Zapowiedzi gier w Polsce

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
atwar
Posty: 112
Rejestracja: 10 wrz 2004, 14:49
Lokalizacja: obok Pruszkowa

Post autor: atwar »

Hm, z opisu na BGG "Przez pustynię" jest zbliżone do "Ticket...". Chyba nie mam ochoty na następną grę "kolejopodobną". Tematyka też jakaś nijaka, chyba wybiorę "Funkenschlag", który pewnie będzie niewiele droższy.
Awatar użytkownika
Saise
Posty: 182
Rejestracja: 19 kwie 2006, 21:09
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Saise »

Ależ ależ, nie chce tutaj nikogo zrażać - jedyne co go łączy z T2R to to, że musisz łączyć odpwiednie pola plastikowymi figurkami. A reszta to zupelnie inna gra - sam dokladnie ukladasz swoja trase, psujesz szyki pozostałym graczom, starasz się jak najszybciej zdobyć i utrzymać przewagę - miła gra dla tych co lubią 'Burzę Musguf' podczas rozgrywki. ... chociaż, Power Grid też mocna gierca.
-- Hubert 'Saise' Spala --
http://grasuch.blogspot.com - reaktywowany blog o planszówkach!
Poziom -1 | Blue City Warszawa | Sklep z grami towarzyskimi Graal
Awatar użytkownika
AvantaR
Posty: 1071
Rejestracja: 11 sty 2006, 14:27
Lokalizacja: Łaziska Górne
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: AvantaR »

Funkenschlaga ktos wydaje ;> ?
Gór mi mało i trzeba mi więcej
atwar
Posty: 112
Rejestracja: 10 wrz 2004, 14:49
Lokalizacja: obok Pruszkowa

Post autor: atwar »

Funkenschlaga ktos wydaje ;> ?
Gdzie tam, predzej bym się śmierci doczekał. Myślałem że może Galakta nas zaskoczy, ale że się rozczarowałem, to z żalu na osłodę kupię sobie "Funkenschlag" w Rebelu.
Awatar użytkownika
folko
Posty: 2442
Rejestracja: 23 wrz 2004, 13:26
Lokalizacja: Wodzisław Śl.
Kontakt:

Post autor: folko »

atwar pisze:Hm, z opisu na BGG "Przez pustynię" jest zbliżone do "Ticket...". Chyba nie mam ochoty na następną grę "kolejopodobną". Tematyka też jakaś nijaka, chyba wybiorę "Funkenschlag", który pewnie będzie niewiele droższy.
Spokojnie, to ma tyle wspolnego z T2R co z Funkenschlag ;-)
Bardzo miła, szybka, przyjemna gra.
Strasznie jestem ciekaw, jaką cenę nam zaproponuje Galakta... no i w końcu gra która będzie mogła zdobyć zasłużenie Grę Roku :)
Awatar użytkownika
Hudson
Posty: 481
Rejestracja: 20 gru 2004, 00:14
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hudson »

dasilwa pisze:Mój kuzyn kupił w supermarkecie w Niemczech za 10Euro :D
A jak nie z Niemiec to przy kolejnym zamowieniu z USA sciągne za 19$ :)
No tak, 10 Euro to raczej cena nie do przeskoczenia :)
Awatar użytkownika
Hudson
Posty: 481
Rejestracja: 20 gru 2004, 00:14
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hudson »

atwar pisze:Hm, z opisu na BGG "Przez pustynię" jest zbliżone do "Ticket...". Chyba nie mam ochoty na następną grę "kolejopodobną". Tematyka też jakaś nijaka, chyba wybiorę "Funkenschlag", który pewnie będzie niewiele droższy.
A w funkenschlag tematyka nie jest nijaka? Interesujesz sie elektorowniami? :wink:

Pomysl w wielbladami jest dziwny, ale coz, trzeba bedzie sie z nim oswoic.
atwar
Posty: 112
Rejestracja: 10 wrz 2004, 14:49
Lokalizacja: obok Pruszkowa

Post autor: atwar »

No cóż, jedne gry podobają mi się od razu(Puerto Rico), do innych muszę się przekonać (Osadnicy) i wtedy też mi się podobają, a jeszcze inne jakoś mi nie podchodzą (St. Petersburg). Przez Pustynię na razie jest w drugiej kategorii - nie mogę się przekonać. Ale może cena mnie przekona.
Awatar użytkownika
moonman
Posty: 250
Rejestracja: 25 mar 2005, 12:17
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: moonman »

Wiem, że moje pytanie jest trochę bez sensu :oops: ale tyle teraz czytam, że ma wyjść polskich wersji gier, a chciałbym doradzić kumplowi.

Otóż na stronie Lacerty wyczytałem, że do końca roku wyjdą jeszcze dwa tytuły w wer PL, ostatnio o WoW PL itd.

Kumpel jest maniakiem Call of Cthulu (książki/gra komp.) - opowiadałem mu o Arkham Horror (sam znam tylko z artykułów). Jednak tam jest spora bariera językowa. Kumpel zna w miarę angielski to jednak czytając różne wypowiedzi, wiele osób miało problemy z poprawną interpretacją instrukcji.

Jak myślicie, powiedzieć mu żeby kupował czy niech się jeszcze wstrzyma bo może się okazać że jeszcze w tym roku wyjdzie Arkham Horror PL ?

BTW: to byłaby jego pierwsza planszówka
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Post autor: Nataniel »

Ide o zaklad, ze nie :).
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
moonman
Posty: 250
Rejestracja: 25 mar 2005, 12:17
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: moonman »

Nataniel pisze:Ide o zaklad, ze nie :).
tak też myślałem, jednak głupio się łudziłem bo właśnie triumfy święci gra komputerowa Call of Cthulu - która miała premierę ok m-c temu w Polscie. I może ktoś poszedłby za ciosem.

W każdym razie dzięki. Powiem mu, żeby spokojnie kupował bo nie ma co czekać :)
atwar
Posty: 112
Rejestracja: 10 wrz 2004, 14:49
Lokalizacja: obok Pruszkowa

Post autor: atwar »

W tym roku, zaczynam się czuć jak europejczyk, pod kątem ilości planszówek mających się ukazać w PL.
Nasz rynek robi się bardzo ciekawy, Lacerta obok Funkenschlag rozmawia o 2 innych grach, Galakta "szaleje", jeśli chodzi o ilość wydanych gier, intryguje mnie zwłaszcza ich Projekt X - tematyka ciekawa, zobaczymy jak wydawnictwo sprawdzi się w pierwszej samodzielnej, nielicencyjnej produkcji.
Mam wrażenie, że uaktywnienie Galakty z ostatnimi newsami, spowodowały zapowiedzi konkurencji.
Wygląda na to, że przyznanie nagrody Gra Roku 2006, nie będzie tak proste, jak za 2005, a to przecież dopiero końcówka lipca, to co jeszcze wyjdzie przed świętami w grudniu? Aż skóra cierpnie na samą myśl. :)
"Z mojego rozkazu i dla dobra Państwa właściciel tego dokumentu uczynił to, co uczynił.
3 grudnia 1627.
Richelieu"
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Post autor: Don Simon »

atwar pisze:W tym roku, zaczynam się czuć jak europejczyk, pod kątem ilości planszówek mających się ukazać w PL.
Nasz rynek robi się bardzo ciekawy, Lacerta obok Funkenschlag rozmawia o 2 innych grach, Galakta "szaleje", jeśli chodzi o ilość wydanych gier, intryguje mnie zwłaszcza ich Projekt X - tematyka ciekawa, zobaczymy jak wydawnictwo sprawdzi się w pierwszej samodzielnej, nielicencyjnej produkcji.
A ja sie tym w ogole nie emocjonuje. Opis jest tak enigmatyczny, ze moze wyjsc z tego niegrywalny kolos.
Wygląda na to, że przyznanie nagrody Gra Roku 2006
A takiej nagrody nie bedzie przeciez 8)

Pozdrawiam
Szymon
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
atwar
Posty: 112
Rejestracja: 10 wrz 2004, 14:49
Lokalizacja: obok Pruszkowa

Post autor: atwar »

A takiej nagrody nie bedzie przeciez
Tak?
A ja nigdzie nie widziałem postu pt. "Koniec przyznawania tytułu Gry Roku w Polsce".
"Z mojego rozkazu i dla dobra Państwa właściciel tego dokumentu uczynił to, co uczynił.
3 grudnia 1627.
Richelieu"
Awatar użytkownika
ThomasBittern
Posty: 108
Rejestracja: 27 sty 2005, 15:39
Lokalizacja: Konin
Kontakt:

Post autor: ThomasBittern »

Ale będzie 2007...
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Post autor: Don Simon »

atwar pisze: Tak?
A ja nigdzie nie widziałem postu pt. "Koniec przyznawania tytułu Gry Roku w Polsce".
Widocznie ominales post o zmianie numeracji ;)

Pozdrawiam
Szymon
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
Saise
Posty: 182
Rejestracja: 19 kwie 2006, 21:09
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Saise »

Panie i Panowie, Silk Road pana Faiduttiego już było grane na Genconie, zebrało mase fantastycznych ocen i ogólnie, jest to gra którą (po zapoznianiu się z mechaniką) pragnę szczerze. Kto chce wiedzieć więcej, zapraszam na relacje z Genconu na BGN, albo na mojego skromnego blogaska gdzie wszystko jest objaśnione. Gra rządzi.
-- Hubert 'Saise' Spala --
http://grasuch.blogspot.com - reaktywowany blog o planszówkach!
Poziom -1 | Blue City Warszawa | Sklep z grami towarzyskimi Graal
Awatar użytkownika
ja_n
Recenzent
Posty: 2303
Rejestracja: 28 lip 2004, 10:42
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Post autor: ja_n »

Saise pisze:Kto chce wiedzieć więcej, zapraszam na relacje z Genconu na BGN, albo na mojego skromnego blogaska gdzie wszystko jest objaśnione. Gra rządzi.
Ten wątek jest przeznaczony na zapowiedzi gier, które mają być wydane w Polsce a nie na reklamowanie swoich blogasków.
Awatar użytkownika
Hudson
Posty: 481
Rejestracja: 20 gru 2004, 00:14
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hudson »

Znana jest juz sugerowana cena detaliczna polskiej edycji Zeglarzy - 100zl.
Premiera WoW prawdopobnie ulegnie opoznieniu, czyli nie bedzie jej w tym miesiacu. Oficjalnej informacji jeszcze nie ma, ale tak pisze Gozoku na swoim forum.
atwar
Posty: 112
Rejestracja: 10 wrz 2004, 14:49
Lokalizacja: obok Pruszkowa

Post autor: atwar »

Premiera WoW prawdopobnie ulegnie opoznieniu, (...)
Mam nadzieję, że nie będzie tak, jak z Cytadelą od Galakty, tamto tez było wydanie wielojęzyczne, sterowane przez FFG. Na wszelki wypadek:
Tfu, na psa urok.
"Z mojego rozkazu i dla dobra Państwa właściciel tego dokumentu uczynił to, co uczynił.
3 grudnia 1627.
Richelieu"
Awatar użytkownika
Saise
Posty: 182
Rejestracja: 19 kwie 2006, 21:09
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Saise »

Mea Maxima Culpa :P W temacie nie pisze 'Tylko Polskie Gry' 8)
-- Hubert 'Saise' Spala --
http://grasuch.blogspot.com - reaktywowany blog o planszówkach!
Poziom -1 | Blue City Warszawa | Sklep z grami towarzyskimi Graal
Awatar użytkownika
Hudson
Posty: 481
Rejestracja: 20 gru 2004, 00:14
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hudson »

atwar pisze:
Premiera WoW prawdopobnie ulegnie opoznieniu, (...)
Mam nadzieję, że nie będzie tak, jak z Cytadelą od Galakty, tamto tez było wydanie wielojęzyczne, sterowane przez FFG. Na wszelki wypadek:
Tfu, na psa urok.
Nie, z tego co pisze Gozoku wynika, ze juz zaczeli drukowac. Z Cytadela bylo tak, ze jakos nie mogli sie za to zabrac. Zreszta FFG wiele gier drukuje w ten sposob, i chyba nie zaliczaja gigantycznej wpadki za kazdym razem. Nie twierdze oczywiscie, ze juz teraz wszystko pojdzie ok, rozne rzeczy sie moga wydarzyc.
Awatar użytkownika
Hudson
Posty: 481
Rejestracja: 20 gru 2004, 00:14
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hudson »

Polski Power Grid bedzie spozniony kilka tygodni. Powod ten sam co zwykle - inne kraje spoznily sie z oddaniem materialow. grrrr...
Awatar użytkownika
Hudson
Posty: 481
Rejestracja: 20 gru 2004, 00:14
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hudson »

Rebel chyba juz dostal Warcrafta (czas realizcji: do 48h) wiec chyba zaliczylismy cicha premiere.
Awatar użytkownika
AvantaR
Posty: 1071
Rejestracja: 11 sty 2006, 14:27
Lokalizacja: Łaziska Górne
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: AvantaR »

Hudson pisze:Polski Power Grid bedzie spozniony kilka tygodni. Powod ten sam co zwykle - inne kraje spoznily sie z oddaniem materialow. grrrr...
Oni nie placa zadnych kar za takie spoznienia ... W jakich my na litosc czasach zyjemy? O_O'
Gór mi mało i trzeba mi więcej
ODPOWIEDZ