Teraz jest Śr, 24 sty 2018, 06:15

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 453 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr, 19 paź 2016, 07:01 
Użytkownik wspierający

ChlastBatem napisał(a):
mikeyoski napisał(a):
Mam nadzieję, że skoro przyjdzie nam trochę poczekać na WWD, to obędzie się bez błędów na kartach czy instrukcji. Inaczej będzie naprawdę kiepsko.

Tapnięte z mojego T800

Groźba?

Taki komentarz na pewno w niczym nie pomaga, a wręcz smuci.

Żadna groźba. Ot taka konstatacja

Tapnięte z espiątki

PostNapisane: Śr, 19 paź 2016, 08:18 
Użytkownik wspierający

mikeyoski napisał(a):
Deem napisał(a):
mikeyoski napisał(a):
Mam nadzieję, że skoro przyjdzie nam trochę poczekać na WWD, to obędzie się bez błędów na kartach czy instrukcji. Inaczej będzie naprawdę kiepsko.

Tapnięte z mojego T800

Ostatnio zapanowała jakaś moda na takie teksty :-/ Bo oczywiście wydawcy robią wszytsko, żeby wrzucić kilka błędów do swoich gier. Od tak, aby dowalić graczom.

To co mam robić? Cieszyć się z błędów w instrukcji, kiepskich tłumaczeń? Cieszyć się błędów w kartach? Cieszyć się, że z tego, że kolejne wydawnictwo dało ciała na wspieraczce? Pytam się serio. Powoli zaczynam mieć trochę dość tej bylejakości. Co gorsza dotyczy to wielu wydawców

Tapnięte z espiątki

Pisać o faktach. Taki post, podobnie jak te w stylu "mam nadzieję, że nie spieprzycie tłumaczenia", totalnie nic nie wnosi. Wydawcy też mają nadzieję, że nie będzie błędnych elementów ani wpadek tłumaczeniowych i aktywnie działają w tym kierunku. Jeśli już się wydarzy, to jako gracze mamy powód do narzekania, a wydawca powód do wstydu (czasami również obawy o sprzedaż), ale rzucanie takimi tekstami przed ukazaniem się gry to puste bicie piany.

PostNapisane: Śr, 19 paź 2016, 09:11 
Użytkownik wspierający

Wydawcy powinni mieć pewność, że wszystko będzie ok. A nie nadzieję :-) Ja kupując grę oczekuję, że wszystko będzie w porządku. I mam nadzieję, że WWD nie spowoduje mojej irytacji z powodu jakiś fuckupów. I tego życzę wydawnictwu :-)

Tapnięte z espiątki

PostNapisane: Śr, 19 paź 2016, 09:21 
Użytkownik wspierający

A propos przenoszenia sklepu internetowego.
Działa to już? Bo nie mogę się zalogować na stare dane (rejestracja w maju 2016).
Mam utworzyć nowe konto na http://www.factorycube.pl?

PostNapisane: Śr, 19 paź 2016, 09:29 
Użytkownik wspierający

hej
sklep działa ale niestety będziesz musiał stworzyć nowe konto :-(

a co do powyzszych to jestem pewien że ostatecznie będziecie z WWD zadowoleni!

PostNapisane: Śr, 19 paź 2016, 11:48 
Użytkownik wspierający

Opis seafall napisał(a):
Podczas kampani gra będzie się zmieniać i rozwijać. Będziesz odkrywać moża, handlować z wyspiarzami, czy też atakować kogo zechcesz

Poprawcie sobie to na stronie, trochę "kłuje w oczy" ;)

PostNapisane: Śr, 19 paź 2016, 11:51 
Użytkownik wspierający

uups. racja - dzięki za wytknięcie :)

PostNapisane: Cz, 20 paź 2016, 20:44 
Użytkownik wspierający

Czy wydawnictwo będzie obecne na targach Hobby a jeśli tak to czy będziecie prezentować Seefall? Jest to chyba jedyna gara typu Legendary, której zakup rozważam ale jestem pełen obaw czy spodoba się współgraczom a jednak dużo kosztuje.

PostNapisane: Cz, 20 paź 2016, 21:20 
Użytkownik wspierający

będziemy pokazywać na hobby :-) chyba nawet ja osobiście choć to jeszcze nie jest do końca ustalone :-) ja pierwsze rozgrywki w finalna wersje mam za sobą i jest moc :twisted:

PostNapisane: Cz, 20 paź 2016, 21:53 
Użytkownik wspierający

Masz na mysli Seafall, czyli gre legacy?

Czy Cube wydaje jakiegos kooperacyjnego deckbuildera i ja nic o tym nie wiem? :D

PostNapisane: Cz, 20 paź 2016, 21:55 
Użytkownik wspierający

aa nawet nie zauwazylem ze Kolega pomylil Legendary z Legacy :)
Legendary nie mamy w planach, bo z tego co wiem, kto inny ma - ale jak tylko wyjdzie, to kupuje, bo gra zacna :D

PostNapisane: Cz, 20 paź 2016, 23:01 
Użytkownik wspierający

Oczywiscie że chodziło o Legacy :)

PostNapisane: N, 23 paź 2016, 16:11 
Użytkownik wspierający

Dzisiaj na targach Hobby w Poznaniu miałem przyjemność oglądać (niestety z dwójką dzieci dało się tylko oglądać) najnowsze gry wydawnictwa Cube: Seafall i Chromsome. Seafall niestety muszę skreślić z listy zakupowej z powodu bardzo poważnej wady - nie podoba się żonie :( a jej mogą nie podobać się tylko gry w które nie będzie grać. Seafall chciałem kupić właśnie po to aby grać z żoną i trójką znajomych. Żona kręciła nosem przede wszystkim na oprawę graficzna (jej zdaniem zbyt szaro-bura), nie spodobała się jej ogólna koncepcja gry Legacy i mówiąc szczerze ja sam nie jestem do tej koncepcji przekonany (ale gotowy byłem zaryzykować). Chromosome za to wypadł pozytywnie, gra wygląda ciekawe i chętnie oczekuję recenzji, które potwierdza (albo zaprzecza), że za ciekawym wyglądem idzie ciekawa gra.

Edycja: Właśnie mi się przypomniało, że miałem się zapytać co z kostkami do Ashes? Bo jak tu grać postaciami z dodatków, które wykorzystują 10 kości jednego rodzaju przeciwko postacią, które domyślnie też wykorzystują te kości :(

PostNapisane: Pn, 24 paź 2016, 11:05 
Użytkownik wspierający

ja miałem okazję zagrać w Chromosome, z prawie w 100% poprawnymi zasadami :wink: . Wrażenia jak najbardziej pozytywne, mnóstwo kombinowania, fajny system rozwoju frakcji, asymetria zdolności, bardzo duża dynamika i krótki czas rozgrywki. niestety przyprawiona losowością, którą można jednak mitygować wydając "zielone" punkty na przerzut kością - trzeba jednak dobrze się zastanowić, bo każdy taki punkt na koniec gry daje 2 PZ, przy czym jednostki na planszy i pokonani wrogowie dają po 1 PZ. Reasumując, bardzo ciekawy tytuł - w tej cenie wart zarekomendowania.

kupię sprzedam

PostNapisane: Pn, 24 paź 2016, 21:27 

A jak się podobał Chromosome na Essen?

PostNapisane: Wt, 25 paź 2016, 10:20 
Użytkownik wspierający

Czołem :)

dzięki za miłe słowa na temat Chromosme'a . To zdecydownie jak dotąd nasza najlepsza premiera Essenowa i wzbudziła bardzo duże zainteresowanie zarówno graczy, jak i potencjalnych partnerów wydawniczych. Zobaczymy, co z tego wszystkiego wyjdzie, ale jak na razie wszystko wygląda bardzo pozytywnie :)

Co do kości Ashesowych, to wbrew pozorom nie jest to taka prosta sprawa. PHG ma na stanie kości tylko do swojej własnej sprzedaży detalicznej, a żeby wyciągnąć je od Chińczyków, trzeba czekać na kolejne dodruki. Staramy się jednak coś wykombinować (bo temat jest nam znany - tym bardziej, że sami mocno gramy turniejowo) i jak tylko się uda - dam znać!

PostNapisane: Wt, 25 paź 2016, 10:31 
Użytkownik wspierający

Dopiszcie wersję PL Seafalla do listy gier na BGG.
Pozdrawiam

PostNapisane: Wt, 25 paź 2016, 22:03 
Użytkownik wspierający

Deem napisał(a):
mikeyoski napisał(a):

Tapnięte z mojego T800

Pisać o faktach. Taki post, podobnie jak te w stylu "mam nadzieję, że nie spieprzycie tłumaczenia", totalnie nic nie wnosi. Wydawcy też mają nadzieję, że nie będzie błędnych elementów ani wpadek tłumaczeniowych i aktywnie działają w tym kierunku. Jeśli już się wydarzy, to jako gracze mamy powód do narzekania, a wydawca powód do wstydu (czasami również obawy o sprzedaż), ale rzucanie takimi tekstami przed ukazaniem się gry to puste bicie piany.

Zwalili mega termin dostawy, były błędy w kartach ich poprzednich gier. Mamy prawo oczekiwać w końcu dobrego produktu. Zwłaszcza jesli ma tyle opóźnienia...
Ja też mam nadzieje iż mimo tego czasu oczekiwania nie będą musieli nic poprawiać.

Moja kolekcja

PostNapisane: Pn, 07 lis 2016, 10:03 
Użytkownik wspierający

Szykuje się jak na razie najcięższa gatunkowo z naszych autorskich gier :)

Obrazek

PostNapisane: Pn, 07 lis 2016, 10:41 
Użytkownik wspierający

Krwawisz napisał(a):

Obrazek

A może coś więcej?

PostNapisane: Pn, 07 lis 2016, 10:42 
Użytkownik wspierający

Krwawisz napisał(a):

Obrazek

Grafika ciekawa, cała gra jest w takiej stylistyce?

Mam i moge się podzielić:
- 3Trolle - 7%
- Planszomania - 10%
- Planszostrefa - 11%

PostNapisane: Pn, 07 lis 2016, 10:50 
Użytkownik wspierający

Cała nie mogła być w takiej stylistyce bo nie można było na to patrzeć, szczególnie po ciemku ;-) Tym bardizej, że gra ma dużo różnych elementów wymagających szybkiej identyfikacji pod względem koloru, symboli itd. Ale na pewno duża część tak.

Co do samej gry. Mechanicznie hybryda mocno skręcająca w kierunku euro. Jest trochę deck-buildingu, "city-buildingu", licytacji plus zróżnicowane frakcje, nielosowa walka, sporo optymalizacji i kilka fajowych patentów mechanicznych :-) 2-5 graczy. czas: jakies 20 min na gracza.

PostNapisane: Pn, 07 lis 2016, 11:16 
Użytkownik wspierający

Krwawisz napisał(a):
Cała nie mogła być w takiej stylistyce bo nie można było na to patrzeć, szczególnie po ciemku ;-) Tym bardizej, że gra ma dużo różnych elementów wymagających szybkiej identyfikacji pod względem koloru, symboli itd. Ale na pewno duża część tak.

Co do samej gry. Mechanicznie hybryda mocno skręcająca w kierunku euro. Jest trochę deck-buildingu, "city-buildingu", licytacji plus zróżnicowane frakcje, nielosowa walka, sporo optymalizacji i kilka fajowych patentów mechanicznych :-) 2-5 graczy. czas: jakies 20 min na gracza.

A jaka jest licytacja na 2 osoby ?:) Bo ten element jednak zawsze kuleje.

Mam i moge się podzielić:
- 3Trolle - 7%
- Planszomania - 10%
- Planszostrefa - 11%

PostNapisane: Pn, 07 lis 2016, 11:18 
Użytkownik wspierający

daje rade :-) choc licytacja to raczej tutaj element bardzo poboczny

PostNapisane: Wt, 08 lis 2016, 03:44 

A ja mam do wydawnictwa zgoła inne pytanie, bo mam wrażenie, że już wszyscy zdołali o tej grze zapomnieć: jak się ma druk dodatkowych kart do Strife?
W styczniu tego roku Was o to pytałem i w odpowiedzi otrzymałem następujące info: "Obecnie traktujemy ją jako jeden z priorytetów tego roku". Rozumiem, że albo szykujecie niespodziankę na święta albo jakoś tak... nie wyszło? Jeżeli to drugie to chociaż dajcie znać dlaczego i czy w ogóle można będzie kiedykolwiek liczyć na wspomniane karty.

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 453 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1