Portal Games w 2017r.

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Kin@a
Posty: 1272
Rejestracja: 27 lip 2015, 16:22
Has thanked: 16 times
Been thanked: 138 times

Re: Portal Games w 2017r.

Post autor: Kin@a »

Portal Games pisze:
Pakiet promosek - jw. będzie poprawiony.
- http://portalgames.pl/sklep/pl/gotowy-n ... 404.p.html - brak najbardziej interesującej mnie rzeczy, czyli karty psa https://www.boardgamegeek.com/boardgame ... s?pageid=2
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Portal Games w 2017r.

Post autor: playerator »

Właśnie, właśnie. Kiedy pojawi się karta Pies Łowczy?
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
Awatar użytkownika
veljarek
Posty: 1185
Rejestracja: 07 sty 2009, 19:50
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 5 times
Been thanked: 22 times

Re: Portal Games w 2017r.

Post autor: veljarek »

Szanowny Portalu, mam pytanie kiedy reszta pospólstwa (Ci którzy przyoszczedzili i postanowlili kupić w pospolitych sklepach) bedzie miała zaszczyt zagrac w Pierwszych Marsjan ? ;)
Nie mogę sie doczekac mojego egzemplarza zakupionego w "niewłaściwym" sklepie :(
_______________
Nie wystarczy grać w gry, trzeba jeszcze grać we właściwe gry
Awatar użytkownika
konrad.rymczak
Posty: 998
Rejestracja: 26 cze 2016, 14:09
Has thanked: 173 times
Been thanked: 48 times

Re: Portal Games w 2017r.

Post autor: konrad.rymczak »

veljarek pisze:Szanowny Portalu, mam pytanie kiedy reszta pospólstwa (Ci którzy przyoszczedzili i postanowlili kupić w pospolitych sklepach) bedzie miała zaszczyt zagrac w Pierwszych Marsjan ? ;)
Nie mogę sie doczekac mojego egzemplarza zakupionego w "niewłaściwym" sklepie :(
Początek września
Kupię: Eclipse 2nd - Galactic Counselor
Awatar użytkownika
veljarek
Posty: 1185
Rejestracja: 07 sty 2009, 19:50
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 5 times
Been thanked: 22 times

Re: Portal Games w 2017r.

Post autor: veljarek »

konrad.rymczak pisze:
veljarek pisze:Szanowny Portalu, mam pytanie kiedy reszta pospólstwa (Ci którzy przyoszczedzili i postanowlili kupić w pospolitych sklepach) bedzie miała zaszczyt zagrac w Pierwszych Marsjan ? ;)
Nie mogę sie doczekac mojego egzemplarza zakupionego w "niewłaściwym" sklepie :(
Początek września
Oj niegodnym ja tak złej informacji ;)
_______________
Nie wystarczy grać w gry, trzeba jeszcze grać we właściwe gry
Awatar użytkownika
Portal Games
Posty: 1355
Rejestracja: 01 lis 2012, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 21 times
Been thanked: 264 times
Kontakt:

Re: Portal Games w 2017r.

Post autor: Portal Games »

EsperanzaDMV pisze:Portalu, mam pytanie: czy jest możliwa sytuacja, aby w sklepie były dostępne wszystkie minidodatki do Robinsona? Ew. czy można dodać powiadomienia o dostępności...?

Planowałem dziś zakupić hurtem wszystkie, które mnie interesują (karta Marynarza, naklejki Marynarza/Wyprawa, Karty bestii, Wydarzenia, Załoganci, żetony odkryć, scenariusze "Śladami doktora Livingstone'a", "Kłusownicy", "Wyspa Skarbów"... a tu patrzę i znowu nie ma części zamówienia :( W tym przypadku nie ma wszystkich scenariusz dostępnych i postaci Marynarza...

Czy wiadomo, kiedy będą dostępne wszystkie minidodatki...?
Zrzucam na głowę koderą dodanie fukncjonalności "Powiadom o dostępności" :)

Soon*

//*Trzeba resztę wprowadzić na stan. Więc spodziewaj się tego w najbliższym czasie


Coin22 pisze:A kiedy ten Inis po polsku będzie?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Czerkamy na ruch Matagotów


playerator pisze:Właśnie, właśnie. Kiedy pojawi się karta Pies Łowczy?
To jest nasza gratisowa promoska ;) Wpisz, w komentarzu przy zamówieniu żeby Ci panowie wrzucili do paczki :)

Banan2 pisze:Powtórzę pytanie:
Trzewik mówił ostatnio o jakiejś nowej promosce do Cry Havoc. Co to i kiedy będzie?

I dodam jedno:
Czy Stronghold: Plansza Wielkiego Szamana jest kompatybilna z starą wersją?

Pozdrawiam
Nie, nie jest. Umiejętności wymagają komponentów z drugiej edicji.
Nowa Promoska do Cry Havoca to jakaś legenda miejska :) Nie istnieje nowa promoska do Cry Havoca, z góry przepraszam za nieporozumienie.
adman
Posty: 242
Rejestracja: 05 sty 2015, 12:22
Lokalizacja: k/Olsztyna
Been thanked: 18 times

Re: Portal Games w 2017r.

Post autor: adman »

Portal Games pisze:
playerator pisze:Właśnie, właśnie. Kiedy pojawi się karta Pies Łowczy?
To jest nasza gratisowa promoska ;) Wpisz, w komentarzu przy zamówieniu żeby Ci panowie wrzucili do paczki :)
A jak wygląda sprawa postaci "Gamer character"
oraz "Runch Mini Expansion"
w wersji PL?
sprzedam: duzy zestaw x-wing 1.0 i inne wynalazki
kupię: dodatek do gears of war...
idziol91
Posty: 202
Rejestracja: 13 paź 2013, 15:49
Has thanked: 7 times
Been thanked: 5 times

Re: Portal Games w 2017r.

Post autor: idziol91 »

Czy ten pakiet do Robinsona będzie w sklepie na stałe? Jeśli nie to do kiedy?
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2810
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 833 times
Been thanked: 361 times

Re: Portal Games w 2017r.

Post autor: Gromb »

Ostatnio był chwilkę. Dobre pytanie. Teraz jestem na urlopu i znając moje szczęście znowu nie kupię.
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Elemele
Posty: 407
Rejestracja: 13 mar 2006, 11:40
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 28 times
Been thanked: 64 times
Kontakt:

Re: Portal Games w 2017r.

Post autor: Elemele »

Gromb pisze:Ostatnio był chwilkę. Dobre pytanie. Teraz jestem na urlopu i znając moje szczęście znowu nie kupię.
Ostatnio był pakiet niedostosowany do edycji 'gra roku' (np. niepotrzebne drewienka). Teraz zestaw jest inny.
Awatar użytkownika
Portal Games
Posty: 1355
Rejestracja: 01 lis 2012, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 21 times
Been thanked: 264 times
Kontakt:

Re: Portal Games w 2017r.

Post autor: Portal Games »

idziol91 pisze:Czy ten pakiet do Robinsona będzie w sklepie na stałe? Jeśli nie to do kiedy?
Wszystko wskazuje, że tak
KrzysiekL
Posty: 1180
Rejestracja: 22 gru 2015, 10:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 28 times
Been thanked: 51 times

Re: Portal Games w 2017r.

Post autor: KrzysiekL »

"W ramach Programu Wsparcia Sprzedaży Detalicznej, Morze Chmur/Pierwsi Marsjanie będzie od momentu premiery sprzedawane wyłącznie w sklepach stacjonarnych i bezpośrednio od Portal Games oraz wydawnictwa 2 Pionki, przez trzy tygodnie. Później gra trafi do pozostałych dystrybutorów."

- czy dobrze rozumiem, że nie będzie na początku w sklepach online? A jeżeli sklep stacjonarny ma sklep online to tam będzie mogło być? A co z przedsprzedażowymi kopiami zakupionymi w sklepach online? Będą wysyłane do tych sklepów później, przez co później dostanę gry?

Tak w ogóle, to sklepy online to już nie sprzedaż detaliczna? Rozumiem wsparcie sklepów stacjonarnych, ale taka ich promocja mi nie pasuje i mam nadzieję, że okaże się obusieczna, to jest że odbije się nagatywnie na sprzedaży. Za bardzo mi to śmierdzi regulowaniem popytu poprzez sztuczne zaniżenie podaży.

Pozytywny skutek dla konsumenta może być taki, że zanim będzie mógł kupić normalnie (w ulubionym sklepie online), to ukaże się więcej recenzji, dzięki czemu będzie miał szansę podjąć bardziej racjonalną decyzję. Proponuję jeszcze do kompletu zakazać przedsprzedaży poza sklepikiem Portalu. Żeby nie było: sam z takiej sklepikowej przedsprzedaży korzystałem, żeby wesprzeć wydawnictwo, ale jak tylko poczuję się do tego zmuszany, to prędzej zrezygnuję z zakupu w ogóle albo przynajmniej do momentu opadnięcia hype'u i ukazania się większej liczby bardzo pozytywnych recenzji (i wtedy postaram się dorwać używkę).

I mówię to z perspektywy fana Portalu, który do tej pory kupował w przedsprzedażach (u Was lub w sklepach) wszystkie Wasze ostatnie większe gry. Z kolejnymi się powstrzymam, bo takie praktyki mi się nie podobają.
Banan2
Posty: 2616
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Portal Games w 2017r.

Post autor: Banan2 »

KrzysiekL pisze:I mówię to z perspektywy fana Portalu, który do tej pory kupował w przedsprzedażach (u Was lub w sklepach) wszystkie Wasze ostatnie większe gry. Z kolejnymi się powstrzymam, bo takie praktyki mi się nie podobają.
Generalnie +1
Kiedyś np różne minidodatki można było kupić w innych sklepach niż sklepik Portalu. Teraz tylko w sklepiku (makabryczna kwota za przesyłkę).
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Awatar użytkownika
Portal Games
Posty: 1355
Rejestracja: 01 lis 2012, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 21 times
Been thanked: 264 times
Kontakt:

Re: Portal Games w 2017r.

Post autor: Portal Games »

KrzysiekL pisze:"W ramach Programu Wsparcia Sprzedaży Detalicznej, Morze Chmur/Pierwsi Marsjanie będzie od momentu premiery sprzedawane wyłącznie w sklepach stacjonarnych i bezpośrednio od Portal Games oraz wydawnictwa 2 Pionki, przez trzy tygodnie. Później gra trafi do pozostałych dystrybutorów."

- czy dobrze rozumiem, że nie będzie na początku w sklepach online? A jeżeli sklep stacjonarny ma sklep online to tam będzie mogło być? A co z przedsprzedażowymi kopiami zakupionymi w sklepach online? Będą wysyłane do tych sklepów później, przez co później dostanę gry?


Tak w ogóle, to sklepy online to już nie sprzedaż detaliczna? Rozumiem wsparcie sklepów stacjonarnych, ale taka ich promocja mi nie pasuje i mam nadzieję, że okaże się obusieczna, to jest że odbije się nagatywnie na sprzedaży. Za bardzo mi to śmierdzi regulowaniem popytu poprzez sztuczne zaniżenie podaży.

Pozytywny skutek dla konsumenta może być taki, że zanim będzie mógł kupić normalnie (w ulubionym sklepie online), to ukaże się więcej recenzji, dzięki czemu będzie miał szansę podjąć bardziej racjonalną decyzję. Proponuję jeszcze do kompletu zakazać przedsprzedaży poza sklepikiem Portalu. Żeby nie było: sam z takiej sklepikowej przedsprzedaży korzystałem, żeby wesprzeć wydawnictwo, ale jak tylko poczuję się do tego zmuszany, to prędzej zrezygnuję z zakupu w ogóle albo przynajmniej do momentu opadnięcia hype'u i ukazania się większej liczby bardzo pozytywnych recenzji (i wtedy postaram się dorwać używkę).

I mówię to z perspektywy fana Portalu, który do tej pory kupował w przedsprzedażach (u Was lub w sklepach) wszystkie Wasze ostatnie większe gry. Z kolejnymi się powstrzymam, bo takie praktyki mi się nie podobają.

Małe sprostowanie.(niestety znowu) Będzie to pra-premiera tak jak było w przypadku Godfathera. Czyli będziesz mógł odwiedzić dowolny sklep w Polsce z grami planszowymi i w ową grę sobie zagrać i ją sprawdzić przed zakupem. Będą się odbywać pokazy i prezentacje gier. Nie ma mowy tutaj o jakiejś wyłącznośći. Przepraszam za nieporozumienie....
KrzysiekL
Posty: 1180
Rejestracja: 22 gru 2015, 10:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 28 times
Been thanked: 51 times

Re: Portal Games w 2017r.

Post autor: KrzysiekL »

Portal Games pisze:Małe sprostowanie.(niestety znowu) Będzie to pra-premiera tak jak było w przypadku Godfathera. Czyli będziesz mógł odwiedzić dowolny sklep w Polsce z grami planszowymi i w ową grę sobie zagrać i ją sprawdzić przed zakupem. Będą się odbywać pokazy i prezentacje gier. Nie ma mowy tutaj o jakiejś wyłącznośći. Przepraszam za nieporozumienie....
To ogarnijcie sobie komunikację. ;)
Czy gra będzie do kupienia w czasie tej prapremiery? Bo jeżeli tak, to wszystko to wyżej się aplikuje, a zmiana wordingu wcale pomaga, a wręcz powoduje niesmak i poczucie, że macie nas za debili. ;)
ostoja
Posty: 213
Rejestracja: 22 sty 2016, 18:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Portal Games w 2017r.

Post autor: ostoja »

Komunikacja Portalu przejdzie do historii :-)

Jeśli ma być tak jak w przypadku Godfathera, to gra w trakcie "prapremiery" nie będzie dostępna do kupienia.
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Portal Games w 2017r.

Post autor: Bary »

Podsumujmy, czyli jeśli powiedzmy premiera jest przewidziana na 25 sierpnia, to pokazy w sklepach odbywać się będą np. od 20 sierpnia, a na premierę (25) gra będzie już możliwa do kupienia w dowolnym sklepie, który będzie miał ochotę na prowadzenie sprzedaży? I druga sprawa, jest już określona dokładna data premiery?
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
Portal Games
Posty: 1355
Rejestracja: 01 lis 2012, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 21 times
Been thanked: 264 times
Kontakt:

Re: Portal Games w 2017r.

Post autor: Portal Games »

Najmocniej przepraszam za to, że taki problem w ogóle powstał. Podsumuwując i starając się rozwiązać nieporozumienie:

Pra-premiera(early-launch) odbędzie się w sklepach stacjonarnych. Tak jak to było w przypadku Obozju Ninja, Zapraszamy do Podziemi i wielu innych naszych gier. Sklepy stacjonarne dostaną od nas kopie pokazowe gry. W ramach tego, że sklepy stacjonarne poświecają swój czas, czas swoich pracowników na pokazy naszych gier, udostępniamy im również kopie gry do sprzedaży przed premierą w ramach uczestnictwa w naszej akcji early-launchowej. Po zakończeniu akcji promocyjnej czyli pokazów i prezentacji gier w sklepach stacjonarnych, grę będzie można kupić w dowolnym sklepie w Polsce, czy to internetowy czy to stacjonarnym.

Akcja pra-premiery Godfathera (Niestety podczas tego early-launch nie otrzymaliśmy pozwolenia na sprzedaż kopii gier podczas early-launch), została przyjęta bardzo ciepło. Przez co zdecydowaliśmy się na częstsze organizowanie takiej formy promocji gier w przyszłości. Promocji gdzie gracze odwiedzając pobliskie sklepy będą mogli zapoznać się z produktem.

Najmocniej przepraszam jeśli wcześniejsze informacje was zmyliły. Staram się w jak najbardziej zrozumiały sposób przekazać informacje i nasze akcje promocyjne.
KrzysiekL
Posty: 1180
Rejestracja: 22 gru 2015, 10:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 28 times
Been thanked: 51 times

Re: Portal Games w 2017r.

Post autor: KrzysiekL »

Czyli sens ten sam, tylko wording zmieniacie, żeby gasić pożar. My nie jesteśmy debilami, serio. ;)
Awatar użytkownika
kamron6
Posty: 1105
Rejestracja: 23 sty 2010, 20:57
Has thanked: 49 times
Been thanked: 66 times

Re: Portal Games w 2017r.

Post autor: kamron6 »

Oj Poratalu, na tyle wpisów, żeby dopiero ostatni tłumaczył o co chodzi, by wszyscy zrozumieli ;)

Akcja jak akcja, to już polityka Portalu, jak się sprawdza to dobrze.

Jednak my chcemy dat ! ! !
Osoby z Wrocławia zapraszam do wrocławskiej grupy facebookowej zrzeszającej miłośników gier strategicznych i wojennych
KrzysiekL
Posty: 1180
Rejestracja: 22 gru 2015, 10:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 28 times
Been thanked: 51 times

Re: Portal Games w 2017r.

Post autor: KrzysiekL »

Żeby nie było -- jakby od razu napisali w ten sposób, to pewnie odbiór byłby lepszy. Ale że napisali jak napisali, a później odwrócili kota ogonem, to mam wrażenie, jakby chcieli z nas robić idiotów. Myślcie o konsekwencjach zanim coś napiszecie, będzie mniej problemów ze zmienianiem. ;)

I nadal mi przykro, że zamówiłem w przedsprzedaży (tym razem poza Portalem), a grę dostanę pewnie później niż ktoś, kto kupi w czasie "early launchu" (też poza Portalem). W konsekwencji następnym razem z przedsprzedaży nie skorzystam w ogóle, dzięki!
Awatar użytkownika
Portal Games
Posty: 1355
Rejestracja: 01 lis 2012, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 21 times
Been thanked: 264 times
Kontakt:

Re: Portal Games w 2017r.

Post autor: Portal Games »

kamron6 pisze:Oj Poratalu, na tyle wpisów, żeby dopiero ostatni tłumaczył o co chodzi, by wszyscy zrozumieli ;)

Akcja jak akcja, to już polityka Portalu, jak się sprawdza to dobrze.

Jednak my chcemy dat ! ! !
Pytaj a postaram się odpowiedzieć!
Awatar użytkownika
kamron6
Posty: 1105
Rejestracja: 23 sty 2010, 20:57
Has thanked: 49 times
Been thanked: 66 times

Re: Portal Games w 2017r.

Post autor: kamron6 »

Przykładowe pytania:
1) Kiedy Pierwsi Marsjanie będą sprzedawani normalnie?
2) Na kiedy przewidywany jest AA?
3) Kiedy ogłoszony będzie projekt Trzewiczek & Lang?
4) Kiedy mają być te większe aktualizacje do appki Marsjan / na kiedy jest szykowany dodatek?
5) Co z upgrade packiem do Strongholda 1.0 -> 2.0
6) Kiedy coś więcej o Detektywie?
Osoby z Wrocławia zapraszam do wrocławskiej grupy facebookowej zrzeszającej miłośników gier strategicznych i wojennych
TTR_1983
Posty: 3923
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 87 times
Kontakt:

Re: Portal Games w 2017r.

Post autor: TTR_1983 »

Ad 1. Wrzesień
Ad 2. Essen.
Ad. 6 Nieprędko
Awatar użytkownika
Zaan84
Posty: 451
Rejestracja: 16 wrz 2015, 15:14
Has thanked: 16 times
Been thanked: 77 times

Re: Portal Games w 2017r.

Post autor: Zaan84 »

Ad 4. Jeszcze oficjalnej, sklepowej premiery nie było a już dodatek??? Nie sprowadzamy na planszówki tego plugastwa z gier video.
Zablokowany