Teraz jest Pn, 19 lut 2018, 15:02

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 379 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 16  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: N, 14 sty 2018, 19:27 
Użytkownik wspierający

Podtrzymuję to, co napisałem wcześniej - beze mnie.
O ile zasady zostaną zrewidowane, i tajne cele graczy zostaną zbalansowane, to może kiedyś kupię wersję sklepową. Przy takim rozrzucie celów jaki jest teraz - dziękuję, postoję. Gracze by mnie zjedli żywcem, gdyby jeden przez pół gry się nudził, bo już wypełnił swój cel, a ktoś inny nie byłby nawet blisko swojego.

PostNapisane: N, 14 sty 2018, 19:29 
Użytkownik wspierający

Jeśli SG będą podobne do tych w LoH to ok. 1£ można dorzucić na poczatku i zobaczyć jak to się będzie rozwijać. Zawsze można się wycofać przed końcem albo odżałować tego 1£.

PostNapisane: N, 14 sty 2018, 19:39 

Morgon napisał(a):
Co to jest SG? Nigdy nic nie wspierałem i nie wiem kompletnie o co chodzi. Gdzie mogę się dowiedzieć jak to wszystko działa? Gra wygląda fajnie, ale trochę to kupowanie kota w worku za całkiem spore pieniądze (około 400 zł) ?

340 a nie 400 :)

A wracając do tematu pamiętaj że to jest sugerowana cena detaliczna. Gra po kampanii będzie dostępna normalnie w sklepie. W sklepach internetowych pewnie z 30% taniej. Tylko że na kickstarterze gra będzie z dodatkami: dodatkowe postacie, dodatkowe karty itp. Te dodatki są darmowe, nie powodują wzrostu ceny. Z reguły im więcej osób wesprze tym więcej darmowych dodatków będzie. Czy one są warte 30% różnicy w cenie? Jak dla mnie z reguły tak chociaż tutaj jeszcze nie wiadomo jakie będą dodatki. Tych dodatków potem nie da się nigdzie dokupić. Czasami się pojawiają na allegro czy OLX ale za kosmiczną cenę.
Czasami w kampanii odblokowywane są też takie standardowe dodatki do gry takie jak do innych gier. Za nie trzeba zapłacić ekstra ale też się zdarza że potem nie są one dostępne w normalnej sprzedaży albo nie są dostępne po polsku. Tutaj nie ma reguły.
Mam nadzieje że to jasno wytłumaczyłem ale tutaj na forum kilka osób miało problem ze zrozumieniem tego przy innych kampaniach i teraz są mocno rozczarowani :)

Ostatnio edytowano N, 14 sty 2018, 19:45 przez czeczot, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: N, 14 sty 2018, 19:44 

Curiosity napisał(a):
O ile zasady zostaną zrewidowane, i tajne cele graczy zostaną zbalansowane, to może kiedyś kupię wersję sklepową. Przy takim rozrzucie celów jaki jest teraz - dziękuję, postoję. Gracze by mnie zjedli żywcem, gdyby jeden przez pół gry się nudził, bo już wypełnił swój cel, a ktoś inny nie byłby nawet blisko swojego.

Mógłbyś rozwinąć? Jest gdzieś dostępna instrukcja albo przykładowa rozgrywka w której widać poruszony przez ciebie problem?

PostNapisane: N, 14 sty 2018, 19:57 
Użytkownik wspierający

Myślę, że jednak zaczekam na jakieś recenzje wersji sklepowej. Poza tym wspieraczki powstały z myślą o tytułach, które normalnie nie miałyby szans się ukazać. A tutaj mamy firmę, która już zarobiła kasę na innych grach i spokojnie mogłaby wydać grę w normalnym modelu dystrybucji. Nie podoba mi się to. Bez unboxingu/recenzji/opinii graczy nie kupuję.

PostNapisane: N, 14 sty 2018, 20:08 

Morgon napisał(a):
Myślę, że jednak zaczekam na jakieś recenzje wersji sklepowej. Poza tym wspieraczki powstały z myślą o tytułach, które normalnie nie miałyby szans się ukazać. A tutaj mamy firmę, która już zarobiła kasę na innych grach i spokojnie mogłaby wydać grę w normalnym modelu dystrybucji. Nie podoba mi się to. Bez unboxingu/recenzji/opinii graczy nie kupuję.

Recenzje "wersji sklepowej" / prototypu bez problemu znajdziesz w sieci. Na 99% to co pokazują teraz recenzenci to jest to co będzie w wersji sklepowej. Chyba nawet na stronie kampanii są jakieś recenzje.
Pewnie masz rację ale na tym polega crowdfunding jeśli chodzi o gry. Pomagasz wydać grę a w zamian otrzymujesz bonus nie dostępny w normalnej sprzedaży. Mi to odpowiada, dostanę dodatki pewnie za 100 zł drożej od wersji w sklepie internetowym.

PostNapisane: N, 14 sty 2018, 20:11 

Curiosity napisał(a):
Gracze by mnie zjedli żywcem, gdyby jeden przez pół gry się nudził, bo już wypełnił swój cel, a ktoś inny nie byłby nawet blisko swojego.

Nie kumam, jak jeden gracz wypełni cel to się rozgrywka kończy. Ten gracz wygrał grę. Kiedy inni maja się nudzić skoro gra się skończyła.

PostNapisane: N, 14 sty 2018, 20:25 
Użytkownik wspierający

czeczot napisał(a):
Morgon napisał(a):

Recenzje "wersji sklepowej" / prototypu bez problemu znajdziesz w sieci. Na 99% to co pokazują teraz recenzenci to jest to co będzie w wersji sklepowej. Chyba nawet na stronie kampanii są jakieś recenzje.
Pewnie masz rację ale na tym polega crowdfunding jeśli chodzi o gry. Pomagasz wydać grę a w zamian otrzymujesz bonus nie dostępny w normalnej sprzedaży. Mi to odpowiada, dostanę dodatki pewnie za 100 zł drożej od wersji w sklepie internetowym.

Pytanie czy te dodatki w jakiś znaczący sposób zmieniają grę. Czasami jest tak, że dodatek coś ulepsza a czasami psuje. Poza tym pewnie nikt nie wie jaka będzie na 100% wersja sklepowa, czy nie zmienią się jakieś zasady/ szczegóły mechaniki, jakość figurek itd. 99% to za mało.

PostNapisane: N, 14 sty 2018, 20:46 

czeczot napisał(a):
Curiosity napisał(a):
Gracze by mnie zjedli żywcem, gdyby jeden przez pół gry się nudził, bo już wypełnił swój cel, a ktoś inny nie byłby nawet blisko swojego.

Nie kumam, jak jeden gracz wypełni cel to się rozgrywka kończy. Ten gracz wygrał grę. Kiedy inni maja się nudzić skoro gra się skończyła.

Gra się nie kończy, ale ten gracz, który wykonał swoje cele będzie się nudził. Pozostali grają dalej, chyba, że celem tego pierwszego było wysadzenie statku ;)

PostNapisane: N, 14 sty 2018, 20:59 
Użytkownik wspierający

Ale niektóre cele, nawet jeżeli wypełnione mogą stać się niewypełnionymi jak np. event rozwali silniki statków ;) Także to tak połowicznie prawda.

Mam i moge się podzielić:
- 3Trolle - 7%
- Planszomania - 10%
- Planszostrefa - 11%

PostNapisane: Pn, 15 sty 2018, 00:45 
Użytkownik wspierający

elpormyko napisał(a):
Curiosity napisał(a):

Mógłbyś rozwinąć? Jest gdzieś dostępna instrukcja albo przykładowa rozgrywka w której widać poruszony przez ciebie problem?

http://www.forum.gamesfanatic.pl/forum/ ... 25#p988727

PostNapisane: Pn, 15 sty 2018, 08:02 
Użytkownik wspierający

Tylko że znalzienie pokoju z sekwencją autodestrukcji jest dość proste, tak samo jak ucieczka do kapsuły ... troche tego nie rozumiem :)

Druga sprawa, cel zawsze można odczas gry podmienić.

Mam i moge się podzielić:
- 3Trolle - 7%
- Planszomania - 10%
- Planszostrefa - 11%

PostNapisane: Pn, 15 sty 2018, 08:49 
Użytkownik wspierający

Ech... Liczyłęm na opcję 199pln SCD i standees kartonowe zamiast figurek etc... A tutaj prawie 400zł :( Gra jest bardzo fajna (grałem w prototyp), ale dla mnie pas za taką cenę...

PostNapisane: Pn, 15 sty 2018, 09:02 
Użytkownik wspierający

misioooo napisał(a):
Ech... Liczyłęm na opcję 199pln SCD i standees kartonowe zamiast figurek etc... A tutaj prawie 400zł :( Gra jest bardzo fajna (grałem w prototyp), ale dla mnie pas za taką cenę...
Liczac aktualny kurs funta wg alioru to ok 330zl, wg mojej matmy to ponad 300,-a nie prawie 400, ale pewnie dojdzie wysyłka za 20 zl i juz będzie 350 pewnie

PostNapisane: Pn, 15 sty 2018, 09:40 
Użytkownik wspierający

vcrproszek napisał(a):
misioooo napisał(a):
Liczac aktualny kurs funta wg alioru to ok 330zl, wg mojej matmy to ponad 300,-a nie prawie 400, ale pewnie dojdzie wysyłka za 20 zl i juz będzie 350 pewnie

Mhm, ale dojdą też (oby) możliwości zamówień grupowych i cena spadnie do jakichś 300 zł, co za ten tytuł uważam za jak najbardziej ok.

Mój blog na ZnadPlanszy
Rebel Times miesięcznik miłośników gier

Tytuł: Re: Nemesis
PostNapisane: Pn, 15 sty 2018, 19:16 
Użytkownik wspierający

No cena już określona 100$, przy opcji core box. Dostawa wrzesień, może jednak listopad, grudzień. Dziwi mnie z troszkę taki późny termin realizacji.

PostNapisane: Pn, 15 sty 2018, 20:43 
Użytkownik wspierający

Qrcze, łamię się trochę. Obcy to jedno z moim ulubionych uniwersum. To jeszcze takie dwa pytania:

1. Jak podpiąć paypala pod kickstartera, bo jak dałem płatności to tylko kartę można dopisać?
2. Czy ktoś z okolic Lubuskiego, ewentualnie Wrocław/Poznań będzie robił zamówienie grupowe pod które mógłbym się podpiąć?

PostNapisane: Pn, 15 sty 2018, 20:47 
Użytkownik wspierający

Morgon napisał(a):
2. Czy ktoś z okolic Lubuskiego, ewentualnie Wrocław/Poznań będzie robił zamówienie grupowe pod które mógłbym się podpiąć?

Jak ktoś robi zamówienie już w D0 (z darmowym medykiem to też bym się podpiął :) )

Moja Kolekcja

PostNapisane: Pn, 15 sty 2018, 20:47 
Użytkownik wspierający

Dobrze, że dolar jest teraz po 3,40 a nie 4,10 jak rok temu. Ale i tak tanio nie jest. Ciekawe jakie będą dodatki do gry na KS.

PostNapisane: Pn, 15 sty 2018, 20:55 
Użytkownik wspierający

Przecież wybrana waluta to funty...

PostNapisane: Pn, 15 sty 2018, 21:04 
Użytkownik wspierający

vojtas napisał(a):
Przecież wybrana waluta to funty...

A może by tak jaśniej? Ja widziałem dwie waluty, a na kickstarterze sam wybierasz w jakiej płacisz?

PostNapisane: Pn, 15 sty 2018, 21:31 
Użytkownik wspierający

Raczej, jeśli rozumiem, próg wsparcia wynosi 100 funtów, a nie 100 dolarów.
(To mnie leczy ze wspierania tytułu).

PostNapisane: Pn, 15 sty 2018, 21:33 
Użytkownik wspierający

Haloon napisał(a):
Jak ktoś robi zamówienie już w D0 (z darmowym medykiem to też bym się podpiął :) )

Jeśli wierzysz, że cokolwiek przy takiej kampanii dostajesz za darmo to gratuluję. :) Wycięte z gry celowo po to żeby dołożyć "za darmo".

PostNapisane: Pn, 15 sty 2018, 21:43 

Core Box za 70 funtów :)

KS

Ostatnio edytowano Pn, 15 sty 2018, 21:45 przez Zonexir, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: Pn, 15 sty 2018, 21:44 
Użytkownik wspierający

Nie wiecie może czy jak wesprę na KS to jest jakaś nikła szansa na wersje PL?

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 379 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 16  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1