CUBE:Factory of Ideas - dyskusje/plany wydawnicze

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: CUBE:Factory of Ideas - dyskusje/plany wydawnicze 2017-2

Post autor: Krwawisz »

Chciałbym odpowiedzieć na to pytanie ale na ten moment nie wiemy. Ogólnie panuje dosc duzy chaos informacyjny.. Jak tylko sprawy beda sie wyjasniac, bedziemy infromowac
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4089
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2601 times
Been thanked: 2533 times

Re: CUBE:Factory of Ideas - dyskusje/plany wydawnicze 2017-2

Post autor: Gizmoo »

Jakieś wieści o Moa? Właśnie obejrzałem Tom's Boring Unboxing Video, gdzie Tomek Vasel odpakowuje swój egzemplarz. :wink:
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4714
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 381 times
Been thanked: 883 times

Re: CUBE:Factory of Ideas - dyskusje/plany wydawnicze 2017-2

Post autor: BartP »

O, widzę, że nie tylko ja skorzystałem z przedsprzedaży Cube'a ;].
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: CUBE:Factory of Ideas - dyskusje/plany wydawnicze 2017-2

Post autor: Krwawisz »

po weekendzie pocisne o jakies aktualne info
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4089
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2601 times
Been thanked: 2533 times

Re: CUBE:Factory of Ideas - dyskusje/plany wydawnicze 2017-2

Post autor: Gizmoo »

Krwawisz pisze:po weekendzie pocisne o jakies aktualne info
Myślałem, że długi weekend jest w maju. :lol:

Ale złośliwości na bok. :wink: Czekam na update.
ENDryu
Posty: 814
Rejestracja: 18 lut 2012, 11:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 134 times
Been thanked: 27 times

Re: CUBE:Factory of Ideas - dyskusje/plany wydawnicze 2017-2

Post autor: ENDryu »

a wiadomo kiedy będzie w Polsce premiera drugiej części Century?
Awatar użytkownika
Tycjan
Posty: 3200
Rejestracja: 23 sty 2008, 22:14
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 44 times
Been thanked: 32 times
Kontakt:

Re: CUBE:Factory of Ideas - dyskusje/plany wydawnicze 2017-2

Post autor: Tycjan »

ENDryu pisze:a wiadomo kiedy będzie w Polsce premiera drugiej części Century?
W czerwcu.

# ZnadPlanszy.pl - tutaj piszę: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl | NAJWIĘKSZA baza premier i zapowiedzi gier wydanych po polsku: http://Premiery.ZnadPlanszy.pl
ENDryu
Posty: 814
Rejestracja: 18 lut 2012, 11:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 134 times
Been thanked: 27 times

Re: CUBE:Factory of Ideas - dyskusje/plany wydawnicze 2017-2

Post autor: ENDryu »

Tycjan pisze:
ENDryu pisze:a wiadomo kiedy będzie w Polsce premiera drugiej części Century?
W czerwcu.
super, dzięki za info! :mrgreen:
xilk
Posty: 911
Rejestracja: 15 paź 2014, 19:16
Has thanked: 1074 times
Been thanked: 102 times

Re: CUBE:Factory of Ideas - dyskusje/plany wydawnicze 2017-2

Post autor: xilk »

Krwawisz pisze:dodatek do Myszy to inna sprawa :-) Będzie jak tylko otworzy się slot w druku międzynarodowym :)
Ciekawe, kiedy to nastąpi... Ostatnio zacząłem trochę szukać informacji i na stronie PHG znalazłem informację z 12 lutego o "Mice and Mystics Expansion Reprints!". Jak rozumiem, tamten dodruk był tylko na amerykański rynek? Cóż, mam nadzieję, że to duże rozszerzenie faktycznie trafi na nasz rynek w wersji polskiej w tym roku :)
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4714
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 381 times
Been thanked: 883 times

Re: CUBE:Factory of Ideas - dyskusje/plany wydawnicze 2017-2

Post autor: BartP »

Krwawisz pisze:po weekendzie pocisne o jakies aktualne info
Ping!
xilk
Posty: 911
Rejestracja: 15 paź 2014, 19:16
Has thanked: 1074 times
Been thanked: 102 times

Re: CUBE:Factory of Ideas - dyskusje/plany wydawnicze 2017-2

Post autor: xilk »

BartP pisze:
Krwawisz pisze:po weekendzie pocisne o jakies aktualne info
Ping!
W sumie, nie napisał, po którym ;)

A tak na serio, to Krwawisz coś zniknął, zatem miejmy nadzieje, że powróci do nas niedługo z faktycznie nowymi wieściami na temat poszczególnych gier :)
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 928 times

Re: CUBE:Factory of Ideas - dyskusje/plany wydawnicze 2017-2

Post autor: rattkin »

Krwawisz jest często w podróży.
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: CUBE:Factory of Ideas - dyskusje/plany wydawnicze 2017-2

Post autor: Krwawisz »

Czołem!

Wybaczcie brak obecności, ale choroba plus wyjazdy (jak słusznie prawi Rattkin) spowodowały, że trochę wypadłem z obiegu.

Co do Waszych pytań i wątpliwości:

1. Moa - obecnie gra jest w drodze do Stanów skąd będzie rozsyłana dalej. Mamy nadzieję, że cała operacja zakończy się w przeciągu miesiąca, półtorej i w końcu będziemy mogli do niej zasiąść. Sam nie mogę się doczekać, bo ileż można ogrywać prototyp z planszą na kartce a4 ;-)

2. Co do gier, które przeszły do grupy Asmodee, a które wcześniej zapowiedzieliśmy jako premiery na 2018. I mam tutaj na myśli przede wszystkim rzeczy od Plaidhat Games: Stuffed Fables, Raxxon, Crossfire, Tail Feathers itd itd. A także chociażby dodatek do Myszy. Na dzień dzisiejszy wciąż niczego nie wiemy tak do końca ale można spodziewać się, że wszystkie te tytuły stracimy (w Niemczech Asmodee oglosilo juz np wydanie Stuffed Fables). Na pewno naszym celem minimum jest zachowanie obecnych licencji (wtedy byłaby szansa na dodatek myszowy), ale (znów to powtórze) nikt nic nie wie. Polecam jednak nie nastawiać się w żadną stronę. Wiem, że to niefajna sytuacja i uwierzecie, że też wolelibyśmy już wiedzieć na czym stoimy bo najgorsza jest niepewność, ale pozostaje nam jedynie czekać.

3. Dostałem też ostatnio sporo pytań na temat przyszłości naszego wydawnictwa i premier w związku z sytuacją z punktu 2, a także np średnio udanym (eufemizmy takie fajne ;) ) podejściem do kampanii na KS w postaci Esencji. Myślę, że to dobry moment, żeby uspokoić, że mamy się dobrze i na pewno damy rade. W najbliższym czasie zaplanowane mamy kilka premier w tym jedną oczywiście bardzo mocną: są to Słodka Paka (imprezówka z twistem), Timberman: Drwale w Lesie (nasza autorska kafelkowa gra rodzinna) oraz jak wiadomo Century: Cuda Wschodu (tutaj tłumaczyć nie trzeba :-) ) . Do tego dojdzie jeszcze wspomniane gdziegdzie Mniam Mniam (genialna gra rodzinna z patelnią) oraz parę niespodzianek, a mówimy tu tylko o pierwszym półroczu. Cały czas pracujemy też nad autorskimi tytuałami i mam nadzieję, że niedługo będę w stanie podzielić się czymś więcej. Anyway dzięki za wsparcie na priv - Ci którzy je okazali wiedzą, że to o nich chodzi :-)
Awatar użytkownika
Retro
Posty: 510
Rejestracja: 26 gru 2014, 10:04
Has thanked: 32 times
Been thanked: 30 times

Re: CUBE:Factory of Ideas - dyskusje/plany wydawnicze 2017-2

Post autor: Retro »

Krwawisz pisze:
2. Co do gier, które przeszły do grupy Asmodee, a które wcześniej zapowiedzieliśmy jako premiery na 2018. I mam tutaj na myśli przede wszystkim rzeczy od Plaidhat Games: Stuffed Fables, Raxxon, Crossfire, Tail Feathers itd itd. A także chociażby dodatek do Myszy. Na dzień dzisiejszy wciąż niczego nie wiemy tak do końca ale można spodziewać się, że wszystkie te tytuły stracimy (w Niemczech Asmodee oglosilo juz np wydanie Stuffed Fables). Na pewno naszym celem minimum jest zachowanie obecnych licencji (wtedy byłaby szansa na dodatek myszowy), ale (znów to powtórze) nikt nic nie wie. Polecam jednak nie nastawiać się w żadną stronę. Wiem, że to niefajna sytuacja i uwierzecie, że też wolelibyśmy już wiedzieć na czym stoimy bo najgorsza jest niepewność, ale pozostaje nam jedynie czekać.
no, i to jest konkretna informacja a nie Rebel pier*** że nic się nie zmieni :lol:
MOJE ZASOBY
--------------------------------------
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 68 times
Been thanked: 1031 times

Re: CUBE:Factory of Ideas - dyskusje/plany wydawnicze 2017-2

Post autor: Trolliszcze »

*Nic się nie zmieni dla graczy. Czyt. jeśli Rebel wyda gry, które straci CUBE, no to rzeczywiście niewiele się zmieni (logo na pudełku).
c08mk
Posty: 2459
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 285 times

Re: CUBE:Factory of Ideas - dyskusje/plany wydawnicze 2017-2

Post autor: c08mk »

Trolliszcze pisze:*Nic się nie zmieni dla graczy. Czyt. jeśli Rebel wyda gry, które straci CUBE, no to rzeczywiście niewiele się zmieni (logo na pudełku).
W przypadku nowych gier to będzie tylko logo. W przypadku dodatków, a ja czekam na wszystkie kontynuacje Myszek, może się zmienić jakość komponentów, jeżeli wydawca zmieni drukarnię. W takim przypadku często podstawka i dodatki przestają być kompatybilne (inna grubość kart, żetonów, odcienie kolorów).

Stąd czekam na zapowiedź wydania dodatku do Myszy i na Piórka od CUBA.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 928 times

Re: CUBE:Factory of Ideas - dyskusje/plany wydawnicze 2017-2

Post autor: rattkin »

Myszy już od jakiegoś czasu są w trochę innej wersji (mówię o tych od Plaid Hat), więc ta zmiana, wynikająca ze zmiany drukarni (po tym jak PH zostało zjedzone przez Asmodee NA) już nastąpiła. Figurki są mniejsze i mają mniej szczegółów. Jest za to Vurst i chyba Crumbles (z Lost Chapter).

Obrazek
Awatar użytkownika
carlos
Posty: 573
Rejestracja: 20 sie 2012, 21:10
Lokalizacja: Głogów
Has thanked: 8 times
Been thanked: 8 times

Re: CUBE:Factory of Ideas - dyskusje/plany wydawnicze 2017-2

Post autor: carlos »

Trolliszcze pisze:*Nic się nie zmieni dla graczy. Czyt. jeśli Rebel wyda gry, które straci CUBE, no to rzeczywiście niewiele się zmieni (logo na pudełku).
Jeśli wyda to faktycznie jedyną zmianą będzie logo. Jeśli jednak nie wyda to już na graczach się odbije... Dłuższy czas na pojawienie się polskiej wersji takich gier. Dopiero po negatywnej decyzji Rebela rozpoczną się zapewne jakiekolwiek rozmowy z zewnętrznymi wydawcami.
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 68 times
Been thanked: 1031 times

Re: CUBE:Factory of Ideas - dyskusje/plany wydawnicze 2017-2

Post autor: Trolliszcze »

Baaardzo wątpię, czy Rebel zdecydowałby się na przejęcie dodatków do gry, której sam nie wydał. Wszyscy znamy stosunek Rebela do dodatków, to po pierwsze primo, a po drugie primo, biznesowo i wizerunkowo to ma chyba niewiele sensu - ciągnie się raczej własne linie wydawnicze, a nie cudze. Niby wszystko jest możliwe, ale osobiście wątpię.
Awatar użytkownika
carlos
Posty: 573
Rejestracja: 20 sie 2012, 21:10
Lokalizacja: Głogów
Has thanked: 8 times
Been thanked: 8 times

Re: CUBE:Factory of Ideas - dyskusje/plany wydawnicze 2017-2

Post autor: carlos »

Nie napisałem o dodatkach, ale również o kompletnie nowych grach. Wyobraź sobie, że Rebel dostaje propozycję wydanka nowego LCG. Zastawia się, ale ostatecznie stwierdza, że nie chce w to wchodzić. Następny krok to zapewne znalezienie zewnętrznego wydawcy (dla przykladu niech to nadal będzie Galakta). Czasu na tłumaczenie i podjęcie decyzji będzie zapewne mniej już mniej. Czy wtedy będą w stanie wystrzelić się w "okno" pierwszego druku?
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: CUBE:Factory of Ideas - dyskusje/plany wydawnicze 2017-2

Post autor: Krwawisz »

mysle ze nie ma co dywagować. My jakiekolwiek decyzje bedziemy podejmowac jak juz cokolwiek bedzie wiadomo - a na razie nie wiadomo nic, zarówno jesli chodzi o nasze wczesniejsze linie wydawcznie, jak i zapowiedziane juz tytuly. Pozostaje czekac i podpytywac co jakis czas ;)

jedyne co wiemy to to, ze sytuacja nie jest prosta i na wielu płaszczyznach tworzy zupełnie nową rynkową rzeczywistość do ktorej wszyscy beda musieli sie w jakis sposob dostosowac - niezaleznie od tego jakie decyzje na szczytach Asmodee zapadna w przypadku naszego wydawnictwa
feniks_ciapek
Posty: 2269
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1589 times
Been thanked: 915 times

Re: CUBE:Factory of Ideas - dyskusje/plany wydawnicze 2017-2

Post autor: feniks_ciapek »

Szkoda, czekam z niecierpliwością na polskie wydanie Stuffed Fables.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Nesmeer

Re: CUBE:Factory of Ideas - dyskusje/plany wydawnicze 2017-2

Post autor: Nesmeer »

feniks_ciapek pisze:Szkoda, czekam z niecierpliwością na polskie wydanie Stuffed Fables
Ja rowniez, w tej niepewnej sytuacji okazac aie moze, ze sie wcale nie doczekamy :lol:
TrafiC
Posty: 5
Rejestracja: 19 sty 2013, 20:57

Re: CUBE:Factory of Ideas - dyskusje/plany wydawnicze 2017-2

Post autor: TrafiC »

Witam proszę o informację czy będzie dodruk Summoner Wars Przymierza ??? Bardzo dziękuję za odpowiedź
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: CUBE:Factory of Ideas - dyskusje/plany wydawnicze 2017-2

Post autor: Krwawisz »

bedzie, jest juz w produkcji od jakiegos czasu
ODPOWIEDZ