Portal Games w 2017r.

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2810
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 833 times
Been thanked: 361 times

Re: Portal Games w 2017r.

Post autor: Gromb »

Bary pisze:Trzewik jakiś czas temu uzasadnial decyzję o braku zmian w polsjiej edycji tym, że osoby posiadające starszą wersję czuły by się poszkodowane. Jesto w jego opini jeden z poważniejszych błędów wydawców. Imo wystarczyłoby wrzucić zlokalizowany pdf na stronę i po sprawie.
O to... to... to...
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4599
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1008 times
Been thanked: 1881 times

Re: Portal Games w 2017r.

Post autor: warlock »

A, czyli mogę się czuć poszkodowany, że miałem pierwszą wersję Osadników: Narodziny Imperium z błędną/nieprecyzyjną treścią niektórych kart, a osoby, które kupiły O:NI w pudle z nowym logo mają te karty już poprawione? :wink:
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5129
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Portal Games w 2017r.

Post autor: Andy »

warlock pisze:od "good enough" do "wzorcowej" jest bardzo daleka droga ;).
Fair enough!
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Awatar użytkownika
Skryty Planszoholik
Posty: 119
Rejestracja: 09 mar 2016, 15:37
Has thanked: 4 times
Been thanked: 3 times

Re: Portal Games w 2017r.

Post autor: Skryty Planszoholik »

czy to jest ta super nowa instrukcja eng? http://portalgames.pl/files/rules/robin ... lebook.pdf

jak nie to czy ktoś może podrzucić linka?
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 51 times
Been thanked: 17 times

Re: Portal Games w 2017r.

Post autor: Marx »

Zasadne pytanie jest czy ktoś używał tej nowej angielskiej instrukcji i jest ona autentycznie lepiej opracowana?
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4599
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1008 times
Been thanked: 1881 times

Re: Portal Games w 2017r.

Post autor: warlock »

1. Tak, to ta instrukcja. ;)
2. Tak, po rocznej przerwie wróciłem do Robinsona ucząc się z nowej angielskiej instrukcji i wszystkie wątpliwości jakie miałem co do rozgrywki zostały rozwiane (a przynajmniej jeśli chodzi o ogólne zasady gry i reguły pierwszego scenariusza) ;).
TKKKKT
Posty: 28
Rejestracja: 05 kwie 2014, 23:47
Has thanked: 4 times

Re: Portal Games w 2017r.

Post autor: TKKKKT »

A może ktoś z forum milczy a pracuje nad fanowskim tłumaczeniem ? Przyznać się ;)
Awatar użytkownika
Toudi
Posty: 1089
Rejestracja: 02 lis 2009, 10:21
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Portal Games w 2017r.

Post autor: Toudi »

Sam chętnie kupiłbym nową instrukcję po angielsku, ale jednak odzywa się we mnie wewnętrzna cebula i 8$ jest raczej ceną trochę dla mnie za wysoką przy moich zarobkach wypłacanych w polskich złotych :< (i tu widać jak atrakcyjnym klientem jesteśmy ;)).


A gdzie można ją kupić za 8$?

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
malekith_86
Posty: 791
Rejestracja: 11 kwie 2016, 14:25
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2 times
Been thanked: 11 times

Re: Portal Games w 2017r.

Post autor: malekith_86 »

Kisun
Posty: 1128
Rejestracja: 12 lip 2015, 16:47
Lokalizacja: Gostyń (Wlkp)
Has thanked: 113 times
Been thanked: 131 times

Re: Portal Games w 2017r.

Post autor: Kisun »

To niech się ktoś zlituje i ją przetłumaczy, bardzo proszę, nawet bez grafik tylko strony zachowa. Ja dotąd nie kupiłem Robinsona bo odbiłem się właśnie od instrukcji. Za dużo pytań jest w niej bez odpowiedzi i to zanim jeszcze się w nią zagra.
"Errare humanum est"
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3346
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1106 times
Been thanked: 1268 times

Re: Portal Games w 2017r.

Post autor: seki »

Kisun pisze:To niech się ktoś zlituje i ją przetłumaczy, bardzo proszę, nawet bez grafik tylko strony zachowa. Ja dotąd nie kupiłem Robinsona bo odbiłem się właśnie od instrukcji. Za dużo pytań jest w niej bez odpowiedzi i to zanim jeszcze się w nią zagra.
Ja mam tak samo. Nie kupuję z powodu zbyt wielu wątpliwości w instrukcji. Może kiedyś się ugne, kupię i pomęcze ale przy tej ilości tytułów na rynku narazie mam co kupować i pewnie zawsze będę miał.
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4091
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2601 times
Been thanked: 2533 times

Re: Portal Games w 2017r.

Post autor: Gizmoo »

A ja chętnie bym kupił polską edycję z nową ilustracją na pudełku. Bardzo mi się podoba! :)
c08mk
Posty: 2459
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 285 times

Re: Portal Games w 2017r.

Post autor: c08mk »

Powoli w sklepach zaczyna się pojawiać Flatline. Czy Portal jako wydawca Fuse już ma jakiś plany (lub brak planów) z tym związanych?
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: Portal Games w 2017r.

Post autor: wirusman »

Myślałem, że temat instrukcji do Robinsona został już dawno zamknięty. Gdzie wy tam widzicie problem z tą instrukcja.
c08mk
Posty: 2459
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 285 times

Re: Portal Games w 2017r.

Post autor: c08mk »

Ostatnio jak grałem w Robinsona (GotY) to nie miałem problemu z instrukcją. Problemy za to mogą być z kartami, bo to one modyfikują oryginalne zasady.
pytajnik1
Posty: 48
Rejestracja: 17 maja 2017, 12:24
Has thanked: 3 times

Re: Portal Games w 2017r.

Post autor: pytajnik1 »

Dobrze rozumiem, że są 3 wersje instrukcji? Z pierwszej wersji gry, z Edycji Roku i z wersji angielskiej?

Skoro zdaniem Portalu instrukcja nie wymaga poprawek, to dlaczego angielska różni się od poprzednich i jest lepsza? Czy jednak instrukcja z Edycji Roku = instrukcja angielska? ;)
Portal Games pisze:Polska instrukcja nie wymaga poprawy.
A kwestia tego, że każdą grę zaczyna się z dodatkowymi zasobami, które powinny występować tylko w jednym ze scenariuszy? Ignacy Trzewiczek wspominał o tym błędzie (ułatwiającym grę) na spotkaniu autorskim na Pyrkonie ;)

Cry Havoc - czy jest szansa na dodatkowe karty taktyk frakcji w najbliższym dodatku? Ewentualnie w jakimś następnym?
Początkujący planszówkowicz prosi o wyrozumiałość :)
ostoja
Posty: 213
Rejestracja: 22 sty 2016, 18:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Portal Games w 2017r.

Post autor: ostoja »

pytajnik1 pisze: Skoro zdaniem Portalu instrukcja nie wymaga poprawek, to dlaczego angielska różni się od poprzednich i jest lepsza? Czy jednak instrukcja z Edycji Roku = instrukcja angielska? ;)
Bo Portal skrycie gardzi Amerykanami i specjalnie dał im wersję z gorszą instrukcją, żeby się męczyli ;-)
KrzysiekL
Posty: 1180
Rejestracja: 22 gru 2015, 10:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 28 times
Been thanked: 51 times

Re: Portal Games w 2017r.

Post autor: KrzysiekL »

W US nie było edycji Gra Roku z tego co pamiętam.


Sent from my iPhone using Tapatalk
kmd7
Posty: 1017
Rejestracja: 09 lip 2007, 15:25
Lokalizacja: okolice Bydgoszczy
Has thanked: 39 times
Been thanked: 30 times

Re: Portal Games w 2017r.

Post autor: kmd7 »

warlock pisze:1. Tak, to ta instrukcja. ;)
2. Tak, po rocznej przerwie wróciłem do Robinsona ucząc się z nowej angielskiej instrukcji i wszystkie wątpliwości jakie miałem co do rozgrywki zostały rozwiane (a przynajmniej jeśli chodzi o ogólne zasady gry i reguły pierwszego scenariusza) ;).
Właśnie jedzie do mnie Robinson. Pomimo różnych opinii m.in. o instrukcji postanowiłem się z nią zmierzyć. Czy w razie niepowodzenia można na Ciebie liczyć? ;).
Awatar użytkownika
kaimada
Posty: 1127
Rejestracja: 06 sty 2007, 13:58
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 27 times
Been thanked: 124 times

Re: Portal Games w 2017r.

Post autor: kaimada »

kmd7 pisze:
warlock pisze:1. Tak, to ta instrukcja. ;)
2. Tak, po rocznej przerwie wróciłem do Robinsona ucząc się z nowej angielskiej instrukcji i wszystkie wątpliwości jakie miałem co do rozgrywki zostały rozwiane (a przynajmniej jeśli chodzi o ogólne zasady gry i reguły pierwszego scenariusza) ;).
Właśnie jedzie do mnie Robinson. Pomimo różnych opinii m.in. o instrukcji postanowiłem się z nią zmierzyć. Czy w razie niepowodzenia można na Ciebie liczyć? ;).
Masz świetnie wytłumaczoną grę na YouTube przez Kaczmara z kanału GeekFactor.
Polecam wpierw posłuchać Kaczmara, a później przeczytać instrukcję. Nie powinno być wtedy już żadnych wątpliwości.
Awatar użytkownika
Portal Games
Posty: 1355
Rejestracja: 01 lis 2012, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 21 times
Been thanked: 264 times
Kontakt:

Re: Portal Games w 2017r.

Post autor: Portal Games »

c08mk pisze:Powoli w sklepach zaczyna się pojawiać Flatline. Czy Portal jako wydawca Fuse już ma jakiś plany (lub brak planów) z tym związanych?
Żadne decyzje jeszcze nie zapadły - Renegade games na razie zajęty premierą w Stanach, czekamy na wiecej szczegółów dot. ew. polskiej wersji.

pytajnik1 pisze:Dobrze rozumiem, że są 3 wersje instrukcji? Z pierwszej wersji gry, z Edycji Roku i z wersji angielskiej?

Skoro zdaniem Portalu instrukcja nie wymaga poprawek, to dlaczego angielska różni się od poprzednich i jest lepsza? Czy jednak instrukcja z Edycji Roku = instrukcja angielska? ;)
Portal Games pisze:Polska instrukcja nie wymaga poprawy.
A kwestia tego, że każdą grę zaczyna się z dodatkowymi zasobami, które powinny występować tylko w jednym ze scenariuszy? Ignacy Trzewiczek wspominał o tym błędzie (ułatwiającym grę) na spotkaniu autorskim na Pyrkonie ;)

Cry Havoc - czy jest szansa na dodatkowe karty taktyk frakcji w najbliższym dodatku? Ewentualnie w jakimś następnym?
1. Angielska instrukcja do Robinsona z edycji Z-man games wymagała poprawek i to bardzo.

2. Nie wchodząc w szczegóły - to była anegdota, wszystkie instrukcje gry mają prawidłowy zapis - a że gra jest ciut łatwiejsza niż Ignacy planował dawno dawno temu? Chyba dobrze :P.

3. W najbliższym dodatku dla frakcji pojawiają się dodatkowe karty zdolności, nowe budynki i dowódcy.
kmd7 pisze: Właśnie jedzie do mnie Robinson. Pomimo różnych opinii m.in. o instrukcji postanowiłem się z nią zmierzyć.
Powodzenia! :).
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4599
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1008 times
Been thanked: 1881 times

Re: Portal Games w 2017r.

Post autor: warlock »

Drogi Portalu - czy wiadomo coś o postępie prac nad FAQ/poprawioną instrukcją do Neuroshimy Hex?
http://neuroshimahex.pl/news/faq-do-neuroshimy-hex/

Czy coś się w tym temacie dzieje?
Ostatnio zmieniony 06 cze 2017, 14:50 przez warlock, łącznie zmieniany 1 raz.
Kisun
Posty: 1128
Rejestracja: 12 lip 2015, 16:47
Lokalizacja: Gostyń (Wlkp)
Has thanked: 113 times
Been thanked: 131 times

Re: Portal Games w 2017r.

Post autor: Kisun »

To samo można by zapytać odnośnie FAQ do Osadników. Bary wysłał go chyba ze dwa lata temu do autoryzacji, potem jeszcze na jednym z live'ów IT prosił o kontakt i przypomnienie, też już może z rok temu. Cisza jest również w sprawie druku (było o tym na jednym z filmików) poprawionych kart 16szt ze starej podstawki +1szt z kpp. Czy temat umarł czy jest jeszcze szansa? Hmm. W Robinsonie nie można w nowym druku dać nowej instrukcji, bo jest ok i się posiadacze starszych obrażą, a jednocześnie można w nowych dukach Osadników poprawić 7% kart (o tylu wiem) i instrukcję? Trochę to dziwne.
"Errare humanum est"
Banan2
Posty: 2616
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Portal Games w 2017r.

Post autor: Banan2 »

The Godfather. Kiedy w dobrych sklepach z planszówkami?
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Gatherey
Posty: 896
Rejestracja: 20 mar 2017, 09:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 16 times
Been thanked: 47 times

Re: Portal Games w 2017r.

Post autor: Gatherey »

Podobno na Pionku padł 28 lipca.
Zablokowany