Bard - plany wydawnicze 2017/2018

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Bard.pl
Posty: 100
Rejestracja: 07 cze 2017, 09:17
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 4 times

Bard - plany wydawnicze 2017/2018

Post autor: Bard.pl »

Dzień dobry

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z planami naszego wydawnictwa na drugą połowę 2017 roku.

Daty premier zamieszczone poniżej mają charakter orientacyjny i mogą ulec zmianie. Postaramy się jednak na bieżąco aktualizować informacje zarówno o zmianach dat jak i nowych tytułach, które wydamy :)
Szczegółowe informacje na temat produktu można znaleźć na stronie wydawnictwa. By się na nią przenieść, wystarczy kliknąć na okładkę gry.

Zachęcamy również do zadawania pytań – zarówno tutaj na forum jak drogą mailową na wydawnictwo@bard.pl.

Carcassonne: Mosty, zamki i bazary - I kwartał 2018
Obrazek
Podróżni kupcy przybywają do kraju i organizują bazary, gdzie proste targowanie się jest sztuką. W tym samym czasie inżynierie zdolni budować wspaniałe, nowe mosty przyczyniają się do rozwoju sieci traktów, a wszędzie stawiane są małe zamki zabezpieczające okolice przed rabusiami.
Popularny dodatek wraca w nowej, odświeżonej szacie graficznej!

Smash Up: Awesome Level 9000 – I kwartał 2018
Obrazek
Dodatek do Odjechanej Gry Karcianej Smash Up! 4 nowe frakcje pomogą wam w walce o dominację nad światem:
Zabójcze rośliny - lepiej szybko się nimi zająć, chwila nieuwagi i zarosną całą okolicę!
Duchy - W przeciwieństwie do innych frakcji, Duchy zyskują na posiadaniu jak najmniejszej ilości kart.
Steampunk - Nie warto porzucać dobrej bazy! Dzięki tej frakcji dodacie bazom nowe umiejętności, które pomogą w osiągnięciu celu.
Niedźwiedzia Kawaleria - Co jest straszne? Niedźwiedzie. Co jest straszniejsze? Kozak jadący na niedźwiedziu do walki! Niedźwiedzia Kawaleria wykorzysta strach aby przegonić sługusów innych frakcji

JUŻ WYDANE!

Miecz Samuraja
Obrazek
W Kraju Wschodzącego Słońca oddani Samurajowie ochraniają Szoguna - ich dowódcę i pana. Przebiegli Ninja próbują osłabić Imperium, często stosując nieczyste zagrania. Ostrze katany połyskuje na polu bitwy, gdy samotny Ronin przygotowuje się do boju, szykując swoją zemstę. Czy odnajdziesz swoich wrogów, nie zbaczając ze ścieżki wojownika? Miecz Samuraja to samodzielna gra z serii Bang!. Korzysta z oryginalnej mechaniki jednej z najpopularniejszych imprezowych gier karcianych o tematyce Dzikiego Zachodu, która pozwala na rozgrywkę w zupełnie nowy i ekscytujący sposób.

Carcassonne Big Box 2 Edycja
Obrazek
Carcassonne Big Box to zestaw składający się z podstawowej wersji gry Carcassone oraz aż jedenastu dodatków. Wielkie pudło zawiera wszystko, czego potrzebujesz, aby odkryć świat Carcassone - wersję podstawową, dwa duże rozszerzenia oraz siedem małych.


Carcassonne: Hrabia, król i rzeka
Obrazek
Tytułowy Hrabia Carcassonne kusi graczy, by pomagali zdobywać punkty swoim rywalom. Oczywiście nie bez odpowiedniej nagrody. Król i baron rabusiów nagradzają tych uczestników, którzy zdołają stworzyć największe miasto lub zbudować najdłuższy trakt. Heretyk i siedziby kultu umożliwiają z kolei rzucenie wyzwania mnichom i odebranie punktów ich właścicielom. Rzeka II to 12 nowych płytek, które pozwalają rozpocząć zabawę od ułożenia wijącego się wodnego szlaku.

Pixie Queen
Obrazek
Pixie Queen to gra ekonomiczna z mechanizmem wysyłania poddanych do pracy dla 2 do 5 graczy, w której gracze wcielą się w role Przywódców Wróżek, próbujących prześcigać się w wynajdowaniu sposobów na zadowolenie swojej Królowej. W każdej rundzie gracze gromadzić będą Srebro, Złoto i Jedzenie na ofiarę ku jej czci. Zostaną nagrodzeni za obdarowanie Królowej Złotymi Pierścieniami lub mogą zaskoczyć ją Specjalną Ofiarą. Może się nawet zdarzyć, że dołączą do niej w pałacu jako Lojalny Służący.
Jednak Królową nie tak łatwo zadowolić. Ci, których praca nie będzie wydajna, otrzymają punkty karne. Aby wyjść na swoje gracze muszą zdobyć ich w trakcie gry jak najmniej. Pod koniec rozgrywki można je będzie zniwelować przy pomocy punktów zwycięstwa, zdobytych w trakcie partii. Jeżeli uda wam się ukończyć grę z pozytywnym wynikiem, to znak, że świetnie się spisaliście.
Jednak nie warto bardzo na to liczyć…

Bang! Gra kościana – Old Saloon
Obrazek
W starym saloonie można spotkać przeróżnych gagatków: pyskatych bandytów, tchórzliwych darmozjadów, wodzów Indian czy nawet natrętnego ducha! Jesteś gotowy stawić czoła nowym zabójczym bohaterom i przebiegłym rewolwerowcom? Dodatek Old Saloon zawiera pięć modułów, które można w dowolnej kombinacji łączyć z podstawową wersją gry. Nowe, zabójcze postacie, dodatkowe role, nowe żetony oraz dwie kości Saloon - Pyskatą oraz Tchórzliwą.

Majestat: Królewska Korona
Obrazek
Tron stoi pusty. Rozgorzała walka o to, kto sięgnie po koronę. W tych czasach każdy poddany – od skromnego młynarza po dumnego szlachcica – jest na wagę złota. Tylko z ich pomocą uda się sięgnąć po władzę i stworzyć najpotężniejsze, najbogatsze królestwo. Jednak, czy zyskasz ich pomoc poprzez szacunek, czy przez strach, zależy wyłącznie od ciebie.
Nieważne jakim władcą się okażesz— surowym i budzącym strach albo kochanym i szanowanym – los królestwa zależy od ciebie. Rozwiń rodowe chorągwie, napełnij kufry
złotem i szykuj miecze, następnie sięgnij po to, co ci się należy!

Carcassonne Star Wars: Pierwsze rozszerzenie
Obrazek
Najwyższy Porządek wkracza do świata Carcassonne Star Wars! Wciel się w Kylo Rena i przejmij władzę na galaktyką!
Pierwsze rozszerzenie wprowadza nowe płytki, pionki dla 6 gracza wraz z kartą postaci Kylo Rena, nowa kość i żetony broni (blastery i miecze świetlne).

List Miłosny: Wersja Rozszerzona
Obrazek
Wkrocz na królewski dwór i zdobądź serce księżniczki!
Po nieudanym zamachu stanu młodzi zalotnicy z całego królestwa szukają sposobu na pocieszenie strapionej księżniczki. Ty, graczu, wcielisz się w jednego z tych sprytnych zalotników i starać się będziesz przekazać swój list miłosny księżniczce.
List Miłosny to wielokrotnie nagradzana i niezwykle popularna gra ryzyka, dedukcji oraz szczęścia dla 2-4 graczy.
Edycja Rozszerzona zawiera nowy zestaw kart pozwalający na rozgrywkę dla 5 do 8 osób!

Górą i dołem
Obrazek
Twoja osada została splądrowana przez barbarzyńców. Musiałeś wyruszyć w świat w poszukiwaniu miejsca na założenie nowej wioski. Kiedy w końcu odnalazłeś idealną lokację, okryłeś, że pod właśnie zbudowanym domem ciągnie się ogromna sieć podziemnych jaskiń pełnych bogactw i przygód! Teraz organizujesz ekspedycje i rozbudowujesz swoją osadę, podróżując wciąż między górą i dołem… Górą i Dołem to ekscytująca gra, która łączy w sobie budowanie osady i przeżywianie niezwykłych przygód. Każdy z graczy pragnie zbudować jak najwspanialszą wioskę zarówno na górze, jak i na dole. Podczas gry mieszkańcy wioski zostaną przydzieleni do różnych zadań, takich jak zbieranie surowców, budowanie kolejnych domów, szkolenie nowych pracowników czy wyprawy do jaskiń. To właśnie pod powierzchnią czeka wiele tajemnic i skarbów. W tym miejscu pojawia się Księga przygód – zbiór paragrafów opisujących niezwykłe przygody jakie czekają was w podziemiach. Za każdym razem, gdy wyślesz ekspedycję do jaskini, jeden z graczy przeczyta odpowiedni paragraf, przedstawiając w ten sposób historię i wydarzenie tej ekspedycji. Narrator odczytuje graczowi możliwe decyzje, a ich wynik w dużej mierze zależeć będzie od cech wysłanych osadników. Ciebie i twoich mieszkańców czeka wiele niezapomnianych przygód!
Ostatnio zmieniony 22 lut 2018, 08:56 przez Bard.pl, łącznie zmieniany 22 razy.
IrasArgor
Posty: 369
Rejestracja: 26 kwie 2016, 19:05
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Bard - plany wydawnicze 2017

Post autor: IrasArgor »

Świetnie, Samuraja po polsku chętnie przygarnę, planujecie może wydanie też dodatku Rising Sun?
Bard.pl
Posty: 100
Rejestracja: 07 cze 2017, 09:17
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 4 times

Re: Bard - plany wydawnicze 2017

Post autor: Bard.pl »

IrasArgor pisze:Świetnie, Samuraja po polsku chętnie przygarnę, planujecie może wydanie też dodatku Rising Sun?
Bardzo chcielibyśmy wydać, ale to w dużej mierze zależy od tego jak gra przyjmie się na polskim rynku :)
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2810
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 833 times
Been thanked: 361 times

Re: Bard - plany wydawnicze 2017

Post autor: Gromb »

Samuraj wchodzi na celownik.
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2356
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: Bard - plany wydawnicze 2017

Post autor: karawanken »

Bardzo się cieszę, że wydacie Górą i dołem :D mam nadzieję, że gra przyjmie się na tyle, że wydacie też inne gry tego projektanta, bo chociaż w żadna jeszcze nie grałem to graficznie jest super a czytając recenzję i opisy rozgrywki jestem pewien, że mi i żonie się spodobają.
akordeon
Posty: 16
Rejestracja: 02 kwie 2014, 12:44
Lokalizacja: Tbg

Re: Bard - plany wydawnicze 2017

Post autor: akordeon »

karawanken pisze:Bardzo się cieszę, że wydacie Górą i dołem :D mam nadzieję, że gra przyjmie się na tyle, że wydacie też inne gry tego projektanta, bo chociaż w żadna jeszcze nie grałem to graficznie jest super a czytając recenzję i opisy rozgrywki jestem pewien, że mi i żonie się spodobają.
Przypominam, że jedna z jego gier była już wydana przez Barda - było to Imperium w 8 minut :)
Awatar użytkownika
sztefyn
Posty: 687
Rejestracja: 17 wrz 2014, 18:00
Lokalizacja: Olsztyn
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Bard - plany wydawnicze 2017

Post autor: sztefyn »

A co z Dice City?
"Nie śpię, bo trzymam kredens. Z planszówkami." :)
Kolekcja gier BGG | Sprzedam/Wymienię | Kupię
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2356
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: Bard - plany wydawnicze 2017

Post autor: karawanken »

sztefyn pisze:A co z Dice City?
Dokładnie. Miało być. Gdzie jest?
Bard.pl
Posty: 100
Rejestracja: 07 cze 2017, 09:17
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 4 times

Re: Bard - plany wydawnicze 2017

Post autor: Bard.pl »

sztefyn pisze:A co z Dice City?
Nadal mamy w planach i będziemy robić wszystko, by pojawiło się jeszcze w tym roku.
norkbes
Posty: 1387
Rejestracja: 17 lut 2014, 15:22
Has thanked: 14 times
Been thanked: 7 times

Re: Bard - plany wydawnicze 2017

Post autor: norkbes »

Planowany jest dodruk dodatku Ogień i Lód do Terra Mystica?
Awatar użytkownika
Shimrod
Posty: 261
Rejestracja: 10 cze 2015, 19:04
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 18 times
Been thanked: 23 times

Re: Bard - plany wydawnicze 2017

Post autor: Shimrod »

norkbes pisze:Planowany jest dodruk dodatku Ogień i Lód do Terra Mystica?
+1
Żeby tak mi się chciało jak mi się nie chce...

Moja skromna kolekcja
Goodies
KrzysiekL
Posty: 1180
Rejestracja: 22 gru 2015, 10:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 28 times
Been thanked: 51 times

Re: Bard - plany wydawnicze 2017

Post autor: KrzysiekL »

Shimrod pisze:
norkbes pisze:Planowany jest dodruk dodatku Ogień i Lód do Terra Mystica?
+1
+1
Awatar użytkownika
konrad.rymczak
Posty: 998
Rejestracja: 26 cze 2016, 14:09
Has thanked: 173 times
Been thanked: 48 times

Re: Bard - plany wydawnicze 2017

Post autor: konrad.rymczak »

norkbes pisze:Planowany jest dodruk dodatku Ogień i Lód do Terra Mystica?
+3
Kupię: Eclipse 2nd - Galactic Counselor
aeiou871
Posty: 972
Rejestracja: 18 kwie 2017, 11:12
Has thanked: 305 times
Been thanked: 426 times

Re: Bard - plany wydawnicze 2017

Post autor: aeiou871 »

norkbes pisze:Planowany jest dodruk dodatku Ogień i Lód do Terra Mystica?
+4
Bard.pl
Posty: 100
Rejestracja: 07 cze 2017, 09:17
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 4 times

Re: Bard - plany wydawnicze 2017

Post autor: Bard.pl »

norkbes pisze:Planowany jest dodruk dodatku Ogień i Lód do Terra Mystica?
Nie tak dawno wznowiliśmy wersję podstawową i wierzymy, że nowi gracze, podobnie jak wy, pokochali grę i będą z czasem chcieli ją wzbogacić o dodatek. Tak więc jego wznowienie mamy jak najbardziej w planach, ale na chwilę obecną nie jesteśmy w stanie podać nawet przybliżonego terminu. Gdy pojawią się dodatkowe informacje, z radością poinformujemy o nich na forum :)
Awatar użytkownika
Shimrod
Posty: 261
Rejestracja: 10 cze 2015, 19:04
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 18 times
Been thanked: 23 times

Re: Bard - plany wydawnicze 2017

Post autor: Shimrod »

Bard.pl pisze:
norkbes pisze:Planowany jest dodruk dodatku Ogień i Lód do Terra Mystica?
Nie tak dawno wznowiliśmy wersję podstawową i wierzymy, że nowi gracze, podobnie jak wy, pokochali grę i będą z czasem chcieli ją wzbogacić o dodatek. Tak więc jego wznowienie mamy jak najbardziej w planach, ale na chwilę obecną nie jesteśmy w stanie podać nawet przybliżonego terminu. Gdy pojawią się dodatkowe informacje, z radością poinformujemy o nich na forum :)
Super. Jest szansa, żeby ten dodruk zawierał poprawione zdolności frakcji Zmiennokształtnych i Rzecznych ludzi?
Żeby tak mi się chciało jak mi się nie chce...

Moja skromna kolekcja
Goodies
Awatar użytkownika
Chaaber
Posty: 1054
Rejestracja: 29 sty 2014, 22:03
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 10 times
Been thanked: 10 times

Re: Bard - plany wydawnicze 2017

Post autor: Chaaber »

Jakieś info na temat SCD? Szczególnie interesujące wydaje mi się Górą i Dołem i Miecz Samuraja, duże tytuły, w fajnej cenie mogą trochę namieszać. Niezła robota ekipo Barda.
Bard.pl
Posty: 100
Rejestracja: 07 cze 2017, 09:17
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 4 times

Re: Bard - plany wydawnicze 2017

Post autor: Bard.pl »

Shimrod pisze:Super. Jest szansa, żeby ten dodruk zawierał poprawione zdolności frakcji Zmiennokształtnych i Rzecznych ludzi?
Pamiętamy o tych umiejętnościach i mogę obiecać, że będziemy pamiętać przy składaniu instrukcji przed dodrukiem.
Chaaber pisze:Jakieś info na temat SCD? Szczególnie interesujące wydaje mi się Górą i Dołem i Miecz Samuraja
SCD Miecza podamy w przyszłym tygodniu, a do końca miesiąca opublikujemy SCD Górą i Dołem oraz Pixie Queen.
Na chwilę obecną mogę tylko ujawnić, że SCD dodatku do Carcassonne będzie dokładnie taka sama jak pozostałych (64,90 zł).
Chaaber pisze:Niezła robota ekipo Barda.
Dziękujemy za miłe słowa :)
Awatar użytkownika
sydonia
Posty: 353
Rejestracja: 28 maja 2017, 15:34
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 11 times
Been thanked: 388 times
Kontakt:

Re: Bard - plany wydawnicze 2017

Post autor: sydonia »

Czy istnieje szansa na polskie wydanie dodatków do Ognistego Podmuchu, czy ten projekt zakończył się już na wydaniu jedynie podstawki?
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Bard - plany wydawnicze 2017

Post autor: Yavi »

Post taktyczny, żeby śledzić wątek :P
Awatar użytkownika
yac00b
Posty: 259
Rejestracja: 19 sty 2017, 09:49
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 4 times

Re: Bard - plany wydawnicze 2017

Post autor: yac00b »

Banga karcianego ze znajomymi mamy już bardzo mocno ogranego, a tu takie dobre wieści na temat Miecza Samuraja, świetna sprawa :) Przyznam, że do tej pory nawet nie słyszałem o tej grze, a tu wygląda od razu na pewny zakup!
IrasArgor
Posty: 369
Rejestracja: 26 kwie 2016, 19:05
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Bard - plany wydawnicze 2017

Post autor: IrasArgor »

yac00b pisze:Banga karcianego ze znajomymi mamy już bardzo mocno ogranego, a tu takie dobre wieści na temat Miecza Samuraja, świetna sprawa :) Przyznam, że do tej pory nawet nie słyszałem o tej grze, a tu wygląda od razu na pewny zakup!
Polecam, jak dla mnie lepsza wersja banga. Po pierwsze, nawet jak gracz ginie to nie odpada z rozgrywki, bardzo istotna rzecz bo przy grze w Banga na większą liczbę graczy niektórzy byli bezrobotni przez 30 minut zanim skończyła się rozgrywka.
Awatar użytkownika
yac00b
Posty: 259
Rejestracja: 19 sty 2017, 09:49
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 4 times

Re: Bard - plany wydawnicze 2017

Post autor: yac00b »

IrasArgor pisze:
yac00b pisze:Banga karcianego ze znajomymi mamy już bardzo mocno ogranego, a tu takie dobre wieści na temat Miecza Samuraja, świetna sprawa :) Przyznam, że do tej pory nawet nie słyszałem o tej grze, a tu wygląda od razu na pewny zakup!
Polecam, jak dla mnie lepsza wersja banga. Po pierwsze, nawet jak gracz ginie to nie odpada z rozgrywki, bardzo istotna rzecz bo przy grze w Banga na większą liczbę graczy niektórzy byli bezrobotni przez 30 minut zanim skończyła się rozgrywka.
O kurcze, to zachęciłeś mnie nawet neesxze bardziej :D eliminacja graczy to jak dla mnie największy problem Banga karcianego, super, czekam niecierpliwie :)
Bard.pl
Posty: 100
Rejestracja: 07 cze 2017, 09:17
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 4 times

Re: Bard - plany wydawnicze 2017

Post autor: Bard.pl »

sydonia pisze:Czy istnieje szansa na polskie wydanie dodatków do Ognistego Podmuchu, czy ten projekt zakończył się już na wydaniu jedynie podstawki?
Na chwilę obecną nie mamy w planach wydania żadnego dodatku do Ognistego podmuchu.
Gra miała swoją premierę na początku września 2013 roku i aktualnie kończymy sprzedawać egzemplarze z pierwszego nakładu. Dlatego też do tej pory nie podjeliśmy decyzji o wydawaniu dodatków.
Awatar użytkownika
vincentblack
Posty: 286
Rejestracja: 17 lut 2014, 17:52
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 13 times
Been thanked: 11 times
Kontakt:

Re: Bard - plany wydawnicze 2017

Post autor: vincentblack »

A czy istnieje szansa, że zostanie wydany kiedyś po polsku dodatek do Port Royal?
Zablokowany