Portal Games w roku 2015

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Banan2
Posty: 2616
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Portal Games w roku 2015

Post autor: Banan2 »

wirusman pisze:Ja żadnej osoby która ma +40 nie widziałem żeby grała w gry planszowe, wolą siedzieć przed tv i oglądać kiepskich. I chyba tu jest różnica między nami, a zachodem.
Noooo, koleeeeego :wink: To ty jeszcze wielu rzeczy nie widziałeś :wink: Takie uwagi to ja sobie zdecydowanie wypraszam :wink:
Spójrz na link Moja kolekcja (w stopce) to zobaczysz czy mam czas na Kiepskich :wink:
A jak będziesz dalej pisał takie brednie :wink: to naślę na Ciebie moich kolegów (są w podobnym wieku).
Pozdrawiam
P.S. Sorry za OT
Ostatnio zmieniony 02 lut 2015, 14:41 przez Banan2, łącznie zmieniany 1 raz.
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4472
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1424 times
Been thanked: 1100 times

Re: Portal Games w roku 2015

Post autor: garg »

Banan2 pisze:
wirusman pisze:Ja żadnej osoby która ma +40 nie widziałem żeby grała w gry planszowe, wolą siedzieć przed tv i oglądać kiepskich. I chyba tu jest różnica między nami, a zachodem.
Noooo, koleeeeego :wink: To ty jeszcze wiele rzeczy nie widziałeś :wink: Takie uwagi to ja sobie zdecydowanie wypraszam :wink:
Spójrz na link Moja kolekcja (w stopce) to zobaczysz czy mam czas na Kiepskich :wink:
A jak będziesz dalej pisał takie brednie :wink: to naślę na Ciebie moich kolegów (są w podobnym wieku).
Pozdrawiam
P.S. Sorry za OT
+40 stanę się za dwa tygodnie, ale podpisuje się obiema rękami :mrgreen: .
Ostatnio zmieniony 02 lut 2015, 14:41 przez garg, łącznie zmieniany 1 raz.
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2620
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 139 times

Re: Portal Games w roku 2015

Post autor: sqb1978 »

Co się tak skupiacie na problemach Portalu? swoich nie macie? ;)
Tak czy siak w Polsce sprzedawać gry jest trudniej, bo rodacy nie zarabiają nie wiadomo jakich kokosów - cudzoziemcy mogą sobie pozwolić na większa liczbę pudeł każdego roku.
Na dodatek dłużej pracujemy, aby mieć na te dobra luksusowe. A co za tym idzie, jest mniej czasu na granie. Co z kolei prowadzi do mniejszej ilości gier w kolekcji (chociaż to akurat nie działa u wszystkich :P).

Cieszy mnie, że robią marketing i na dodatek robią go dużo lepiej niż pozostałe rodzime wydawnictwa. Miło widzieć, że korzystają z dóbr informatyzacji i robią to konsekwentnie.

Poza tym, chcemy te gry dla geeków prawda?
Dlatego to casuale będą musieli nam Portal utrzymywać, żeby mógł od czasu do czasu wydać coś mniej chodliwego :)
Ostatnio zmieniony 02 lut 2015, 14:46 przez sqb1978, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Portal Games w roku 2015

Post autor: rattkin »

mulek18 pisze:Już się nie dziwię, że w każdym jednym wywiadzie Trzewik daje do zrozumienia, że rynek zachodni i amerykański to zupełnie inna kultura graczy, niż w Polsce. Jak widzę te wszystkie wpisy to i jemu się nie dziwię.
Tak, jasne, a Ty wsiądź z nim na ten wagonik i ciesz się, że "moja racja najmojsza'. Tylko, co z tego. Trzewik, jak większość Polaków, radośnie wtedy przyjął, że to co zagramaniczne, to lepsze. Amerykanów, którzy o najprostsze i najbardziej jasne zasady potrafią się wykłócać na forum albo robić krucjątę, bo tyły kart nieco innego koloru, to już oczywiście się nie zauważa. Nie wracajmy do tej jego opinii, bo wypsnęła mu się ona idiotycznie, a to wesoły, fajny człowiek jest i trzeba uznać, że to był wypadek przy pracy i wpis uznać za niebyły. Można zdecydować, że nie czyta się forów, święte prawo (coś się zapewne zyskuje, ale też coś i traci, kwestia podsumowania), ale lepiej nie dorabiać do tego ideologii.

Lepiej usiąść na spokojnie i zastanów się nad kontekstem. Portal robi zapowiedzi, nakręca rzecz medialnie, czasem o wiele za mocno, ale taki ich styl i już. Dla kogo to robi? Dla matki z dzieckiem? Matka z dzieckiem jedzie na Portalkon? Portalkon (i w ogóle konwent) jest Z DEFINICJI dla geeków. I czy oni tam fizycznie pojechali, czy komentują zdalnie, zasad jest ta sama - spodziewano się tytułów dla geeków, tytułów dla geeków nie ma. I dlatego ktoś może czuć się zawiedziony. Czucie się zawiedzionym nie równa się mieszaniu wydawnictwa z błotem albo innym dramatycznym gestom - jest efektem czysto emocjonalnym. Przełoży się oczywiście na pieniądze przeznaczone na inne gry, zamiast na gry tego wydawnictwa, ale skoro wydawnictwo na samym początku ogłosiło taki plan a nie inny, to znaczy, że tak własnie ma być i stratę/niepozyskanie jednych klientów zastępuje zyskiem innych, co widocznie per saldo wychodzi na plus.
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1737
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 571 times
Been thanked: 1407 times

Re: Portal Games w roku 2015

Post autor: Leser »

Portal Games pisze: w sklepie internetowym Portalu znajdziecie armię w w promocji - ze specjalnym unikatowym żetonem!
A gdzie ta promocja i ten żeton, jeśli mogę się spytać (w portalowym sklepie dopatrzeć się nie mogę)? Chodzi o Mad Bombera, czy coś nowego?
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
Awatar użytkownika
Portal Games
Posty: 1358
Rejestracja: 01 lis 2012, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 23 times
Been thanked: 272 times
Kontakt:

Re: Portal Games w roku 2015

Post autor: Portal Games »

Linki do Uranopolis:

3,0: http://portalgames.pl/sklep/index.php?r ... uct_id=197

2,5: http://portalgames.pl/sklep/index.php?r ... uct_id=198

A żeton Nocnego Łowcy do kupienia osobno będzie dostępny od środy.
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1737
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 571 times
Been thanked: 1407 times

Re: Portal Games w roku 2015

Post autor: Leser »

Portal Games pisze:Linki do Uranopolis:

3,0: http://portalgames.pl/sklep/index.php?r ... uct_id=197

2,5: http://portalgames.pl/sklep/index.php?r ... uct_id=198

A żeton Nocnego Łowcy do kupienia osobno będzie dostępny od środy.
Z tego pierwszego komunikatu wnosiłem, że będzie armia + żeton.

Podejrzewam, że owy Nocny Łowca objawi się jedynie w wersji 3.0?
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
Awatar użytkownika
Portal Games
Posty: 1358
Rejestracja: 01 lis 2012, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 23 times
Been thanked: 272 times
Kontakt:

Re: Portal Games w roku 2015

Post autor: Portal Games »

Jeśli chodzi o szatę graficzną Nocnego Łowcy, to jest on przygotowany tylko w wersji 3,0

Natomiast jest on dodawany przy zakupie Uranopolis 3,0 jak i również 2,5
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Portal Games w roku 2015

Post autor: rastula »

wirusman pisze:
Ja żadnej osoby która ma +40 nie widziałem żeby grała w gry planszowe, wolą siedzieć przed tv i oglądać kiepskich. I chyba tu jest różnica między nami, a zachodem.

Ja, ani moi znajomi ciebie też nie widzieli ( może nie lubimy tych wspomnianych wypełnionych zapachem potem sal gimnastycznych :lol: ) - a nie wyciągamy z tego powodu pochopnych wniosków co do przekroju demograficznego graczy... :)


Wbrew pozorom dla produktów hobbystycznych ( modelarstwo, gry planszowe a nawet komputerowe) to nie "pryszcze" i "studenty" sa łakomym kąskiem tylko właśnie osoby po 30 roku życia - bo to one mają środki na zakupy i nie bawi ich już tak bardzo clubbing i poszukiwanie erotycznych przygód ...;)

Oczywiście w Polsce to każde hobby wygląda biednie - bo u nas niewielu stać na jakiekolwiek hobby - ale wystarczy przejrzeć najpopularniejsze blogi na zachodzie ( i coraz częściej w Polsce) aby przekonać się, że to gracze dojrzali napędzają ten rynek...

:)
xilk
Posty: 911
Rejestracja: 15 paź 2014, 19:16
Has thanked: 1074 times
Been thanked: 102 times

Re: Portal Games w roku 2015

Post autor: xilk »

wirusman pisze:Ja żadnej osoby która ma +40 nie widziałem żeby grała w gry planszowe, wolą siedzieć przed tv i oglądać kiepskich. I chyba tu jest różnica między nami, a zachodem.
To nie wiem gdzie grasz... Ja gram ze swoimi rodzicami, którzy już dawno się po 40. Dobry kolega sam stwierdził, ze on kupuje tylko takie gry, w które może grać z rodziną, czyli zarówno ze starszą siostrą, jak i z rodzicami, a gość ma 25 lat, więc i jego rodzice mają za sobą wiek 40 lat. Ok, nie jesteśmy zachodem, ale wiele osób po prostu gry planszowe rozumie wyłącznie, jako: Chińczyk, Monopoly i jakieś zabawy dla dzieci... W moim mieści jest co jakiś czas granie urządzane i o ile zwykle są tam ludzie w przedziale 12-35, to latem wpadają też rodzice 40+ ze swoimi dziećmi, więc w domu też pewnie grają.
vojtas pisze:Tak czy siak w Polsce sprzedawać gry jest trudniej, bo rodacy nie zarabiają nie wiadomo jakich kokosów - cudzoziemcy mogą sobie pozwolić na większa liczbę pudeł każdego roku. Dlatego wszelkie zapowiedzi należy traktować z lekką nutką sceptycyzmu. Tylko jak tu się nie napalić widząc piękne grafiki (tak, jestem wzrokowcem;)?
Dokładnie, chodzi o pieniądze. Rodacy zwykle oczekują, że cena gry planszowej będzie dostosowana do rynku polskiego, więc dziwnie patrzą, jak gra planszowa kosztuje np. 200 zł. I też się ludziom nie dziwię, bo dla człowieka pracującego za 1600 zł na rękę, to 1/8 pensji, a dla kogoś na zachodzie zarabiającego 2000 euro, to tylko 1/40. A to już mówi samo za siebie.

I zgodzę się, że konwenty, to raczej miejsca dla geeków, którzy przyjeżdżają, by posłuchać nowych informacji o grach, czy przetestować już wydane tytuły lub te, które są w fazie testowania. Stąd nie dziwię się, że wiele osób czuje zawiedzenie zapowiedziami od Portalu.
powermilk
Posty: 1042
Rejestracja: 25 maja 2012, 11:27
Lokalizacja: Bydgoszcz
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Portal Games w roku 2015

Post autor: powermilk »

Ja się wepchnę między wódkę i zakąskę (jak to moja mama mówi) i zalinkuję do relacji z PORTALkonu ;)
Pixa
Posty: 1992
Rejestracja: 10 lip 2013, 13:24
Been thanked: 3 times

Re: Portal Games w roku 2015

Post autor: Pixa »

A jam jeszcze pytanie - czy jest szansa na upragde Hexa na Androida na 3.0?
--
Próbówka Music House - sale prób i studio nagrań we Wrocławiu
www.sala-prob-wroclaw.pl
rhcorvin
Posty: 249
Rejestracja: 10 mar 2008, 09:33
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1 time

Re: Portal Games w roku 2015

Post autor: rhcorvin »

A ja się tak zastanawiam czy nikt nie zauważył że Trzewik powiedział że będzie dużo więcej i co najważniejsze podpisali super umowę ze stronghold games a wśród ich tytułów jest sporo dobrych gier. Słowa o ich współpracy brzmią dla mnie bardzo optymistycznie. czekam na więcej i jeśli w tym roku nie bedzie tego więcej to przecież nie tragedia każdy musi kiedyś odpocząć. Portal robi wiele dobrego samym tylko a właściwie AŻ jeżdżeniem po Polsce i propagowaniem naszego hobby.
Grać czy nie grać oto jest pytanie. OCZYWIŚCIE GRAĆ!!!
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: Portal Games w roku 2015

Post autor: wirusman »

A to wy macie fajnie:( U mnie rodzina dalej patrzy jak na wariata, pewnie dlatego że nie ogarnia:P
Awatar użytkownika
Olgierdd
Posty: 1836
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 80 times
Been thanked: 92 times

Re: Portal Games w roku 2015

Post autor: Olgierdd »

Dexterus pisze:Rzeczone wydawnictwo - czy na pewno robi marketing na miarę swoich możliwości i czy na pewno dobrym pomysłem jest budowanie wokół co drugiego newsa napięcia, jakby to conajmniej biały dym się nad Kaplicą Sykstyńską pokazał.
Moim zdaniem to jest sedno wszystkich bardzo skrajnych opinii pojawiających się dyskusjach dotyczących gier Portalu.
W ostatnim Boardgame Breakfast Tom Vasel mówi o hiperboli i słuchając jego opinii na myśl przychodził mi, między innymi, właśnie Portal.

Ale trzeba przyznać, że teraz już nie tylko sam Portal nakręca swój marketing. Neuroshima Hex, Robinson i Osadnicy są grami już na tyle dobrymi i rozpoznawalnymi, że samo środowisko geeków tworzy hype przy zapowiedziach nowych gier. I to akurat jest bardzo fajne, zdrowe i porządane zjawisko :)
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2620
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 139 times

Re: Portal Games w roku 2015

Post autor: sqb1978 »

A marketing wokół własnego biznesu już nie jest?
TTR_1983
Posty: 3932
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 88 times
Kontakt:

Re: Portal Games w roku 2015

Post autor: TTR_1983 »

Pytanie do Portalu, będą w tym roku comiesięczne planszy z informacjami co się dzieje w wydawnictwie?
Awatar użytkownika
Olgierdd
Posty: 1836
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 80 times
Been thanked: 92 times

Re: Portal Games w roku 2015

Post autor: Olgierdd »

sqb1978 pisze:A marketing wokół własnego biznesu już nie jest?
Odniosłem się do konkretnego cytatu, więc w jego kontekście powinieneś czytać moją wypowiedź.
Awatar użytkownika
Portal Games
Posty: 1358
Rejestracja: 01 lis 2012, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 23 times
Been thanked: 272 times
Kontakt:

Re: Portal Games w roku 2015

Post autor: Portal Games »

Link do prezentacji nowości wydawniczych w pierwszej połowie 2015 roku + kilka informacji jakie gry pojawią się w późniejszych miesiącach:

https://www.youtube.com/watch?v=z1p40Bf ... e=youtu.be

Zapraszamy do oglądania i komentowania :)
dgbm
Posty: 54
Rejestracja: 14 cze 2011, 20:19
Been thanked: 2 times

Re: Portal Games w roku 2015

Post autor: dgbm »

"Pixele 2" i kolejne części serii zapewne też? Będę szarpał jak Reksio szynkę :).
TTR_1983
Posty: 3932
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 88 times
Kontakt:

Re: Portal Games w roku 2015

Post autor: TTR_1983 »

dgbm pisze:"Pixele 2" i kolejne części serii zapewne też? Będę szarpał jak Reksio szynkę :).
jak rolnik dotację unijną :mrgreen:
gaciak
Posty: 189
Rejestracja: 16 sie 2014, 21:11
Lokalizacja: Szczecin

Re: Portal Games w roku 2015

Post autor: gaciak »

Mam nadzieję, że Portal nie zapomni o fanach Dziedzictwa, liczyłam na jakieś przecieki w kwestii dodatku, trzeba się uzbroić w cierpliwość :)
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1737
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 571 times
Been thanked: 1407 times

Re: Portal Games w roku 2015

Post autor: Leser »

Portal Games pisze:Jeśli chodzi o szatę graficzną Nocnego Łowcy, to jest on przygotowany tylko w wersji 3,0
A pokazalibyście, jak ten Łowca się prezentuje i co robi? Na stronie sklepu jest już info o dołączaniu do Uranopolis, ale jakiegokolwiek obrazka brak.
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
Awatar użytkownika
Tycjan
Posty: 3200
Rejestracja: 23 sty 2008, 22:14
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 44 times
Been thanked: 32 times
Kontakt:

Re: Portal Games w roku 2015

Post autor: Tycjan »

Leser pisze:A pokazalibyście, jak ten Łowca się prezentuje i co robi? Na stronie sklepu jest już info o dołączaniu do Uranopolis, ale jakiegokolwiek obrazka brak.
Możesz go tutaj zobaczyć: http://instagram.com/p/yh4jP4qW15/?modal=true Sorry, ale mam go tylko na instagramie.

# ZnadPlanszy.pl - tutaj piszę: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl | NAJWIĘKSZA baza premier i zapowiedzi gier wydanych po polsku: http://Premiery.ZnadPlanszy.pl
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1737
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 571 times
Been thanked: 1407 times

Re: Portal Games w roku 2015

Post autor: Leser »

Tycjan pisze:
Leser pisze:A pokazalibyście, jak ten Łowca się prezentuje i co robi? Na stronie sklepu jest już info o dołączaniu do Uranopolis, ale jakiegokolwiek obrazka brak.
Możesz go tutaj zobaczyć: http://instagram.com/p/yh4jP4qW15/?modal=true Sorry, ale mam go tylko na instagramie.
Skubany ma przyśpieszenie ;) A wiesz może, jak działa jego atak i w jaki sposób się z niego korzysta w rozgrywce?
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
Zablokowany