Zapowiedzi gier w polskiej wersji językowej (by PN)

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Awatar użytkownika
Paskudnik
Posty: 1431
Rejestracja: 06 cze 2014, 16:49
Lokalizacja: Ergsun-Tuek
Has thanked: 11 times
Been thanked: 3 times

Re: Wkrótce ukażą się po polsku - warto poczekać!

Post autor: Paskudnik »

Dziękuję za przyklejenie tego wątku (administratorom) i aktualizowanie pierwszego postu (autorce). Muszę przyznać, że wydanie Fiels of Arle po polsku to jedno z najbardziej oczekiwanych przeze mnie wydarzeń (przebija wszystkie pozostałe tytuły :P ).

Byłbym bardzo wdzięczny za podawanie (przynajmniej orientacyjnych) dat wydania i umieszczenie ich też w pierwszym poście ;)
Nie gram w gry, których nie lubię a lubię tylko te gry, w które już grałem :P
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Wkrótce ukażą się po polsku - warto poczekać!

Post autor: Bea »

Paskudnik pisze:
Byłbym bardzo wdzięczny za podawanie (przynajmniej orientacyjnych) dat wydania i umieszczenie ich też w pierwszym poście ;)
Nie ma sprawy, przekazujcie mi info o przybliżonej dacie wydania, jak coś wiecie, a ja się postaram aktualizować pierwszy post :).
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7329
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 459 times
Been thanked: 1106 times

Re: Wkrótce ukażą się po polsku - warto poczekać!

Post autor: detrytusek »

MichalStajszczak pisze:Zamki Burgundii, Glen More
Super by było z tymi Zamkami. A znamy jakąś pi razy oko datę?
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
TTR_1983
Posty: 3931
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 88 times
Kontakt:

Re: Wkrótce ukażą się po polsku - warto poczekać!

Post autor: TTR_1983 »

Łowcy Skarbów (Rebel.pl)
Banan2
Posty: 2616
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Wkrótce ukażą się po polsku - warto poczekać!

Post autor: Banan2 »

No to może, żeby było to przejrzyste, te informacje powinny być w takim formacie:

Tytuł zagraniczny, tytuł polski, termin wydania, wydawnictwo/wspieram.to

Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
TTR_1983
Posty: 3931
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 88 times
Kontakt:

Re: Wkrótce ukażą się po polsku - warto poczekać!

Post autor: TTR_1983 »

Banan2 pisze:No to może, żeby było to przejrzyste, te informacje powinny być w takim formacie:

Tytuł zagraniczny, tytuł polski, termin wydania, wydawnictwo/wspieram.to

Pozdrawiam
+1 bardzo dobry pomysł
Awatar użytkownika
ogi
Posty: 120
Rejestracja: 14 lis 2012, 09:36
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 3 times

Re: Wkrótce ukażą się po polsku - warto poczekać!

Post autor: ogi »

Jaki jest sens robienia tej listy jak wszystko jest na http://premiery.znadplanszy.pl/index.php?mod=katalog;1 ? Jak macie jakieś pomysły na poprawę tej strony czy dodanie czegoś to lepiej zgłosić to im zamiast tutaj jeszcze raz duplikować dane.
TTR_1983
Posty: 3931
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 88 times
Kontakt:

Re: Wkrótce ukażą się po polsku - warto poczekać!

Post autor: TTR_1983 »

ogi pisze:Jaki jest sens robienia tej listy jak wszystko jest na http://premiery.znadplanszy.pl/index.php?mod=katalog;1 ? Jak macie jakieś pomysły na poprawę tej strony czy dodanie czegoś to lepiej zgłosić to im zamiast tutaj jeszcze raz duplikować dane.
tutaj są tylko polskie edycje zagranicznych gier. wg mnie bardzo fajny temat, bo oprócz listy w pierwszym poście można jeszcze podyskutować. Komentarze na stronach internetowych nie są tak przyjazne jak forum :mrgreen:
Awatar użytkownika
Ink
Administrator
Posty: 2812
Rejestracja: 17 gru 2007, 09:53
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 101 times
Been thanked: 154 times
Kontakt:

Re: Wkrótce ukażą się po polsku - warto poczekać!

Post autor: Ink »

I tak historia zatoczyła koło, bo zanim powstały "premiery znadplanszy", był na forum przecież taki właśnie wątek, który zniknął po pojawieniu się znadplanszowego serwisu :)
Games Fanatic -/- Gradanie -/- Za dużo gier
O ile wyraźnie nie zaznaczono inaczej, powyższa wypowiedź nie jest stanowiskiem moderacji lub administracji forum.
Awatar użytkownika
tomuch
Posty: 1901
Rejestracja: 21 gru 2012, 03:17
Lokalizacja: zza winkla
Has thanked: 147 times
Been thanked: 172 times

Re: Wkrótce ukażą się po polsku - warto poczekać!

Post autor: tomuch »

Ink pisze:I tak historia zatoczyła koło, bo zanim powstały "premiery znadplanszy", był na forum przecież taki właśnie wątek, który zniknął po pojawieniu się znadplanszowego serwisu :)
O ile pamiętam, w poprzednim wątku chodziło ogólnie o premiery. Natomiast teraz chodzi o premiery specyficznego typu, bo tylko ew. spolszczenia. Ludzie bardzo często komentują informacje o wyjściu gier w polskiej wersji językowej, że kilka dni temu kupili obcojęzyczną wersję. Myślę, że ten wątek będzie choć trochę pomocny w ocenie sytuacji.
kolekcja
rabaty: Planszostrefa 11%, Planszomania 7%, 3trolle 7%, Rebel 5%, Cdp 5%, Aleplanszowki 5%, Mepel 5%
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Wkrótce ukażą się po polsku - warto poczekać!

Post autor: Bea »

mulek18 pisze:
ogi pisze:Jaki jest sens robienia tej listy jak wszystko jest na http://premiery.znadplanszy.pl/index.php?mod=katalog;1 ? Jak macie jakieś pomysły na poprawę tej strony czy dodanie czegoś to lepiej zgłosić to im zamiast tutaj jeszcze raz duplikować dane.
tutaj są tylko polskie edycje zagranicznych gier. wg mnie bardzo fajny temat, bo oprócz listy w pierwszym poście można jeszcze podyskutować. Komentarze na stronach internetowych nie są tak przyjazne jak forum :mrgreen:
Też mi się wydaje, że to inna sytuacja. Wszystkich premier jest dużo, a wydać polskich wersji językowych czegoś co już jest w innym języku, stosunkowo niewiele i być może uda się nad tym zapanować w tym wątku. Założyłam go, bo złapałam się na tym, że zapisuje sobie na kartce tytuły, które będą za jakiś czas wydane po polsku, żeby nie zapomnieć, że mogę chwilę poczekać i mieć polską wersję. A nuż bym z rozpędu kupiła angielską... :P Czasami po prostu info o nadchodzącej polskiej edycji dociera do nas za późno, a potem żałujemy, że kupiliśmy nierzadko droższą wersję angielską.

Swoją drogą, żal mi tego wątku o premierach, co zniknął. Był dla mnie wygodniejszy niż sięganie do osobnego serwisu z premierami. Ale rozumiem, że z powodu ilości premier prowadzenie go było zbyt upierdliwe.
Banan2
Posty: 2616
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Wkrótce ukażą się po polsku - warto poczekać!

Post autor: Banan2 »

Ink pisze:I tak historia zatoczyła koło, bo zanim powstały "premiery znadplanszy", był na forum przecież taki właśnie wątek, który zniknął po pojawieniu się znadplanszowego serwisu :)
Tak to zwykle bywa :wink: Ktoś siedział, myślał i wymyślił :wink: Było dobrze, to wymyślił by było jeszcze lepiej :wink: Do forumowego zaglądałem często. Do znadplanszy może raz czy dwa razy.
Pomysł Bei jest bardzo OK.
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Wkrótce ukażą się po polsku - warto poczekać!

Post autor: mig »

Bea pisze:
mulek18 pisze:
ogi pisze:Jaki jest sens robienia tej listy jak wszystko jest na http://premiery.znadplanszy.pl/index.php?mod=katalog;1 ? Jak macie jakieś pomysły na poprawę tej strony czy dodanie czegoś to lepiej zgłosić to im zamiast tutaj jeszcze raz duplikować dane.
tutaj są tylko polskie edycje zagranicznych gier. wg mnie bardzo fajny temat, bo oprócz listy w pierwszym poście można jeszcze podyskutować. Komentarze na stronach internetowych nie są tak przyjazne jak forum :mrgreen:
Też mi się wydaje, że to inna sytuacja. Wszystkich premier jest dużo, a wydać polskich wersji językowych czegoś co już jest w innym języku, stosunkowo niewiele i być może uda się nad tym zapanować w tym wątku. Założyłam go, bo złapałam się na tym, że zapisuje sobie na kartce tytuły, które będą za jakiś czas wydane po polsku, żeby nie zapomnieć, że mogę chwilę poczekać i mieć polską wersję. A nuż bym z rozpędu kupiła angielską... :P Czasami po prostu info o nadchodzącej polskiej edycji dociera do nas za późno, a potem żałujemy, że kupiliśmy nierzadko droższą wersję angielską.

Swoją drogą, żal mi tego wątku o premierach, co zniknął. Był dla mnie wygodniejszy niż sięganie do osobnego serwisu z premierami. Ale rozumiem, że z powodu ilości premier prowadzenie go było zbyt upierdliwe.
Z tego co pamiętam, to robił go Tycjan, a że wątek się rozrastał i trudno było nad nim zapanować i sensownie segregować treść, to zaczął go robić w serwisie znadplanszy.
Tutaj faktycznie byłoby wygodnie, tym bardziej, że na znadplanszy są tylko potwierdzone premiery, bez np. akcji wspieram.to.
Ale będzie to sporo roboty, bo pewnioe znowu zacznie się to mocno rozrastać - zwłaszcza jak poza tytułami miały by być linki, wydawcy, terminy itd
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Wkrótce ukażą się po polsku - warto poczekać!

Post autor: mig »

BATTALIA: The Creation (https://boardgamegeek.com/boardgame/178 ... a-creation) G3, jeszcze przed świętami :D
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2359
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: Wkrótce ukażą się po polsku - warto poczekać!

Post autor: karawanken »

mig pisze:BATTALIA: The Creation (https://boardgamegeek.com/boardgame/178 ... a-creation) G3, jeszcze przed świętami :D
O, a to ciekawa informacja. [emoji1]
esztfke
Posty: 311
Rejestracja: 20 lut 2015, 14:49
Has thanked: 29 times
Been thanked: 16 times

Re: Wkrótce ukażą się po polsku - warto poczekać!

Post autor: esztfke »

Nie wiem jak z popularnoscia tej gry, ale ja bardzo wyczekuję Codenames - wersja pl koniec listopada/grudzien REBEL
Kin@a
Posty: 1272
Rejestracja: 27 lip 2015, 16:22
Has thanked: 16 times
Been thanked: 138 times

Re: Wkrótce ukażą się po polsku - warto poczekać!

Post autor: Kin@a »

Paskudnik pisze:Dziękuję za przyklejenie tego wątku (administratorom) i aktualizowanie pierwszego postu (autorce). Muszę przyznać, że wydanie Fiels of Arle po polsku to jedno z najbardziej oczekiwanych przeze mnie wydarzeń (przebija wszystkie pozostałe tytuły :P ).
Ja tez ją kupię, ale tylko wtedy gdy będzie lepiej wykonana od wersji zagranicznej (cena też może być większa).

Oprócz tego czekam na Tajniaków i Szeryfa.
TTR_1983
Posty: 3931
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 88 times
Kontakt:

Re: Wkrótce ukażą się po polsku - warto poczekać!

Post autor: TTR_1983 »

o co chodzi z tymi Zamkami Burgundii i Glen More? @Michał Stajszczak napisał i nie podał źródła. W końcu nie wiadomo czy to prawda.
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Wkrótce ukażą się po polsku - warto poczekać!

Post autor: mig »

mulek18 pisze:o co chodzi z tymi Zamkami Burgundii i Glen More? @Michał Stajszczak napisał i nie podał źródła. W końcu nie wiadomo czy to prawda.
Raczej wiadomo. Nie sądzę, że Michał Stajszczak napisałby coś niepotwierdzonego. Zapewne niewiele więcej na obecną chwilę można powiedzieć.
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
romeck
Posty: 2875
Rejestracja: 20 sie 2009, 22:22
Lokalizacja: Warszawa / Łódź
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Re: Wkrótce ukażą się po polsku - warto poczekać!

Post autor: romeck »

mig pisze:
mulek18 pisze:o co chodzi z tymi Zamkami Burgundii i Glen More? @Michał Stajszczak napisał i nie podał źródła. W końcu nie wiadomo czy to prawda.
Raczej wiadomo. Nie sądzę, że Michał Stajszczak napisałby coś niepotwierdzonego. Zapewne niewiele więcej na obecną chwilę można powiedzieć.
Trudno tak lakoniczną informację traktować jakkolwiek.
Właśnie czytasz kompletnie bezużyteczne zdanie.
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Wkrótce ukażą się po polsku - warto poczekać!

Post autor: mig »

romeck pisze:
mig pisze:
mulek18 pisze:o co chodzi z tymi Zamkami Burgundii i Glen More? @Michał Stajszczak napisał i nie podał źródła. W końcu nie wiadomo czy to prawda.
Raczej wiadomo. Nie sądzę, że Michał Stajszczak napisałby coś niepotwierdzonego. Zapewne niewiele więcej na obecną chwilę można powiedzieć.
Trudno tak lakoniczną informację traktować jakkolwiek.
No też każdy traktuje jak chce ;) Ja szykuje kasę na zmianę wersji na polskojęzyczną ;)
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Wkrótce ukażą się po polsku - warto poczekać!

Post autor: mig »

MisterC pisze:
mig pisze:Ja szykuje kasę na zmianę wersji na polskojęzyczną ;)
Ale chyba nie Zamków? :)
Zamków, zamków - nie lubię mieć obcojęzycznych wydań, jeśli dostępna jest wersja nasza :) Poza tym na półce straszy napis "Die Burgen von Burgund", co budzi niepokój o podświadomą germanizację ;) A ślicznie wydrukowana instrukcja też będzie nie do pogardzenia.
No, chyba że można będzie kupić tylko pakiet polonizujący w postaci pudełka i instrukcji - wtedy całej gry nie kupię ;)
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Wkrótce ukażą się po polsku - warto poczekać!

Post autor: Yavi »

Zostawiam post, aby móc śledzić wątek ;).
Awatar użytkownika
mauserem
Posty: 1817
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:37
Has thanked: 253 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: Wkrótce ukażą się po polsku - warto poczekać!

Post autor: mauserem »

Yavi pisze:Zostawiam post, aby móc śledzić wątek ;).
nie lepiej dodać do obserwowanych? :evil:
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9426
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 503 times
Been thanked: 1441 times
Kontakt:

Re: Wkrótce ukażą się po polsku - warto poczekać!

Post autor: MichalStajszczak »

mig pisze:nie lubię mieć obcojęzycznych wydań, jeśli dostępna jest wersja nasza Poza tym na półce straszy napis "Die Burgen von Burgund"
Nie wiem, jaki będzie napis na pudełku, bo najprawdopodobniej będzie to wydanie międzynarodowe: polsko-czesko-słowacko-węgierskie
Zablokowany