Bard - plany wydawnicze 2017/2018

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Bard.pl
Posty: 100
Rejestracja: 07 cze 2017, 09:17
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 4 times

Re: Bard - plany wydawnicze 2017

Post autor: Bard.pl »

mgladecki pisze:Witam, czy znana jest data premiery Górą i Dołem? :roll: Pozdrawiam!
Już wiem, że zapowiadana przez nas data premiery Górą i dołem zostanie przesunięta.
Wynika to niestety z faktu, że będzie to druk międzynarodowy, czyli konieczność pozyskania materiału od wszystkich wydawnictw biorących w nim udział (uspokajamy, że my swoją część już wysłaliśmy) oraz dostarczenie później gry na teren Polski.
Tak więc przewidujemy, że gra pojawi się w sklepach w okresie koniec września - początek listopada.
mgladecki
Posty: 29
Rejestracja: 30 lis 2015, 11:32
Lokalizacja: Warszawa

Re: Bard - plany wydawnicze 2017

Post autor: mgladecki »

Dzięki za szybką odpowiedź. No cóż, szkoda, chyba najbardziej w tej chwili czekam na ten tytuł. Ale nie ma rady, poczekam. :)
Awatar użytkownika
EsperanzaDMV
Posty: 1516
Rejestracja: 17 lut 2017, 14:40
Has thanked: 297 times
Been thanked: 633 times

Re: Bard - plany wydawnicze 2017

Post autor: EsperanzaDMV »

Bard.pl pisze:Wersja podstawowa nie będzie dłużej dostępna.
Wait, czyli nie będzie już w ogóle dostępnego klasycznego pudełeczka za kilkanaście złotych...? Ja swoją talię wymieniam co jakiś czas bo się niszczy (tak często trafia na stół :D ), a w tym przypadku trzeba będzie się na to przygotować... Chyba że zdradzicie ile będzie kosztować wersja Premium? Bo angielska wersja, którą widziałem chociażby na Dice Tower kosztuje w różnych sklepach ogromne pieniądze...
Awatar użytkownika
piechu
Posty: 266
Rejestracja: 26 sty 2010, 10:09
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 5 times

Re: Bard - plany wydawnicze 2017

Post autor: piechu »

Przepraszam, za mały offtop, ale jeśli ktoś szuka El Grande, to mam na sprzedaż edycję niemiecką (z polską instrukcją i tłumaczeniem kart) :)

To świetna gra, która faktycznie się nie zestarzała i to dziwne, że nikt przez lata nie zdecydował się tego wydać. Chociaż wydanie wiązałoby się z dużymi nakładami na marketing i promocję, bo to jednak stara gra, którą kojarzą tylko zaawansowani gracze, od lat grający w planszówki (i siedzący na forum). Przeciętne osoby grające obecnie w planszówki nastawieni są na to co popularne i nie będą wiedziały, co to za gra. Nie mówiąc o tym, że chociaż mechanicznie wciąż świetne, to graficznie El Grande leży i kwiczy w porównaniu z tym, jakie ładne są obecnie gry.
Bard.pl
Posty: 100
Rejestracja: 07 cze 2017, 09:17
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 4 times

Re: Bard - plany wydawnicze 2017

Post autor: Bard.pl »

EsperanzaDMV pisze:Chyba że zdradzicie ile będzie kosztować wersja Premium? Bo angielska wersja, którą widziałem chociażby na Dice Tower kosztuje w różnych sklepach ogromne pieniądze...
Na obecnym etapie nie mamy jeszcze ostatecznie ustalonej ceny, ale jak wspominaliśmy wcześniej - będziemy się starali, aby nie była znacząco różna od tej obecnej.
Weź proszę pod uwagę, że edycja, którą otrzymało do recenzji Dice Tower to edycja premium - w dużym pudle z wypraską, znacznikami oraz koszulkami, których w naszej edycji nie będzie.
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Bard - plany wydawnicze 2017

Post autor: playerator »

Czy moje pytanie o grafiki było tak głupie, że aż niewarte odpowiedzi? Jakiej wielkości będą nowe karty?
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
Bard.pl
Posty: 100
Rejestracja: 07 cze 2017, 09:17
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 4 times

Re: Bard - plany wydawnicze 2017

Post autor: Bard.pl »

playerator pisze:Czy moje pytanie o grafiki było tak głupie, że aż niewarte odpowiedzi? Jakiej wielkości będą nowe karty?
Przepraszamy, nie zauważyliśmy tego pytania :(

Nie planujemy zmiany szaty graficznej kart.
Jeśli zaś chodzi o rozmiar kart rozważamy dwie opcje. Pierwsza to pozostawić karty w rozmiarze takim, jakie były w dotychczasowej edycji. Drugi - rozmiar z edycji premium (tarot, 70x120 mm).
KrzysiekL
Posty: 1180
Rejestracja: 22 gru 2015, 10:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 28 times
Been thanked: 51 times

Re: Bard - plany wydawnicze 2017

Post autor: KrzysiekL »

To jakie będą właściwie różnice względem poprzedniej edycji (poza ew. wielkością kart)?
Bard.pl
Posty: 100
Rejestracja: 07 cze 2017, 09:17
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 4 times

Re: Bard - plany wydawnicze 2017

Post autor: Bard.pl »

KrzysiekL pisze:To jakie będą właściwie różnice względem poprzedniej edycji (poza ew. wielkością kart)?
Gra będzie zawierała wszystkie dotychczasowe karty + rozszerzenie:
16 nowych kart i łącznie 8 dwustronnych kart pomocy, które umożliwią grę dla 5-8 osób
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Bard - plany wydawnicze 2017

Post autor: playerator »

Bard.pl pisze:... Jeśli zaś chodzi o rozmiar kart rozważamy dwie opcje. Pierwsza to pozostawić karty w rozmiarze takim, jakie były w dotychczasowej edycji. Drugi - rozmiar z edycji premium (tarot, 70x120 mm).
Ja akurat ucieszyłem się na wieść o większych kartach. Podczas gry trzymamy tylko 1 kartę w ręce, więc fajnie gdyby była w bardziej okazałym rozmiarze.

Pewnie chodzi o cenę, ale nie dajmy się zwariować - kilka złotych więcej nie robi różnicy, to ciągle będzie tania gra.

Love Letter to świetny tytuł, zasługuje na lepsze wydanie PL :wink:
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
lko
Posty: 18
Rejestracja: 09 maja 2017, 00:05
Has thanked: 4 times

Re: Bard - plany wydawnicze 2017

Post autor: lko »

To jeszcze jedno pytanie, trochę z ciekawości:
Czy wrzucenie do edycji Love Letter Premium ok. 25 znaczników (może małe drewniane sześciany zamiast plastikowych serc) bardzo podniosłoby cenę?
Pytam, bo w grze bez znaczników przy 5+ osobach trochę trudno pamiętać, ile kto ma punktów. No, chyba że znaczniki pożyczymy sobie z innej gry, też jakieś wyjście.
TTR_1983
Posty: 3923
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 87 times
Kontakt:

Re: Bard - plany wydawnicze 2017

Post autor: TTR_1983 »

Jakie gry pojawią się Drogi Bardzie do końca tego roku?
- dodatek do Banga
- Dice City
- dodatek do Carcassonne
- Górą i Dołem
- Pixie Queen
- Big Box Carcassonne
Coś jeszcze?
Bard.pl
Posty: 100
Rejestracja: 07 cze 2017, 09:17
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 4 times

Re: Bard - plany wydawnicze 2017

Post autor: Bard.pl »

lko pisze:To jeszcze jedno pytanie, trochę z ciekawości:
Czy wrzucenie do edycji Love Letter Premium ok. 25 znaczników (może małe drewniane sześciany zamiast plastikowych serc) bardzo podniosłoby cenę?
Pytam, bo w grze bez znaczników przy 5+ osobach trochę trudno pamiętać, ile kto ma punktów. No, chyba że znaczniki pożyczymy sobie z innej gry, też jakieś wyjście.
Niestety dołożenie drewnianych znaczników za bardzo podniosłoby cenę, chcemy tego uniknąć.
TTR_1983 pisze:Jakie gry pojawią się Drogi Bardzie do końca tego roku?
- dodatek do Banga
- Dice City
- dodatek do Carcassonne
- Górą i Dołem
- Pixie Queen
- Big Box Carcassonne
Coś jeszcze?
Z przykrością musimy poinformować, że Dice City nie ukaże się w tym roku, jesteśmy zmuszeni przenieść jego premierę na I kwartał 2018 roku. Jednak w zamian za to, jeszcze w tym roku ukaże się List Miłosny w wersji rozszerzonej oraz nowa gra, o której jeszcze dzisiaj powiemy coś więcej. :)
Bard.pl
Posty: 100
Rejestracja: 07 cze 2017, 09:17
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 4 times

Re: Bard - plany wydawnicze 2017

Post autor: Bard.pl »

Mamy wielką przyjemność zaprezentować nowy tytuł, który trafi do oferty naszego wydawnictwa.
Oto "Majestat: Królewska Korona", gra dla 2 do 4 graczy, autorstwa Marca André, twórcy takich hitów jak Splendor czy Baronia, z grafikami Anne Heidsieck. Gra ukaże się już tej jesieni!

Obrazek

Tron stoi pusty. Rozgorzała walka o to, kto sięgnie po koronę. W tych czasach każdy poddany – od skromnego młynarza po dumnego szlachcica – jest na wagę złota. Tylko z ich pomocą uda się sięgnąć po władzę i stworzyć najpotężniejsze, najbogatsze królestwo. Jednak, czy zyskasz ich pomoc poprzez szacunek, czy przez strach, zależy wyłącznie od ciebie.

Nieważne jakim władcą się okażesz— surowym i budzącym strach albo kochanym i szanowanym – los królestwa zależy od ciebie. Rozwiń rodowe chorągwie, napełnij kufry złotem i szykuj miecze, następnie sięgnij po to, co ci się należy!
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1304 times

Re: Bard - plany wydawnicze 2017

Post autor: rastula »

Baronia chyba hitem nie była aż takim ;)...
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2356
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: Bard - plany wydawnicze 2017

Post autor: karawanken »

Szkoda, że Dice City przełożone. Grałem w wersje angielską i bardzo mi się podobała. Górą i Dołem mam nadzieję niezagrożone.
TTR_1983
Posty: 3923
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 87 times
Kontakt:

Re: Bard - plany wydawnicze 2017

Post autor: TTR_1983 »

Pixie Queen jest szansa na sierpień?
Bard.pl
Posty: 100
Rejestracja: 07 cze 2017, 09:17
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 4 times

Re: Bard - plany wydawnicze 2017

Post autor: Bard.pl »

TTR_1983 pisze:Pixie Queen jest szansa na sierpień?
Niestety, Pixie Queen nie pojawi się w sierpniu w sklepach. Z informacji jakie otrzymaliśmy od autora gry, a które również zostały zamieszczone na stronie kampanii, statek z drewnianymi elementami dotrze do Holandii 20 sierpnia. W związku z tym planowany termin zakończenia produkcji to 6 września.
Jest to niezależne od nas, ale mimo to przepraszamy za opóźnienie.
Awatar użytkownika
anoptichtys
Posty: 148
Rejestracja: 23 sty 2017, 05:29
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 14 times
Been thanked: 7 times

Re: Bard - plany wydawnicze 2017

Post autor: anoptichtys »

Mam pytanie o dodruk Epoki Kamienia: jest jakaś konkretna data, czy póki co nie jest planowany?
Bard.pl
Posty: 100
Rejestracja: 07 cze 2017, 09:17
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 4 times

Re: Bard - plany wydawnicze 2017

Post autor: Bard.pl »

anoptichtys pisze:Mam pytanie o dodruk Epoki Kamienia: jest jakaś konkretna data, czy póki co nie jest planowany?
Dodruk planujemy w IV kwartale tego roku.
TKKKKT
Posty: 28
Rejestracja: 05 kwie 2014, 23:47
Has thanked: 4 times

Re: Bard - plany wydawnicze 2017

Post autor: TKKKKT »

A jak wygląda szansa na powrót do sprzedaży dodatku do Epoki Kamienia? Podstawka chyba sie dobrze rozeszła? [WINKING FACE]

Wysłane z mojego LG-D290 przy użyciu Tapatalka
mia123
Posty: 91
Rejestracja: 15 kwie 2014, 21:41

Re: Bard - plany wydawnicze 2017

Post autor: mia123 »

TKKKKT pisze:A jak wygląda szansa na powrót do sprzedaży dodatku do Epoki Kamienia? Podstawka chyba sie dobrze rozeszła? [WINKING FACE]

Wysłane z mojego LG-D290 przy użyciu Tapatalka
Powrót do sprzedaży? A to był wydany dodatek do Epoki Kamienia?
KrzysiekL
Posty: 1180
Rejestracja: 22 gru 2015, 10:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 28 times
Been thanked: 51 times

Re: Bard - plany wydawnicze 2017

Post autor: KrzysiekL »

+1 do wydania dodatku do Epoki Kamienia!
Bard.pl
Posty: 100
Rejestracja: 07 cze 2017, 09:17
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 4 times

Re: Bard - plany wydawnicze 2017

Post autor: Bard.pl »

TKKKKT pisze:A jak wygląda szansa na powrót do sprzedaży dodatku do Epoki Kamienia? Podstawka chyba sie dobrze rozeszła? [WINKING FACE]

Wysłane z mojego LG-D290 przy użyciu Tapatalka
W najbliższym czasie nie planujemy tego dodatku.
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Bard - plany wydawnicze 2017

Post autor: playerator »

Bard.pl pisze:
TKKKKT pisze:A jak wygląda szansa na powrót do sprzedaży dodatku do Epoki Kamienia? Podstawka chyba sie dobrze rozeszła? ...
W najbliższym czasie nie planujemy tego dodatku.
Kategorycznie? Epoka sprzedaje się cały czas, a dodatek jest chyba nie do dostania.
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
Zablokowany