Teraz jest Pn, 22 sty 2018, 22:34

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 145 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr, 08 lut 2017, 14:16 
Użytkownik wspierający

ROK 2017

GRY PLANSZOWE - RODZINNE/DLA GRACZY

The Sanctuary: Endangered Species (Listopad)

Obrazek

Jest mi bardzo miło ogłosić naszą pierwszą essenową premierę 2017 :-) Niektórzy zetkneli się już z tym projektem pod nazwą "Farma", ale taki będzie jego ostateczny kształt.
Gra The Sanctuary opowiadać będzie o prowadzeniu sanktuarium dla zagrożonych gatunków zwierząt, w których otrzymują one opieke, wyżywienie i szanse na podtrzymanie gatunku :-)
Mechanicznie jest to bardzo sprytny i oryginalny worker placement, w którym zastosowano mechanizm zasięgu widzenia akcji, który to zasięg ograniczony jest tym, gdzie inni gracze wysłali swoich "robotników". Autorem gry jest użytkownik tegoż forum Przemek "Woj_Settlers" Wojtkowiak :-)

Martwa Zima: Wojna Kolonii (IV kwartał)

Obrazek

Coś na co wielu z Was czekało! Genialny dodatek do Martwej Zimy, który można potraktować na dwa sposoby. Jeśli posiadacie Martwą Zimę LUB Długą Noc, to dodatek ten da wam kolejne kilkanaście postaci, kiladziesiąt kart rozdroży, przedmiotów, kart zagrożeń itd. Dostajecie więc dużo dobrego do dołożenia do swojej ulubionej gry :-) Jeśli natomiast posiadacie zarówno Martwą Zimę jak i Długą Noc, to tutaj pojawia się kwintesencja tego dodatku - dwa tryby: jeden umożliwiający granie "kolonia vs. kolonia", drugi tryb "samotnego wilka", w którym znika kompletnie kooperacja i każdy gra na siebie. Ja już nie mogę się doczekać :-)

SUPER GOL! (koniec października)
Obrazek

W końcu gra piłkarska, w której rzeczywiście można poczuć się jak na boisku! Są emocje, są zwroty akcji, czuć upływający czas. Super Gol to szybka, prosta gra kościana, która posiada jednak swoją głębię i doskonale odwzorowuje zagrania oraz zasady gry na prawdziwym boisku.

FINANSOWANIE SPOŁECZNOŚCIOWE

Esencja/the Essence
Obrazek
Jesienią startujemy też z projektem na KS. Esencja to średnio-ciężka gra na pograniczu euro (więcej) i ameri (mniej), która osadzona jest w świecie magic-punk. Technologia napędzana magią, latające wyspy, statki, różnorodne frakcje,sporo ekonomii, city building, deck-building, nielosowa walka i generalnie mnóstwo bardzo fajnych mechanik plus duża kombosogenność.

PIÓRA I MYSZY (Tail Feathers) (2017)

Obrazek

Niektórych z Was pewnie dziwi obecność tej gry w tym dziale. Już tłumacze. Tail Feathers po polsku mieliśmy wydać już jakiś czas temu, bo to genialny tytuł. Były wówczas plany rozwoju sceny itd. W międzyczasie jednak PHG zostało wykupione przez Asmodee, które stara się, żeby gry z jej stajni ze sobą nie konkurowały. W związku z tym, ze TF jest gra z tej samej kategorii co X-Wing (choc imo lepszą), to postanowiono zarzucić rozwijanie serii, co z kolei zmieniło nasze plany i zamroziło projekt. Stoimy więc przed wyborem - albo zrobić to samo (choć włożyliśmy już dużo pracy w przetłumaczenie całości a nawet wyprodukowanie części elementów), gdyż zwyczajnie byłoby to dla nas zbyt duże ryzyko finansowe, albo spróbować wydać tę doskonałą grę z waszą pomocą, jako samodzielną produkcję. Mamy nadzieję, ze sie to uda i dzieki finansowaniu spolecznosciowemu gra trafi na półki bo bardzo na to zasługuje: przepiękne figurki, oryginalna mechanika, znany z MiM świat, tryb kampanii, samodzielnych bitew oraz możliwość użycia figur z MiM itd... :-)

Dodatki do Ashes
ObrazekObrazek

Podobna sytuacja, jak wyżej. O ile podstawka Ashes sprzedaje się bardzo dobrze, to dodatki niestety (jak w przypadku wielu innych gier karcianych) słabo więc pojawiło się pytanie o sens inwestowania w rozwój tej serii. Mamy nadzieję, że dzięki waszemu wkładowi i choć częściowej pomocy finansowej tych, którym zależy, żeby mieć je w języku polskim uda się ciągnąć to dalej, bo nie mamy wątpliowsci, ze gra jest świetna i powinna pozostać na rynku, jako cała seria.

Mówimy tu o dwóch "dużych" dodatkach z nowymi typami magii/kości.

ROK 2018
Zaznaczam, że to nie wszystkie plany i pewnie Was parę razy zaskoczymy :D

GRY PLANSZOWE - RODZINNE/DLA GRACZY

TIMBERMAN: DRWALE W LESIE (I kwartał)
Obrazek

Bijąca rekordy popularności gra mobilna Timberman (ponad 30mln pobrań) w nieco innej formie trafi na stoły graczy "analogowych"! Timberman: Drwale w Lesie to doskonała rodzinna gra kafelkowa dla 2-6 graczy, która przy niesamowitej prostocie zasad, daje graczom całkiem sporo okazji do pogłówkowania. Gracze będą zagrywać kafelki lasu (drzewa, jeziorka itd) a następnie do wybranych miejsc posyłać swoich drwali. Na koniec gry kazde drzewo (punktowane od 1 do 3) daje punkty temu graczowi, ktory posiada najwiecej swoich graczy wokół niego. Banalne reguły, a jednak kombinowania i planowania sporo! Oprócz tego troszkę negatywnej interakcji w postaci niedźwiedzi straszących graczy i fajne, rodzinne territory control :-)

CRYSTAL CLANS (tytuł PL jeszcze nieznazny)
Obrazek

Kolejny po Ashes i Summoner Wars karciany majstersztyk od Plaidhat Games. Tym razem wśród projektantów Colby Dauch (Summoner Wars), co samo w sobie gwarantuje doskonałą rozgrywkę. Świetna mechanika (innowacyjny system grupowania oddziałów czy "przeciągania" inicjatywy), prostota i głębia zasad, kilka różnorodnych frakcji oraz ciekawy, pięknie zilustrowany świat. Jest na co czekać :-)

RAXXON
Obrazek

Coś dla wielbicieli Martwej Zimy. Kolejna - zupełnie niezależna gra - umieszczona w tym uniwersum. Tym razem cofamy się w czasie do momentu wybuchu zarazy i staramy się wyprowadzić z Raxxon jak najwięcej niezainfekowanych osób. Szybko, dynamiczna kooperacja z bardzo fajnymi, oryginalnymi mechanikami (szczególnie fajna jest ta "karząca" graczy za wykonane akcje). Dodatkowo w pudełku znajdziecie 2 nowe postacie i rozdroża do wykorzystania w Martwej Zimie :twisted:

STUFFED FABLES (tytuł PL jeszcze nieznany)
Obrazek

Kolejny dowód na to, że autor Magii i Myszy potrafi przenosić genialne i arcyciekawe historie na planszę. Choć właściwie plansza nie jest tu najlepszym słowem bo jej w pudełku nie ma. Jest za to książka która pełni funkcję zarówno planszy, jak instrukcji oraz opowieści. W Stuffed Fables weźmiecie udział w zmaganiach "ożywionych" pluszaków, które próbują uratować swoją "panią" przed zakusami złego. Każda z kilkudziesięciu kart to osobny scenariusz z odmienną plansza, a wszystkie łączą się w jedną historię i prowadzą Was przez zycie dziewczynki od dzieciństwa do dorosłości. Do tego przegenialny klimat, figurki i bardzo dobra, łatwa (wiek 7+) mechanika kooperacyjna. Będzie hit!

CENTURY: CUDA WSCHODU (czerwiec)
Druga część trylogii Century - tym razem umieszczona 100 lat po wydarzeniach z pierwszej. Będzie to samodzielna gra z zupełnie inną mechaniką (choć wciąż pozostajemy w kupieckich klimatach), którą jednak będzie można połączyć z częścią pierwszą, żeby otrzymać jeszcze inną grę :twisted:

GRY IMPREZOWE

SŁODKA PAKA (były Cookie Box) (I kwartał)
Obrazek

Słodka Paka to nasze niedawne odkrycie. Doskonała, nieszablonowa gra imprezowa, w której wcielicie się w pracowników cukierni. Będziecie w pocie czoła pakować słodycze do "pudełek" o wymiarze 3x3 wg kart zamówień. W praktyce trzeba jak najszybciej uzyskiwać układy okrągłych żetonów ciasteczek, wg wskazań z kart zamówień. Żetony są jednak dwustronne i z każdej strony jest inne ciastko, dlatego nie jest to wcale takie proste. Kto pierwszy, ten lepszy!

Polska edycja wyjdzie pod tytułem SŁODKA PAKA i będzie miała całkowicie nowa szata graficzna przedstawiająca typowo polskie słodkosci (eklery, pączki itp) .

CROSSFIRE (tytuł PL jeszcze nieznany)
Obrazek

Doskonała psychologiczno-społeczna mini-gierka w uniwersum Specter Ops (cyber-punk). Gracze dzielą się tajnymi rolami i dołączają do dwóch przeciwnych drużyn: niebieskiej i czerwonej. Zadaniem tej pierwszej jest obrona VIPa przed atakiem czerwonych. Gra jak wszystkie gry "mafijne" ma prościutkie zasady, ale bardzo fajny mechanizm szczątkowych informacji o tym, gdzie znajduje się część kart. Nie typujemy więc zupełnie w ciemno. Do tego mega ekscytujący tryb snajpera i dodatkowe role jeszcze urozmaicające rozgrywkę. Czas gry? Zawsze 3 minuty! :-)

DODATKI

MAGIA I MYSZY: DOWNWOOD TALES

Obrazek

Wielu z Was na to czekało i w końcu jest możliwość druku! Nie wiemy co prawda kiedy w 2018, ale najważniejsze, że będzie! Kolejna, tym razem, ogromna nowa przygoda ze starymi i nowymi bohaterami Magii i Myszy! Tona nowych elementów, zupełnie nowa kampania (równie jeśli nie jeszcze bardziej epicka) niż ta w podstawce i zupełnie nowe miejsca, które myszy zwiedzą :-)

Ostatnio edytowano Wt, 10 paź 2017, 19:23 przez Krwawisz, łącznie edytowano 22 razy

PostNapisane: Śr, 08 lut 2017, 14:20 
Użytkownik wspierający

Zostawiam post, by trzymać rękę na pulsie ;)

Korzenny szlak wygląda fajnie.
Przy Esnecji planujecie też polską wersję? Jeśli tak, to na KS, jednocześnie na Wspieram.to, czy po ufundowaniu w sklepach?

Ostatnie wpisy:
Top 5 gier 2017 roku wg Wiktora
Top 5 gier 2017 roku wg Kasi
Gloomhaven - wrażenia

PostNapisane: Śr, 08 lut 2017, 14:34 
Użytkownik wspierający

Co do Esencji, to na początek KS, ale jeśli wersja PL to raczej osobno na wspieram.to
Jeszcze tego nie rozstrzygnęliśmy do końca. Damy znać

PostNapisane: So, 04 mar 2017, 19:42 
Użytkownik wspierający

Zapraszamy do przeczytania relacji z naszej wizyty w wydawnictwie Factory of Ideas i dyskusji o planach wydawniczych oraz nadchodzących premierach.

PostNapisane: So, 04 mar 2017, 22:07 
Użytkownik wspierający

Niestety, Century nie zrobiła na mnie wrażenia, ale też wiem, że nie jestem docelowym odbiorcą tego typu gier. To gra tego samego kalibru co Splendor (który uważam za grę wyjątkowo kiepską, na przekór światu) - jeśli ktoś lubi suche, abstrakcyjne wymienianie jednych zasobów na inne przy użyciu skromnego silniczka i niewielką grę rozpiętą tylko wokół tego, będzie mu się podobać. Pozostali spokojnie mogą sobie podarować. Intrygujący jest natomiast pomysł na gry wydane w formie trylogii, której poszczególne części można ze sobą łączyć, tworząc większą całość. Być może trzeba na ten tytuł spojrzeć dopiero z perspektywy tych trzech części. Nie podzielam jednak entuzjazmu Toma :)

Z kolei gra o roboczym tytule "Farma", to typowy worker placement, ale z twistem, który poza akcjami głównymi, pozwala nam na dostęp do akcji pobocznych, wg pewnych określonych reguł. Sam twist jest ciekawy i nowatorski, ale jego implementacja jest jeszcze ... surowa. Niby jest, ale jeszcze nie do końca (mnie) przekonywująco. Mam nadzieję, że w finalnej wersji to się jeszcze zmieni, a wtedy uzyskamy średnio-lekki tytuł optymalizacyjny, bez negatywnej interakcji. To gra z gatunku takich, którą ponieść mogą wesołe, swojskie ilustracje, jeśli będą zrobione z jajem. Pomimo swej pozornej prostoty, pozostawia pewną przestrzeń wyborów i jest przyjemny w obsłudze, w czym zasługa dobrze przemyślanych planszetek graczy.

Knit Wit cechuje bajeczne wydanie. Nawet jeśli komuś nie podoba się gra, kolekcjonerzy powinni mieć to w swoim zbiorze, właśnie ze względu na hipsterskie/premium wydanie. Sama gra to mutacja Pictomanii i starej gry zeszytowej typu "Państwa-Miasta", gdzie każdy zapisuje swój zestaw skojarzeń z hasłami i ten, kto będzie miał ich najwięcej, wygrywa. W tym kontekście dziwi autor, który do tej pory słynął z rąbania koopów na jedno kopyto pod różnymi nazwami (czyt. autor ogromnego hiciora - Pandemii). Widać poczuł wreszcie chęć zmiany, co mu się bardzo chwali :). Wg mnie gra odrobinkę lepsza od oklepanych Codenames (za którymi też zresztą nie przepadam), bo nie narzuca przestojów, gra się szybciej/prościej i wszyscy mogą wymyślać skojarzenia jednocześnie (choć nie zgadują skojarzeń utworzonych przez innych). Przyjemne wrażenia estetyczne przy okazji gwarantowane.

Esencja to tytuł z powyższych najbardziej rozbudowany. Łączy mechanizm akcji, deckbuilding i tableau building. Negatywna interakcja niby jest, choć szczątkowa - "atak" daje korzyści atakującemu, ale bardzo skromnie kara cel ataku. W przypadku gry akurat tego typu może to być zaletą - gracze nie będą mieli poczucia, że ktoś im coś "niszczy", a mimo to będą zmuszeni do kontrolowania ataku i obrony, by maksymalizować własne korzyści. Jest trochę kart z efektami, oraz kwadratowe lokacje podzielone na typy, które dają nam efekty dość podobne do tych z Among The Stars - w zależności od miejsca przyłożenia kolejnej, oraz ewentualnych wzorów wg kolorów, możemy zyskać mniej lub więcej. Graficznie oscyluje gdzieś w okolicach "magic-punku", w nieco mroczniejszym wydaniu, moje pierwsze skojarzenie, nie wiedzieć czemu, to był świat "Innych Pieśni" Dukaja - ciekaw jestem, czy autorzy gry, świadomie lub nie, wzorowali się na nim fabularnie (alternatywnie: PLO). Przypadnie do gustu entuzjastom tytułów hybrydowych i gier środka, typu Seasons, Abyss, Among The Stars, Elizjum, i tym podobne. Jeśli w kampanii dojdą jakieś wypaśne stretch goale (i figurka, chociaż jedna figurka, bo przecież figurki teraz muszą być wszędzie!), ma szansę zebrać sporą sumkę. Jest to gra, którą spokojnie mógłbym wesprzeć już dziś.

PostNapisane: Pn, 06 mar 2017, 16:27 
Użytkownik wspierający

Możecie zobaczyć i usłyszeć o planach wydawnictwa, z pierwszej ręki. Byłem w weekend w Poznaniu w wydawnictwie i nagrałem całą wycieczkę, a także w co graliśmy.

http://marcinkrupinski.znadplanszy.pl/2 ... -of-ideas/

PS: Rattkin się nie zna :P Century jest świetne chociaż ja za sucharami nie przepadam.

PostNapisane: Pn, 06 mar 2017, 16:43 
Użytkownik wspierający

No, ja się nie znam.

PostNapisane: Wt, 07 mar 2017, 10:31 
Użytkownik wspierający

Ja trzymam kciuki za kolejny dodatek do Myszy. Mam nadzieję, że prędzej czy później znajdzie się on w planach wydawniczych(?).

PostNapisane: Wt, 07 mar 2017, 13:34 
Użytkownik wspierający

Czy uda się w końcu ogarnąć dodatkowe kości do Ashes, czy lepiej szukać ich samemu po świecie?

PostNapisane: Śr, 08 mar 2017, 08:48 
Użytkownik wspierający

Szaweł napisał(a):
Czy uda się w końcu ogarnąć dodatkowe kości do Ashes, czy lepiej szukać ich samemu po świecie?

+1

PostNapisane: Cz, 06 kwi 2017, 08:11 
Użytkownik wspierający

Retro napisał(a):
Szaweł napisał(a):

+1

Mam to samo pytanie. Kości miały być w połowie 2016 a wciąż zero info o nich. Przy dodatku Dzieci z Czarnochmurarza odpadają z automatu 3 talie dla przeciwnika w tym Jessa, która mi osobiście najbardziej się podoba.

PostNapisane: Cz, 06 kwi 2017, 08:30 
Użytkownik wspierający

Listę w poście nr 1 należałoby też uaktualnić.

PostNapisane: Cz, 06 kwi 2017, 08:43 
Użytkownik wspierający

xan napisał(a):
Mam to samo pytanie. Kości miały być w połowie 2016 a wciąż zero info o nich. Przy dodatku Dzieci z Czarnochmurarza odpadają z automatu 3 talie dla przeciwnika w tym Jessa, która mi osobiście najbardziej się podoba.

Obawiam się, że nie powinieneś oczekiwać ani kości, ani odpowiedzi na swoje pytanie. Ja pytam już od ponad roku, za każdym razem bez odpowiedzi (poza pierwszym razem, kiedy padła odpowiedź w trybie moooocno przypuszczającym). Zrezygnowałem z czekania na Cube i postanowiłem poradzić sobie samemu, niestety na stronie producenta kości też nie ma a nie miałem czasu, żeby przekopać internety. Pozostają chyba tylko trzy opcje:
1. Kupić sobie drugi, używany egzemplarz.
2. Przekopać te internety i może się gdzieś coś wykopie ;)
3. Zamówić u rodzimego producenta kości - nie mam niestety bladego pojęcia jaki to koszt ani gdzie można o to najlepiej pytać.

PostNapisane: Cz, 06 kwi 2017, 09:53 
Użytkownik wspierający

Ja otrzymałem odpowiedź w sprawie kości i na dzień dzisiejszy nie mają takiej wiedzy czy kości pojawią się do zakupu.

PostNapisane: Cz, 06 kwi 2017, 09:57 
Użytkownik wspierający

Kości można było kupić bezpośrednio od PlaidHat, z ich sklepu, przez stronę. Koszt zestawu 5 to $5, ale, jak zawsze z tego sklepu, wysyłka była pieruńsko droga - coś w okolicach $20, gdy ostatnio zamawiałem. Można było, bo obecnie już się nie da, nie mają towaru. Skoro oni nie mają, to zapewne nie ma i Cube. PH wciąż umieszcza się w strukturach FFG NA / Asmodee, więc zanim uruchomią produkcję kostek, pewnie trochę potrwa.

Dlatego w obecnym momencie chyba naprawdę lepiej jest kupić drugi coreset :)

PostNapisane: Cz, 06 kwi 2017, 10:30 
Użytkownik wspierający

rattkin napisał(a):

Też tak sądzę. Z resztą Cube sobie samo kości nie wyprodukuje, bo pewnie licencja nie pozwala i są uzależnieni od PH. Przypuszczam też, że gdybyśmy chcieli zabrać się w grupę i zamówić gdzieś, u rodzimego bądź chińskiego producenta dostaniemy coś albo dużo drożej, albo niepewnej jakości. Cholernie mi leży ta gra i równie cholernie nie chcę się jej pozbywać (czyt. nie ma takiej opcji) i dla mnie drugi zestaw kości to najzwyczajniej MUSThave.

PostNapisane: Cz, 06 kwi 2017, 17:03 
Użytkownik wspierający

Jesli chodzi o kosci do Ashes, to pisalismy juz wiele razy, ze jak tylko bedzie taka mozliwosc to zamówimy. Niestety ze względu na mały nakład przez cały czas były one dostępne jedynie na stronie PHG jako ekskluzywny produkt na sprzedaż i nie mieliśmy możliwości ich zamówienia. Teraz z tego co wiem w ogóle nakład się wyczerpał, więc wciąż czekamy. Będziemy badać możliwość przy okazji kolejnego dodruku międzynarodowego podstawki.

ps. co do postu na pierwszej stronie to jutro uaktualnie

PostNapisane: Cz, 06 kwi 2017, 17:07 
Użytkownik wspierający

Szaweł napisał(a):
rattkin napisał(a):

Też tak sądzę. Z resztą Cube sobie samo kości nie wyprodukuje, bo pewnie licencja nie pozwala i są uzależnieni od PH. Przypuszczam też, że gdybyśmy chcieli zabrać się w grupę i zamówić gdzieś, u rodzimego bądź chińskiego producenta dostaniemy coś albo dużo drożej, albo niepewnej jakości. Cholernie mi leży ta gra i równie cholernie nie chcę się jej pozbywać (czyt. nie ma takiej opcji) i dla mnie drugi zestaw kości to najzwyczajniej MUSThave.

Powiem Ci szczerze, że jeśli ktoś mógłby zrobić te kości w sensownej cenie nawet w innym odcieniu i wielkości to dla mnie no problem. Na dobrą sprawę jakby takie były w obiegu to mogę sprzedać swoje 40 oryginalnych i kupić sobie 60-80 Chińczyków. Ważne żeby wszystkie w pudle były takie same . Najważniejsze żebym mógł pograć w każdej konfiguracji bez problemu bo nie widzi mi się traktowania np kosci iluzji jako kości natury itd. Podsumowując nawet w najlepszej gry LCG musi być jakieś ALE. Z mniejszych pierdółek to szkoda że dodatkowe talie nie zawierają kart pomocy i kart kości.

PostNapisane: N, 16 kwi 2017, 00:21 
Użytkownik wspierający

Co z Spirits of Rice Paddy? Chcecie nadal to wydać, czy już nie?
Trochę mało tych planów w pierwszym poście...

PostNapisane: N, 16 kwi 2017, 07:42 
Użytkownik wspierający

TTR_1983 napisał(a):
Co z Spirits of Rice Paddy? Chcecie nadal to wydać, czy już nie?
Trochę mało tych planów w pierwszym poście...

Pytałem o to w jakimś wątku około miesiąca temu, tytuł porzucony niestety :(

PostNapisane: N, 16 kwi 2017, 08:15 
Użytkownik wspierający

Nie do końca :-)

Właśnie ruszyliśmy znowu temat, ale wszystko zależy od kosztów produkcji, bo są tam jednak dość niestandardowe elementy. Dam znać :-)

PostNapisane: N, 16 kwi 2017, 10:41 
Użytkownik wspierający

Krwawisz napisał(a):
Nie do końca :-)

Właśnie ruszyliśmy znowu temat, ale wszystko zależy od kosztów produkcji, bo są tam jednak dość niestandardowe elementy. Dam znać :-)

Trzymam kciuki

PostNapisane: N, 16 kwi 2017, 17:42 
Użytkownik wspierający

Ale będzie Toc Toc Woodman :-)

PostNapisane: N, 16 kwi 2017, 20:01 
Użytkownik wspierający

mikeyoski napisał(a):
Ale będzie Toc Toc Woodman :-)

i to już w maju :mrgreen:

PostNapisane: Pn, 17 kwi 2017, 10:48 
Użytkownik wspierający

https://www.planbgames.com/en/home/16-c ... aymat.html

czy będzie to może dostępne w Waszym sklepiku?

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 145 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1