Rebel - plany wydawnicze na 2015 rok

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Kolejarz
Posty: 588
Rejestracja: 12 gru 2011, 21:01

Re: Rebel - zapowiedzi do końca 2014 roku

Post autor: Kolejarz »

Jeszcze kilka miesięcy temu nie było szans. Z jednej strony ostatnio od Rebela dużo niespodzianek, z drugiej akurat tutaj cicho i pewnie już nic się nie okaże. Kolejne nowości od Rebela to raczej dopiero hity nadchodzącego Essen.
Awatar użytkownika
Paskudnik
Posty: 1431
Rejestracja: 06 cze 2014, 16:49
Lokalizacja: Ergsun-Tuek
Has thanked: 11 times
Been thanked: 3 times

Re: Rebel - zapowiedzi do końca 2014 roku

Post autor: Paskudnik »

REBEL.pl pisze:Dokładnie tak jak napisał kwiatosz, nie doprecyzowaliśmy o co nam dokładnie chodziło. Wieża jest nadal tekturowa i składana, tacka na którą wypadają kostki i lejek do którego się je wrzuca są wykonane z przezroczystego plastiku.
Poprawcie mnie jeśli się mylę, ale przecież tak było zawsze (tzn. przezroczysty plastik) zarówno w wersji PL i EN - a czarne plastiki były tylko i wyłącznie w instrukcji :P
Nie gram w gry, których nie lubię a lubię tylko te gry, w które już grałem :P
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7875
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Re: Rebel - zapowiedzi do końca 2014 roku

Post autor: kwiatosz »

Ja miałem wersję z czarnymi jeszcze.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
Misio205
Posty: 418
Rejestracja: 30 lis 2012, 11:18
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 2 times

Re: Rebel - zapowiedzi do końca 2014 roku

Post autor: Misio205 »

A co z Ghost Stories: Black Secret? Jakiś czas temu wspomniano w odpowiednim wątku iż ma się pojawić w sierpniu :D
Awatar użytkownika
kudlacz135
Posty: 645
Rejestracja: 15 sie 2013, 21:39
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Rebel - zapowiedzi do końca 2014 roku

Post autor: kudlacz135 »

Dziękuję bardzo za szybką odpowiedź :)
Moja druga seria pytań dotyczy dodatków do Seasons.
Podstawowa wersja angielska doczekała się dwóch errat, Bożyszcze kompanów i Równowagi isztar, od drugiego wydania i w pierwszym dodatku, są wzmocnione/dorzucone nowe karty. Prócz tego, z tego co pamiętam, trzy karty: Potępiona dusza Onysa, Kociołek żarłoka i Przeklęta rozprawa z Arus to karty, których tłumaczenie odbiega od oryginału. Drugi dodatek ma natomiast kartę: Igramul the banisher, który miał być dodawany jedynie do pierwszego druku dodatku, była to karta, która wygrała w jakimś tam ichnim konkursie.
Teraz pytanie właściwe: Jak będzie wyglądać przyszłość tych kart w polskim wydaniu?

EDIT▼: Bardziej już się nie da podpiąć xD
Ostatnio zmieniony 30 lip 2014, 23:03 przez kudlacz135, łącznie zmieniany 1 raz.
badziej
Posty: 42
Rejestracja: 12 cze 2012, 17:09

Re: Odp: Rebel - zapowiedzi do końca 2014 roku

Post autor: badziej »

Kolejarz pisze:Rozumiem, że obowiązujące są terminy podane w tym temacie, a nie na stronie wydawnictwa? Wrzesień w przypadku Kemeta albo dodatków do Cyklad to w końcu nie IV kwartał. Tak wcześnie wymienionych gier nie należy się spodziewać?

Podpinam się pod pytanie! Głównie w kontekście Tytanów..
Awatar użytkownika
Dr Bobaz
Posty: 437
Rejestracja: 10 mar 2011, 13:18
Lokalizacja: Gdynia

Re: Rebel - zapowiedzi do końca 2014 roku

Post autor: Dr Bobaz »

W sklepie z 3 w nazwie (uwielbiam te forumowe określenia sklepów) jest już przedsprzedaż na szoguna. Kiedy uruchomicie przedsprzedaż w swoim sklepie?

W zasadzie byłem przekonany ze do Essen nic już nie kupię, ale lista waszych zapowiedzi trochę zmieniła plany;)
Embrace Eternity!
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: Rebel - zapowiedzi do końca 2014 roku

Post autor: REBEL.pl »

Kolejarz pisze:Rozumiem, że obowiązujące są terminy podane w tym temacie, a nie na stronie wydawnictwa? Wrzesień w przypadku Kemeta albo dodatków do Cyklad to w końcu nie IV kwartał. Tak wcześnie wymienionych gier nie należy się spodziewać?
Dodruk Cyklad i dodatek Hades powinny pojawić się już w sierpniu, koniec września to oczekiwana data pojawienia się Tytanów i Kemeta. Spodziewamy się, że z uwagi na druk równoległy dla kilku partnerów data ta może lekko się przesunąć, stąd nieco asekuracyjne umieszczenie całej serii w IV kwartale.
REBEL.pl pisze:Czy oryginalnie Królewski Glejt to Royal Bonus? Bo zawartość tego dodatku wymieniona jest jako "W pajęczej sieci". Nazwy w obu przypadkach nie sugerują zawartości tak mocno, jak np. "Wielkie Damy".
Poprawione, faktycznie podmieniliśmy zawartość, dziękujemy za czujność :) Też mieliśmy ten problem z ich nazewnictwem, gdyż ich zawartość nijak się ma do nazwy. Na pewno Królewski Glejt powstał podczas kampanii kickstarterowej i jest zbiorem pomysłów od osób wspierających, posiada nawet hasło "Long live the King backers!", stąd nazwa "Royal Bonus". Podobnie sprawa się ma z dodatkiem "W pajęczej sieci", który to powstał przy udziale 6 osób, które wspierały poziom "Spiderines" pozwalający na wymyślenie jednej Rasy/Sztandaru. Zapewne Days of Wonder stąd zaczerpnęło nazwy.
adam_k27 pisze:A czy Rebel ma w ogóle w planach wydanie "Zakazanej Pustyni"?
Na pewno nie równolegle z dostępnością Zakazanej Wyspy. Obie gry choć nieco inne nie unikną porównywania, co będzie stratą dla każdej z nich. Możliwe, że gdy skończy się nakład Zakazanej Wyspy to zamiast ją dodrukowywać pomyślimy nad wydaniem Zakazanej Pustyni.
Misio205 pisze:A co z Ghost Stories: Black Secret? Jakiś czas temu wspomniano w odpowiednim wątku iż ma się pojawić w sierpniu :D
Na pewno nie polskie wydanie, bo takich planów nie było. Możliwe, że była mowa o sprowadzeniu angielskiej wersji, ale z tego co nam wiadomo jej nakład jest wyczerpany i nie ma podanej daty dodruku.
kudlacz135 pisze:Dziękuję bardzo za szybką odpowiedź :)
Moja druga seria pytań dotyczy dodatków do Seasons.
Podstawowa wersja angielska doczekała się dwóch errat, Bożyszcze kompanów i Równowagi isztar, od drugiego wydania i w pierwszym dodatku, są wzmocnione/dorzucone nowe karty. Prócz tego, z tego co pamiętam, trzy karty: Potępiona dusza Onysa, Kociołek żarłoka i Przeklęta rozprawa z Arus to karty, których tłumaczenie odbiega od oryginału. Drugi dodatek ma natomiast kartę: Igramul the banisher, który miał być dodawany jedynie do pierwszego druku dodatku, była to karta, która wygrała w jakimś tam ichnim konkursie.
Teraz pytanie właściwe: Jak będzie wyglądać przyszłość tych kart w polskim wydaniu?
Bożyszcze Kompanów i Równowaga Isztar będą dodane do dodatku nr 1.
Aktualnie czekamy na zapytanie o dostępność wolnych slotów na szablonie wydruku, aby dodać tam poprawione wersje kart Potępiona dusza Onysa, Kociołek żarłoka i Przeklęta rozprawa z Arus. Jeśli będzieto możliwe to na pewno to zrobimy.
Igramul the banisher wchodzi w skład dodatku Ścieżka Przeznaczenia i także pojawi się w polskim wydaniu.
Dr Bobaz pisze:Kiedy uruchomicie przedsprzedaż (na Szoguna) w swoim sklepie?
Staramy się wprowadzać przedsprzedaże jak już wiemy kiedy dokładniej gra ma pojawić się w ofercie. Szogun, Królestwo w Budowie oraz Ucieczka: Świątynia Zagłady termin produkcji mają w 34 tygodniu 2014 roku. Potrwa to pewnie 2 tygodnie, więc dostępne powinny być w 2 połowie września. Jeśli nie będzie opóźnień to pojawią się w końcówce III kwartału, jeśli jakieś opóźnienia się pojawią to będzie to początku IV kwartału. Unikamy przedwczesnego wprowadzania przedsprzedaży, aby nie wprowadzać w błąd klientów i nie dawać im nadziei, bo po oddaniu materiałów właściwie nie mamy kontroli nad terminem pojawienia się gotowego produktu. To już zleży od drukarni i w przypadku polonizacji także od terminarza pracy naszych partnerów.
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
TTR_1983
Posty: 3923
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 87 times
Kontakt:

Re: Rebel - zapowiedzi do końca 2014 roku

Post autor: TTR_1983 »

REBEL.pl pisze:NADZWYCZAJNI - BIURO PROJEKTOWE: BUDYNKI
NADZWYCZAJNI - BIURO PROJEKTOWE: WYNALAZKI
o jakie dokładnie gry tu chodzi? Jakieś linki do BGG?

już wrzuciliście http://wydawnictwo.rebel.pl/x.php/6,256/Zapowiedzi.html hm... coś nowego, ciekawego i mam nadzieję taniego
Ostatnio zmieniony 31 lip 2014, 13:49 przez TTR_1983, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Andreal
Posty: 344
Rejestracja: 10 mar 2014, 12:32
Lokalizacja: Białystok
Been thanked: 1 time

Re: Rebel - zapowiedzi do końca 2014 roku

Post autor: Andreal »

Czy coś już wiadomo na temat orientacyjnych cen obu edycji Galaxy Trucker?
Awatar użytkownika
Harth
Posty: 272
Rejestracja: 28 lis 2013, 12:38
Lokalizacja: Skierniewice
Has thanked: 9 times
Been thanked: 18 times

Re: Rebel - zapowiedzi do końca 2014 roku

Post autor: Harth »

Jestem pod wrażeniem szybkich odpowiedzi wydawnictwa na zadawane pytania. Tak trzymać!
Mam/Miałem
3Trolle 7%
TTR_1983
Posty: 3923
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 87 times
Kontakt:

Re: Rebel - zapowiedzi do końca 2014 roku

Post autor: TTR_1983 »

Harth pisze:Jestem pod wrażeniem szybkich odpowiedzi wydawnictwa na zadawane pytania. Tak trzymać!
nie wiedzieli na co się porywają gdy to proponowali :mrgreen:
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: Rebel - zapowiedzi do końca 2014 roku

Post autor: REBEL.pl »

mulek18 pisze:
REBEL.pl pisze:NADZWYCZAJNI - BIURO PROJEKTOWE: BUDYNKI
NADZWYCZAJNI - BIURO PROJEKTOWE: WYNALAZKI
o jakie dokładnie gry tu chodzi? Jakieś linki do BGG?
już wrzuciliście http://wydawnictwo.rebel.pl/x.php/6,256/Zapowiedzi.html hm... coś nowego, ciekawego i mam nadzieję taniego
Nie jest to gra w pełnym rozumieniu tego słowa, a dokładniej to jest to zabawka edukacyjna przeznaczona dla dzieci w wieku od 8 lat.
Polega na wymyślaniu budynków lub wynalazków dla Nadzwyczajnych bohaterów i dzięki kartom z pomocnymi pytaniami oraz zadaniami stymuluje dzieci do samodzielnej analizy, wyciągania wniosków, rozwija logiczne rozumowanie oraz proces podejmowania decyzji. Nam i naszym dzieciom taka forma bardzo się spodobała. Z uwagi na to, że do samodzielnej zabawy wymagana jest jednak pełna polska wersja językowa to zdecydowaliśmy się ją wydać. Produkt ma ciekawą formę, wszystko zamykane jest w plastikowym pojemniku przypominającym mały tablet. Jego cena sugerowana wyniesie 69,95 zł.
Andreal pisze:Czy coś już wiadomo na temat orientacyjnych cen obu edycji Galaxy Trucker?
Tak, zarówno podstawowa wersja jak i dodatek będą miały sugerowaną cenę detaliczną w wysokości 149,95 zł.
Harth pisze:Jestem pod wrażeniem szybkich odpowiedzi wydawnictwa na zadawane pytania. Tak trzymać!
Dziękujemy za miłe słowo, postaramy się utrzymać tempo :)

-----------------------------------
Edit: dodaliśmy trzy produkty wraz z opisem, ilustracjami oraz instrukcją:

Szogun: Dwór Tenno [ http://wydawnictwo.rebel.pl/x.php/6,498 ... Tenno.html ]
Nadzwyczajni - Biuro Projektowe: Budynki [ http://wydawnictwo.rebel.pl/x.php/6,500 ... dynki.html ]
Nadzwyczajni - Biuro Projektowe: Wynalazki [ http://wydawnictwo.rebel.pl/x.php/6,499 ... lazki.html ]

A także zaprezentowaliśmy polską okładkę do Galaxy Truckera, czyli "Ciężarówką przez Galaktykę".
Obrazek

Zdjęcia okładek nowych produktów - odnoszące do produktu na stronie wydawnictwa:
Obrazek Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony 31 lip 2014, 14:20 przez REBEL.pl, łącznie zmieniany 1 raz.
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
Awatar użytkownika
romeck
Posty: 2879
Rejestracja: 20 sie 2009, 22:22
Lokalizacja: Warszawa / Łódź
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Re: Rebel - zapowiedzi do końca 2014 roku

Post autor: romeck »

REBEL.pl pisze:
Harth pisze:Jestem pod wrażeniem szybkich odpowiedzi wydawnictwa na zadawane pytania. Tak trzymać!
Dziękujemy za miłe słowo, postaramy się utrzymać tempo :)
Nie dacie rady. :twisted:

Ale trzymam kciuki i lubię to.
Właśnie czytasz kompletnie bezużyteczne zdanie.
Awatar użytkownika
Misio205
Posty: 418
Rejestracja: 30 lis 2012, 11:18
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 2 times

Re: Rebel - zapowiedzi do końca 2014 roku

Post autor: Misio205 »

Misio205 pisze:A co z Ghost Stories: Black Secret? Jakiś czas temu wspomniano w odpowiednim wątku iż ma się pojawić w sierpniu :D
Rebel.pl pisze:Na pewno nie polskie wydanie, bo takich planów nie było. Możliwe, że była mowa o sprowadzeniu angielskiej wersji, ale z tego co nam wiadomo jej nakład jest wyczerpany i nie ma podanej daty dodruku.
Szkoda, bo
Nataniel pisze:Black Secret - Francuzi robią dodruk i pojawią się u nas niebawem w angielskiej wersji.
Nie miałem na myśli polskiego wydania, skoro gra jest niezależna językowo. Tym niemniej szkoda, ze jednak fakty okazały się inne niż mówiono wcześniej. :D

Mimo wszystko trzymam kciuki za tak bogate plany wydawnicze.
Awatar użytkownika
kudlacz135
Posty: 645
Rejestracja: 15 sie 2013, 21:39
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Rebel - zapowiedzi do końca 2014 roku

Post autor: kudlacz135 »

MisterC pisze:A czy już możecie zdradzić SCD dodatku do Szoguna?
W przypadku angielskiej edycji jej stosunek do masy i wprowadzanych zmian był... szeroko dyskutowany.
Udzielili odpowiedzi w kontekście do mojego pytania :)
REBEL.pl pisze:SZOGUN + DWÓR TENNO
Jej sugerowana cena detaliczna (tzw. cena producenta) to 189,95 zł. Cena dodatku nie jest jeszcze znana, ale powinna wynosić ok. 80 zł.
Awatar użytkownika
Epyon
Posty: 1164
Rejestracja: 30 mar 2012, 08:07
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 8 times

Re: Rebel - zapowiedzi do końca 2014 roku

Post autor: Epyon »

Misio205 pisze:
Misio205 pisze:A co z Ghost Stories: Black Secret? Jakiś czas temu wspomniano w odpowiednim wątku iż ma się pojawić w sierpniu :D
Rebel.pl pisze:Na pewno nie polskie wydanie, bo takich planów nie było. Możliwe, że była mowa o sprowadzeniu angielskiej wersji, ale z tego co nam wiadomo jej nakład jest wyczerpany i nie ma podanej daty dodruku.
Szkoda, bo
Nataniel pisze:Black Secret - Francuzi robią dodruk i pojawią się u nas niebawem w angielskiej wersji.
Nie miałem na myśli polskiego wydania, skoro gra jest niezależna językowo. Tym niemniej szkoda, ze jednak fakty okazały się inne niż mówiono wcześniej. :D

Mimo wszystko trzymam kciuki za tak bogate plany wydawnicze.
Ja o Black Secret pytałem już wielokrotnie i za każdym razem dostawałem odpowiedź z jakimś terminem, a dodatku nie ma do tej pory...
Awatar użytkownika
Rockas
Posty: 143
Rejestracja: 02 lip 2014, 12:38

Re: Rebel - zapowiedzi do końca 2014 roku

Post autor: Rockas »

Takenoko będzie w pierszej połowie sierpnia czy pod koniec miesiąca?
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: Rebel - zapowiedzi do końca 2014 roku

Post autor: REBEL.pl »

Aktualizacja:

1) Dostępność produktu Time's Up - Celebrities 1 przesuwa się z III kwartału na IV kwartał. Jej data premiery to koniec września.
Obrazek

2) Potwierdzona data premiery produktu Splendor to druga połowa sierpnia.
Obrazek

3) Dodaliśmy na stronie wydawnictwa kartę dla produktu Królestwo w budowie:

Obrazek

4) Na stronie produktu Ucieczka: Świątynia Zagłady pojawiła się instrukcja do gry oraz dodatków w niej zawartych.

@Ghost Stories: Black Secret - wysłaliśmy zapytanie do oryginalnego wydawcy, ale zdaje się, że ten projekt (dodruk) jest stale przesuwany z uwagi na większe zainteresowanie innymi grami tego wydawcy. Gdy tylko się czegoś dowiemy to damy znać.
Rockas pisze:Takenoko będzie w pierszej połowie sierpnia czy pod koniec miesiąca?
Takenoko dopiero teraz kończy produkować się w Chinach, statek ma zabukowany na 15 sierpnia, fracht z Chin drogą morską zabierze około 40 dni + max 7 dni na odprawę. Odbiór z portu i dostawa do Polski to kolejne 5 dni. Przy sprzyjających wiatrach premiera to koniec września, przy mniej sprzyjających to pierwsza połowa października.
Ostatnio zmieniony 20 sie 2014, 14:47 przez REBEL.pl, łącznie zmieniany 2 razy.
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
TTR_1983
Posty: 3923
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 87 times
Kontakt:

Re: Rebel - zapowiedzi do końca 2014 roku

Post autor: TTR_1983 »

aktualizacja terminów w tym wątku- bomba! Brawo Rebel.pl !
Awatar użytkownika
Rockas
Posty: 143
Rejestracja: 02 lip 2014, 12:38

Re: Rebel - zapowiedzi do końca 2014 roku

Post autor: Rockas »

Dzięki za szybką odpowiedź. Robicie świetną robotę! :D
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Rebel - zapowiedzi do końca 2014 roku

Post autor: mig »

REBEL.pl pisze:(..,)
2) Potwierdzona data premiery produktu Splendor to druga połowa sierpnia.
Obrazek.
Kurczę, a wczoraj zamówiłem, licząc na to, ze bedzie w pierwszej połowie. No, trudno - trzeba bedzie się uśmiechać do sklepu żeby podzielili zamowienie, bo Splendor bedzie trochę zamulał.

Dołączam sie do wyrazów uznania za szybkość i kompleksowość odpowiedzi :)
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
dewodaa
Posty: 356
Rejestracja: 12 lis 2006, 10:30
Lokalizacja: Piotrków Tryb.
Has thanked: 1 time

Re: Rebel - zapowiedzi do końca 2014 roku

Post autor: dewodaa »

Chciałbym zapytać co z Packet Row? Będzie wydana przez rebel czy nie?
Moja kolekcja. Sprzedałem/wymieniłem/sprezentowałem
"To będzie jedna z tych okoliczności, którą ludzie bez znajomości prawa wielkich liczb nazwaliby przypadkiem."
Awatar użytkownika
michasm
Posty: 56
Rejestracja: 15 sty 2014, 19:57
Lokalizacja: Szczecin

Re: Rebel - zapowiedzi do końca 2014 roku

Post autor: michasm »

Jakieś nowe wieści odnośnie nowego dodatku do cyklad? Wiemy już, że premiera siepień/wrzesień. Czy to lada dzień czy raczej środek/koniec września?
Wiadomo już jaka będzie orientacyjna cena?
W pewnym miejscu można już kupić grę w ramach przedsprzedaży za 129,99. Czy cena po premierze będzie zbliżona?
Awatar użytkownika
Rafal_Kruczek
Posty: 1090
Rejestracja: 20 sie 2008, 11:48
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 84 times
Been thanked: 30 times

Re: Rebel - zapowiedzi do końca 2014 roku

Post autor: Rafal_Kruczek »

Czy już coś wiadomo na temat polskiego wydania Race for Galaxy: Xeno Invasion(angielskie wydanie na przełomie planowane na przełom 2014 i 2015)?
Polska wersja , angielska wersja, nic?
Czy już coś wiadomo na temat polskiego wydania Roll for the Galaxy(angielskie wydanie PRAWIE na pewno w 2014)?
Polska wersja , angielska wersja, nic?
Zablokowany