Teraz jest Pt, 19 sty 2018, 00:33

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 108 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr, 21 gru 2016, 18:03 
Użytkownik wspierający

Jest takie powiedzenie: syty głodnego nie zrozumie.
Więc nie tłumaczcie komuś na co go stać.

PostNapisane: Śr, 21 gru 2016, 18:55 
Użytkownik wspierający

HUBertPL napisał(a):
Jest takie powiedzenie: syty głodnego nie zrozumie.
Więc nie tłumaczcie komuś na co go stać.

hipcio_stg napisał(a):
... Dwie dychy za coś czego 90% można znaleźć za darmo w necie, oraz masę reklam... Jeżeli będzie promka do gry, którą mam i mam ochotę na dodatkowe elementy gry to "kupię promki" a gratis dostanę czasopismo ... Teraz będę śledził promki.

A który to ten głodny..?

PostNapisane: Śr, 21 gru 2016, 20:53 
Użytkownik wspierający

hipcio_stg napisał(a):
Ja napiszę, że wadą czasopisma jest jego cena :cry: Dwie dychy za coś czego 90% można znaleźć za darmo w necie, oraz masę reklam... Jedyne co to promki ratują nieco sprawę, natomiast one mogą skupiać docelowego klienta. Jeżeli będzie promka do gry, którą mam i mam ochotę na dodatkowe elementy gry to "kupię promki" a gratis dostanę czasopismo.

Za 5 numerów można mieć kolejne pudło z grą. Wybaczcie, ale dla mnie gdyby cena była o połowę niższa byłbym skłonny się zastanowić nad prenumeratą. Teraz będę śledził promki.

Wszystkie porzadne czasopisma sa w podobnej cenie. Wydatek tych 20 zl raz na miesiac to raczej nie jest nic wielkiego. Palacz wydaje 20 zl na fajki srednio 3 razy w tygodniu. Ktos inny lubi wypic kilka piw w tygodniu. Kwestia priorytetow. Mozesz zbierac 5 miesiecy na gre, a mozesz bez problemu przeznaczyc 20 zl raz na miesiac na takie pismo. A mysle ze warto.

PostNapisane: Śr, 21 gru 2016, 21:00 

Raz na 3 miesiące.

PostNapisane: Śr, 21 gru 2016, 22:09 
Użytkownik wspierający

Błażej napisał(a):
Raz na 3 miesiące.

Faktycznie.
To tym bardziej nie jest wielki koszt.

PostNapisane: Cz, 22 gru 2016, 00:02 
Użytkownik wspierający

Tomzaq napisał(a):
Myślę, że przy recenzjach powinny pojawić się informacje kto jest autorem, wydawcą, dla ilu graczy, czas trwania gry itp.

+1
+jakiego rodzaju jest to gra: strategia, imprezowa karcianka ....
+jej ocena i ciężar z bgg także by się przydały - to po to aby można się było odnieść do oceny jaką dał autor recenzji

Białe tło kłuje w kilku miejscach w oczy, szczególnie na początku numeru.

PostNapisane: Cz, 22 gru 2016, 10:10 
Użytkownik wspierający

Odnośnie działu wieści, który redaguję małe wyjaśnienie. Idea jest taka, żeby newsy, które się w nim pojawiały miały premierę właśnie w Kurierze. To znaczy, że będą tam tylko takie informacje, które nie były nigdzie wcześniej publikowane. Co więcej wydawca zobowiązuje się, że danej informacji nie ujawni w żadnej formie przed ukazaniem się danego numeru Kuriera. Od początku wszyscy w redakcji zgadzali się, że tylko na tych warunkach ma sens istnienie działu "wieści". Nikt nie miał i nie ma zamiaru powielać informacji, które można przeczytać w internecie.

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

PostNapisane: Cz, 22 gru 2016, 12:03 
Użytkownik wspierający

Christoforos napisał(a):
Odnośnie działu wieści, który redaguję małe wyjaśnienie. Idea jest taka, żeby newsy, które się w nim pojawiały miały premierę właśnie w Kurierze. To znaczy, że będą tam tylko takie informacje, które nie były nigdzie wcześniej publikowane. Co więcej wydawca zobowiązuje się, że danej informacji nie ujawni w żadnej formie przed ukazaniem się danego numeru Kuriera. Od początku wszyscy w redakcji zgadzali się, że tylko na tych warunkach ma sens istnienie działu "wieści". Nikt nie miał i nie ma zamiaru powielać informacji, które można przeczytać w internecie.

Czy to się rozciąga także na wydawców zagranicznych?

PostNapisane: Cz, 22 gru 2016, 14:56 
Użytkownik wspierający

Przeczytałem. Good job. Szczególnie artykuły i wywiady. Najciekawszy tekst Szafy.

Koniecznie dodajcie ksywki autorów. Człowiek musi się potem domyślać kto co napisał. ;)

Faktycznie układ reklam nieco drażni monotonią. :)

PHALANX

PostNapisane: Cz, 22 gru 2016, 17:20 
Użytkownik wspierający

Do mnie pismo nadal nie dotarło (Kraków). Czy mam się zacząć martwić?

PostNapisane: Cz, 22 gru 2016, 18:20 
Użytkownik wspierający

ozy napisał(a):
Przeczytałem. Good job. Szczególnie artykuły i wywiady. Najciekawszy tekst Szafy.

Koniecznie dodajcie ksywki autorów. Człowiek musi się potem domyślać kto co napisał. ;)

Faktycznie układ reklam nieco drażni monotonią. :)

Tak sobie mysle ze skoro redakcja nie chce umieszczac ksywek pod artykulami zeby bylo 'elegancko' to moze na poczatku czasopisma jakims maczkiem wypisac autorow czasopisma wraz z ich ksywami?

PostNapisane: Cz, 22 gru 2016, 23:32 

[/quote]
Tak sobie mysle ze skoro redakcja nie chce umieszczac ksywek pod artykulami zeby bylo 'elegancko' to moze na poczatku czasopisma jakims maczkiem wypisac autorow czasopisma wraz z ich ksywami?[/quote]

Ewentualnie podrzucić ściągę w tym wątku ;)
Chyba, że redakcja planuje konkurs dla geeków: kto dopasuje więcej ksywek do nazwisk?

Co do samego pisma, to największym mankamentem jest... niedosyt. Po początkowym entuzjazmie ("Ło matko, tyle stron, ale będzie czytania") w obliczu wielgaśnej czcionki i sporej ilości tła zszedłem na ziemię. Co nie znaczy, że pismo nie jest warte swojej ceny. Co to to nie.
Zgodzę się też z którymś z przedmówców, że pismo jest aż za ładne. Acz, de gustibus...

Najbardziej oczekiwałem na "podwójne" recenzje i nie zawiodłem się. Nie zgadzam się z tym, że powinny być na zasadzie pozytywna/negatywna. Dobrego i złego glinę mamy w filmach, albo w programach publicystycznych, gdzie zaprasza się stronę rządzącą i opozycję. W Kurierze niech autorzy po prostu wyrażają swoją opinię. Obie pozytywne lub obie negatywne, też przecież coś wnoszą dla czytelnika. Zaś pod względem graficznym najlepiej sprawdziła się rozkładówka o Scythe.

O ramce z "suchymi" informacjami o grze nawet się nie wypowiadam, bo to oczywiste, że redakcja je wprowadzi ;)

Projekt graficzny okładki: dla mnie lux - bez bicia po oczach: "tylko u nas!"

Wincyj felietonów, wywiadów, rozważań okołoplanszówkowych.

Broń boże rozbudowywać recenzje o skrót zasad (wiem, że nie grozi, ale wolę nadmienić).

Czego mi brakuje? Bardzo trudne do zrealizowania: rysownik z rozpoznawalną kreską. I nie tyle chodzi mi o zaangażowanie kogoś znanego, ale wprowadzenie kogoś, którego kreska z czasem będzie kojarzyła się z Kurierem. Dla mnie ideałem byłby ktoś z zacięciem satyrycznym, co sprawdziłoby się przy felietonach. I czy nie fajnie byłoby zobaczyć obok wywiadu karykaturę Michała Oracza?

PostNapisane: Cz, 22 gru 2016, 23:56 
Użytkownik wspierający

krecony1 napisał(a):
Czego mi brakuje? Bardzo trudne do zrealizowania: rysownik z rozpoznawalną kreską. I nie tyle chodzi mi o zaangażowanie kogoś znanego, ale wprowadzenie kogoś, którego kreska z czasem będzie kojarzyła się z Kurierem. Dla mnie ideałem byłby ktoś z zacięciem satyrycznym, co sprawdziłoby się przy felietonach. I czy nie fajnie byłoby zobaczyć obok wywiadu karykaturę Michała Oracza?

Czuję wpływ nowej odsłony Przekroju. Taki prof. Filutek Ci się marzy? ;)
Dla mnie osobiście nie jest to priorytet. W zasadzie nie mam zastrzeżeń do aktualnej szaty graficznej i typograficznej, lub tylko niewielkie. Spróbuję napisać coś jutro w dedykowanym wątku, jak doczytam całość do końca.

PostNapisane: Pt, 23 gru 2016, 00:55 

Pan_K napisał(a):
krecony1 napisał(a):

Czuję wpływ nowej odsłony Przekroju. Taki prof. Filutek Ci się marzy? ;)
Dla mnie osobiście nie jest to priorytet. W zasadzie nie mam zastrzeżeń do aktualnej szaty graficznej i typograficznej, lub tylko niewielkie. Spróbuję napisać coś jutro w dedykowanym wątku, jak doczytam całość do końca.

W sumie (chyba) trafiłeś, bo o ile Przekrój znam jedynie ze słyszenia, to prof. Filutka już kojarzę. Ale moje marzenia wynikają raczej z sentymentu do zine'ów, na których się wychowałem. I tam właśnie rysunki, po pierwsze robiły klimat, po drugie były przeciwwagą dla poważniejszych tekstów. W przypadku Kuriera taka formuła by się sprawdziła, wg mnie oczywiście. Co prawda teraz wrzucane jest w Kurierze takie "coś a'la ClipArt", ale spuszczę na to zasłonę milczenia :)

PostNapisane: Pt, 23 gru 2016, 09:13 
Użytkownik wspierający

Moje trzy grosze. Przejrzałem, na razie trzy artykuły przeczytałem i mam takie spostrzeżenia.

Grafiki, mam odczucie, że grafiki gier recenzowanych, są rozmyte. Najlepiej to widać na CRY Havoc, bardzo słaba jakość. Nie wiem, czy nie lepszym pomysłem będzie dawać tytuły gier recenzowanych "czcionką" z pudełka.

Jakość papieru, trudno mi to napisać, ale mam odczucie, że to, co trzymam nie jest papierem. Dziwnie śliski jest ten materiał, mi do końca nie odpowiada. Może zrobić sondę uliczną, jaki papier chcemy.

Kilka wcześniejszych uwag już było przytoczonych brak długości rozgrywki, wieku, dla ilu osób.

Pomysł z dwoma recenzjami tego samego tytułu ciekawy. Można następnym razem zrobić połączenie recenzentów, którzy kochają dany typ gier vs. osoby, która go nienawidzi.

Samo czasopismo na plus.

Mepel.pl - 3%
aleplanszowki.pl - 2%
http://www.planszostrefa.pl - 3%

PostNapisane: Pt, 23 gru 2016, 10:36 
Użytkownik wspierający

Pismo bardzo fajne. Szczególnie podobał mi się tekst o rynku czeskim oraz artykuły Kwiatosza i Odiego. Liczę, że w kolejnych numerach będzie dużo publicystyki i wywiadów. Wkładka z Semetem super!
Jednak pierwszy kontakt z Kurierem trochę mnie zmroził. Zacząłem od "prawej" recenzji Cry Havoc. Dużo w niej mięsa i ciekawych wniosków, jednak dla osoby, która niewiele słyszała o grze (tak jak ja), tekst jest nieczytelny. Miałem poczucie, że został skrócony o dobre 40%. Życzyłbym sobie dłuższych, bardziej szczegółowych recenzji, zilustrowanych fotografiami komponentów.
Wizualnie pismo mi odpowiada. Strony nie są przeładowane treścią i wygodnie mi się czyta. To oczywiście komentarz zupełnego laika, bo na co dzień nie zastanawiam się nad kwestią "spójności szaty graficznej". Dzięki temu świat wydaje mi się mniej brzydki.

Basilica,Pret-a-Portern,MagnumSal,CV

PostNapisane: Pt, 23 gru 2016, 10:42 
Użytkownik wspierający

Pomijając jakość wydania - które jest OK, bez większych wpadek, ale też bez rewelacji - Kurier Planszowy mnie jednak zawiódł.
Oczekiwałem pisma o zwartości, której nie znajdę w sieci. A otrzymałem magazyn do bólu tradycyjny - newsy, recenzje, wywiady i raptem 2-3 teksty autorskie nie będące jednym z wcześniej wymienionych. A to na takie materiały najbardziej liczyłem. Temat Numeru to pójście na ogromną łatwiznę - biorąc pod uwagę do kogo adresowane jest pismo.
Nie żałuję, że wsparłem bo sama inicjatywa bardzo mi się podoba. Ale po kolejne numery raczej nie sięgnę (choć prasę ogólnie lubię i kupuję).

PostNapisane: Pt, 23 gru 2016, 13:09 
Użytkownik wspierający

No to kilka słów podsumowania mojej lektury "Kuriera"

Pierwsze wrażenie jest bardzo dobre. Kolejne wrażenia w zasadzie tylko potęgują pierwsze. Podoba mi się strona graficzna i typograficzna (jeśli mogę sobie pozwolić na takie rozróżnienie). Nie jestem specjalistą w tym zakresie, więc pewnie opinie fachowców będą dla wydawcy bardziej cenne, jako że bardziej rzeczowe. Z mojego punktu widzenia jednak kolumnowy układ tekstu domaga się lewostronnego wyjustowania - justowanie do obu stron skutkowałoby zapewne powstawaniem dużych przerw między wyrazami, lub wymuszało w niektórych wierszach rozstrzelenie druku, czego osobiście bardzo nie lubię, bo dla mnie jest to sygnał podkreślenia. Kiedy się zatem pojawia w innym celu, powoduje zgrzyt w lekturze.
Graficznie nie przeszkadza mi dość monotonne rozłożenie reklam - choć pewnie można spróbować zrobić to lepiej. Co do samych reklam: "Kurier" jest pod tym względem ewenementem, bo jest to jedyne pismo, w którym reklamy z przyjemnością oglądam, a nie pomijam odruchowo :)
Jedynym większym potknięciem jest fotorelacja: próbowałem się przekonać do tej formuły, ale mi się nie udało i podzielam opinię, która pojawiła się gdzieś wcześniej, że jest tu, by się tak wyrazić, "napstrokacone".
Dobór papieru: Tycjan w Rozmowach mówił, że woli elektronikę (w ogóle się nie zrozumiemy), ale też, że widziałby tu bardziej gazetowy papier. W tym zakresie może liczyć na większe zrozumienie z mojej strony. Mimo to nie jestem pewien, czy akurat w tym czasopiśmie by to pasowało. Zbyt, hmmm..., "plastikowa" (by się tak wyrazić) jest forma naszego hobby (i nie chodzi mi o ameri), by pozwolić sobie na pójście w kierunku papieru mniej kredowego, a bardziej czerpanego. Może gdyby przejść na ilustracje czarno-białe lub w odcieniach sepii, albo na same rysunki, wtedy można by pomyśleć o eleganckim papierze wpadającym w żółć i o bardziej chropowatej fakturze. Ale chyba jednak aktualny design jest bardziej odpowiedni do tematu.

Co do samej treści: na wstępie chciałbym wyróżnić tekst KubyP. Wszyscy chwalą Kwiatosza (i słusznie), niemniej tekst Kuby wciągnął mnie i zainteresował znacznie bardziej, co należy docenić szczególnie w obliczu faktu, iż tematyka zombie mnie odrzuca z miejsca. Gry nie kupię, ale świetnie czytało mi się recenzję. Dynamika narracji w sposób niewymuszony wprowadzająca informacje o faktach na temat gry, to jest to. Gdyby dodać do tedo sygnaturkę gry, byłby to tekst wzorcowy, choć pozostałe recenzje również stoją na wysokim poziomie.
Uwaga ogólna: przeczytałem "Kuriera" od deski, do deski i był to bardzo przyjemnie spędzony czas. To oznacza, że w mojej opinii wszystkie teksty stoją na wysokim poziomie i merytorycznym, i stylistycznym. Gdzieś tam zdarzył się może jakiś chochlik drukarski, zabrakło przecinka, czy nie wyrugowano błędnego związku frazeologicznego (chciałem go przytoczyć, bo mi zazgrzytał w trakcie lektury, ale nie mogę znaleźć, więc albo się autorowi upiekło, albo coś mi się poplątało) - niemniej, całość jest raczej porządna. Bodaj największą wpadką tutaj jest wspominana i wypominana przez innych niezborność tytułu tekstu Kwiatosza nad tekstem i w spisie treści.
Przy okazji warto zauważyć, że moje uwagi posługują się pseudonimami, których w "Kurierze" brak. I ten brak jest z mojego punktu widzenia dojmujący. Formuła: imię, pseudonim, nazwisko bardzo mocno wskazana.

Po kolei:

wieści: rozumiem nastawienie rattkina. Tego rodzaju dział w papierowym formacie cierpi na słabość w stosunku do netu. Formuła newsów na wyłączność w tym wypadku jest wyjściem łagodzącym bolączkę, choć wciąż nie będzie się sprawdzać w stosunku do wydań zagranicznych (trudno mi sobie wyobrazić Asmodee wstrzymujące ogłoszenie nowości w oczekiwaniu na nowy numer "Kuriera"). Z drugiej strony jednak - ograniczenie do rodzimego rynku nie jest takie złe, o czym świadczyć może wątek o polskich wydaniach zagranicznych gier moderowany przez TTR_1983. A pamiętać należy, że tu formuła jest szersza, bo obejmuje także rodzime produkcje.
felieton: jeden z tych działów, których absolutnie nie może zabraknąć w "Kurierze". Kwiatosz, to wyśmienita decyzja jeśli chodzi o autora. Bardzo dobrze mi się czytało i teraz już wiem, dlaczego nie przepadam za negatywną interakcją w planszówkach. Jeśli chodzi o konieczność skracania: znalazłem kilka miejsc, które jeszcze można by przyciąć ;) Ogólnie - sądzę, że ograniczona ilość miejsca skutkuje jednak dobrem, bo zmusza do dyscyplinowania stylu. Oczywiście wszystko w rozsądnych granicach...
przed premierą: nie do końca jest dla mnie jasny cel tego działu. To znaczy, rozumiem ogólną ideę, ale czy nie jest tak, że tu nawet bardziej niż w przypadku newsów papier nie nadąża za netem? Chyba że chodzi o zebranie czegoś w jednym miejscu (i na trwałym nośniku). Ale czy nie zachodzi ryzyko, że owo miejsce może okazać się zbyt małe? Co wtedy - będzie selekcja przez redakcję? Nie zrozumcie mnie źle: nie przeszkadza mi ten dział, przeciwnie, chętnie przeczytałem zajawki i dowiedziałem się o terminach wydań. Widzę jednak potencjalne trudności i nie wiem, czy profity są większe. Drobna usterka: przy Adrenalinie jest "Kickstarter: Rebel"...
temat numeru: co tu komentować. Rzecz oczywista i temat na 1. numer akuratny. Mało poznawczy z mojego punktu widzenia, ale dla zupełnego nowicjusza będzie cenną kopalnią wiedzy. Pożytek dla mnie był taki, że skoro zdziwiłem się, że Splendor czy Pandemia są "czymś trudniejszym", wygląda na to, że nie jestem już taki zupełnie początkujący :)
galeria: ładnie. Ciekawe, co zaplanowaliście w tym miejscu w kolejnych numerach? Bo Różalskiego bez końca eksploatować się nie da... ;)
recenzja: jak dla mnie mięso numeru i tak zostało potraktowane. Bardzo dobrze. Wszystko się tu sprawdza: formuła dwugłosu, nieprzesadne ilustracje (nie kupuję komiksu, tylko coś do bardziej soczystego czytania). Ujednolicona typografia tytułów (nie jest prawdą, że każdy jest inny - przyjrzyjcie się dobrze). Zestandaryzowana skala ocen. Pewnie, że ciekawiej byłoby posłuchać dwu skrajnie odmiennych opinii w odniesieniu do każdego tytułu, ale - stety, czy niestety - inaczej niż w polityce, w grach bardziej oczywisty jest moment obiektywny. Gra może komuś przypaść do gustu lub nie, ale jednak mechanika działa sprawnie lub mniej sprawnie i nie da się tego sprowadzić do "widzimisia". Można oczywiście nie znać się na estetyce i powiedzieć, dajmy na to, że Kraftwagen jest brzydki, a Terraformacja ładna :roll: :wink: , ale ogólna ocena całokształtu gry wydana przez osoby znające się na tym, czym się zajmują, będzie raczej zbieżna. A jeśli nie: tym chętniej to przeczytam.
za granicą: świetny pomysł na materiał. I bardzo podoba mi się wybór na pierwszy numer akurat naszych południowych sąsiadów, bo mam słabość zarówno do Czechów, jak i do Słowaków (nie tylko planszówkową). A jednak nie miałem pojęcia, że na Słowacji tak dobrze się rozwija rynek gier planszowych. Interesujący materiał i chętnie poczytam więcej.
fotorelacja: do zmiany (pisałem wyżej)
wywiad: to dział, który obok felietonu i recenzji uznaję za rdzeń czasopisma. Chvatil i Oracz, to bardzo dobre nazwiska. Szczególnie wywiad z Vladą był dla mnie ucztą, bo jego nazwisko na grze, to dla mnie jak na razie gwarancja wysokiej jakości. Ponieważ jednak do tej pory nie czytałem żadnego wywiadu z nim, ten był dla mnie bardzo pouczający.
kącik pękniętej kostki: rzecz nie dla mnie: w tym sensie, że z pewnością nie jestem "targetem". A jednak nie nudziłem się w trakcie lektury i wyobrażam sobie, że są tacy, którzy będą połykać ten dział z zapartym tchem.

Ostatnio edytowano Wt, 27 gru 2016, 00:30 przez Pan_K, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: Wt, 27 gru 2016, 00:08 
Użytkownik wspierający

Coś bym napisał, ale byłoby to przepisanie większości tekstu Pana K z ktorym sie zgadzam.
Zatem ograniczę sie do jedynej rzeczy która w jakimś stopniu mnie zirytowała. Mianowicie skala oceniania. Do tej pory akceptowałem BGG skalę, ale w KP jakoś mnie uderzyła swą nieczytelnością (była już dyskusja na ten temat na forum). Wnioskuję o zastosowanie skali bardziej czytelnej np. podobnej do stosowanej przez Wookiego albo Piotrka Piechowiaka. Max 4-5 stopni. O wiele więcej treści zawiera stwierdzenie: nigdy nie zagram, zagram ale sam nie zaproponuję, chętnie zagram, obowiazkowa pozycja w kolekcji.
Lub coś w tym stylu.

PostNapisane: Wt, 27 gru 2016, 18:36 
Użytkownik wspierający

Pismo bardzo ładnie wydane (myślę, że można wydać na tańszym papierze, nieco mniej luksusowym), dużo ciekawych informacji, jednak ze swojej strony nie będę ukrywać, że głównym motywatorem nabycia były promocyjne karty.
Warto do następnego numeru też dołączyć coś równie interesującego np. minidodatek do gry Timeline Polska...

PostNapisane: Cz, 29 gru 2016, 20:59 
Użytkownik wspierający

Kupiłem, parę wątków przeczytałem resztę "przeleciałem".
Nie jestem tu długo z wami na forum, a w sumie o wszystkim co było pisane wiedziałem.
Dostałem promki do kolejki więc SPOKO, jak dla mnie szału ni ma ale pewnie jeszcze kupię.
Cena z butów nie wywala, a niech to się rozwija i idzie w dobrą stronę.

Nie zrozumcie mnie źle, po pierwszym nr wnioskuję, że nie jestem "targetem" czasoposima (może się później rozkręci?)

Coś fajnego to wątki np o Vlaadzie - tego nie znajdę w interentach / nie chce mi się szukać więc na +

PostNapisane: Pt, 30 gru 2016, 11:09 
Użytkownik wspierający

Kupiłem i przeczytałem. Dałem też znajomemu, który również przeczytał i ma podobne wrażenia.

Zatem nasze wrażenia:

- porządnie wydany na fajnym papierze
- cena nieco wygórowana (nie analizuję kosztów itd... raczej ceny innych magazynów na rynku), chyba że faktycznie załączone karty/gadżety do różnych gier będą użyteczne, a nie tylko jako uzasadnienie wyższej ceny - my to co było w nr 1 wyrzuciliśmy bo w te gry nie gramy
- naszym zdaniem jeśli kurier ma się utrzymać na rynku, to musi oferować coś, czego nie znajdziemy łatwo w internecie, a więc: unikalne wywiady z ludźmi z branży, ciekawe artykuły ogólne o różnych aspektach naszego hobby, może coś o grach mniej znanych... itp
- za dużo recenzji, wiem że ten kierunek kusi, w końcu to ma być o grach, ale w dzisiejszych czasach ludzie korzystają z BGG, forum i youtuba... więc tutaj raczej nie wygracie
- warto uwypuklić korzystną ofertę prenumeraty... bo chyba zależy wam na stałych klientach.... przejrzałem pobieżnie pierwszą stronę i takiej informacji nie znalazłem
- fajne propozycje gier i dość dobrze wyważone. Warto być obiektywnym i schlebiać różnym gustom i tym ameri i tym eur... wydaje mi się, że tak było, poza tekstem tłumaczącym czym różni się ameri od euro... tutaj miałem wrażenie, że piszący jest fanem ameritrahu... bo ameri wyszedł na super klimatyczne gry i pięknie wydane, a euro.. cóż... suchar, (w domyśle) brzydko wydany... ;)

Moje propozycje tak na szybko. Może coś podejdzie:
1. Jakiś dział historyczny, gdzie można np: pisać o grach tworzonych w latach 90tych, o ludziach którzy wtedy gry tworzyli, o graniu np: w eurobiznes... zawsze miło poczytać... w końcu wielu z nas to ludzie już po 30tym roku życia... czyli sentymenty działają.
2. Tak jak wyżej pisałem: więcej wywiadów, artykułów tematycznych, ale nie recenzji
3. Artykuły dydaktyczne, czyli o jakimś aspekcie grania... np: tłumaczące szerzej definicje euro, albo jakieś mechaniki (np: gry dice placement) albo inne ciekawe sprawy...
4. Wywiady: z twórcami już są.... ale dlaczego nie pójść szerzej... można zapraszać różnych ludzi... nawet graczy... tak by poznać zdanie różnych ludzi na temat gier...
5. Felietony za i przeciw. Macie recenzje dwuosobowe ale on nie różnią się znacznie ocenami. Ja np: jestem wyjątkowy bo nie lubię Pandemica i Epoki Kamiennej. Fajnie byłoby zestawić dwóch recenzentów ze skrajnie odmiennymi gustami w jednym felietonie (nieco z przymrużeniem oka) o jakiejś grze...
6. Dział (choć to się pokrywa z tym co wyżej częściowo) ale z punktu widzenia Twórcy gier (poza wywiadem, który z natury jest jednak inną formą). Czyli wychodzimy od nazwiska i piszemy o tym co on stworzył, dlaczego takie gry, co go charakteryzuje. Następnie o najlepszych jego grach itd... Tych twórców jest tyle, że na pare lat starczy. Ja bym chętnie poczytał duży artykuł np: o Lacerdzie, Feldzie, Kinizi itd...
7. Dział o artystach. Często zapominamy, że w tej branży jest kilka znanych nazwisk... można taką wiedzę porządkować. Pokazać jak tworzą ich warsztat. Nie mówię, tylko o artystach malarzach, ale o grafikach komputerowych, rzeźbiarzach itd...

PostNapisane: Pn, 02 sty 2017, 13:02 
Użytkownik wspierający

Moje uwagi po lekturze (widzę, że w znacznej mierze pokrywają się z tym co było już powiedziane):

1. Tak jak kilka innych osób, chętnie zobaczyłbym recenzje z różnych perspektyw - jeśli opinie są podobne to szkoda 2 stron na to samo. Nie chodzi o to, by na siłę szukać kogoś, komu gra nie podeszła, ale taka forma jest ciekawsza, bo pozwala lepiej poznać plusy i minusy.
2. Wywiady super, w treści i formie.
3. Też uważam, że brakuje znaku kończącego treść artykułu. Też szukałem dalszej części jednego z felietonów na kolejnych stronach.
4. Faktycznie przyda się "stopka" przy recenzjach z informacją o ilości graczy, czasie rozgrywki, może nawet "sugerowanej" cenie?
5. Do recenzji chciałoby się widzieć zdjęcie gry, a nie tylko grafiki z okładki - przykład "Odbudowa Warszawy".

Wyłamię się jednak z szeregu z opinią o felietonie o negatywnej interakcji. Moim zdaniem był przeintelektualizowany, miałem wrażenie czytania czyjejś pracy magisterskiej, gdzie troszeczkę na siłę dorzucane są różne definicje i cytaty "okraszające" całość. Pewnie to taki styl literacki, ale jakoś do mnie nie trafił.

PostNapisane: Pn, 02 sty 2017, 18:55 
Użytkownik wspierający

Czy w Empiku da się kupić to czasopismo?

PostNapisane: Pn, 02 sty 2017, 18:56 
Użytkownik wspierający

Zimoch napisał(a):
Czy w Empiku da się kupić to czasopismo?

Jeszcze nie :)

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 108 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1