Teraz jest So, 20 sty 2018, 08:02

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 199 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: N, 07 sty 2018, 00:57 
Użytkownik wspierający

Curiosity napisał(a):
Widzę, że fatalny przebieg dotychczasowych kampanii Awaken Realms nikogo niczego nie nauczył. Firma zgarnia kasę w trakcie kampanii, a potem są takie kwiatki, że wersje retail pojawiają się w sklepie zanim zamawiający na KS dostali swoje kopie. W dodatku cena retaila jest lepsza niż na wspieraczce. Kontakt kiepski, a nawet jak odpisują, to nie są w stanie powiedzieć co się dzieje z twoim zamówieniem.
A co bylo nie tak z hellasami? Cene retaila hellasow znamy, znamy tez to co dostajemy na kicku. Uwazam ze to bardzo dobry deal (hellas na kicku) :)

Mam i moge się podzielić:
- 3Trolle - 7%
- Planszomania - 10%
- Planszostrefa - 11%

PostNapisane: N, 07 sty 2018, 01:19 

Curiosity napisał(a):
W dodatku cena retaila jest lepsza niż na wspieraczce.

Ja kompletnie nie rozumiem pretensji ludzi o cenę. Cena retail nie dotyczy tego samego "produktu". Cena retail jest bez dodatków. Produkt z dodatkami jest droższy i tyle.

PostNapisane: N, 07 sty 2018, 11:54 
Użytkownik wspierający

czeczot napisał(a):
Curiosity napisał(a):
W dodatku cena retaila jest lepsza niż na wspieraczce.

Ja kompletnie nie rozumiem pretensji ludzi o cenę. Cena retail nie dotyczy tego samego "produktu". Cena retail jest bez dodatków. Produkt z dodatkami jest droższy i tyle.
Ja właśnie rozumiem i to jest jeden z tych powodów, dla których przestaje wspierac polskie wersje na ks. Dla przykładu LoH. Gra w preorderze kosztuje 270zl. Oczywiście nie masz tam 2-dodatkow, ale jak ktos bral sam KS to placil w okolicach 440zl. Czy różnica w cenie pokryje koszt tych 2-dodatków? Moim zdaniem nie, a jesli nawet, to kupujac w sklepie nikt Cie nie zmusza do kupowania od razu tych dodatków. Oczywiście do wspierania na ks również nie wspominając o tym, ze kase na ks juz,wydalem bardzo dawno temu.
Jeśli chodzi o termin wysylki, to mi on nie przeszkadza, wersje retail zdecydowanie łatwiej przygotować, choc to wspierajacy powinni byc priorytetem.
Dlatego nemesis kupie polska, sklepowa wersję, nie bede zamrazal kasy dla jednej figurki gratis, bo wierzę, ze cena polskiej będzie na tyle przystepna w sklepie i pozwoli na zakup innych dodatków

PostNapisane: N, 07 sty 2018, 12:06 
Użytkownik wspierający

vcrproszek napisał(a):

Ja właśnie rozumiem i to jest jeden z tych powodów, dla których przestaje wspierac polskie wersje na ks. Dla przykładu LoH. Gra w preorderze kosztuje 270zl. Oczywiście nie masz tam 2-dodatkow, ale jak ktos bral sam KS to placil w okolicach 440zl. Czy różnica w cenie pokryje koszt tych 2-dodatków? Moim zdaniem nie, a jesli nawet, to kupujac w sklepie nikt Cie nie zmusza do kupowania od razu tych dodatków. Oczywiście do wspierania na ks również nie wspominając o tym, ze kase na ks juz,wydalem bardzo dawno temu.
Jeśli chodzi o termin wysylki, to mi on nie przeszkadza, wersje retail zdecydowanie łatwiej przygotować, choc to wspierajacy powinni byc priorytetem.
Dlatego nemesis kupie polska, sklepowa wersję, nie bede zamrazal kasy dla jednej figurki gratis, bo wierzę, ze cena polskiej będzie na tyle przystepna w sklepie i pozwoli na zakup innych dodatków

- Kronos - KS Exclusive
- Lord of the Underwodl
- The Lost City - 5th Player Expansion
- Heroes & Monsters - 2 potwory i 2 bohaterów
- Pudło na wszystkie SG, KS Exclusives (pomijam kopertę i to małe pudełko)
- dodatkowy bohater, Leonidas.

Mamy tutaj 4 dodatki które w znaczący sposób rozwijają rozgrywkę i pudło które będzie bezcenne.

Nikt mi nie wmówi że za 200zł ktoś będzie w stanie kupić to wszystko co wymieniłem wyżej :) Nie ma szans ;)

Po prostu LoH na kicku opłacał się bardziej niż w retailu (zakładając że komuś się gra podoba i chce jej więcej niż tylko retail). To jest fakt :P

Więc naprawde nie rozumiem w przypadku LoH pretensji o cenę :)

- 3Trolle - 7%
- Planszomania - 10%
- Planszostrefa - 11%

PostNapisane: Pn, 08 sty 2018, 09:03 
Użytkownik wspierający

Kampania LoH była prowadzona podobnie do kampanii CMoN (Zombicide, itd). Zawartość (de facto plastyk) i cena wygląda OK. Zobaczymy jak rozpoczną się wysyłki. Jak i czy to opanują, bo towaru będzie sporo.
Natomiast zawartość Nemesis (SG, progi, dodatki, itd) i jej kampania ma być podobna do TWoM. A kampania TWoM była i jest wtopą, oszustwem i robieniem klientów w bambuko. To moje zdanie, do którego mam absolutne prawo.

W przypadku Nemesis najprawdopodobniej będzie tak: Rebel jest wydawcą (tak jak Galakta w przypadku TWoM), AR prowadzi kampanię, grę wydaje Rebel, wysyłkę wersji KS zrobi (na bazie wydania Rebela) zapewne AR, Rebel będzie dystrybuował/sprzedawał wersję sklepową. Jeśli tak będzie, to za KS-a zapłacicie jak za zboże, swoje gry otrzymacie, wtedy gdy inni będą grali już w wersje sklepowe. Dla kilku dodatkowych kart i figurek, IMHO, absolutnie nie warto.

Dodatkowo: gra na KS-ie się na pewno ufunduje (hamburgeiros i inni tacy o to zadbają :) ), polska wersja sklepowa na pewno będzie (Rebel to potwierdzał). Należałoby jedynie "docisnąć" Rebela czy ewentualne dodatki będą później w sprzedaży.
Pozdrawiam

PostNapisane: Pn, 08 sty 2018, 09:30 

Banan2 napisał(a):
A kampania TWoM była i jest wtopą, oszustwem i robieniem klientów w bambuko.[/b] To moje zdanie, do którego mam absolutne prawo.

Co od wtopy to się mogę zgodzić. Wspierajacy powinni dostać grę minimum 1-2 tygodnie przed wersją sklepową. Niestety były święta i wydawca chciał grę wypuścić koniecznie przed świetami czemu trudno się dziwić.
Ja nie rozumiem czemu czujesz się oszukany. Cenę gry znałeś, zawartość pudełka znałeś, wiedziałeś że gra będzie w normalnej sprzedaży, nikt Ci nie obiecał że kupujesz ją z dodatkami taniej niż w sklepie bez dodatków. Gdzie tu oszustwo?!
Po drugie zapominasz co to Crowdfunding. To nie jest przedsprzedaż !! Crowdfunding to finansowanie projektu w zamian za w tym przypadku grę. Wsparłeś autora, dostałeś co autor obiecał, nikt cie w bambuko nie zrobił.

A czy ty uważasz to za dobry interes biorąc pod uwagę rzeczy które dostałeś ekstra to inna bajka ale na pewno nie oszustwo.

PostNapisane: Pn, 08 sty 2018, 09:47 
Użytkownik wspierający

Czy orientujecie się czy na KS będzie również wersja polska? Bo jak na razie nigdzie nie widziałem takiej informacji.

WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.

PostNapisane: Pn, 08 sty 2018, 09:49 

Muad'Dib napisał(a):
Czy orientujecie się czy na KS będzie również wersja polska? Bo jak na razie nigdzie nie widziałem takiej informacji.

Ma być też po Polsku.

PostNapisane: Pn, 08 sty 2018, 10:14 
Użytkownik wspierający

czeczot napisał(a):
Banan2 napisał(a):
A kampania TWoM była i jest wtopą, oszustwem i robieniem klientów w bambuko.[/b] To moje zdanie, do którego mam absolutne prawo.
Ja nie rozumiem czemu czujesz się oszukany. Cenę gry znałeś, zawartość pudełka znałeś, wiedziałeś że gra będzie w normalnej sprzedaży, nikt Ci nie obiecał że kupujesz ją z dodatkami taniej niż w sklepie bez dodatków. Gdzie tu oszustwo?!
Po drugie zapominasz co to Crowdfunding. To nie jest przedsprzedaż !! Crowdfunding to finansowanie projektu w zamian za w tym przypadku grę. Wsparłeś autora, dostałeś co autor obiecał, nikt cie w bambuko nie zrobił.

A czy ty uważasz to za dobry interes biorąc pod uwagę rzeczy które dostałeś ekstra to inna bajka ale na pewno nie oszustwo.

Co do wysyłki to NIC, absolutnie NIC nikogo nie usprawiedliwia.

Masz rację to jest crowdfunding. Ale jestem przyzwyczajony do uczciwego crowdfundingu. Popatrz na kampanie, zawartość pudełek, SG, itd wspomnianego już np Zombicide Blacj Plague. Porównaj to z wersją sklepową Zombicide. I porównaj to sobie z TWoM. Moim zdaniem nie ma porównania. Jeśli podstawka Zombicide kosztuje 100$ to kosztuje tyle podczas KS-a i potem w sklepie. Podczas KS-a dostajesz więcej, bo ich wspierasz co jest uczciwe. I wszystko jest jasno określone. Wiesz za co i ile płacisz, wiesz ile później w sklepie będzie kosztowała podstawka.

A jak robi AR? Wsparcie (podstawka + SG) wyniosło 50 GBP (wtedy ok. 280 PLN). Cena podstawki w sklepach ok. 160 PLN. Tych kilka dodatkowych kart i figurek za 120 PLN (straaaasznie drogo). Przy dodatkach TWoM jest zapis "Save over 50 GBP from retail". Pytanie za 100 pkt :wink: ile warte są dodatki? Bo jeśli np 50 GBP to gra była za darmochę :) Mało prawdopodobne. A może trzeba to inaczej liczyć ....

Działanie AR można tak określić: zamotać, zamieszać, informować pokrętnie, w ogóle nie informować, mieć w głębokiej d.....e klientów.

I żeby było jasne :) . Wyrażam swoją opinię na temat AR do której mam prawo. Nie oznacza to, że masz ich nie wspierać. To Twoja kasa, Twój ewentualny stracony czas czy też nie potrzebne nerwy. A moim zdaniem zacznijmy nazywać sprawy po imieniu. Dla mnie AR to firma "krzak". Naprawdę mam większy szacunek do np twórców Stworzy niż do AR wypuszczającego hiciory na światowy rynek.
Pozdrawiam

PostNapisane: Pn, 08 sty 2018, 10:24 
Użytkownik wspierający

Dlaczego porównujesz akurat do zombicide? Owszem, tam jest taki model że dostajesz sporo.

Ale jak popatrzysz na inne kampanie to nie zawsze jest tyle darmowego stuffu. Wręcz czasami jest mniej.

- 3Trolle - 7%
- Planszomania - 10%
- Planszostrefa - 11%

PostNapisane: Pn, 08 sty 2018, 10:37 

Banan2 napisał(a):
Masz rację to jest crowdfunding. Ale jestem przyzwyczajony do uczciwego crowdfundingu. Popatrz na kampanie, zawartość pudełek, SG, itd wspomnianego już np Zombicide Blacj Plague. Porównaj to z wersją sklepową Zombicide. I porównaj to sobie z TWoM. Moim zdaniem nie ma porównania. Jeśli podstawka Zombicide kosztuje 100$ to kosztuje tyle podczas KS-a i potem w sklepie. Podczas KS-a dostajesz więcej, bo ich wspierasz co jest uczciwe. I wszystko jest jasno określone. Wiesz za co i ile płacisz, wiesz ile później w sklepie będzie kosztowała podstawka.

A jak robi AR? Wsparcie (podstawka + SG) wyniosło 50 GBP (wtedy ok. 280 PLN). Cena podstawki w sklepach ok. 160 PLN. Tych kilka dodatkowych kart i figurek za 120 PLN (straaaasznie drogo). Przy dodatkach TWoM jest zapis "Save over 50 GBP from retail". Pytanie za 100 pkt :wink: ile warte są dodatki? Bo jeśli np 50 GBP to gra była za darmochę :) Mało prawdopodobne. A może trzeba to inaczej liczyć

Mylisz się bo cena zombi black plague to 70$ na amazonie wiec 30% taniej niż KS. Identyczna sytuacja jak z TWoM. Nie chce mi się sprawdzać ale podejrzewam że z reszta gier z KS jest podobnie. W sklepach internetowych są tańsze pewnie o 30% niż cena podawana czasie kampanii. Wydawca zawsze odnosi się do swojej ceny sugerowanej. Rabaty udzielane przez sklepy to nie jego problem.
Po drugie różnica w cenie bierze się z ceny funta wtedy i dzisiaj. Dzisiaj miałbyś drożej o 75 zł. Ryzyko walutowe :)
Co do ceny dodatków to jedna figurka z kilkoma kartami do Star Wars: Imperium Atakuje kosztuje 50-70 zł. Jeżeli dostałeś kilka za 75 to raczej nie jest to zły interes patrząc na ceny konkurencji.

Masz prawo mieć swoje zdanie ale ja uważam że nie możesz nazywać nikogo oszustem bo nikt cie nie oszukał. Czy te kilka figurek jest warte 75-120 zł .... ja niestety się spóźniłem a chętnie bym dopłacił.

PostNapisane: Pn, 08 sty 2018, 23:22 

Wiadomo juz jaka będzie cena podstawki na KS?

PostNapisane: Śr, 10 sty 2018, 04:59 

PawelWAW napisał(a):
Wiadomo juz jaka będzie cena podstawki na KS?

Gdybym miał obstawiać, to obstawiałbym około 80 baksów. Wiecie, figurki i tak dalej, to musi kosztować (niestety).
Ale co do ceny to ja prorokiem nie jestem (a nawet jeśli, to raczej kiepskim :D).
Dla mnie nadałyby się tekturowe kartoniki albo nawet drewniane żetony, dla samej gry nie ma to żadnego znaczenia, jedynie estetyczne.

Natomiast chciałem się podzielić swoimi wrażeniami z gry w wersję prototypową na różnych etapach prototypowości - tutaj link: http://www.pudelkozgrami.pl/nemesis-awa ... zenia-gry/

I tak na wszelki wypadek: to moje wrażenia, więc nie każdemu muszą odpowiadać i tak dalej. Ale ponieważ większość ludzi jednak nie grała w "Nemesis", to może choć ktoś coś tam interesującego znajdzie, zanim zdecyduje się wesprzeć (lub nie) projekt na KS. Ja wesprę, bo według mnie warto.

PostNapisane: Pt, 12 sty 2018, 10:25 
Użytkownik wspierający

Czy ktoś może mi wyjaśnić jak będzie działał ten EB? Bo nie do końca go rozumiem. To, że figurka w bonusie łapię. Natomiast te 10$ to jest wartość tego bonusu czy dodatkowo cena gry będzie obniżona o tę kwotę?

PostNapisane: Pt, 12 sty 2018, 10:28 
Użytkownik wspierający

To chyba wartość tej figurki, którą potem jak podejrzewam będzie można kupić.

PostNapisane: Pt, 12 sty 2018, 11:10 
Użytkownik wspierający

Też tak mi się wydaje ale słyszałem interpretacje, że chodzi o cenę samej gry, w co nie wierzę. Nie przypominam sobie, żeby AR robiło takie zagrywki wcześniej.

PostNapisane: Pt, 12 sty 2018, 11:34 
Użytkownik wspierający

Niektóre KS są takie, że przez pierwsze X czasu albo przez pierwsze X wsparć jest taniej, ale tutaj będzie analogicznie co w LoH. Bierzesz pierwszego dnia - dostajesz gratis postać, którą można będzie normalnie dokupić w ciągu kampanii

PostNapisane: N, 14 sty 2018, 17:06 

Pojawiła się grafiką z ceną gry. Niestety jak zwykle zbyt tanio nie będzie :( Obrazek

Źródło https://www.kickstarter.com/projects/aw ... n=be0c2bbb

PostNapisane: N, 14 sty 2018, 17:44 
Użytkownik wspierający

Trochę stafu tam jest

Mepel.pl - 3%
aleplanszowki.pl - 2%
http://www.planszostrefa.pl - 3%

PostNapisane: N, 14 sty 2018, 17:49 
Użytkownik wspierający

Po....ło ich :D Dziękuję i czekam na wersję sklepową.

PostNapisane: N, 14 sty 2018, 18:13 
Użytkownik wspierający

karawanken napisał(a):
Po....ło ich :D Dziękuję i czekam na wersję sklepową.

Skąd wiesz co będzie w SG? :)

Zresztą, 330zł to nie jest cena zaporowa. A w SG napewno dostaniemy jakieś figurki, dodatek i pewnie kilka innych rzeczy.

Jak dla mnie cena jest w porządku. Nie urywa dupy ale nie jest przesadzona. Choć to też zależy od SG.

- 3Trolle - 7%
- Planszomania - 10%
- Planszostrefa - 11%

PostNapisane: N, 14 sty 2018, 18:14 
Użytkownik wspierający

Przytaczając wypowiedź autora z poprzedniej części tego wątku:
Adam Kwapiński napisał(a):
(...) na pewno mówiłem o utrzymaniu rozsądnej ceny i nadal idziemy tą drogą. Oczywiście pewne kwestie nie należą do mnie jako autora, ale o ile mi wiadomo półka cenowa, która była planowana (i której należało się spodziewać po ilości komponentów) zostanie utrzymana i raczej nie będzie to poziom Lords of Hellas.
LoH było tylko 12 funtów droższe. Chyba nie o taką różnice chodziło...

PostNapisane: N, 14 sty 2018, 18:17 
Użytkownik wspierający

Wszystko się teraz rozbija o SG, będą spoko będę musiał przemyśleć sprawę. Jeśli będzie bieda czekam na wersję sklepową.

Mepel.pl - 3%
aleplanszowki.pl - 2%

PostNapisane: N, 14 sty 2018, 18:43 
Użytkownik wspierający

Co to jest SG? Nigdy nic nie wspierałem i nie wiem kompletnie o co chodzi. Gdzie mogę się dowiedzieć jak to wszystko działa? Gra wygląda fajnie, ale trochę to kupowanie kota w worku za całkiem spore pieniądze (około 400 zł) ?

PostNapisane: N, 14 sty 2018, 18:52 
Użytkownik wspierający

Morgon napisał(a):
Co to jest SG? Nigdy nic nie wspierałem i nie wiem kompletnie o co chodzi. Gdzie mogę się dowiedzieć jak to wszystko działa? Gra wygląda fajnie, ale trochę to kupowanie kota w worku za całkiem spore pieniądze (około 400 zł) ?

Zawsze kupujesz kota w worku:D chociaż można przeczytać sporo recenzji i krótszych opisów.
SG to jest dodatkowa zawartość dodawana za "free" do gry podczas kampanii.

Mepel.pl - 3%
aleplanszowki.pl - 2%

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 199 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1