych, w Polsce, nie były jeszcze wydane Foundations of Rome i Ready Set Bet, ale coś nie czuję, żeby to będzie któraś z tych gier...
Wszystkie te tytuły są mega i pewnie każdy z chęcią bym (prędzej czy później) nabył, ale skrycie liczę na RtDT :roll: LDG wydali go niedawno we Francji, więc wydaje mi się, że ma szansę bytu i u nas :!:
Awatar użytkownika
Lucky Duck Games
Posty: 474
Rejestracja: 24 lut 2020, 13:28
Has thanked: 50 times
Been thanked: 1028 times

Re: (Oficjalny) Lucky Duck Games 2024

Post autor: Lucky Duck Games »

tomuch pisze: 25 sty 2024, 18:38 Kiedy najpóźniej decyzja co do przyszłości Final Girl? Wiadomo, że chcecie zebrać info o sprzedaży, ale chciałbym wiedzieć, kiedy odpuścić czekanie na polską wersję kolejnych sezonów...
Potrzebujemy minimum 2-3 miesięcy, żeby realnie ocenić dynamikę sprzedaży. Na pewno będziemy podejmować jakieś decyzje w połowie roku.
Malibu pisze: 25 sty 2024, 22:46
Lucky Duck Games pisze: 25 sty 2024, 15:37
Maty wykupiliście w dosłownie jeden dzień - zamówiliśmy już dodruk, ale to trochę potrwa.
A kiedy można się mnie więcej spodziewać maty?
Złożyliśmy zamówienie, ale muszą zostać wyprodukowane i przywiezione z Chin - tak więc chwilę to zajmie.
Awatar użytkownika
Malibu
Posty: 245
Rejestracja: 15 wrz 2016, 07:46
Has thanked: 47 times
Been thanked: 32 times

Re: (Oficjalny) Lucky Duck Games 2024

Post autor: Malibu »

Pytanko, czy wraz z kampanią Uśpionych Bogów: Odległe Niebo pojawi się również Primeval Peril oraz dodruk podstawki z dodatkami?
maricn1998
Posty: 10
Rejestracja: 26 lut 2020, 22:42
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: (Oficjalny) Lucky Duck Games 2024

Post autor: maricn1998 »

Drogie Kaczuchy, jesteście parterami językowymi Dante: Inferno :D Czy możemy liczyć na polską wersję językową w kampanii? :3
Awatar użytkownika
Irr3versible
Posty: 983
Rejestracja: 09 cze 2019, 01:03
Lokalizacja: Kraków/Zabierzów
Has thanked: 614 times
Been thanked: 537 times

Re: (Oficjalny) Lucky Duck Games 2024

Post autor: Irr3versible »

maricn1998 pisze: 29 sty 2024, 15:06 Drogie Kaczuchy, jesteście parterami językowymi Dante: Inferno :D Czy możemy liczyć na polską wersję językową w kampanii? :3
To się będzie przewijać, więc podkreślmy, że to nie polski oddział jest tu partnerem. Wpływ na finalna decyzję tu jest niestety marny, Nad czym ubolewam. Nawet Dark Quarter nie miał języka polskiego podczas kampanii i jeśli się pojawi (chyba zapowiedzieli? Nie pamiętam dokładnie) to w formie retail i pewnie z rozbitym dodatkami w czasie (zależnie od sprzedaży).
Na pełny dungeon crawler z narracją to ja nie mam nadzieji, no chyba że osobna lokalna wspieraczka. A te robią już po ukazaniu się głównej gry na rynku i pierwszych recenzjach produktu - czyli na bazie ocen i hajpu.
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4471
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1646 times
Been thanked: 2040 times

Re: (Oficjalny) Lucky Duck Games 2024

Post autor: PytonZCatanu »

Drogie Kaczki, pamiętajcie o Search for Lost Species. Planeta X ma mnóstwo fanów w Polsce, to będzie dobry strzał 🙂
Awatar użytkownika
mckil
Posty: 598
Rejestracja: 13 cze 2008, 18:44
Lokalizacja: Ostrołęka
Has thanked: 49 times
Been thanked: 57 times

Re: (Oficjalny) Lucky Duck Games 2024

Post autor: mckil »

Wiadomo już coś bliżej o dacie premiery DT Marvel? Chodzi mi o bardziej konkretną datę niż marzec/kwiecień ( może coś przegapiłem w poprzednim temacie).
To samo tyczy się Pagana? Wiadomo już coś więcej niż "po DT Marvel"? Kiedy macie zamiar uruchomić przedsprzedaż? czy wersja All-in (mata, drewienka) będzie dostępna w innych sklepach czy tylko u Was?

Cat in the Box to będzie wersja delux czy ta "kolosalna"? :wink:
Awatar użytkownika
Shodan
Posty: 1215
Rejestracja: 24 cze 2017, 20:15
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 469 times
Been thanked: 442 times

Re: (Oficjalny) Lucky Duck Games 2024

Post autor: Shodan »

Irr3versible pisze: 30 sty 2024, 12:24 Nawet Dark Quarter nie miał języka polskiego podczas kampanii i jeśli się pojawi (chyba zapowiedzieli?
Zapowiedzieli, ale potem nabrali wody w usta i ostatnio nie widziałem potwierdzeń, że temat nadal aktualny.
Może coś napomkną przy okazji zapowiedzi na 2024, ale nie jestem co do tego przekonany bo DQ zalicza takie obsuwy, że ewentualna wersja PL to i tak nie prędzej niż w 2025.
Awatar użytkownika
Irr3versible
Posty: 983
Rejestracja: 09 cze 2019, 01:03
Lokalizacja: Kraków/Zabierzów
Has thanked: 614 times
Been thanked: 537 times

Re: (Oficjalny) Lucky Duck Games 2024

Post autor: Irr3versible »

Shodan pisze: 04 lut 2024, 18:35
Irr3versible pisze: 30 sty 2024, 12:24 Nawet Dark Quarter nie miał języka polskiego podczas kampanii i jeśli się pojawi (chyba zapowiedzieli?
Zapowiedzieli, ale potem nabrali wody w usta i ostatnio nie widziałem potwierdzeń, że temat nadal aktualny.
Może coś napomkną przy okazji zapowiedzi na 2024, ale nie jestem co do tego przekonany bo DQ zalicza takie obsuwy, że ewentualna wersja PL to i tak nie prędzej niż w 2025.
No i niestety jest to kolejna gra, którą otrzymamy w elektronicznych ratach ze wspieraczki. Nie dość że spora obsuwa produkcyjna, to jeszcze scenariusze leżą i cześć z nich zostanie napisana po dostarczeniu gry - za dodatek bierze się polski pisarz (przepraszam, nie pamiętam nazwiska) ten ma być skończony na wysyłkę, a pracę nad SG scenariuszami rozpocznie dopiero po zakończeniu dodatku. Całość to minimum 6 msc extra po dostarczeniu produktu.

Tym razem to niby nie jest wina Kaczek, bo za to oryginalnie odpowiadał partner. Ale trudno nie przypisać i im odpowiedzialności, szczególnie że ta same zagrania z opóźnieniem cyfrowej zawartości już mieliśmy dwukrotnie.

Oczywiście taki zagranie sprzyja sprzedaży pudełek retail, bo większość z osób planujących puścić grę w świat będzie czekać extra pół roku na finalne rozgrywki. Chcecie być fair, zróbcie gratis w postaci kolejnego scenariusza. Bo 3 krotnie taka zagrywka staje się reguła, a nie wpadką niedoświadczonego studia.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4616
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1196 times
Been thanked: 1409 times

Re: (Oficjalny) Lucky Duck Games 2024

Post autor: Mr_Fisq »

Jest już link do transmisji zapowiedzi LDG na 2024, można sobie ustawić przypomnienie:
Sprzedam: Wiosenne porządki: Horror w Arkham - 5 cykli, Łowcy A.D. 2114, Uśpieni Bogowie, Moje Miasto.
Przygarnę: Legendary Encounters: Firefly, Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4471
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1646 times
Been thanked: 2040 times

Re: (Oficjalny) Lucky Duck Games 2024

Post autor: PytonZCatanu »

A kiedy będzie transmisja? Dziś?
Awatar użytkownika
OlazRed
Posty: 147
Rejestracja: 10 paź 2022, 13:38
Has thanked: 15 times
Been thanked: 27 times

Re: (Oficjalny) Lucky Duck Games 2024

Post autor: OlazRed »

PytonZCatanu pisze: 05 lut 2024, 08:25 A kiedy będzie transmisja? Dziś?
Obrazek
Awatar użytkownika
Lucky Duck Games
Posty: 474
Rejestracja: 24 lut 2020, 13:28
Has thanked: 50 times
Been thanked: 1028 times

Re: (Oficjalny) Lucky Duck Games 2024

Post autor: Lucky Duck Games »

mckil pisze: 01 lut 2024, 15:42 Wiadomo już coś bliżej o dacie premiery DT Marvel? Chodzi mi o bardziej konkretną datę niż marzec/kwiecień ( może coś przegapiłem w poprzednim temacie).
To samo tyczy się Pagana? Wiadomo już coś więcej niż "po DT Marvel"? Kiedy macie zamiar uruchomić przedsprzedaż? czy wersja All-in (mata, drewienka) będzie dostępna w innych sklepach czy tylko u Was?

Cat in the Box to będzie wersja delux czy ta "kolosalna"? :wink:
DT Marvel na pewno będzie w marcu, celujemy w połowę miesiąca. Pagan powinien być pod koniec marca / początek kwietnia.
maricn1998 pisze: 29 sty 2024, 15:06 Drogie Kaczuchy, jesteście parterami językowymi Dante: Inferno :D Czy możemy liczyć na polską wersję językową w kampanii? :3
Raczej nie nasza kategoria wagowa.
Irr3versible pisze: 30 sty 2024, 12:24
To się będzie przewijać, więc podkreślmy, że to nie polski oddział jest tu partnerem. Wpływ na finalna decyzję tu jest niestety marny, Nad czym ubolewam. Nawet Dark Quarter nie miał języka polskiego podczas kampanii i jeśli się pojawi (chyba zapowiedzieli? Nie pamiętam dokładnie) to w formie retail i pewnie z rozbitym dodatkami w czasie (zależnie od sprzedaży).
Gwoli wyjaśnienia to właśnie każdy oddział jest w pełni autonomiczny i może podejmować decyzje co wyda, a czego nie.
W przypadku DQ (jak i wcześniej Destinies) podjeliśmy decyzję o wystartowaniu z wersją retail i tego się trzymamy.
Nie nabraliśmy wody w usta, ale jak informowaliśmy przez KSa - projekt ma duże opóźnienie niestety.
Awatar użytkownika
Irr3versible
Posty: 983
Rejestracja: 09 cze 2019, 01:03
Lokalizacja: Kraków/Zabierzów
Has thanked: 614 times
Been thanked: 537 times

Re: (Oficjalny) Lucky Duck Games 2024

Post autor: Irr3versible »

Lucky Duck Games pisze: 13 lut 2024, 11:43
Irr3versible pisze: 30 sty 2024, 12:24
To się będzie przewijać, więc podkreślmy, że to nie polski oddział jest tu partnerem. Wpływ na finalna decyzję tu jest niestety marny, Nad czym ubolewam. Nawet Dark Quarter nie miał języka polskiego podczas kampanii i jeśli się pojawi (chyba zapowiedzieli? Nie pamiętam dokładnie) to w formie retail i pewnie z rozbitym dodatkami w czasie (zależnie od sprzedaży).
Gwoli wyjaśnienia to właśnie każdy oddział jest w pełni autonomiczny i może podejmować decyzje co wyda, a czego nie.
W przypadku DQ (jak i wcześniej Destinies) podjeliśmy decyzję o wystartowaniu z wersją retail i tego się trzymamy.
Nie nabraliśmy wody w usta, ale jak informowaliśmy przez KSa - projekt ma duże opóźnienie niestety.
Dzięki za odpowiedź i sprostowanie w decyzyjności Oddziałów (przepraszam za zamieszanie). Teraz wiemy, że hasło "centrala" zdecydowała już Was nie wybroni (żarcik :D).
Miałem też na myśli, że zespół zajmujący się licencjami i współpracą w lokalizacjach to nie nasz rodzimy Oddział - że współpraca z innym wydawnictwem nie oznacza z automatu polskiej wersji, ale napisałem to dość pokracznie ;)
Awatar użytkownika
Shodan
Posty: 1215
Rejestracja: 24 cze 2017, 20:15
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 469 times
Been thanked: 442 times

Re: (Oficjalny) Lucky Duck Games 2024

Post autor: Shodan »

Lucky Duck Games pisze: 13 lut 2024, 11:43
W przypadku DQ (jak i wcześniej Destinies) podjeliśmy decyzję o wystartowaniu z wersją retail i tego się trzymamy.
I to jest bardzo dobre info :D
Awatar użytkownika
Lucky Duck Games
Posty: 474
Rejestracja: 24 lut 2020, 13:28
Has thanked: 50 times
Been thanked: 1028 times

Re: (Oficjalny) Lucky Duck Games 2024

Post autor: Lucky Duck Games »

Przypominamy, że prezentacja katalogu na 2024 już w ten piątek o 18 na kanale Planszowych Newsów.
Będzie tego całkiem sporo - oprócz tytułów przesuniętych z zeszłego roku ujawnimy 22 nowe gry i 11 dodatków.
Awatar użytkownika
mckil
Posty: 598
Rejestracja: 13 cze 2008, 18:44
Lokalizacja: Ostrołęka
Has thanked: 49 times
Been thanked: 57 times

Re: (Oficjalny) Lucky Duck Games 2024

Post autor: mckil »

mckil pisze: 01 lut 2024, 15:42 Wiadomo już coś bliżej o dacie premiery DT Marvel? Chodzi mi o bardziej konkretną datę niż marzec/kwiecień ( może coś przegapiłem w poprzednim temacie).
To samo tyczy się Pagana? Wiadomo już coś więcej niż "po DT Marvel"? Kiedy macie zamiar uruchomić przedsprzedaż? czy wersja All-in (mata, drewienka) będzie dostępna w innych sklepach czy tylko u Was?

Cat in the Box to będzie wersja delux czy ta "kolosalna"? :wink:
Tej wersji pewnie nie będzie ale właśnie zapowiedziano tę normalną edycję! Miałem nosa 😁
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4471
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1646 times
Been thanked: 2040 times

Re: (Oficjalny) Lucky Duck Games 2024

Post autor: PytonZCatanu »

Nie ma Lost Species.....? 😟😟😟
Awatar użytkownika
kurdzio
Posty: 783
Rejestracja: 26 paź 2019, 13:18
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 121 times
Been thanked: 371 times

Re: (Oficjalny) Lucky Duck Games 2024

Post autor: kurdzio »

World Wonders i to z dodatkiem oczywiście must buy.
Na radar wpadło Sky Team i Faraway. Ogólnie pozytywnie :)
Gramy głównie w 2 osoby, służę radą :)
Janusz_Wykidajlo
Posty: 53
Rejestracja: 11 kwie 2022, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 194 times
Been thanked: 38 times

Re: (Oficjalny) Lucky Duck Games 2024

Post autor: Janusz_Wykidajlo »

Jest dobrze Kaczki! A ta wersja Ready Set Bet to będzie retail, czy deluxe?
Rabaty: portal = 6%, planszostrefa = 10%, planszomania = 10%, 3trolle = 2%.
Awatar użytkownika
vnzk
Posty: 487
Rejestracja: 10 cze 2018, 11:39
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 249 times
Been thanked: 440 times

Re: (Oficjalny) Lucky Duck Games 2024

Post autor: vnzk »

Bardzo ładne zapowiedzi :) U mnie 4 niemal-pewniaki obserwowane od jakiegoś czasu (Sky Team, Art Society, Faraway, World Wonders).

Podzielam smutek i zaskoczenie Pytona - gdzie zaginęły Zaginione Gatunki? :(
ODPOWIEDZ