"Plany wydawnicze" - nowe podforum?

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych

Chcę nowe podforum "Plany wydawnicze"?

Czas głosowania minął 20 kwie 2017, 12:36

Tak
128
88%
Nie
17
12%
 
Liczba głosów: 145

Awatar użytkownika
Tycjan
Posty: 3200
Rejestracja: 23 sty 2008, 22:14
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 44 times
Been thanked: 32 times
Kontakt:

Re: "Plany wydawnicze" - nowe podforum?

Post autor: Tycjan »

kaszkiet pisze:... Także wątek co byśmy chcieli mieć wydane po polsku.
Słuszna uwaga :)

# ZnadPlanszy.pl - tutaj piszę: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl | NAJWIĘKSZA baza premier i zapowiedzi gier wydanych po polsku: http://Premiery.ZnadPlanszy.pl
Awatar użytkownika
gregos
Posty: 1032
Rejestracja: 20 gru 2014, 02:21
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 12 times

Re: "Plany wydawnicze" - nowe podforum?

Post autor: gregos »

Jeżeli wrzucimy do jednego worka wątki planów poszczególnych wydawnictw, to może to jedynie utrudnić przegląd sytuacji. Jeśli wiem, że dane wydawnictwo nie ma w ogóle nic interesującego dla mnie, to nawet nie zaglądam do danego wątku.
Poza tym większość (np. głosów) nie zawsze znaczy lepiej.
Awatar użytkownika
Tycjan
Posty: 3200
Rejestracja: 23 sty 2008, 22:14
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 44 times
Been thanked: 32 times
Kontakt:

Re: "Plany wydawnicze" - nowe podforum?

Post autor: Tycjan »

gregos pisze:... Jeśli wiem, że dane wydawnictwo nie ma w ogóle nic interesującego dla mnie, to nawet nie zaglądam do danego wątku.
I dalej nie będziesz musiał tego robi. Tutaj nic się nie zmieni.

# ZnadPlanszy.pl - tutaj piszę: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl | NAJWIĘKSZA baza premier i zapowiedzi gier wydanych po polsku: http://Premiery.ZnadPlanszy.pl
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2620
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 139 times

Re: "Plany wydawnicze" - nowe podforum?

Post autor: sqb1978 »

Jeśli macie trudności z przeglądaniem forum to polecam 2 funkcjonalności:
- włączenie powiadomień z interesujących tematów
- przeglądanie nieprzeczytanych postów.
Do konkretnych rzeczy najlepsza jest wyszukiwarka.

Dla mnie jedyne podforum jakie jest sens przeglądać w kolejności chronologicznej to Handel/wymiana. Jeśli pojawi się "Plany wydawnicze" to byłoby drugie.

Nie wyobrażam sobie w jaki sposób dodanie podforum miałoby utrudnić cokolwiek.
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: "Plany wydawnicze" - nowe podforum?

Post autor: costi »

Tycjan pisze:
costi pisze:Zróbmy podforum o wyborze podforum. A potem podforum przeznaczone na posty "nie to podforum". i kolejne podforum na temty "na którym podforum mam zamieścić wątek?"
I dlatego jest ankieta. To że Tobie to nie odpowiada, to nie znaczy że to jest zły pomysł.
Na razie jest 64:3 za wydzieleniem. Poczekam do końca tygodnia z podjęciem decyzji.
Wyraziłem swoje zdanie o tym pomyśle. Co jest niejasne?

Nadal czekam na odpowiedź - czy w wątku o planach wydawniczych będzie można dyskutować o zapowiadanych grach, czy będzie do tego trzeba założyć oddzielny wątek?
Ja tam widzę wątek TTR_1983, wątki Rebela, Lacerty, Cube, GFP, Czachy, Phalanx, Baldar, Lucrum Games i innych wydawnictw. Także wątek co byśmy chcieli mieć wydane po polsku.
Czyli tworzenie odrębnego działu dla 10-15 wątków (spośród 5462 obecnie istniejących w dziale "Gry planszowe i karciane")? To nie prościej je przypiąć na górze pierwszej strony?
Jeśli macie trudności z przeglądaniem forum to polecam 2 funkcjonalności:
- włączenie powiadomień z interesujących tematów
- przeglądanie nieprzeczytanych postów.
Do konkretnych rzeczy najlepsza jest wyszukiwarka.
Dopóki w nieczytanych i wyszukiwarce nie da się założyć filtrów to to średnie rozwiązanie dla kogoś, kto nie czyta całego forum.
BTW. tak, wiem że w wyszukiwarce da się ograniczyć do jednego podforum.
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
Awatar użytkownika
RunMan
Posty: 1194
Rejestracja: 20 cze 2011, 12:40
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: "Plany wydawnicze" - nowe podforum?

Post autor: RunMan »

costi pisze:Dopóki w nieczytanych i wyszukiwarce nie da się założyć filtrów to to średnie rozwiązanie dla kogoś, kto nie czyta całego forum.
BTW. tak, wiem że w wyszukiwarce da się ograniczyć do jednego podforum.
Da się założyć filtry na nieprzeczytane, poprzez dodanie jednej zmiennej, choć obecnie możliwe jest to do uzyskania jedynie poprzez ręczne wklepanie adresu (przykład: nieprzeczytane jedynie z działu Gry planszowe i karciane). Niemniej jestem przekonany, że istnieją wtyczki do phpBB pozwalające na bardziej zaawansowane wyszukiwanie.
Awatar użytkownika
Tycjan
Posty: 3200
Rejestracja: 23 sty 2008, 22:14
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 44 times
Been thanked: 32 times
Kontakt:

Re: "Plany wydawnicze" - nowe podforum?

Post autor: Tycjan »

costi pisze:
Ja tam widzę wątek TTR_1983, wątki Rebela, Lacerty, Cube, GFP, Czachy, Phalanx, Baldar, Lucrum Games i innych wydawnictw. Także wątek co byśmy chcieli mieć wydane po polsku.
Czyli tworzenie odrębnego działu dla 10-15 wątków (spośród 5462 obecnie istniejących w dziale "Gry planszowe i karciane")? To nie prościej je przypiąć na górze pierwszej strony?
Ile chcesz tych wątków tak na górze przypinać? Teraz jest 4. Mówisz o przyklejeniu na chwilę obecną jakiś 9 - 11. Uważasz, że to jest bardziej wygodne i przejrzyste, naprawdę?

Co do dyskusji, to będzie można prowadzić tak samo jak do tej pory, przecież nic tu się nie zmienia.
Staram się zrozumieć Twój punkt widzenia, ale niestety nie potrafię, bo nie mogę pojąć co jest złego w wydzieleniu kilkunastu tematów powiązanych ściśle tematycznie w jedno podforum i jak to może zaszkodzić jakości posługiwania się forum.

# ZnadPlanszy.pl - tutaj piszę: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl | NAJWIĘKSZA baza premier i zapowiedzi gier wydanych po polsku: http://Premiery.ZnadPlanszy.pl
kali
Posty: 489
Rejestracja: 01 mar 2011, 13:18
Lokalizacja: Łódź

Re: "Plany wydawnicze" - nowe podforum?

Post autor: kali »

RunMan pisze:
costi pisze:Dopóki w nieczytanych i wyszukiwarce nie da się założyć filtrów to to średnie rozwiązanie dla kogoś, kto nie czyta całego forum.
BTW. tak, wiem że w wyszukiwarce da się ograniczyć do jednego podforum.
Da się założyć filtry na nieprzeczytane, poprzez dodanie jednej zmiennej, choć obecnie możliwe jest to do uzyskania jedynie poprzez ręczne wklepanie adresu (przykład: nieprzeczytane jedynie z działu Gry planszowe i karciane). Niemniej jestem przekonany, że istnieją wtyczki do phpBB pozwalające na bardziej zaawansowane wyszukiwanie.
Da się do wielu zastosować. Na przykład do podforum 'Gry planszowe i karciane' i podforum 'Oferty prywatne' byłoby tak:

Kod: Zaznacz cały

http://gry-planszowe.pl/forum/search.php?search_id=unreadposts&fid[]=1&fid[]=52
Żyjemy po to, żeby wytwarzać łupież.
Awatar użytkownika
RunMan
Posty: 1194
Rejestracja: 20 cze 2011, 12:40
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: "Plany wydawnicze" - nowe podforum?

Post autor: RunMan »

Dokładnie tak :) Niemniej lepiej byłoby, gdyby takie filtry dało się uzyskać dzięki jakiejś doinstalowanej wtyczce, a nie ręcznej edycji adresu.
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: "Plany wydawnicze" - nowe podforum?

Post autor: costi »

Tycjan pisze:
costi pisze:
Ja tam widzę wątek TTR_1983, wątki Rebela, Lacerty, Cube, GFP, Czachy, Phalanx, Baldar, Lucrum Games i innych wydawnictw. Także wątek co byśmy chcieli mieć wydane po polsku.
Czyli tworzenie odrębnego działu dla 10-15 wątków (spośród 5462 obecnie istniejących w dziale "Gry planszowe i karciane")? To nie prościej je przypiąć na górze pierwszej strony?
Ile chcesz tych wątków tak na górze przypinać? Teraz jest 4. Mówisz o przyklejeniu na chwilę obecną jakiś 9 - 11. Uważasz, że to jest bardziej wygodne i przejrzyste, naprawdę?

Co do dyskusji, to będzie można prowadzić tak samo jak do tej pory, przecież nic tu się nie zmienia.
Staram się zrozumieć Twój punkt widzenia, ale niestety nie potrafię, bo nie mogę pojąć co jest złego w wydzieleniu kilkunastu tematów powiązanych ściśle tematycznie w jedno podforum i jak to może zaszkodzić jakości posługiwania się forum.
Po prostu nie podoba mi się rosnąca fragmentacja, bo utrudnia to śledzenie forum jak ktoś je przegląda działami oraz korzystanie z wyszukiwarki. Ja np. wolę zajrzeć do działu, zobaczyć co jest nowego na pierwszych dwóch stronach i tyle; opcja "pokaż nieprzeczytane" jest moim zdaniem kompletnie bezużyteczna, bo interesujących mnie tematów muszę szukać w morzu treści, która mnie kompletnie nie obchodzi.

Poza tym za chwilę zaczną się problemy i dyskusje o postach nie w tym dziale, szczególnie jak w wątku o zapowiedziach rozwinie się rozmowa o jakimś konkretnym tytule. A że phpBB jest ułomne jeśli chodzi o przenoszenie postów, to nie da się z takiej sytuacji sensownie wybrnąć...

Poza tym moim zdaniem penalizujecie w ten sposób aktywnych wydawców, dbających o komunikację z forumowiczami - ich wątek, zamiast być na pierwszej stronie głównego działu, wyląduje w jakimś subforum o miernej oglądalności... za to ci, co się słabo tym interesują, nagle i tak wylądują na pierwszej stronie działu, zamiast leżeć gdzieś w odmętach niepamięci.


BTW. Za chwilę ktoś uzna, że świetnym pomysłem będzie stworzenie odrębnego działu na dyskusje o kampaniach kickstarterowych...
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2504
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: "Plany wydawnicze" - nowe podforum?

Post autor: Pan_K »

costi pisze: BTW. Za chwilę ktoś uzna, że świetnym pomysłem będzie stworzenie odrębnego działu na dyskusje o kampaniach kickstarterowych...
Przegapiłeś moment. Taki dział już istnieje. :roll:
Poza tym zgadzam się w pełnej rozciągłości z Twoim postem. Pomysł fragmentacji ma w zamierzeniu usprawnić segregację treści. Ale nie uwzględnia bezwładności dyskusji forumowych, które rodzą się i rozwijają w różny sposób i w różnych kierunkach.
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 928 times

Re: "Plany wydawnicze" - nowe podforum?

Post autor: rattkin »

Odpowiem przewrotnie: nie, nie chcę forum/podforum/wątków, ani innego cudactwa. Chciałbym, żeby wszystkie wydawnictwa rzetelnie aktualizowały plany wydawnicze na swoich własnych stronach. Mam wrażenie, że wątki na forum są dlatego, że (niektóre) wydawnictwa bardzo nieporadnie podchodzą do tego tematu i (chyba) mają problemy z szybkim aktualizowaniem treści w swoich serwisach.

Pozytywne przykłady:

https://wydawnictwo.rebel.pl/x.php/6,25 ... iedzi.html
http://portalgames.pl/pl/plany-wydawnicze/
http://galakta.pl/plany-wydawnicze/plan ... e-nowosci/

I po cóż mi wyodrębniony wątek? Jak będzie trzeba o konkretnej grze porozmawiać, to można dla tej gry stworzyć temat - uniknie się fragmentacji informacji.
Awatar użytkownika
Tycjan
Posty: 3200
Rejestracja: 23 sty 2008, 22:14
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 44 times
Been thanked: 32 times
Kontakt:

Re: "Plany wydawnicze" - nowe podforum?

Post autor: Tycjan »

costi pisze:... Poza tym za chwilę zaczną się problemy i dyskusje o postach nie w tym dziale, szczególnie jak w wątku o zapowiedziach rozwinie się rozmowa o jakimś konkretnym tytule...
Nikt nie planuje zmieniać formy dyskusji wewnątrz wątków wydawniczych. Wszystko pozostanie tak jak teraz. Chodzi o stworzenie osobnego działu dla kilkunastu tematów (obecnie, będzie pewnie więcej, bo i więcej będzie wydawnictw na rynku) + archiwa (lata minione). Nie wiedzę tutaj nic sztucznego w tym podziale.
costi pisze:...Poza tym moim zdaniem penalizujecie w ten sposób aktywnych wydawców, dbających o komunikację z forumowiczami - ich wątek, zamiast być na pierwszej stronie głównego działu...
Idąc tym tropem, to w ogóle nie powinno być podziałów, bo wszystko jest ważne od strony autorów tworzących swoje tematy na forum.

A dlaczego nie widzisz takiego podziału od strony wyeksponowania informacji dotyczących rynku wydawniczego, gdzie w jednym miejscu dostanie się wszystko jeżeli się tym interesuje? Może to właśnie zmobilizuje inne wydawnictwa do większej aktywności, bo łatwo będzie można zweryfikować ich zaangarzowanie?

# ZnadPlanszy.pl - tutaj piszę: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl | NAJWIĘKSZA baza premier i zapowiedzi gier wydanych po polsku: http://Premiery.ZnadPlanszy.pl
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: "Plany wydawnicze" - nowe podforum?

Post autor: Nataniel »

Jako osoba, która co chwila dostaje zgłoszenia, że coś jest na złym podforum, bo przecież powinno być w zasadach albo gdzieśtam, jestem zdecydowanie przeciwny. NIE będę przerzucał co chwila postów, bo gra już wyszła i teraz ktoś by chciał, abym podzielił posty od jej premiery do działu ogólnego, itp.
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
hipcio_stg
Posty: 1799
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:30
Has thanked: 76 times
Been thanked: 332 times

Re: "Plany wydawnicze" - nowe podforum?

Post autor: hipcio_stg »

A dlaczego nie oddzielić planów wydawczych? świetny pomysł! Podforum z wątkami wszystkich wydawców w zamkniętym miejscu. Po wydaniu gry zakłada się temat dotyczący gry i tyle. Nic nie trzeba przerzucać. W pierwszym wątku każdego wydawnictwa uaktualniana lista (jak robi to TTR), a daleko z tyłu dyskusje. Przecież nikt nie będzie ciągnął wątku wypuszczenia opublikowanej gry. Każdy post ma datę i czas. Nie lubię w dziale z grami spamerskich tematów typu co przetrwało próbę czasu, jakie mechaniki gry lubisz, co ma do dupy instrukcje... Takie tematy powinny się IMO w dziale ze spamem.
Awatar użytkownika
Tycjan
Posty: 3200
Rejestracja: 23 sty 2008, 22:14
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 44 times
Been thanked: 32 times
Kontakt:

Re: "Plany wydawnicze" - nowe podforum?

Post autor: Tycjan »

Nataniel pisze:Jako osoba, która co chwila dostaje zgłoszenia, że coś jest na złym podforum, bo przecież powinno być w zasadach albo gdzieśtam, jestem zdecydowanie przeciwny. NIE będę przerzucał co chwila postów, bo gra już wyszła i teraz ktoś by chciał, abym podzielił posty od jej premiery do działu ogólnego, itp.
Chciałem napisać do Ciebie dopiero z wynikami ankiety, żebyś zadziałał od strony technicznej jako główny admin, ale widać już nie trzeba.
Czyli sprawa nieaktualna. Przepraszam za zamieszanie i złudne nadzieje dla głosujących za wydzieleniem podforum.

# ZnadPlanszy.pl - tutaj piszę: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl | NAJWIĘKSZA baza premier i zapowiedzi gier wydanych po polsku: http://Premiery.ZnadPlanszy.pl
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: "Plany wydawnicze" - nowe podforum?

Post autor: Nataniel »

Tycjan pisze:Chciałem napisać do Ciebie dopiero z wynikami ankiety, żebyś zadziałał od strony technicznej jako główny admin, ale widać już nie trzeba.
Czyli sprawa nieaktualna. Przepraszam za zamieszanie i złudne nadzieje dla głosujących za wydzieleniem podforum.
Ja nie mówię, że chcę zabić pomysł, tylko chciałbym, aby wszyscy optujący za tym, rozumieli z czym to się wiąże - z dodatkową pracą dla moderatorów. Być może potrzebujemy ich po prostu więcej.
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5129
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: "Plany wydawnicze" - nowe podforum?

Post autor: Andy »

costi pisze:Ja np. wolę zajrzeć do działu, zobaczyć co jest nowego na pierwszych dwóch stronach i tyle; opcja "pokaż nieprzeczytane" jest moim zdaniem kompletnie bezużyteczna, bo interesujących mnie tematów muszę szukać w morzu treści, która mnie kompletnie nie obchodzi.
Dla mnie wręcz odwrotnie. Instrukcja obsługi forum z punktu widzenia osoby, której najczęściej nie interesuje 98% pojawiających się postów (kupię, sprzedam, wymienię, off-topic, co kupić, gra roku, rozgrywki ligowe, koszulki na karty itp.) wygląda następująco:
:arrow: Ustawiłem jako zakładkę "Nieprzeczytane posty".
:arrow: Wchodzę na "Nieprzeczytane" i na 1-2 stronach tychże wyłapuję 3-4 posty, które mnie interesują.
:arrow: Czytam je, wracam na stronę główną i klikam "Oznacz wątki jako przeczytane".
:arrow: Wychodzę z forum.

W 5 minut mam przeczytane wszystko, co mnie interesuje. Oczywiście jeśli chcę coś napisać, albo jest wyjątkowo dużo ciekawych wpisów (czyli 5-8 :wink: ), to trwa to nieco dłużej. Dzięki temu kompletnie mnie nie interesuje struktura forum i fakt, że o interesującej mnie grze dyskusja toczy się w 2-3 działach, a niebawem będzie w 4 czy 5 - znajdę i tak.

W kwestii nowego podforum zachowuję więc całkowitą neutralność, z jego powstania lub niepowstania nic ważnego dla mnie nie wyniknie.
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
TTR_1983
Posty: 3923
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 87 times
Kontakt:

Re: "Plany wydawnicze" - nowe podforum?

Post autor: TTR_1983 »

Nataniel pisze:
Tycjan pisze:Chciałem napisać do Ciebie dopiero z wynikami ankiety, żebyś zadziałał od strony technicznej jako główny admin, ale widać już nie trzeba.
Czyli sprawa nieaktualna. Przepraszam za zamieszanie i złudne nadzieje dla głosujących za wydzieleniem podforum.
Ja nie mówię, że chcę zabić pomysł, tylko chciałbym, aby wszyscy optujący za tym, rozumieli z czym to się wiąże - z dodatkową pracą dla moderatorów. Być może potrzebujemy ich po prostu więcej.
Bez urazy, ale praca moderatorów na tym forum to jest tylko z nazwy i raczej symboliczna.
Awatar użytkownika
Veridiana
Administrator
Posty: 3236
Rejestracja: 12 wrz 2008, 17:21
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 15 times
Been thanked: 60 times
Kontakt:

Re: "Plany wydawnicze" - nowe podforum?

Post autor: Veridiana »

Ja też nie widzę potrzeby wydzielania kilkunastu raptem wątków. Na jednej liście widać wyraźnie, co nowego w jakim temacie się pojawiło. Nie wiem, czy są osoby, które z definicji omijają wątki wydawnicze i uważają, że zaśmiecają one główny dział, albo odwrotnie - takie, które tylko takie czytają i nie umieją w zalewie tematów ich znaleźć. Chyba raczej wszyscy zaglądają po trochu wszędzie.
Awatar użytkownika
Robuzz
Posty: 138
Rejestracja: 09 lis 2007, 12:07
Lokalizacja: Czeladź/Wrocław
Has thanked: 1 time

Re: "Plany wydawnicze" - nowe podforum?

Post autor: Robuzz »

Z mojego punktu widzenia wątki wydawnicze zaśmiecają pierwszą stronę. Dla osoby która chce poczytać o grach jako takich nie mają wartości. Natomiast jeżeli będę rozważał zakupy lub chciał zobaczyć co jest "zapowiedziane" to wtedy przecież będę mógł wejść sobie na odpowiednie podforum i zobaczyć bez problemu. Zdecydowanie za wydzieleniem.

P.S. Głos ludu jest zresztą zdecydowany w tym temacie.
I will learn to breathe water.
Awatar użytkownika
asiok
Posty: 1423
Rejestracja: 09 paź 2008, 17:29
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 327 times
Been thanked: 76 times

Re: "Plany wydawnicze" - nowe podforum?

Post autor: asiok »

Andy pisze: Dla mnie wręcz odwrotnie. Instrukcja obsługi forum z punktu widzenia osoby, której najczęściej nie interesuje 98% pojawiających się postów (kupię, sprzedam, wymienię, off-topic, co kupić, gra roku, rozgrywki ligowe, koszulki na karty itp.) wygląda następująco:
:arrow: Ustawiłem jako zakładkę "Nieprzeczytane posty".
:arrow: Wchodzę na "Nieprzeczytane" i na 1-2 stronach tychże wyłapuję 3-4 posty, które mnie interesują.
:arrow: Czytam je, wracam na stronę główną i klikam "Oznacz wątki jako przeczytane".
:arrow: Wychodzę z forum.

W 5 minut mam przeczytane wszystko, co mnie interesuje. Oczywiście jeśli chcę coś napisać, albo jest wyjątkowo dużo ciekawych wpisów (czyli 5-8 :wink: ), to trwa to nieco dłużej. Dzięki temu kompletnie mnie nie interesuje struktura forum i fakt, że o interesującej mnie grze dyskusja toczy się w 2-3 działach, a niebawem będzie w 4 czy 5 - znajdę i tak.

W kwestii nowego podforum zachowuję więc całkowitą neutralność, z jego powstania lub niepowstania nic ważnego dla mnie nie wyniknie.
Jak widzę - nie jestem sam :) Chciałem się wypowiedzieć przeciwko tworzeniu kolejnych podwątków i podforów (wydaje mi się że już jest ich zbyt dużo) ale... faktycznie niemal nigdy nie widzę tego spisu tylko oglądam same "nieprzeczytane". Zagłosowałem "przeciw" ale tak faktycznie - nie ma to dla mnie znaczenia.
kali
Posty: 489
Rejestracja: 01 mar 2011, 13:18
Lokalizacja: Łódź

Re: "Plany wydawnicze" - nowe podforum?

Post autor: kali »

Veridiana pisze: Nie wiem, czy są osoby, które z definicji omijają wątki wydawnicze i uważają, że zaśmiecają one główny dział, albo odwrotnie - takie, które tylko takie czytają i nie umieją w zalewie tematów ich znaleźć. Chyba raczej wszyscy zaglądają po trochu wszędzie.
Niektórzy wolą omijać wątki wydawnicze ze względu na groźbę załamania nerwowego wywołanego zbyt wielką ilością szczęścia w stosunku do zasobności portfela.
Żyjemy po to, żeby wytwarzać łupież.
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5828
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 403 times

Re: "Plany wydawnicze" - nowe podforum?

Post autor: KubaP »

To ja tylko znowu przypomnę o syndromie niezadowolonego klienta. Wyniki ankiety to obecnie 103:12. I właśnie te 12 osób słychać tu właściwie wyłącznie.

Przypomnę tylko: nowe podforum ma funkcję porządkową. Nie ogranicza Waszej wolności, nie dybie na Waszą własność prywatną, nie jest komunistą, lewakiem, naziolkiem ani liberałem.

To tylko nowe podforum.
Awatar użytkownika
RunMan
Posty: 1194
Rejestracja: 20 cze 2011, 12:40
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: "Plany wydawnicze" - nowe podforum?

Post autor: RunMan »

Podobnie jak Asiok i Andy mam w zakładce dodane Nieprzeczytane posty i regularnie sprawdzam forum, a otwieram tylko kilka wybranych tematów.

Mimo wszystko jestem za wydzieleniem osobnego podforum. Dzięki temu, aby znaleźć wątek danego wydawnictwa nie będę musiał korzystać z (często niedziałającej) wyszukiwarki, tylko znajdę go po jednym kliknięciu. Wg mnie tematycznie powiązane wątki powinny być wydzielane w osobne podfora, gdyż zmniejsza to chaos w podforum Gry planszowe i karciane, które w obecnej formie jest workiem zbierającym wszelkie tematy, często niepowiązane z jednym konkretnym tytułem.
Nie rozumiem też w jaki sposób miałoby to być krzywdzące dla aktywnych wydawnictw - przecież wciąż na pierwszy rzut oka widać będzie w których tematach pojawiają się często nowe posty, a które są "olewane".
ODPOWIEDZ