Portal Games w roku 2014

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Borek224
Posty: 348
Rejestracja: 25 lis 2010, 13:35
Been thanked: 1 time

Re: Portal Games w roku 2014

Post autor: Borek224 »

a co do strony... wydaje się ze nakładają wam się dwa skrypty przeglądania zdjęć. Działą dobrze ale wygląda dziwnie.
sirkozi
Posty: 407
Rejestracja: 08 mar 2013, 23:28
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 1 time

Re: Portal Games w roku 2014

Post autor: sirkozi »

Faktycznie, ze zdjęciami też jest coś nie tak. I nie działa to dobrze.
trzewik

Re: Portal Games w roku 2014

Post autor: trzewik »

Sprawdzamy w czym problem. Przepraszamy.
Borek224
Posty: 348
Rejestracja: 25 lis 2010, 13:35
Been thanked: 1 time

Re: Portal Games w roku 2014

Post autor: Borek224 »

trzewik pisze:Sprawdzamy w czym problem. Przepraszamy.
problemem jest ten selector:

Kod: Zaznacz cały

#content .accordion p, #content .entry-content, #content .module_text_area p, #content .contact_form textarea, #content .contact_form input[type="text"], .quickform textarea, .quickform input[type="text"], #content .contact_form span.name, #content .tabs-content p, #content .message_box_title, #content .message_box, #content .team_content, #content .testimonial_content, #content .togglebox p, .widget p, #posts_boxes p, .comment p, #author_box p, .project_description p, .project_description div, #project_details {
    font-family: 'PT Sans';
    font-size: 13px;
    font-style: normal;
}
powinien wyglądać np. tak:

Kod: Zaznacz cały

#content .accordion p, #content .entry-content, #content .module_text_area p, #content .contact_form textarea, #content .contact_form input[type="text"], .quickform textarea, .quickform input[type="text"], #content .contact_form span.name, #content .tabs-content p, #content .message_box_title, #content .message_box, #content .team_content, #content .testimonial_content, #content .togglebox p, .widget p, #posts_boxes p, .comment p, #author_box p, .project_description p, .project_description div, #project_details {
    font-family: 'PT Sans',"Helvetica Neue","Helvetica",Arial,Verdana,sans-serif;
    font-size: 13px;
    font-style: normal;
}
zboczenie zawodowe ;)
trzewik

Re: Portal Games w roku 2014

Post autor: trzewik »

Dziekuję. Przekazuje adminowi :)
Awatar użytkownika
Rafal_Kruczek
Posty: 1092
Rejestracja: 20 sie 2008, 11:48
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 84 times
Been thanked: 31 times

Re: Portal Games w roku 2014

Post autor: Rafal_Kruczek »

Portal Games pisze:Zapraszam do zapoznania się z filmemnagranym podczas PORTALKonu III, na którym ogłoszono plan wydawniczy Portal Games na I połowę 2014 roku. Wśród zapowiedzi są m.in. polskie edycje gier karcianych Among the Stars oraz Pixel tactics.

Jesteśmy do dyspozycji jeśli są jakieś pytania dotyczące wydań i planów wydawniczych.
Bardzo ciekawi mnie ta paragrafówka.
Czy to jest jednorazowy "wybryk" czy rozpoczecie serii? Jaka byłaby jej objetość(ilosc tekstu paragrafów)?
Czy w wypadku sukcesu byłaby szansa na publikację polskiej wersji jakiejs zachodniej pozycji - na przykład Sherlock Holmes Consulting Detective?
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Re: Portal Games w roku 2014

Post autor: kwiatosz »

Strzelam, że jeśli sprzedaż będzie szalona, to jest szansa na więcej paragrafówek - ja zamierzam kupić, bo oburzon jestem, że tylko Lobe Wolf jest po polsku teraz, słabawy tytuł wybrał Copernicus. A paragrafówki to rewelacja, mam nadzieję że pomysł nie umrze.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
Rafal_Kruczek
Posty: 1092
Rejestracja: 20 sie 2008, 11:48
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 84 times
Been thanked: 31 times

Re: Portal Games w roku 2014

Post autor: Rafal_Kruczek »

kwiatosz pisze:Strzelam, że jeśli sprzedaż będzie szalona, to jest szansa na więcej paragrafówek - ja zamierzam kupić, bo oburzon jestem, że tylko Lobe Wolf jest po polsku teraz, słabawy tytuł wybrał Copernicus. A paragrafówki to rewelacja, mam nadzieję że pomysł nie umrze.
No włąsnie rewelacyjny jest SHCD ponieważ, jest "stary ale jary". Przejścia miedzy paragrafami nie sa wymuszone fabuła ,ale wymagaja myslenia, dedukcji, uważnego czytania szukania na mapie lub ksiązce adresowej. Sprawdza się przede wszystkim jako kooperacyjna gra. I w grupie lepiej się gra.
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2614
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Re: Portal Games w roku 2014

Post autor: janekbossko »

Shcd?
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4719
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 383 times
Been thanked: 885 times

Re: Portal Games w roku 2014

Post autor: BartP »

Sherlock Holmes Consulting Detective. Nie jest to do końca paragrafówka, ale gra oparta na tej zasadzie.
http://www.boardgamegeek.com/boardgame/ ... -detective
Awatar użytkownika
RunMan
Posty: 1194
Rejestracja: 20 cze 2011, 12:40
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: Portal Games w roku 2014

Post autor: RunMan »

Rafal_Kruczek pisze:Sherlock Holmes Consulting Detective
Awatar użytkownika
LordDisneyland
Posty: 438
Rejestracja: 20 cze 2010, 01:18
Lokalizacja: Warszawa

Re: Portal Games w roku 2014

Post autor: LordDisneyland »

kwiatosz pisze:Strzelam, że jeśli sprzedaż będzie szalona, to jest szansa na więcej paragrafówek - ja zamierzam kupić, bo oburzon jestem, że tylko Lobe Wolf jest po polsku teraz, słabawy tytuł wybrał Copernicus. A paragrafówki to rewelacja, mam nadzieję że pomysł nie umrze.
A jak z polskimi paragrafówkami? Też jestem wielbicielem tej formy rozrywki, B.Muszyński i M.Kołyszko co pewien czas tworzyli niezłe produkty... Jak to wygląda teraz?

PS- Moja córa dostała jakiś czas temu temu książkę D.Sidor "Gdzie jest wydra?" :) [odpowiedź- a w administracji mojego osiedla,siedzi w dziale technicznym :) ]
Byłem zaskoczony- nie tylko, że paragrafówka dla narybku ludzkości , to jeszcze ciekawa i patriotyczna tematyka. Sobieski! Sobieski, panie!

Jak najwięcej paragrafówek i para-paragrafówek , bo to sympatyczne i emocjonujące jest ... Dzięki za zainteresowanie mnie SH:CD! Jak rozumiem, w grze od pierwszego wydania nie pojawiły się nowatorskie zmiany? To faktycznie stara i jara.
Awatar użytkownika
Rafal_Kruczek
Posty: 1092
Rejestracja: 20 sie 2008, 11:48
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 84 times
Been thanked: 31 times

Re: Portal Games w roku 2014

Post autor: Rafal_Kruczek »

LordDisneyland pisze:
kwiatosz pisze:Strzelam, że jeśli sprzedaż będzie szalona, to jest szansa na więcej paragrafówek - ja zamierzam kupić, bo oburzon jestem, że tylko Lobe Wolf jest po polsku teraz, słabawy tytuł wybrał Copernicus. A paragrafówki to rewelacja, mam nadzieję że pomysł nie umrze.
A jak z polskimi paragrafówkami? Też jestem wielbicielem tej formy rozrywki, B.Muszyński i M.Kołyszko co pewien czas tworzyli niezłe produkty... Jak to wygląda teraz?

PS- Moja córa dostała jakiś czas temu temu książkę D.Sidor "Gdzie jest wydra?" :) [odpowiedź- a w administracji mojego osiedla,siedzi w dziale technicznym :) ]
Byłem zaskoczony- nie tylko, że paragrafówka dla narybku ludzkości , to jeszcze ciekawa i patriotyczna tematyka. Sobieski! Sobieski, panie!

Jak najwięcej paragrafówek i para-paragrafówek , bo to sympatyczne i emocjonujące jest ... Dzięki za zainteresowanie mnie SH:CD! Jak rozumiem, w grze od pierwszego wydania nie pojawiły się nowatorskie zmiany? To faktycznie stara i jara.
Mam angielskie wydanie z sprzed 2 lat oparte na francuskiej reedycji. Edycja ta RÓŻNI się od wersji klasycznej, ale głownie edytorsko: poprawione grafiki, poszczególne sprawy są pogrupowane( każda sprawa to oddzielny zeszyt), zmienione pytania na które odpowiada się, na końcu sprawy.
Spoiler:
Negatywną zmianą edytorską jest całkiem spora liczba błedów i trochę kontrowersyjne ingerencje w fabułe.
Jedyną wadą jest praktycznie zerowa regrywalność (paragrafówki z walką lub/i testami maja trochę większą). Są dodatkowe nowe sprawy, ale na razie tylko po francusku.
Awatar użytkownika
LordDisneyland
Posty: 438
Rejestracja: 20 cze 2010, 01:18
Lokalizacja: Warszawa

Re: Portal Games w roku 2014

Post autor: LordDisneyland »

Dziękuję , niestety nie jestem frankofonem, ale trochę poczytałem, gra wygląda ciekawie...niestety , trochę dla mnie teraz za droga. Aż dziw, że do tak interesującego tytułu nie na nawiązań/dodatków /aktualizacji. A temat-wydawałoby się-samograj :)
Muszę się zastanowić nad tą anglojęzyczną wersją.... Rafale, jak rozumiem- jakby co, dasz znać o "błędahc" :) ?
Awatar użytkownika
Rafal_Kruczek
Posty: 1092
Rejestracja: 20 sie 2008, 11:48
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 84 times
Been thanked: 31 times

Re: Portal Games w roku 2014

Post autor: Rafal_Kruczek »

LordDisneyland pisze:Dziękuję , niestety nie jestem frankofonem, ale trochę poczytałem, gra wygląda ciekawie...niestety , trochę dla mnie teraz za droga. Aż dziw, że do tak interesującego tytułu nie na nawiązań/dodatków /aktualizacji. A temat-wydawałoby się-samograj :)
Muszę się zastanowić nad tą anglojęzyczną wersją.... Rafale, jak rozumiem- jakby co, dasz znać o "błędahc" :) ?
O błedach w SHCD już pisałem tutaj.
Portal wydaje sie idealnym wydawcą dla tej gry. Maja dużo doswiadczenia grami mającymi duzo tekstu ( rpg i inne takie :))
trzewik

Re: Portal Games w roku 2014

Post autor: trzewik »

W dniu dzisiejszym rusza przedsprzedaż gry Pośród gwiazd.

W odpowiedzi na prośby użytkowników forum podczas poprzednch premier Portal Games, przekazujemy część nakładu kart promocyjnych do dystrybucji w sklepach z grami w całej Polsce. Mam nadzieję, że dzięki temu gracze będą w pełni zadowoleni - mają wybór kupić bezpośrednio od wydawcy lub w swoim ulubionym sklepie - zawsze jednak z zestawem kart promocyjnych (oczywiście do czasu wyczerpania nakładu tych kart - to już zależy od sklepów jak będą zamawiały).
Banan2
Posty: 2616
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Portal Games w roku 2014

Post autor: Banan2 »

trzewik pisze:W dniu dzisiejszym rusza przedsprzedaż gry Pośród gwiazd.

W odpowiedzi na prośby użytkowników forum podczas poprzednch premier Portal Games, przekazujemy część nakładu kart promocyjnych do dystrybucji w sklepach z grami w całej Polsce. Mam nadzieję, że dzięki temu gracze będą w pełni zadowoleni - mają wybór kupić bezpośrednio od wydawcy lub w swoim ulubionym sklepie - zawsze jednak z zestawem kart promocyjnych (oczywiście do czasu wyczerpania nakładu tych kart - to już zależy od sklepów jak będą zamawiały).
Brawo! To jest najlepsze rozwiązanie.
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Awatar użytkownika
prz22
Posty: 339
Rejestracja: 17 wrz 2012, 23:12
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Portal Games w roku 2014

Post autor: prz22 »

Super ruch ze strony Portalu;)

Przy okazji pytanka:

1, rozmiar pudełka jest ten co w dodatku do robinsona;)?
2. Kiedy można się spodziewać instrukcji do Pośród Gwiazd?
Coraz mocniej wkręcam się w świat gier planszowych, ale od zawsze i na zawsze największą pasją pozostanie muzyka;)
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3035
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 573 times
Been thanked: 239 times

Re: Portal Games w roku 2014

Post autor: DarkSide »

Czy jakaś forma przedsprzedaży lub/i promocji będzie na Pyrkonie?
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -10%, ALEplanszówki -3%
trzewik

Re: Portal Games w roku 2014

Post autor: trzewik »

1. Pudło jak Nowa Era/Wyprawa Beagla
2. Instrukcja już wisi na stronie Portal Games
3. Na Pyrkonie to będzie uroczysta premiera i sprzedaż, a nie przedsprzedaż. Ale rozumiem pytanie, tak, na Pyrkon też weźmiemy pewien zapas kart promocyjnych!
Awatar użytkownika
Furan
Posty: 1532
Rejestracja: 21 mar 2008, 16:41
Lokalizacja: Warszawa, Wola
Has thanked: 9 times
Been thanked: 201 times

Re: Portal Games w roku 2014

Post autor: Furan »

Ha! Przedostatnia strona instrukcji do Pośród Gwiazd reklamuje Waleczne Piksele! :)
jakiCHś - w tym wyrazie jest CH! || lepiej nie używa'ć apostrof'ów w ogóle, niż używa'ć ich w nadmiar'ze!

(S) Temporum
Awatar użytkownika
Rafal_Kruczek
Posty: 1092
Rejestracja: 20 sie 2008, 11:48
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 84 times
Been thanked: 31 times

Re: Portal Games w roku 2014

Post autor: Rafal_Kruczek »

trzewik pisze:W dniu dzisiejszym rusza przedsprzedaż gry Pośród gwiazd.

W odpowiedzi na prośby użytkowników forum podczas poprzednch premier Portal Games, przekazujemy część nakładu kart promocyjnych do dystrybucji w sklepach z grami w całej Polsce. Mam nadzieję, że dzięki temu gracze będą w pełni zadowoleni - mają wybór kupić bezpośrednio od wydawcy lub w swoim ulubionym sklepie - zawsze jednak z zestawem kart promocyjnych (oczywiście do czasu wyczerpania nakładu tych kart - to już zależy od sklepów jak będą zamawiały).
Brawo! tak trzymać!

Czemu tylko zamówienie kwadratowych koszulek ze Swan Panasia sie spóźnia :(
Mieli je mieć już w marcu.
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: Portal Games w roku 2014

Post autor: vojtas »

Rafal_Kruczek pisze:Czemu tylko zamówienie kwadratowych koszulek ze Swan Panasia sie spóźnia :(
Mieli je mieć już w marcu.
Jak już kupisz, mógłbyś napisać, jakiej jakości są te koszulki? Sam się zastanawiałem nad Swanem, ale nigdy nie brałem tej marki.
trzewik

Re: Portal Games w roku 2014

Post autor: trzewik »

Pośród gwiazd trafiło w Wasze ręce.
W fazę produkcji wkraczają Ruiny, zestaw 40 kart do gier 51. Stan oraz Nowa Era. Więcej informacji na stronie produktu.
metyu
Posty: 381
Rejestracja: 12 gru 2012, 11:08
Been thanked: 1 time

Re: Portal Games w roku 2014

Post autor: metyu »

Planujecie dodruk Zimy?
Zablokowany