Teraz jest Pt, 19 sty 2018, 00:20

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 108 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt, 20 gru 2016, 18:19 
Użytkownik wspierający

Myślę, że przy recenzjach powinny pojawić się informacje kto jest autorem, wydawcą, dla ilu graczy, czas trwania gry itp.
Natomiast zastanawia mnie jaki jest sens zamieszczania w czasopiśmie o ograniczonej objętości recenzji gier, które nie podobają się recenzentom? Czy ktoś kto przeczyta recenzję "Chromosomu" lub "Labirynthu" kupi taką grę? No chyba, że redakcja chciała komuś dokopać? :mrgreen: Tylko po co marnować papier i czas czytających?

PostNapisane: Wt, 20 gru 2016, 18:35 
Użytkownik wspierający

Tomzaq napisał(a):
Natomiast zastanawia mnie jaki jest sens zamieszczania w czasopiśmie o ograniczonej objętości recenzji gier, które nie podobają się recenzentom? Czy ktoś kto przeczyta recenzję "Chromosomu" lub "Labirynthu" kupi taką grę?

Zdradzę Ci pewien sekret, znany tylko wtajemniczonemu kręgowi recenzetów 3 poziomu Niebieskiej Gwiazdy.

Recenzje nie służą sprzedaży.

PostNapisane: Wt, 20 gru 2016, 18:39 
Użytkownik wspierający

Tomzaq napisał(a):
Natomiast zastanawia mnie jaki jest sens zamieszczania w czasopiśmie o ograniczonej objętości recenzji gier, które nie podobają się recenzentom? Czy ktoś kto przeczyta recenzję "Chromosomu" lub "Labirynthu" kupi taką grę? No chyba, że redakcja chciała komuś dokopać? :mrgreen: Tylko po co marnować papier i czas czytających?

Chyba czegoś nie rozumiem. Tzn. wg Ciebie mają być tylko pozytywne recenzje? Taaa - to ma sens. Faktycznie oszczędzi miejsca: wystarczy dać w spisie treści, że będzie recenzja jakiegoś tytułu i więcej nic nie pisać, bo i tak wiadomo, że jest super... :roll:
Recenzja oznacza zawsze, że coś jest określane jako mniej lub bardziej dobre - lub złe. Idea samych dobrych recenzji brzmi cokolwiek... jakby to łagodnie ująć... absurdalnie...

Poza tym, jak zauważył rattkin, recenzje nie służą sprzedaży. Na to nastawia się reklama. I ona powinna być zwykle pozytywna. Może pomyliłeś recenzję z reklamą?

PostNapisane: Wt, 20 gru 2016, 18:47 
Użytkownik wspierający

Pewnie Panowie macie rację, tylko zastanawia mnie czy pisanie w gazecie o kiepskich grach ma sens? Ja bym wolał żeby były tam artykuły o grach dobrych. I tyle.

PostNapisane: Wt, 20 gru 2016, 18:51 
Użytkownik wspierający

Tomzaq napisał(a):
Pewnie Panowie macie rację, tylko zastanawia mnie czy pisanie w gazecie o kiepskich grach ma sens? Ja bym wolał żeby były tam artykuły o grach dobrych. I tyle.

Jak kupisz kiedyś kiepską grę, bo nigdzie nie będzie dostępnej recenzji mówiącej, że jest kiepska, to zrozumiesz.

PostNapisane: Wt, 20 gru 2016, 20:05 
Użytkownik wspierający

Generalnie wydanie bardzo mi się podoba. Co do ksywek, format Imię Ksywka Nazwisko wygląda wg mnie profesjonalnie. Dodatkowo można by zamieścić miniaturowe zdjęcia autorów jak np. w miesięczniku Żagle. Znak kończący artykuł też jest dobrym pomysłem. Co do artykułów to mam trochę poczucie straconego miejsca. Zbyt duże marginesy i czcionka w połączeniu z przyjętą szatą graficzną sprawia wrażenie pustki. Zarówno autorzy jak i czytelnicy ucieszą się z dodatkowych kilku linijek. Recenzja dużych gier jak np. Scythe na strone pozostawia duży niedosyt. Brak omawiania zasad jest dobrym rozwiązaniem, ale czasem przydałoby się nakreślić zastosowane mechaniki i ogólne reguły, szczególnie gdy później się do nich odwołujemy. Tak jak zostało wspomniane przy grach powinny pojawić się metryczki, miło by było gdyby skala ocen była ujednolicona i opisana tak jak np na BGG, bo wg jednej osoby 6 to gra dobra, wg innych przeciętna. Oczywiście ocena jest tylko podsumowaniem recenzji, ale czasem w recenzji brakuje wniosku ostatecznego, którego odzwierciedleniem jest de facto ocena. Boli mnie że paski ilustrujące ocenę mają ten sam kolor bez względu na jej wysokość. Co do kolorów: żółty, mały, smukły napis felieton na białym, błyszczącym papierze widoczny nie jest. Generalnie pod tym względem zmienił bym szatę graficzną, bo nie czuje przechodzenia między działami. Wszystkie teksty są bardzo podobnie wydrukowane nielicząc drobnych zmian w kolorystyce. Spis treści jest zbyt monochromatyczny, można by wykorzystać tu przyjęte kolory dla poszczególnych działów tak, by kartkując pismo szukać konkretnego koloru.
Niemniej jednak zadowolony jestem z wydanych złotówek i liczą że na 3 numerach się nie skończy.

Chętnie sprawdziłbym Sails of glory.

PostNapisane: Wt, 20 gru 2016, 21:30 
Użytkownik wspierający

Tomzaq napisał(a):

A ja akurat chętnie poczytałbym o Chromosome, bo miałem na ten tytuł chrapkę i krytyczne spojrzenie może mnie skutecznie wyleczyć, albo przynajmniej wskazać słabe punkty gry i wymusić powtórne zastanowienie się nad zakupem. Nikt przecież Monopoly recenzować tu nie będzie. Chyba że jednak będzie...? :wink:

PostNapisane: Wt, 20 gru 2016, 21:36 
Użytkownik wspierający

Dokładnie przereklamowane gry też powinny być omawiane.
Jeszcze nie ma suę mnie kuriera ale cueszył bym się gdyby był dział gier na dwoje

PostNapisane: Wt, 20 gru 2016, 21:38 
Użytkownik wspierający

Jako że kilku czytających się wypowiedziało a nikt nie skomentował działu wieści ze strony czwartej, byłbym wdzięczny za opinie, konstruktywną krytykę itd.

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

PostNapisane: Wt, 20 gru 2016, 22:48 
Użytkownik wspierający

Szczerze mówiąc pominąłem zupełnie i zawsze będę pomijał - nie ma szans, żeby tam były aktualności (vs internet), przez co dla mnie dział taki nie ma wartości.

PostNapisane: Wt, 20 gru 2016, 22:49 
Użytkownik wspierający

rattkin napisał(a):
Szczerze mówiąc pominąłem zupełnie i zawsze będę pomijał - nie ma szans, żeby tam były aktualności (vs internet), przez co dla mnie dział taki nie ma wartości.

Not true :]

PostNapisane: Wt, 20 gru 2016, 23:16 
Użytkownik wspierający

Czyli, że co? Rozumiem, że można wynegocjować od lokalnych wydawców jakieś inside "exclusive" newsy. Tylko, co to miałoby być? Bo jakieś tam zajawki kolejnej Czerwonej Śliwki w Kapuście z Liczbą 7 na Tyle Pudełka mnie raczej nie zainteresują (choć może mogą kogoś innego).

PostNapisane: Wt, 20 gru 2016, 23:17 
Użytkownik wspierający

Przeczytaj i sie przekonaj.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

PostNapisane: Śr, 21 gru 2016, 07:25 
Użytkownik wspierający

Newsy ciekawe, czegoś nowego się dowiedziałem, przejrzyste; nie wiem, co jeszcze można powiedzieć ;]. Dzięki.

PostNapisane: Śr, 21 gru 2016, 07:59 
Administrator

rattkin napisał(a):
Czyli, że co? Rozumiem, że można wynegocjować od lokalnych wydawców jakieś inside "exclusive" newsy. Tylko, co to miałoby być? Bo jakieś tam zajawki kolejnej Czerwonej Śliwki w Kapuście z Liczbą 7 na Tyle Pudełka mnie raczej nie zainteresują (choć może mogą kogoś innego).

Ciebie nie, ale innych tak, bo czym różni się zapowiedz "kolejnej śliwki" od kolejnego Felda, dla fanów oby typów gier? Niczym. Ciekawy news wydawniczy, to ciekawy news wydawniczy i akurat redakcji KP udało się ujawnić sporo nowych tytułów.

# ZnadPlanszy.pl - tutaj piszę: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl | NAJWIĘKSZA baza premier i zapowiedzi gier wydanych po polsku: http://Premiery.ZnadPlanszy.pl

PostNapisane: Śr, 21 gru 2016, 09:02 
Użytkownik wspierający

Gambit napisał(a):
Tomzaq napisał(a):

Jak kupisz kiedyś kiepską grę, bo nigdzie nie będzie dostępnej recenzji mówiącej, że jest kiepska, to zrozumiesz.

Dokladnie.
Recenzje sa po to zeby miec oglad o danej grze - czy warto ja kupic czy nie warto i dla kogo. Recenzuje sie gry dlatego ze istnieja a nie dlatego ze sa dobre.

PostNapisane: Śr, 21 gru 2016, 09:18 
Użytkownik wspierający

rattkin napisał(a):
"
- Apropos, tekstom brakuje takiego "dynksa" na końcu - znaku graficznego znaczącego koniec artykułu. Na końcu tekstu kwiatosza, ten "wniosek generalny" brutalnie kończy cały felieton -

Przychylam sie do tej sugestii. Zakonczenie artykulu mogloby byc jakos zaakcentowane bo rzeczywiscie niektore brutalnie sie koncza.

Co do ukladu strony (layout?) jest on nieco chaotyczny. Tytul artykulu na prawej stronie gdzie calosc znajduje sie na obu stronach nieco konfunduje. Jesli sie czlowiek nie wczyta badz nie pozna po obrazkach (np Nowicjusz) to wydaje sie ze na stronach znajduja sie dwa oddzielne artykuly. Dodatkowo wrazenie to wzmacniaja czastkowe oceny, ktore akurat sa umieszczone na koncu takiej lewej strony.

Calosc wydania bardzo mi sie podoba, papier wysokiej jakosci. Przychylilbym sie jedenie tutaj takze do wypowiedzi kolegi 'rattkina' ze calosc moglaby byc klejona na podobe np cd-action zamiast szycia na grzbiecie ale to szczegol.

Pozdrawiam redakcje:)

PostNapisane: Śr, 21 gru 2016, 12:39 
Użytkownik wspierający

Dwie propozycje po lekturze numeru pierwszego:
-wkładka o Senet z powodu kredowego papieru wciąż wyślizguje się z pisma, doszyjcie ją w kolejnych numerach nawet jako rozkładówkę ;)
-konkretne gry do zrecenzowania powinni dostać konkretni autorzy: lubiący gatunek i znający inne tytuły tego rodzaju.

Proponuję zmodyfikować ułożenie artykułów pod względem potencjalnego zaawansowania czytelnika: od zapowiedzi i newsów, poprzez teksty wprowadzające, aż do opracowań zrozumiałych dla nielicznych geeków.

Ogólnie: dobra robota chłopaki, czyta się dobrze, analogowe pismo to jest jednak to (dopiero kiedy wziąłem w ręce Kurier, poczułem, jak bardzo brakowało mi papierowego magazynu o grach).

PostNapisane: Śr, 21 gru 2016, 13:06 
Użytkownik wspierający

Tycjan napisał(a):
Ciebie nie, ale innych tak, bo czym różni się zapowiedz "kolejnej śliwki" od kolejnego Felda, dla fanów oby typów gier? Niczym. Ciekawy news wydawniczy, to ciekawy news wydawniczy i akurat redakcji KP udało się ujawnić sporo nowych tytułów.

Całość sprowadza się do tego, kto to są Ci "inni" i ilu ich jest vs "koneserów", którzy są z newsami na bieżąco. Na razie trzeba chyba założyć, że pismo dociera głównie do tych drugich (kanały reklamy, itd). W przyszłości być może rozłoży się to inaczej. "Ciekawy" jest subiektywne, zależy od perspektywy i preferowanego typu gier, a nawet wydawców czy wersji językowych.

Było pytanie o dział newsów, szczerze odpowiedziałem. Za "pocieszenie" może posłużyć obserwacja, że podobne działy "omijam" we wszystkich innych pismach papierowych. Taka to już natura tego medium - służy dobrze podawaniu newsów tylko dla tych, którzy ich wcześniej nie znali. "Omijam" to oczywiście przesada - omijam na początku, ostatecznie czasem do nich zaglądam (nie po to się kupuje pismo, by go nie czytać). Ale rzadko.

PostNapisane: Śr, 21 gru 2016, 13:08 
Użytkownik wspierający

rattkin napisał(a):
Tycjan napisał(a):

Całość sprowadza się do tego, kto to są Ci "inni" i ilu ich jest vs "koneserów", którzy są z newsami na bieżąco. Na razie trzeba chyba założyć, że pismo dociera głównie do tych drugich (kanały reklamy, itd). W przyszłości być może rozłoży się to inaczej. "Ciekawy" jest subiektywne, zależy od perspektywy i preferowanego typu gier, a nawet wydawców czy wersji językowych.

Było pytanie o dział newsów, szczerze odpowiedziałem. Za "pocieszenie" może posłużyć obserwacja, że podobne działy "omijam" we wszystkich innych pismach papierowych. Taka to już natura tego medium - służy dobrze podawaniu newsów tylko dla tych, którzy ich wcześniej nie znali. "Omijam" to oczywiście przesada - omijam na początku, ostatecznie czasem do nich zaglądam (nie po to się kupuje pismo, by go nie czytać). Ale rzadko.

My mamy newsy ekskluzywne, ale oczywiście nie namawiam do zmiany opinii, jedynie do czasem łaskawszego rzutu okiem, bo Krzysiek ciężko się napracował, by je zdobyć :)

PostNapisane: Śr, 21 gru 2016, 13:15 
Użytkownik wspierający

Ależ ja nie napisałem, że są złe. Tylko, że tak niefortunnie się składa, że ich natura jest taka, że nie są dla mnie. Przejrzałem całą tą stronę - nie znalazłem tam nic dla siebie i nawet nie umiem ocenić kalibru tych newsów - dotyczą gier zupełnie nie z mojej bajki. Jedyne co mogę zasugerować to boldowanie nazw gier, zamiast kursywy - kursywa w tej czcionce jest słabo widoczna, a boldowanie pozwoli wyłowić konkretne tytuły, nawet gdy nie chce się skanować treści.

PostNapisane: Śr, 21 gru 2016, 14:25 
Użytkownik wspierający

Ja napiszę, że wadą czasopisma jest jego cena :cry: Dwie dychy za coś czego 90% można znaleźć za darmo w necie, oraz masę reklam... Jedyne co to promki ratują nieco sprawę, natomiast one mogą skupiać docelowego klienta. Jeżeli będzie promka do gry, którą mam i mam ochotę na dodatkowe elementy gry to "kupię promki" a gratis dostanę czasopismo.

Za 5 numerów można mieć kolejne pudło z grą. Wybaczcie, ale dla mnie gdyby cena była o połowę niższa byłbym skłonny się zastanowić nad prenumeratą. Teraz będę śledził promki.

PostNapisane: Śr, 21 gru 2016, 14:41 
Użytkownik wspierający

hipcio_stg napisał(a):
Ja napiszę, że wadą czasopisma jest jego cena :cry: ... Za 5 numerów można mieć kolejne pudło z grą. Wybaczcie, ale dla mnie gdyby cena była o połowę niższa byłbym skłonny się zastanowić nad prenumeratą ...

To trochę jak z kinem. Każdy film w sieci niby jest, bilety drogie, ale popatrz - kina mają się dobrze. Może to dlatego, że są ludzie, którzy lubią popcorn? :mrgreen:

Ostatnio edytowano Śr, 21 gru 2016, 14:42 przez playerator, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: Śr, 21 gru 2016, 14:42 
Użytkownik wspierający

Z tego co mi wiadomo to materiały dostępne w Kurierze są pisane na wyłączność, więc raczej tego w necie nie uświadczysz ;) Płacisz za dostęp do tekstów.

PostNapisane: Śr, 21 gru 2016, 15:11 
Użytkownik wspierający

hipcio_stg napisał(a):
Za 5 numerów można mieć kolejne pudło z grą. Wybaczcie, ale dla mnie gdyby cena była o połowę niższa byłbym skłonny się zastanowić nad prenumeratą. Teraz będę śledził promki.
Generalnie rezygnowanie z niemalże dowolnie drobnego zakupu przez 15 miesięcy pozwala kupić kolejne pudło z grą. Nawet rezygnując z bułki poznańskiej dziennie da radę!

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 108 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1