Teraz jest Pt, 19 sty 2018, 00:29

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 66 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: So, 08 kwi 2017, 10:07 
Użytkownik wspierający

Pare postów wyżej pisze o tym KubaP. Na stronie kampanii na wspieram.to tez znajdziesz info.

PostNapisane: So, 08 kwi 2017, 16:13 
Użytkownik wspierający

c08mk napisał(a):
Proszę o informację jakie są promki. Teraz w sklepach promki nie są wymienione w opisie. Zeszły numer kupiłem dla kart do Kolejki.

Są 2 promki do Kingdom Builder i karty do Pingwiny z Madagaskaru.

PostNapisane: So, 08 kwi 2017, 16:42 
Użytkownik wspierający

Promki do KB sa tylko w pierwszych 500 egzemplarzach.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

PostNapisane: So, 08 kwi 2017, 17:57 
Użytkownik wspierający

Po dwóch numerach również podpiszę się pod ideą zmiany w recenzjach - podwójne działają dobrze jeśli jest jakaś synergia pomiędzy recenzentami, w kilku wypadkach to wyszło, a w kilku nie (patrz: recenzja numeru, osoba, która dała ocenę wyższą podaje co jej się nie podobało, a druga już nie). Problem jest taki, że tam gdzie recenzje się uzupełniają oceny też są takie same. Oczywiście nie wymagam żeby opinie były koniecznie skrajnie różne, ale wydzielenie wspólnych elementów (mechanika), a wydzielenie wrażeń byłoby dobrym pomysłem.
Dobrze, że kontaktujecie się z odbiorcami i życzę powodzenia w rozwijaniu projektu kończąc lekturę i czekając na numer trzeci. : )

PostNapisane: So, 08 kwi 2017, 18:14 

Gratulacje dla M. Boryczki za tekst o obyczajach okołoplanszówkowo-jedzeniowych (bo to dalece nie jest tekst po prostu o "jedzeniu przy graniu") i świetne wyczucie tego, jak powinno pisać się felietony. Dawno nie miałem tyle radości przy lekturze jakiekolwiek tekstu związanego z grami.

Co do formuły pisma jestem optymistą - wciąż można coś poprawić, ale najważniejsze, że redakcja reaguje na krytyczne głosy i wydaje się być elastyczna (np. pojawiły się metryczki przy recenzowanych grach z najważniejszymi informacjami). Sądzę, że czytelnicy i redakcja jeszcze wypracują wspólnie odpowiednią formę magazynu ;-).

PostNapisane: So, 08 kwi 2017, 20:47 
Użytkownik wspierający

KubaP napisał(a):
Promki do KB sa tylko w pierwszych 500 egzemplarzach.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ciekawy jestem w których pierwszych 500 egzemplarzach są/były te promki. Z tego co pamiętam (sprawdziłem sobie) to podczas składania zamówienia na Kurier, zmieściłem się w pierwszych 500 osobach (licząc wsparcia drugiego numeru i zbiorczego zakupu 3 numerów) Ja zamawiając również zestaw 3 wydań gazety, zastanawiam się, czy one były brane pod uwagę przy pakowaniu tych promek?

Czy do 3-go numeru były przewidziane jakieś limitowane promki?

Nie kupowałem Kuriera dla promek, lecz niejasny-według mnie jest sposób pakowania pierwszych 500 egzemplarzy(nie lubię nie dostać czegoś co powinienem, jeśli spełniłem warunki otrzymania takiego bonusu).

Odnośnie wrażeń, to pierwsze co się rzuca w oczy to grubszy papier, oraz grubsza folia ochronna.
Recenzje, podobnie jak część poprzedników, oceniam, że ciężko jest w krótkim tekście znaleźć dwa odmienne wrażenia na temat jednej gry. To co wychodzi w Gradaniu czy Melanżownia TV, nie do końca sprawdza się w pisemnym odpowiedniku.
Wywiady z projektantami gier bardzo ciekawe, zarówno Z V.Chvatilem jak i B.Cathalą.

p.s.
Jak wygląda sprawa wysyłania kodu rabatowego do GeekMod?

PostNapisane: Wt, 11 kwi 2017, 17:22 
Użytkownik wspierający

Tym razem jako czytający felieton muszę powiedzieć: bardzo mi się "Pasza przy planszy" podoba! Ostatni akapit wpada trochę w uniwersalną prawdę o życiu, ale poza tym i się ubawiłem i wprawiłem w dobry nastrój na resztę numeru :)

PostNapisane: Śr, 12 kwi 2017, 10:47 
Użytkownik wspierający

Zapraszamy na 35. odcinek audycji Gra warta świeczki, poświęcony wrażeniom z lektury drugiego numeru magazynu Kurier Planszowy.

PostNapisane: Śr, 12 kwi 2017, 11:24 
Użytkownik wspierający

Jak Wam idzie WC Konkurs? :D

PostNapisane: Śr, 12 kwi 2017, 11:33 
Użytkownik wspierający

idziol91 napisał(a):

Masakra jakaś próbując rozwiązać zadania WC w wc :D

Ale czyta się zdecydowanie lepiej niż pierwszy numer!

"Golda i złota."

PostNapisane: Śr, 12 kwi 2017, 17:24 
Użytkownik wspierający

A mi się średnio podoba. Prawdę mówiąc chyba trochę żałuję, że wsparłem. Nie bardzo jest co czytać. Bronią się wywiady, broni się tekst o rynku francuskim, generalnie publicystyka i wkładka. I WC konkurs. Ten tekst "kulinarny", dramat, trafił do mnie w ogóle. Podwójne recenzje, w których recenzenci dają bardzo podobne oceny? Po co to? Po recenzji "lewej" nie mam ochoty na "prawą", zwłaszcza, że w jakimś stopniu się będą pokrywać (co w pudle, zasady, etc.). Lepsza byłaby jedna, ale porządna, a nie poobcinana (współczuję redaktorom konieczności drastycznego obcinania swoich tekstow). Zwłaszcza, że ma kto pisać i sieciowe teksty Waszych redaktorów są zwyczajnie lepsze. Mnóstwo zmarnowanej przestrzeni. Mnóstwo. Gigantyczne marginesy i jeszcze ten brak wyjustowania, co wygląda niechlujnje. I ta biel. Naprawdę nie można wprowadzić nieco koloru?

Ostatnimi czasy czytam archiwalne numery ŚGP i cóż, uczeń ma jeszcze bardzo daleko do nauczyciela. Ma nawet daleko do Rebel Timesa. Szkoda, potencjał jest, ale para idzie w gwizdek i w zasadzie uwagi co do pierwszego numeru zostały niezauważone. W Waszej skali dam 5.

PostNapisane: Cz, 13 kwi 2017, 09:15 
Użytkownik wspierający

mikeyoski napisał(a):
A mi się średnio podoba. Prawdę mówiąc chyba trochę żałuję, że wsparłem. Nie bardzo jest co czytać. Bronią się wywiady, broni się tekst o rynku francuskim, generalnie publicystyka i wkładka. I WC konkurs. Ten tekst "kulinarny", dramat, trafił do mnie w ogóle. Podwójne recenzje, w których recenzenci dają bardzo podobne oceny? Po co to? Po recenzji "lewej" nie mam ochoty na "prawą", zwłaszcza, że w jakimś stopniu się będą pokrywać (co w pudle, zasady, etc.). Lepsza byłaby jedna, ale porządna, a nie poobcinana (współczuję redaktorom konieczności drastycznego obcinania swoich tekstow). Zwłaszcza, że ma kto pisać i sieciowe teksty Waszych redaktorów są zwyczajnie lepsze. Mnóstwo zmarnowanej przestrzeni. Mnóstwo. Gigantyczne marginesy i jeszcze ten brak wyjustowania, co wygląda niechlujnje. I ta biel. Naprawdę nie można wprowadzić nieco koloru?

Ostatnimi czasy czytam archiwalne numery ŚGP i cóż, uczeń ma jeszcze bardzo daleko do nauczyciela. Ma nawet daleko do Rebel Timesa. Szkoda, potencjał jest, ale para idzie w gwizdek i w zasadzie uwagi co do pierwszego numeru zostały niezauważone. W Waszej skali dam 5.

Podobne odczucia.

Też jestem zmuszony pomijać wiele stron. Mało zdjęć i mało czytania. Brak wyjustowania trąci amatorką. Mam wrażenie, że chyba więcej było do poczytania w pierwszym numerze. Trzeci numer zadecyduje co i jak.

Kupię:
- Macao
- Solarius Mission

PostNapisane: Pt, 14 kwi 2017, 14:04 
Użytkownik wspierający

W mojej opinii kurier pisany jest jak blog, a nie gazeta. Dużo, a raczej mało o tym Co już było. Nawet gra numeru opisana jest wzmiankowo.
Gazetę czyta się jak ulotkę reklamową. Odnoszę wrażenie że tylko 80% gazety to artykuły sponsorowane.
W wydaniu nr1 najlepsze były dodatki. Resztę czytałem i widziałem w internecie.
Kurier równie dobrze mógł by być wydawany jajo roczne podsumowanie wydanych gier oraz planów na rok następny w papierowej firmie.

PostNapisane: Śr, 19 kwi 2017, 20:22 
Użytkownik wspierający

Długo się zbierałem ale w końcu znalazłem 5min czasu wolnego to napiszę jak to wygląda z mojej perspektywy :)

Napierw plusy (oceniam przede wszystkim nr 2):
- jest gazeta w wersji fizycznej o planszówkch i bardzo to cenię. Trzewik usłyszał ode mnie co sądzę o zamknięciu ŚGP ale coż. Kasa się musi zgadzać ;) I nie mam do Niego o to pretensji. Też nie lubię robić charytatywnie więc było mi po prostu szkoda;
- ładny papier - może i zbędny luksus alr jest ;)
- fajny pomysł z galerią. W zasadzie tylko 2 strony grafik ale w zupełności starcza. Dla mnie fajny pomysł;
- wraca WC z konkursem - super. Sam nie biorę udziału bo jestem za tępy ale doceniam pomysł na pytania Mało tego czasem sam się bawię i próbuję. Niestety pytania często wymagają buszowania po BGG a tu już warto znać EN dlatego wysiadam. Niemniej doceniam i popieram;
- Kącik pękniętek kostki - fajnie sięczyta. Jest miło, przyjemnie. Bardzo na tak;
- najlepsza recka to Kuba P. - od razu powiem że nie przepadam na postami Kuby i w 90% forma Jego wypowiedzi mnie drażni dlatego jak tylko mogę to je omijam szerokim łukiem. Nie wyłączam postów bo czasem pisze coś mądrego ;) Niemniej... Kuba pisze o emocjach też w grach. Czasem się zagłębia w świat. Dodaje jakieś pierdoły i to się czyta bardzo przyjemnie. Nie jest to poziom Trzewika (wybacz ale jeszcze nie :) ) ale dla mnie wystarczający żeby z gry "mam wyje....e" zrobić "muszę co najmniej sprawdzić". Tak, "Superhot" na pewno sprawdzę a kto wie czy potem nie kupię. Zdecydowany plus i najchętniej widziałbym recki Kuby i im więcej tym lepiej. Chyba że inni będą pisać podobnie. Suche fakty czyta mi się ciężko i tyle;
- wywiady - fajne. Miło mi się czytało i aż chciałbym powiedzieć więcej :)

No i minusy:
- temat numeru i "wspieram.to" - porażka. Pisane dla ludzi którzy zaczynają się bawić w naszym hobby. I nie to jest jeszcze najgorsze. Najgorsze że dla mnie wiało nudą. Może dlatego że to znam. Może nie. Nie wiem;
- str. 40 i 41 - co to jest? Jak nie macie materiału na 2 strony to lepiej nic nie dawać niż coś takiego. Panowie... Szkoda drzew ;P
- 2 recki tej samej gry w tej samej objętości - TRAGEDIA. Miało być dobrze ale nie jest. W zasadzie teraz czytam takie "nic" od każdego recenzenta. Nic coś każdy napisze to trzeba kończyćbo wchodzi drugi i jest to samo. Zdecydowanie lepsze rozwiązanie to 1 recka dłuższa + "Sprintem po grach" z ŚGP. Ja wiem że to Trzewik i ŚGP ale naprawdę można czerpać dobre wzorce...
- konkurs WC - tu mi się nie podoba fakt że część pytań dotyczy konkretnych tytułów. To takie troszkę... No mi nie leży ale ja i tak nie biorę udziału więc dla mnie luźno; ;)
- największy minus... Wymienię Wam gry z KP nr 2 i ŚGP nr 1 bo taki mam pod ręką które mnie jako fana ciższych gier miały prawo zainteresować. KP (MN: Imperia) ŚGP (Wysokie Napięcie, Shogun, Hermagor, Imperial, Twilight Struggle, Here I Stand, Bonaparte, strategie w Caylusie). Widać różnicę? Stworzyliście magazyn dla niedzielnych graczy. Spoko. Ja oczekiwałem magazynu dla fanów. Drugi numer pokazał jak bardzo się myliłem. Czekam na trzeci. Zakładam że nic nowego nie wniesie ale może się mylę. ŚGP a KP to na razie przepaść jeśli chodzi o czytalnika. Po prostu inny target. Możliwe że dlatego ŚGP już nie ma. Ale z takim podejściem więcej numerów niż 3 zamówione nie kupię. Niemniej powodzenia :)

Sorki że tak długo ale koniec :)

PostNapisane: Śr, 19 kwi 2017, 21:28 
Użytkownik wspierający

Możesz podlinkować do jakiejś recenzji autorstwa Trzewika? Wydajesz się być bardzo pod jego urokiem.

PostNapisane: Śr, 19 kwi 2017, 22:29 
Użytkownik wspierający

rattkin napisał(a):
Wydajesz się być bardzo pod jego urokiem.
Nigdy nie ukrywałem że jestem. Jego czyta mi się najlepiej. Poza tym Trzewik jest moim wyznacznikiem "fajności" gier. Jak ocenia wysoko ja musze się trzymać z daleka i odwrotnie :)

Co do recenzji/opisów to stare numery ŚGP albo profil na BGG - tam jest wszstkiego od groma.

PostNapisane: Śr, 19 kwi 2017, 22:32 
Użytkownik wspierający

A konkretniej?

PostNapisane: Śr, 19 kwi 2017, 22:46 
Użytkownik wspierający

Na BGG musisz sobie poszukać sam ;) Nie przepadam za EN ;P (może dlatego że średnio umiem).

A przykład masz poniżej. Normalnie opis brzmiały tak: "gracz 1 wziął coś, grać 2 wziął coś. Teraz mamy pokaz. Wygrywa gracz 1." Suche fakty.
Trzewik tworzy coś takiego: http://www.gamesfanatic.pl/2011/06/14/pojedynek-na-pokazie-mody/ i mi się czyta dużo lepiej. Są i fakty i emocje. Mniej więcej to samo tyczy sięrecenzji (tutaj masz opis z konkretnej gry).

PostNapisane: Śr, 19 kwi 2017, 23:18 
Użytkownik wspierający

Ładnie. Trochę pomyłek językowych (nazwisko Pana Marka, "podwinięta" noga, itd.), ale czyta się rzeczywiście dobrze.

PostNapisane: Cz, 20 kwi 2017, 08:47 
Użytkownik wspierający

Warto sięgnąć po archiwum ŚGP. KP ma jeszcze sporo do przemyślenia, co poprawić. Chociaż w tę poprawę wątpię patrząc na dwa dotychczasowe numery. Owszem poprawili pierdółki, ale reszta pozostała niezmieniona. I nie zanosi się na zmiany

Tapnięte z espiątki

PostNapisane: Pt, 21 kwi 2017, 12:07 
Użytkownik wspierający

Kody do Geekmoda wysłane! Udanych zakupów :)

PostNapisane: Pt, 21 kwi 2017, 15:30 
Użytkownik wspierający

Ja jeszcze nie dokończyłem czytać ... więc się wypowiem. Ogólnie podzielam opinię że numer fajniejszy niż 1.

Natomiast wiadomo że najważniejsze jest narzekanie :) :
1. Podwójne recenzje. 100% zgody z przedmówcami - dwa "wykastrowane" rzuty okiem zamiast mięsistej recenzji, zdjęć i "sprintem po grach". Moim zdaniem (razem z brakiem większej ilości zdjęć) największa wada czasopisma.
2. Tekst o jedzeniu przy grach trochę przegadany przez formę - jakby go ciachnąć przez pół to byłby naprawdę fajny felieton. Same przepisy jak dla mnie mogą być choć sam nie zamierzam korzystać - nie będę narzekał jak będzie stała rubryka.
3 Tekst o finansowaniu społecznościowym dobrze się czytało choć nie czułem żebym coś się dowiedział nowego. Trochę takie przelecenie po faktach (nie twierdzę że ich zebranie i ułożenie było trywialne bo pewnie nie było), zabrakło mi jakiegoś zagłębienia się w temat.

Tak przy okazji przyniosłem numer 1 do pracy aby zobaczyć jak ludzie "nie z hobby" zareagują i w zasadzie jedyne co przyciągnęło wzrok to galeria zdjęć prac Różalskiego. Wiem że czasopismo jest dla geeków ale fajne zdjęcia gier naprawdę by się przydały aby ludzi zachęcić do przeczytania - a co to jest to co tak fajnie wygląda.

PostNapisane: Pt, 21 kwi 2017, 17:10 
Użytkownik wspierający

wojo napisał(a):
Wiem że czasopismo jest dla geeków.

Tak? Zupełnie nie odniosłem takiego wrażenia.

PostNapisane: So, 22 kwi 2017, 08:21 
Użytkownik wspierający

rattkin napisał(a):
wojo napisał(a):
Wiem że czasopismo jest dla geeków.

Tak? Zupełnie nie odniosłem takiego wrażenia.

W tej formie jest dla nikogo.

PostNapisane: So, 29 kwi 2017, 10:33 
Użytkownik wspierający

idziol91 napisał(a):

No niestety pokonało mnie wymaganie wysłania rozwiązania przez Pocztę Polską. Konkurs w dużej mierze miałem rozwiązany - po prostu brakło wczoraj czasu na wysłanie.

Warunek wysyłania na kartkach pocztowych trochę mi się jednak kojarzy z dynamiką szachów korespondencyjnych a nie współczesnych gier planszowych :)

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 66 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1