Mythic Games

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Awatar użytkownika
Emil_1
Posty: 1365
Rejestracja: 31 maja 2016, 13:34
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 47 times
Been thanked: 172 times

Mythic Games

Post autor: Emil_1 »

Czy Was też martwi to, co się dzieje z tym wydawnictwem?
Ja już zaczynam się martwić o to, czy ostatecznie dostanę Hel: The Last Saga lub polska wersję Darkest Dungeon. Jakie są Wasze odczucia?
Miłego dnia! :)
Awatar użytkownika
Gosiek
Posty: 440
Rejestracja: 15 gru 2017, 13:28
Lokalizacja: W-wa
Has thanked: 416 times
Been thanked: 87 times
Kontakt:

Re: Mythic Games

Post autor: Gosiek »

A coś jeszcze się wydarzyło poza żądaniem dopłat za transport i potem "nieoczekiwanym" opóźnieniem przy Darkest Dungeon, bo jakiś add-on nie dojechał na czas? I poza słabą komunikacją z backerami (aka oszukiwaniem w kolejnych aktualizacjach)?

Ja czekam na HEL, chociaż ma takie opóźnienie, że niemal już zapomniałam o tym wsparciu. Liczę, że jednak kiedyś przyjdzie. Ale na pewno będzie to moja pierwsza i ostatnia gra od Mythic wsparta na KS. Jest tyle innych fajnych projektów. I tyle gier.
Awatar użytkownika
Otorek
Posty: 659
Rejestracja: 25 maja 2020, 18:00
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 240 times
Been thanked: 357 times

Re: Mythic Games

Post autor: Otorek »

Na początku chciałem autora wątku skrytykować za brak informacji o co chodzi. Teraz nie wiem czy powinienem podziękować czy jednak skrytykować za utopienie godziny i przyjrzeniu się poczynaniom firmy MG na własną rekę.
Musze przyznać, że na KS Darkest Dungeon dzieją się dantejskie sceny... Parszywa rozrywka podnosić brwi ze zdziwienia z czyichś problemów, ale fascynująca rzecz. Mam tylko nadzieje, że wspierający otrzymają w końcu swoje gry z ich KS-owych kampanii i firma zniknie z rynku.
Awatar użytkownika
Emil_1
Posty: 1365
Rejestracja: 31 maja 2016, 13:34
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 47 times
Been thanked: 172 times

Re: Mythic Games

Post autor: Emil_1 »

Otorek pisze: 21 sie 2022, 22:27 Na początku chciałem autora wątku skrytykować za brak informacji o co chodzi. Teraz nie wiem czy powinienem podziękować czy jednak skrytykować za utopienie godziny i przyjrzeniu się poczynaniom firmy MG na własną rekę.
Musze przyznać, że na KS Darkest Dungeon dzieją się dantejskie sceny... Parszywa rozrywka podnosić brwi ze zdziwienia z czyichś problemów, ale fascynująca rzecz. Mam tylko nadzieje, że wspierający otrzymają w końcu swoje gry z ich KS-owych kampanii i firma zniknie z rynku.
Właśnie śledzenie na bieżąco poczynań Mythic`a powoduje u mnie wiele obaw.
Na przykład ciekawostka - ten sam Sam Healey, który był w Dice Tower i z pompą przeszedł do Mythica w czerwcu został wywalony
https://www.reddit.com/r/boardgames/com ... hic_games/
Takie akcje zaczynają tworzyć (przynajmniej mi) w głowie obraz kolosa na glinianych nogach kt9ry, by się utrzymać musi wydawać coraz to nowsze pudełkowe. Problem jest taki, że aktualnie nikt nie chce ich gier wspierać i ludzie wycofują ile mogą...
Miłego dnia! :)
gogovsky
Posty: 2180
Rejestracja: 25 sty 2018, 23:48
Has thanked: 460 times
Been thanked: 503 times

Re: Mythic Games

Post autor: gogovsky »

Emil_1 pisze: 21 sie 2022, 22:55
Otorek pisze: 21 sie 2022, 22:27 Na początku chciałem autora wątku skrytykować za brak informacji o co chodzi. Teraz nie wiem czy powinienem podziękować czy jednak skrytykować za utopienie godziny i przyjrzeniu się poczynaniom firmy MG na własną rekę.
Musze przyznać, że na KS Darkest Dungeon dzieją się dantejskie sceny... Parszywa rozrywka podnosić brwi ze zdziwienia z czyichś problemów, ale fascynująca rzecz. Mam tylko nadzieje, że wspierający otrzymają w końcu swoje gry z ich KS-owych kampanii i firma zniknie z rynku.
Właśnie śledzenie na bieżąco poczynań Mythic`a powoduje u mnie wiele obaw.
Na przykład ciekawostka - ten sam Sam Healey, który był w Dice Tower i z pompą przeszedł do Mythica w czerwcu został wywalony
https://www.reddit.com/r/boardgames/com ... hic_games/
Takie akcje zaczynają tworzyć (przynajmniej mi) w głowie obraz kolosa na glinianych nogach kt9ry, by się utrzymać musi wydawać coraz to nowsze pudełkowe. Problem jest taki, że aktualnie nikt nie chce ich gier wspierać i ludzie wycofują ile mogą...
Akurat z tego co czytam to Pan Sam sam w sobie jest takim samym niewypałem jak Mythic, więc dziwne, że go wywalili skoro idealnie tam pasował :D
Firma Rebel niech się zajmie wydaniem gry Domek, bo tylko do tego się nadaje.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10804
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3328 times
Been thanked: 3189 times

Re: Mythic Games

Post autor: japanczyk »

Emil_1 pisze: 21 sie 2022, 22:55 Właśnie śledzenie na bieżąco poczynań Mythic`a powoduje u mnie wiele obaw.
Na przykład ciekawostka - ten sam Sam Healey, który był w Dice Tower i z pompą przeszedł do Mythica w czerwcu został wywalony
https://www.reddit.com/r/boardgames/com ... hic_games/
Takie akcje zaczynają tworzyć (przynajmniej mi) w głowie obraz kolosa na glinianych nogach kt9ry, by się utrzymać musi wydawać coraz to nowsze pudełkowe. Problem jest taki, że aktualnie nikt nie chce ich gier wspierać i ludzie wycofują ile mogą...
Jakie? że jakiś ziomek odchodzi z firmy?
Ostatnia akcja z Darkest Dungeon na pewno nie budzi zaufania - HEL raczej bez problemu zostanie dostarczone - pytanie jak z pozostałymi projektami Mythic
Stawiam, że słaby wynik Anastyr sprawił, że posypała sie troche KSowa piramida finansowa, ale Mythic tez od roku czy dwóch wychodził do retailu, wiec nie znaczy to, ze gier z ich logo nie zobaczymy
Awatar użytkownika
Emil_1
Posty: 1365
Rejestracja: 31 maja 2016, 13:34
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 47 times
Been thanked: 172 times

Re: Mythic Games

Post autor: Emil_1 »

japanczyk pisze: 22 sie 2022, 00:37
Emil_1 pisze: 21 sie 2022, 22:55 Właśnie śledzenie na bieżąco poczynań Mythic`a powoduje u mnie wiele obaw.
Na przykład ciekawostka - ten sam Sam Healey, który był w Dice Tower i z pompą przeszedł do Mythica w czerwcu został wywalony
https://www.reddit.com/r/boardgames/com ... hic_games/
Takie akcje zaczynają tworzyć (przynajmniej mi) w głowie obraz kolosa na glinianych nogach kt9ry, by się utrzymać musi wydawać coraz to nowsze pudełkowe. Problem jest taki, że aktualnie nikt nie chce ich gier wspierać i ludzie wycofują ile mogą...
Jakie? że jakiś ziomek odchodzi z firmy?
Ostatnia akcja z Darkest Dungeon na pewno nie budzi zaufania - HEL raczej bez problemu zostanie dostarczone - pytanie jak z pozostałymi projektami Mythic
Stawiam, że słaby wynik Anastyr sprawił, że posypała sie troche KSowa piramida finansowa, ale Mythic tez od roku czy dwóch wychodził do retailu, wiec nie znaczy to, ze gier z ich logo nie zobaczymy
Kuba, to nie byle jaki gość, ale typ, którego przyjmując wywalili cały zespół ludzi licząc, że dzięki niemu muythic rozszerzy ekspansję na USA. Dice Tower było wtedy (i dalej jest) bardzo rozpoznawalna marką. Gość miał powiększyć bazę klientów przyciągając ich do wspieraczek.

Po drugie, jeśli się spojrzy na komentarze pod ich wspieraczkami ( włącznie z Hel) to 80% komentarzy mówi o tym, że wspierający chcą wycofać się ale Mythic olewa ich.

Po trzecie, po wielkim fakapie z dopłatami za DD, kajaniem się itd teraz znowu - gry są gotowe, jest super. Wpłacacie kaskę? Spieszcie się bo już statek nas pogania, tiry czekają przed bramą. Jak szybko wpłacie to już już już jedzie. I co? I couple weeks delay.

Po czwarte, spodziewaj się zbierania dopłat do Hela. Jak oni mówią, że nie wiedzą czy będą doplaty to wiedz, że będą.

Po piąte sami m9wili, że zmienia formę gier, że były za duże its ( w którymś updated w Anastyrze).
Miłego dnia! :)
mirukan
Posty: 1578
Rejestracja: 02 paź 2018, 19:21
Has thanked: 1065 times
Been thanked: 87 times

Re: Mythic Games

Post autor: mirukan »

Spoiler:
Wydaje się jednak że "coś" niezbyt dobrego się dzieje bo wygląda to na gwałtowne poszukiwanie kasy i cięcie kosztów. Jak zwykle czas pokarze ale ostrożność i czujność przy przelewach (wspieraczkowych) chyba jest do rozważenia.
munek
Posty: 31
Rejestracja: 27 lut 2020, 13:33
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Mythic Games

Post autor: munek »

Wsparłem HEL i ciągle borykam się z myślami czy nie zrobic refund'a. Komentarze i tak są kulturalne - najwidoczniej mało polaków wsparło :) - brak jakiegokolwiek odezwu od firmy jest bardziej frustrujący niż wizja dopłaty. No nic zostaje czekać i liczyć na to że kiedyś dojdzie do realizacji.
Awatar użytkownika
jamek
Posty: 133
Rejestracja: 08 sie 2019, 20:42
Has thanked: 43 times
Been thanked: 17 times

Re: Mythic Games

Post autor: jamek »

Mythic oddaje część licencji do CMON i Monolit... Ciekawe co z HEL.
Awatar użytkownika
Emil_1
Posty: 1365
Rejestracja: 31 maja 2016, 13:34
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 47 times
Been thanked: 172 times

Re: Mythic Games

Post autor: Emil_1 »

Źródło?
Miłego dnia! :)
Awatar użytkownika
Kwestor
Posty: 250
Rejestracja: 13 lis 2019, 14:38
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 186 times
Been thanked: 90 times

Re: Mythic Games

Post autor: Kwestor »

Emil_1 pisze: 09 gru 2022, 23:09Źródło?
FB:
Mythic Games' first major decision for the end of the year is the rationalization of its games portfolio (brands, licenses, games in development, etc.). With more than thirty games in its catalog, it was becoming very complicated for all the development teams to achieve a work corresponding to the quality standard we have always wanted. In fact, we proceeded to sell a certain number of IPs to different publishers in order to focus on the three main ones, Darkest Dungeon, HEL and Anastyr.
https://www.facebook.com/MythicGames/po ... fjffr9hrgl
Awatar użytkownika
sliff
Posty: 919
Rejestracja: 29 maja 2020, 15:27
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 317 times
Been thanked: 377 times

Re: Mythic Games

Post autor: sliff »

W kontekście ogromych dopłat (~50%) do 6:Siege i informacji że bez tych wpłat nie będą w stanie dostarczyć gry.
Z tego co napisali wpłaty mają być 100% na druk. Notomiast gracze w PM płacili już shipping i Vat który nie będzie wymagalny jeszcze dług ?

Czy przypadkiem nie oznacza to że przejedli nie tylko środki na produkcje ale wysyłkę i podatki i jako że ciężko będzie już o kolejne wpłaty do "piramidy" z następnej kampanii to teraz rozpocznie się festiwal coraz to kolejnych dopłat ?
Ufunduje się druk, sorry nie mamy na wysyłkę do hubów, chcecie grę to po 10$ od łebka,
Sorry gry zostały na cle, jakbyście mogli tam te 20% dopłacić aby było na podatek,
"Lastmile shipping" jest strasznie drogi to tam jeszcze po 30-40$ dorzucicie i teraz na pewno otrzymacie już grę...
A jeszcze jedna wiemy że gry czekają ale brakło nam na wypłaty aby ktoś doprowadził wysyłkę do końca także jeszcze po 100$.

Lub inaczej jakie dają gwarancje że koszt znowu "nagle" nie wzrośnie i nie będą trzymali gier jak zakładników w nieskończoność ( lub do bankructwa) prosząc o kolejne wpłaty ?


Już sam fakt że nie pozwalają ludziom na zmianę pleadga jest skandaliczny. Wpłaciłeś 270$ na all-in i nie masz/nie chcesz dopłacić kolejnych 170$ to sory nie dostaniesz nic, nawet podstawiki za ~100$.
The amounts of this contribution have been calculated as accurately as possible, they only cover the printing needs of the project 6: Siege.
The funds received for this contribution will be entirely and exclusively reserved for the printing of 6: Siege - The Board Game
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10804
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3328 times
Been thanked: 3189 times

Re: Mythic Games

Post autor: japanczyk »

sliff pisze: 04 maja 2023, 14:58
The amounts of this contribution have been calculated as accurately as possible, they only cover the printing needs of the project 6: Siege.
The funds received for this contribution will be entirely and exclusively reserved for the printing of 6: Siege - The Board Game
Mysle, ze to skrot myslowy, a calosc kwoty ejst przeznaczona na "dowiezienie" gry
Zobacz ze przy DD Wave 1 doplaty byly zdecydowanie nizsze

anyway - przejesc na pewno przejedli, bo oczywiste jest, ze firmy (AR kiedys o tym opowiadalo) nie wydaja tylko na druk - w koszt gry wliczone jest funkcjonowanie firmy, oplacanie pracownikow itd
Awatar użytkownika
sliff
Posty: 919
Rejestracja: 29 maja 2020, 15:27
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 317 times
Been thanked: 377 times

Re: Mythic Games

Post autor: sliff »

Z tego co widziałem to w DD to dodatkowo była informacja że kosztami dzielą się 50/50 ze wspierającymi.
Tutaj już takiej informacji nie ma, także wygląda że kasa jest całkowicie pusta.

Nie powiedziałbym że jest to oczywiste, bo przy tak dużych projektach właściwie standardem powinno być zawiązanie rezerwy.
Inaczej całość przypomina może nie piramidę, bo jednak raczej nie ma tutaj intencji oszukania i chcą te gry zrobić, ale muzyczne krzesła, gdzie dopóki gra muzyka i jest napływ nowych środków jest fajnie. Tylko że krzeseł jest mniej niż uczestników i na koniec ktoś zostanie bez niczego.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10804
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3328 times
Been thanked: 3189 times

Re: Mythic Games

Post autor: japanczyk »

sliff pisze: 04 maja 2023, 15:33 Nie powiedziałbym że jest to oczywiste, bo przy tak dużych projektach właściwie standardem powinno być zawiązanie rezerwy.
jedno slowo
Pandemia

Biorac pod uwage, ze te (pardon) dzbany postanowily dowozic gre w trumnach (Steamwatchers, Enchanters, Super Fantasy Brawl) w czasie gdy ceny shippingu wywalily w kosmos, to nic dziwnego, ze sie zajechali dowozac wszytskoz zalozeniem, ze kolejna kampania pokryje dziure, a kolejne projekty wygeneruja zyski pozwalajace pokryc straty
Awatar użytkownika
sliff
Posty: 919
Rejestracja: 29 maja 2020, 15:27
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 317 times
Been thanked: 377 times

Re: Mythic Games

Post autor: sliff »

japanczyk pisze: 04 maja 2023, 15:36 .... ze kolejna kampania pokryje dziure, a kolejne projekty wygeneruja zyski pozwalajace pokryc straty
O ile w przypadku DD zgodziłbym się, tak oni są już 3 kampanie i jakieś 2 lat później i nadal 0 kasy w portfelu, a wave 2 DD nadal niedostarczony.
Także wygląda na to że kasa z monsterpocalypse i tego drugiego nie starczyła nawet na jakąś połołwe dziury w 6:siege.
Nawet jeśli ludzie dopłacą i tak jak piszesz dopłata pozwoli na produkcję gry. To co dalej ? Nikt z choć jednym neuronem nieda im newet dolara przez następne kilka lat.
Awatar użytkownika
ShapooBah
Posty: 1263
Rejestracja: 18 lip 2018, 13:56
Lokalizacja: Katowice/Gliwice
Has thanked: 356 times
Been thanked: 206 times

Re: Mythic Games

Post autor: ShapooBah »

Crowfounding to nie przedsprzedaż :D

Niektóre zbiórki nie dowożą, taki ich urok.
Szanse na stratę kasy na crowfoundingowych grach są niskie, ale nigdy nie zerowe.

Edit: zasadniczo według idei, wspierając, stajecie się inwestorami, a nie nabywcami. :D
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3341
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1024 times
Been thanked: 1960 times

Re: Mythic Games

Post autor: Ardel12 »

Obserwuję z boku te jaja z Mythic i cieszę się, że nie wsparłem żadnego ich tytułu choć część kusiła.

Ja mam nadzieję, że padną, bo obecnie to tylko żerują na wspierających. Kasa się skończyła i rusza lawina dopłat. Pewnie w 6Siege dopłaty są na poziomie 50%, bo spodziewają się, że nie wszyscy kasę dopłacą. Może nie tylko kasa idzie na produkcję, ale na utrzymanie reszty projektów, bo napisać w aktualizacji na stronie to można wszystko. Ktoś fakturki pokazał? Umowy? No oczywiście, że nie, bo to tajemnica handlowa. Jakże to wygodne dla nich.

Życzę by każdy swoją grę dostał, ale jeśli ma to być osiągalne tylko kolejnymi i kolejnymi dopłatami to nie wiem czy jest to warte świeczki. Mam nadzieję, że kolejne kampanie będą omijane, by nie podtrzymywać tej piramidy.
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2728
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 321 times
Been thanked: 1241 times

Re: Mythic Games

Post autor: Yuri »

Jakiś czas temu kupiłem podstawkę "Solomona Kane" od pewnego Greka, który okazał się bodajze Lead Designerem tegoż tytułu. Bardzo miły gość, dał mi dedykacje na wieku i porozmawialiśmy chwilkę. Spytałem go o przyszłość "Solomona..." i co tam u nich w Mythicu słychać. Odpisał kurtuazyjnie, że już tam nie pracuje i że klauzula odejścia go wiąże przez jakiś czas, ale to nawet lepiej by nie lubi przeklinać. Jak czytam Wasze wpisy to chyba wiem już o co mu chodziło.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
Emil_1
Posty: 1365
Rejestracja: 31 maja 2016, 13:34
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 47 times
Been thanked: 172 times

Re: Mythic Games

Post autor: Emil_1 »

Założyłem ten wątek prawie rok temu i nie dziwię się, że jest jak jest. Niestety teraz musimy drugi raz zapłacić za gry jeśli chcemy je dostać i nic tego nie zmieni. Opór też nic nie zmieni bo jak nie zapłacimy za gry to nie dostaniemy ich. Zakładam,że dopłaty do Hel wyniosą tyle, co sama gra kosztowała pierwotnie o ile wcześniej nie upadną ( Hel planowany jest na 2024/5 ).
Z drugiej strony ciekawi mnie, co z Darkest Dungeon od Lucrum jak Mythic by wywinął kopyta.
Miłego dnia! :)
Awatar użytkownika
citmod
Posty: 714
Rejestracja: 11 gru 2014, 15:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 103 times
Been thanked: 103 times

Re: Mythic Games

Post autor: citmod »

Emil_1 pisze: 04 maja 2023, 23:09 ...Niestety teraz musimy drugi raz zapłacić za gry jeśli chcemy je dostać i nic tego nie zmieni...
Dobrze rozumiem, że ty im planujesz dalej wysyłać pieniądze i myślisz, że dzięki temu jeszcze zobaczysz zamówioną grę?
feniks_ciapek
Posty: 2269
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1589 times
Been thanked: 915 times

Re: Mythic Games

Post autor: feniks_ciapek »

6th Siege może jednak zobaczymy, bo to jednak IP powiązane z Ubisoft, więc może być jakaś dodatkowa presja z ich strony, żeby jednak dostarczyli. Ale wszystko inne? Słabo to widzę.
gogovsky
Posty: 2180
Rejestracja: 25 sty 2018, 23:48
Has thanked: 460 times
Been thanked: 503 times

Re: Mythic Games

Post autor: gogovsky »

jak mam obstawiać to r6 + 2 wave DD jeszcze wyjdzie :p Jednak odsprzedali część IP Monolithowi itd.
Firma Rebel niech się zajmie wydaniem gry Domek, bo tylko do tego się nadaje.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10804
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3328 times
Been thanked: 3189 times

Re: Mythic Games

Post autor: japanczyk »

gogovsky pisze: 05 maja 2023, 01:28 jak mam obstawiać to r6 + 2 wave DD jeszcze wyjdzie :p Jednak odsprzedali część IP Monolithowi itd.
Jesli moldy sa juz stworzone, to r6 na pewno wyjdzie, DD stawiam, ze ich utrzyma dodruk na powierzchni bo gra zbiera dobre opinie
ODPOWIEDZ