Portal Games w 2017r.

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1167 times
Been thanked: 461 times

Re: Portal Games w 2017r.

Post autor: polwac »

Daquan pisze:
polwac pisze:
ernin pisze:Dostałem maila od jednego ze sklepów, że ponownie przesunięto premiere first martians. Tym razem na 22.11 czy jest to już jakiś realny termin?


Oraz czy do preorderów sklepowych będą jakieś bonusy?
Śmiech na sali to wydawanie na raty Pierwszych Marsjan. Milion pre-realase'ów(co konwent to pre-release, ale nie...gra jest jeszcze nie wydana i jeszcze w sklepach jej nie ma) a oficjalna premiera się przesuwa i przesuwa... śmiech na sali (żałuję, że zamówiłem ta grę w sklepie(nie w Portalu) w przedsprzedaży bo czekam na nią już chyba z 4 miesiąc). :x
Myślisz, że gdybyś jej nie zamówił to byłaby szybciej? ;) A tak poważnie, możesz przecież zrezygnować z zamówienia.
Nie chodzi o zamówienie tylko o to śmieszne wydawanie na raty. Albo już wydajemy i jest dostępna albo nie wydajemy. Na Essen był już chyba z czwarty PRE-release :D
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2411
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 521 times
Been thanked: 452 times
Kontakt:

Re: Portal Games w 2017r.

Post autor: Jiloo »

Daquan pisze:
polwac pisze:
ernin pisze:Dostałem maila od jednego ze sklepów, że ponownie przesunięto premiere first martians. Tym razem na 22.11 czy jest to już jakiś realny termin?


Oraz czy do preorderów sklepowych będą jakieś bonusy?
Śmiech na sali to wydawanie na raty Pierwszych Marsjan. Milion pre-realase'ów(co konwent to pre-release, ale nie...gra jest jeszcze nie wydana i jeszcze w sklepach jej nie ma) a oficjalna premiera się przesuwa i przesuwa... śmiech na sali (żałuję, że zamówiłem ta grę w sklepie(nie w Portalu) w przedsprzedaży bo czekam na nią już chyba z 4 miesiąc). :x
Myślisz, że gdybyś jej nie zamówił to byłaby szybciej? ;) A tak poważnie, możesz przecież zrezygnować z zamówienia.
Myślę, że myśli, że jakby zamówił w sklepie Portalu to już by miał.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
EsperanzaDMV
Posty: 1517
Rejestracja: 17 lut 2017, 14:40
Has thanked: 298 times
Been thanked: 634 times

Re: Portal Games w 2017r.

Post autor: EsperanzaDMV »

Portal Games pisze:Jeśli chodzi o Inis, to warto podkreślić, że za wielkość komponentów do polskiego wydania odpowiada oryginalny wydawca gry, od którego otrzymujemy materiały.
Zaraz zaraz. Czyli z powyższego rozumiem, że Portal zamówił grę w oryginalnych, prostokątnych pudłach z kaflami normalnej wielkości, a podstępny i nieuczciwy Matagot zmniejszył kafle i popakował je w kwadratowe pudła?

Portalu, to jest naprawdę strzał w stopę. Nie dziwcie się, że ta gra Wam się będzie słabo sprzedawać. Po takiej deklaracji, o innym pudle i (zwłaszcza) zmniejszonych kaflach, nie pozostawiacie graczom praktycznie wyboru jak zamówić wersję angielską. Tym bardziej, że nigdzie nie ma od Was jasnej deklaracji, że na 100% wydacie dodatek/dodatki i nie uczynicie tego wiele miesięcy po angielskiej premierze.
Drasquez
Posty: 45
Rejestracja: 02 lis 2017, 19:22

Re: Portal Games w 2017r.

Post autor: Drasquez »

A mi np. pasuje, że będą zmniejszone i kupię w dniu premiery ze smakiem :)
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4021
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 19 times

Re: Portal Games w 2017r.

Post autor: AkitaInu »

Drasquez pisze:A mi np. pasuje, że będą zmniejszone i kupię w dniu premiery ze smakiem :)
Powodzenia z dopasowaniem dodatku, jeżeli Portal go nie wyda ;)
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4021
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 19 times

Re: Portal Games w 2017r.

Post autor: AkitaInu »

AkitaInu pisze:
Drasquez pisze:A mi np. pasuje, że będą zmniejszone i kupię w dniu premiery ze smakiem :)
Powodzenia z dopasowaniem dodatku, jeżeli Portal go nie wyda ;)
Generalnie nie rozumiem idei zmniejszania kafli terenu .. te obecne zmiescily by sie do kwadratowego pudla bez problemu
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 51 times
Been thanked: 17 times

Re: Portal Games w 2017r.

Post autor: Marx »

Jesli jest to zalecenie odgórne ze strony Matagot, to można przypuszczać, że kafle w potencjalnych rozszerzeniach również będą miały taki sam, pasujący rozmiar.
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
kwiatech
Posty: 540
Rejestracja: 03 gru 2014, 14:49
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Portal Games w 2017r.

Post autor: kwiatech »

Marx pisze:Jesli jest to zalecenie odgórne ze strony Matagot, to można przypuszczać, że kafle w potencjalnych rozszerzeniach również będą miały taki sam, pasujący rozmiar.
To ci, ktorzy maja wersje z duzymi kaflami ladnie sie zdenerwuja ;)
kwiatech
Posty: 540
Rejestracja: 03 gru 2014, 14:49
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Portal Games w 2017r.

Post autor: kwiatech »

Marx pisze:Jesli jest to zalecenie odgórne ze strony Matagot, to można przypuszczać, że kafle w potencjalnych rozszerzeniach również będą miały taki sam, pasujący rozmiar.
To ci, ktorzy maja wersje z duzymi kaflami ladnie sie zdenerwuja ;)
kwiatech
Posty: 540
Rejestracja: 03 gru 2014, 14:49
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Portal Games w 2017r.

Post autor: kwiatech »

I tak zle, i tak niedobrze :lol:
Awatar użytkownika
EsperanzaDMV
Posty: 1517
Rejestracja: 17 lut 2017, 14:40
Has thanked: 298 times
Been thanked: 634 times

Re: Portal Games w 2017r.

Post autor: EsperanzaDMV »

Marx pisze:Jesli jest to zalecenie odgórne ze strony Matagot, to można przypuszczać, że kafle w potencjalnych rozszerzeniach również będą miały taki sam, pasujący rozmiar.
Zakładasz, że Portal na 100% wyda dodatek na polskim rynku. Patrząc na ostatnie poczynania innych wydawnictw, które nie decydują się na wydawanie dodatków w Polsce, to mam co do tego spore wątpliwości...
Plus druga kwestia - naprawdę uważasz, że Matagot stwierdził "hej, wydajmy w Polsce w innym rozmiarze!"? BGG mówi mi, że tylko w Polsce będzie to kwadratowe pudło, zamiast oryginalnego prostokątnego, w jakim celu wydawnictwo miałoby utrudniać sobie robotę i zmieniać rozmiary kafli, opakowania etc.? To od razu wygląda na bezsensowny ruch ze strony Portalu, który fajnie, pomoże im pakować gry (bo innego argumentu by upierać się przy kwadratowym pudle nie widzę), ale zabierze im naprawdę spore grono klientów - angielska wersja jest do dostania w wielu polskich sklepach.
Tak czy inaczej, nie mogę się doczekać odpowiedzi Portalu z jakimkolwiek sensownym wytłumaczeniem dlaczego zmniejszyli kafle i zrobili kwadratowe pudło, bez zrzucania tego na Matagota. Chyba że faktycznie Matagot narzucił Portalowi ten rozmiar kafli i pudła, to będę pierwszy który przeprosi, zwróci honor Portalowi i przyzna się do błędnych założeń.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 928 times

Re: Portal Games w 2017r.

Post autor: rattkin »

Skąd przypuszczenie, że nowe rozszerzenia w ogóle miałyby dodawać nowe kafle? Być może nie jest to przewidziane i dlatego ich rozmiar nie ma znaczenia.
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 68 times
Been thanked: 1031 times

Re: Portal Games w 2017r.

Post autor: Trolliszcze »

Użytkownik BGG:
I agree with you. If there would be an expansion, it shouldn't change much the gameplay which is already great in the first place. A 5th player introduction (which I'm also not sure), with extra green cards for that count, and perhaps a few new epic cards. I wouldn't add anything new in regards to the gameplay, but then again, the designer knows best.
I would like though a few more land tiles with their respective advantage cards, just to give more variation into the game that way. I wouldn't add any sculptures or things that change the rules of the base game.

Przedstawiciel Matagota:
Funny to read what you asked for... because that is pretty much exactly what you shall receive! At least at this stage of development. Of and also one thing you did not list.
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 51 times
Been thanked: 17 times

Re: Portal Games w 2017r.

Post autor: Marx »

EsperanzaDMV pisze:
Marx pisze:Jesli jest to zalecenie odgórne ze strony Matagot, to można przypuszczać, że kafle w potencjalnych rozszerzeniach również będą miały taki sam, pasujący rozmiar.
Zakładasz, że Portal na 100% wyda dodatek na polskim rynku. Patrząc na ostatnie poczynania innych wydawnictw, które nie decydują się na wydawanie dodatków w Polsce, to mam co do tego spore wątpliwości...
Plus druga kwestia - naprawdę uważasz, że Matagot stwierdził "hej, wydajmy w Polsce w innym rozmiarze!"? BGG mówi mi, że tylko w Polsce będzie to kwadratowe pudło, zamiast oryginalnego prostokątnego, w jakim celu wydawnictwo miałoby utrudniać sobie robotę i zmieniać rozmiary kafli, opakowania etc.? To od razu wygląda na bezsensowny ruch ze strony Portalu, który fajnie, pomoże im pakować gry (bo innego argumentu by upierać się przy kwadratowym pudle nie widzę), ale zabierze im naprawdę spore grono klientów - angielska wersja jest do dostania w wielu polskich sklepach.
Tak czy inaczej, nie mogę się doczekać odpowiedzi Portalu z jakimkolwiek sensownym wytłumaczeniem dlaczego zmniejszyli kafle i zrobili kwadratowe pudło, bez zrzucania tego na Matagota. Chyba że faktycznie Matagot narzucił Portalowi ten rozmiar kafli i pudła, to będę pierwszy który przeprosi, zwróci honor Portalowi i przyzna się do błędnych założeń.
Nie zakładam nic, nie wychodzi rozszerzenie do jednej z moich ulubionych gier (Krwawa Oberża), mimo wyprzedania pierwszego nakładu.
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2805
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 308 times
Been thanked: 525 times

Re: Portal Games w 2017r.

Post autor: kaszkiet »

Tu jest np. mowa o kaflach ze zmienioną nazwą, które potencjalnie zastępują nowe podczas testów dodatku.
https://boardgamegeek.com/thread/186119 ... layed-shux
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 928 times

Re: Portal Games w 2017r.

Post autor: rattkin »

Aha :)
Drasquez
Posty: 45
Rejestracja: 02 lis 2017, 19:22

Re: Portal Games w 2017r.

Post autor: Drasquez »

Skoro nastawiacie się na kupowanie angielskiej wersji dodatku to od razu kupcie angielską wersję gry.

To zresztą zabawne, że największym problemem tutaj jest dodatek, którego jeszcze nawet nie ma. Gambit w swojej recenzji powiedział, że gra jest tak dobra i kompletna, że nawet nie potrzebuje rozszerzeń - tak btw. :)
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: Portal Games w 2017r.

Post autor: wirusman »

Pewnie dlatego, że taki zabieg juz zrobili z grą pośród gwiazd. Angielskie dodatki juz z polską podstawką nie pasowały
Awatar użytkownika
Portal Games
Posty: 1355
Rejestracja: 01 lis 2012, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 21 times
Been thanked: 264 times
Kontakt:

Re: Portal Games w 2017r.

Post autor: Portal Games »

Wyjaśnienie w kwestii Inis:
Czy możemy prosić o jakąś wizualizację pokazującą różnicę? Gra wiele straci jeśli kafle będą się znacząco różnić. Czy w takim razie Matagot odpowiada także za zmienione pudełko?
Za zmienione pudełko odpowiada Portal Games, za produkcję kafli odpowiada Matagot. Kafle są zmniejszone w stosunku do oryginału o około 1 lub 2 milimetry. Nie wpływa to w żaden sposób na rozgrywkę. Kafle zostały w ten sposób dostosowane do wypraski znajdującej się w kwadratowym pudełku.
Kafle w Inis są dość duże. Nawet zmniejszone, dajmy na to 30%, nie stracą detali czy funkcjonalności. Na raz nie będzie na kaflu więcej niż 10 figurek, a one są malutkie - zmieszczą się.
Dokładnie tak, niemniej w tym przypadku różnica nie będzie nawet zauważalna na pierwszy rzut oka. Nie stracą ani na funkcjonalności, ani na wyglądzie.
Czy ja dobrze rozumiem, że to Matagot stwierdził, że wydanie PL ma mieć mniejsze kafle "bo tak", czy raczej dostosował je do zmienionych wymiarów pudełka?
Kafle są dostosowywane do wypraski w kwadratowym pudełku.
To czy możecie ich zapytać, czy ewentualne kafle w dodatkach w wersji angielskiej będą dostępne także w mniejszym rozmiarze?
Matagot nie informowało nas w kwestii zawartości dodatków czy wielkości kafli do dodatków - nie dostaliśmy informacji, że zmienione kafle będą niekompatybilne. Można założyć, że nie będzie problemu z łączeniem wersji polskiej z dodatkami, niemniej te nie zostały jeszcze ogłoszone, więc nie wiadomo nawet, co w nich będzie. To powiedziawszy, Portal zawsze stara się wspierać gry i wydawać dodatki do nich, także kiedy tylko otrzymamy informacje na ten temat od oryginalnego wydawcy, będziemy o tym informować.
Jak wielu innych, czekam na Inis PL.
Czy szanowny Portal mógłby wytłumaczyć o co chodzi w tym całym zamieszaniu? Co do samych zmian, to nie jestem przeciwny, czasem wychodzi to lepiej niż oryginał, vide Zamki Szalonego Króla Ludwika. Cover do Inis w wersji PL też jest dużo lepszy niż ENG. Jeśli chodzi o mnie, to bezproblemowo bym się pozbył tych wstrętnych białych oblamówek dookoła kafli. Kształt kafli też jest mocno średni. Niemniej jednak warto wiedzieć, co będzie zmienione, można prosić o szczegóły?
Ze względu na wybór przez Portal Games kwadratowego pudełka, Matagot podczas procesu produkcji zmienił minimalnie wielkość kafli (o niecałe 2mm), tak, aby mieścił się w nowej wyprasce. Żadne zmiany, wprowadzane do Inis PL nie mają wpływu na rozgrywkę.
Zaraz zaraz. Czyli z powyższego rozumiem, że Portal zamówił grę w oryginalnych, prostokątnych pudłach z kaflami normalnej wielkości, a podstępny i nieuczciwy Matagot zmniejszył kafle i popakował je w kwadratowe pudła?
Nie, Portal Games zdecydował o kształcie pudła, a pomocny Matagot zajął się produkcją i dostosowaniem do niej kafli, za porozumieniem z Portalem.
Generalnie nie rozumiem idei zmniejszania kafli terenu .. te obecne zmiescily by sie do kwadratowego pudla bez problemu
Do pudła tak, do wypraski nie.

Kwadratowe pudło do Inis to decyzja Portalu mają na celu zachowanie spójności wydawniczej - była ona przemyślana i w żaden sposób nie powinna wzbudzać niepokoju. Kafle będą czytelne i odpowiedniej wielkości. Jeśli pojawią się dodatki, będą one z nimi kompatybilne. Portal Games nie ma póki co żadnych oficjalnych informacji ze strony Matagot na temat dodatków. Kiedy się one pojawią, będziemy o tym informować.

---

Premiera Pierwszych Marsjan: Przygody na Czerwonej Planecie 22.11.2017
Dostałem maila od jednego ze sklepów, że ponownie przesunięto premiere first martians. Tym razem na 22.11 czy jest to już jakiś realny termin?
Tak, jest realny, na tyle, na ile to możliwe. Dostaliśmy zapewnienie z drukarni, że gra jest ukończona. Ma pojawić się w naszym magazynie w poniedziałek, od razu będzie wysyłana do sklepów.
Oraz czy do preorderów sklepowych będą jakieś bonusy?
To zależy od sklepów.
Na Essen był już chyba z czwarty PRE-release
Na Essen była oficjalna premiera First Martians: Adventures on the Red Planet na Europę w wersji anglojęzycznej.
W przypadku wersji polskiej pre-release był tylko jeden - bonusowe wydanie przedsprzedażowe.
Na szczęście w środę wszystkie wersje i edycje będą miały za sobą już oficjalną premierę.
Myślę, że myśli, że jakby zamówił w sklepie Portalu to już by miał.
Dla uściślenia - w przypadku zamówienia w styczniu bonusowych egzemplarzy przedsprzedażowych tak, ale oficjalna polska premiera nastąpi 22 listopada i wszyscy kupujący wersję polską, niezależnie od źródła, dostaną ją w podobnym czasie.

---

Inne kwestie:
Kiedy mniej więcej mozna sie spodziewac cyfrowej wersji Walecznych Pikseli?
Portal Games jest jedynie polskim wydawcą gry, nie autorem, także nie od nas to zależy ;)
Wiadomo coś konkretnego na temat daty wydania Zombicide: Black Plague? Samo określenie rok 2018 jest mocno enigmatyczne.
Najpóźniej w kwietniu 2018.
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Portal Games w 2017r.

Post autor: Bary »

No dobra, to też się dorzucę z pytaniem. Bloodborne- czy są już przymiarki dla dodatku? Wiem, że niedawno miała miejsce premiera podstawki, ale dodatek daje naprawdę dużo różnorodności i pewnie ludzie będą na niego czekać. Jest szansa na wydanie go z niewielkim opóźnieniem względem edycji angielskiej, która ma premierę w styczniu?
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
BIgBadWolf
Posty: 154
Rejestracja: 29 paź 2014, 23:51
Lokalizacja: Wrocław

Re: Portal Games w 2017r.

Post autor: BIgBadWolf »

Na chwilę obecną nie planujemy dodruku poprawionych komponentów.
Wydamy dwa nowe dodatki - Apokalipsę i Gniew, oba w pierwszym kwartale 2018.
Wróce jeszcze do pytań o Others: czy pozostałe grzechy (a co ważniejsze) teamy są przewidziane na przyszłość ?
Nie ukrywam ze to teamy przedłużają grę :/
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Portal Games w 2017r.

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

Czytając między wierszami. To o te zmiany w kwestii produkcji Inis Portal miał problemy by się dogadać z Matagot? :wink:
No ale to chyba będą same plusy: standardowe kwadratowe pudło + wypraska :D
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Portal Games w 2017r.

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

Gdzie ta premiera kościanego Istambułu?
To dziś miało być czy kiedy, no i gdzie to zamawiać?
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
Fuser.exe
Posty: 728
Rejestracja: 11 lip 2014, 13:11
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 23 times
Been thanked: 8 times

Re: Portal Games w 2017r.

Post autor: Fuser.exe »

dzisiaj, już jest.
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Portal Games w 2017r.

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

Ta premiera kościanego Stambułu to rozumiem że to jakiś bankiet w sensie kawa i ciasto :?: :lol:
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
Zablokowany