Teraz jest So, 24 lut 2018, 06:39

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 57 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn, 12 lut 2018, 15:59 
Użytkownik wspierający

Swoją droga bardzo dziwi mnie fakt, że wszyscy niezadowoleni nie wycofali swoich pieniędzy.
Przecież ludzie niejako głosują portfelami, tak? Jeśli godzą się na zamrożenie swoich pieniędzy na ponad 1,5 roku, to chyba można tak robić.
Rozumiem: Mage Wars jest tak wybitną grą, że nie warto z niej zrezygnować i trzeba zacisnąć zęby i czekać na polską wersję. Na rynku nie ma żadnych innych podobnych gier, a to jest jedyna dostępna wersja i trzeba się jej kurczowo trzymać.
Błagam. Wg mnie współwinni są wszyscy niezadowoleni, co nie wycofali swoich pieniędzy. Pewnie zostaliby tylko Ci co umarli w międzyczasie, albo zapomnieli, że coś wspierali.
Lecz większość woli pisać co tydzień "KANALIE!", w sumie nie licząc na jakąkolwiek reakcje.

PostNapisane: Pn, 12 lut 2018, 17:08 
Użytkownik wspierający

Niektórych bardzo przyciągnął zwrot po koleżeńsku. Chciałbym zauważyć, że po koleżeńsku i na "Ty" jesteśmy ze wszystkimi wydawnictwami, a GF nie jest żadnym wyjątkiem. Nie wiem jak wg niektórych to ma oznaczać, że tolerujemy oszustów i przymykamy oko na cokolwiek. Wspieram.to tworzą zarówno wydawnictwa jak i wspierający, a jako platforma nie możemy sobie pozwolić na przymykanie oka na żadną ze stron.

Aktualne

Dzięki za wsparcie :)

PostNapisane: Pn, 12 lut 2018, 18:45 
Użytkownik wspierający

Wspieram.to napisał(a):
Niektórych bardzo przyciągnął zwrot po koleżeńsku. Chciałbym zauważyć, że po koleżeńsku i na "Ty" jesteśmy ze wszystkimi wydawnictwami, a GF nie jest żadnym wyjątkiem. Nie wiem jak wg niektórych to ma oznaczać, że tolerujemy oszustów i przymykamy oko na cokolwiek. Wspieram.to tworzą zarówno wydawnictwa jak i wspierający, a jako platforma nie możemy sobie pozwolić na przymykanie oka na żadną ze stron.

Czyli zwróciliście im uwagę że w swoim opisie w trwającej właśnie kampanii rozminęli się z prawdą o MW i poleciliscie im to zmienić żeby nie wprowadzać ludzi w błąd?

Edit: no zgrabnie to zmienili, nikt w życiu się nie dowie ze oszukują w aktualizacjach i że te przesunięcia w czasie trwają latami.. :lol: najbardziej przykre jest to że zostało to zmienione po wytknieciu tu na forum a nie przed startem kampanii, a przecież ktoś musiał to co napisali chyba zweryfikować, także nie obrażaj się Kamilu wspieram.to że wytykamy ci kolesiostwo ale niestety takie są fakty...

PostNapisane: Pn, 12 lut 2018, 19:26 
Użytkownik wspierający

Nie będę bronił ich sposobu komunikacji, bo wielokrotnie im powtarzałem, że powinni dotrzymywać obietnic, a szczególnie tej o 2 tygodniowym informowaniu Mage Wars i uważam, że brak tych komunikatów pogarsza tylko wizerunek ich samych. Nie uważam jednak, aby to miał być powód aby nazwać ich oszustami, a nas jako platformę, które sprzyja oszustom. Było by tak gdyby nie zwracali środków wspierającym lub mieli kampanie po kampanii typu Mage Wars, a my wiedząc ze ostatnie 2 kampanie nie zrealizowali startują z kolejną.

BTW. Ten tekst, który mieli to kopiuj-wklej z innych projektów, nie tłumaczy to ich oczywiście, ale nie było to zrobione z premedytacją.

Aktualne

PostNapisane: Wt, 13 lut 2018, 10:53 

Wspieram.to napisał(a):
Nie będę bronił ich sposobu komunikacji, bo wielokrotnie im powtarzałem, że powinni dotrzymywać obietnic, a szczególnie tej o 2 tygodniowym informowaniu Mage Wars i uważam, że brak tych komunikatów pogarsza tylko wizerunek ich samych. Nie uważam jednak, aby to miał być powód aby nazwać ich oszustami, a nas jako platformę, które sprzyja oszustom. Było by tak gdyby nie zwracali środków wspierającym lub mieli kampanie po kampanii typu Mage Wars, a my wiedząc ze ostatnie 2 kampanie nie zrealizowali startują z kolejną.

BTW. Ten tekst, który mieli to kopiuj-wklej z innych projektów, nie tłumaczy to ich oczywiście, ale nie było to zrobione z premedytacją.

Z premedytacją też nas nie okłamują w każdej większej aktualizacji, w ogóle jak oni mogą być winni czemukolwiek, przecież to takie fajne i porządne chłopaki.

Proszę, żebyście zajeli się na chłodno biznesem z tym wydawnictwem, a nie usprawiedliwianiem ich na każdym kroku. To my wyłożyliśmy pieniądze na ten cel, z którego Wy też kawałek tortu macie, i to nas powinnoście wziąć pod skrzydła prawdy i ochrony.

A odnośnie wiadomości o możliwych zwrotach - ja nie jestem bankiem, żeby pożyczać pieniądze na wydawanie gier i rozkręcanie wydawnictwa, na bliżej nie określony czas, a potem jak gdyby nigdy nic je sobie zabrać po prawie 2 latach, chyba na głowę upadliście. Wyłożyłem pieniądze na ten konkretnt cel, mając konkretne zapewnienia autora wydającego pod Waszym szyldem. Ba, like-owałem i udostępnianiałem posty GF na Facebooku, by jak najwięcej ludzi wsparło. Były liczne zapewnienia kiedy gra będzie u nas gra bez błędów ( z powodu mnogiej liczby korekt ), z kolejnymi przesuwaniami terminów. Byłem cierpliwy. Nawet rok temu broniłem wydawnictwa GF w komentarzach w kampanii, pisząc, że jeżeli jakość ma być lepsza (korekty), to te parę miesięcy opóźnienia są do przełknięcia. I kolejny strzał w kolano, broniłem wydawnictwa, które mydli nam oczy w każdym aspekcie tego oczekiwania - korekty ? Przedstawione błędy w materiałach przez użytkownika w listopadzie 2016, nie zostały zmienione do kolejnego przedstawienia w listopadzie 2017. Więc kolejne kłamstwo. Pytania wspierających w każdym miejscu, gdzie są aktywni ( Facebook i nowe kampanie ) pozostają bez odpowiedzi, o pytaniach w kampanii MW nie wspominając.

Reasumując.
Kłamstwa odnośnie proofów ( mieli je otrzymać i pokazać ponad rok temu, pojawiły się dopiero miesiąc temu ); kłamstwa odnośnie winy fabryki w Chinach w zeszłym roku, między lutym, a sierpniem; kłamstwa odnośnie dużej ilości korekt w zeszłym roku; kłamstwa odnośnie regularnych aktualizacji co dwa tygodnie w kampanii na temat MW; kilkukrotnie kłamstwa odnośnie terminu otrzymania przez nas gier oraz na końcu olewanie pytań wspierających.

Żeby nie było, że to jedyna ich taka wpadka. Odlotowy wyścig miał 8 miesięcy opóźnienia, a i po tak dużym opóźnieniu dużo osób dostało wadliwe kostki w swoich egzemplarzach gry. Na dodatkowe przeźroczyste kostki wspierając dalej czekają ( w tym również ja ). I również w tej kampanii były kłamstwa na temat złych, polskich celników, a okazał się brak nadruku/naklejek CE.

Ostatnio edytowano Wt, 13 lut 2018, 11:09 przez Syndelis, łącznie edytowano 2 razy

PostNapisane: Wt, 13 lut 2018, 11:07 

Wspieram.to napisał(a):

Wam się chyba troch role pomyliły. Wy jesteście od pilnowanie interesu wspierających przed wydawcą a nie na odwrót. Nikogo nie interesują wasze relacje koleżeńskie, biznes to biznes. Wasze tłumaczenia wydawcy są mocno żenujące! Na szczęście powstała konkurencja, jeśli chodzi o gry planszowe. I sądząc po waszym podejściu i braku jakichkolwiek chęci do załatwienia tej sprawy dobrze to wróży tej platformie.

Ostatnio edytowano Wt, 13 lut 2018, 19:29 przez czeczot, łącznie edytowano 3 razy

PostNapisane: Wt, 13 lut 2018, 12:31 
Użytkownik wspierający

majkosis napisał(a):
Swoją droga bardzo dziwi mnie fakt, że wszyscy niezadowoleni nie wycofali swoich pieniędzy.
Przecież ludzie niejako głosują portfelami, tak? Jeśli godzą się na zamrożenie swoich pieniędzy na ponad 1,5 roku, to chyba można tak robić.
Rozumiem: Mage Wars jest tak wybitną grą, że nie warto z niej zrezygnować i trzeba zacisnąć zęby i czekać na polską wersję. Na rynku nie ma żadnych innych podobnych gier, a to jest jedyna dostępna wersja i trzeba się jej kurczowo trzymać.
Błagam. Wg mnie współwinni są wszyscy niezadowoleni, co nie wycofali swoich pieniędzy. Pewnie zostaliby tylko Ci co umarli w międzyczasie, albo zapomnieli, że coś wspierali.
Lecz większość woli pisać co tydzień "KANALIE!", w sumie nie licząc na jakąkolwiek reakcje.

Lepiej bym tego nie ujął. Kiedy fundowali Vikings gone wild, w internecie wylała się fala gówna. "Ludzie!!! Głosujcie portfelami!!!". No i ludzie zagłosowali. Też wspierałem tę kamapnię, też wolałbym ją już zakończyć. Ale... Nie wydaje się Wam, że skoro firma musiała wrzucić w produkcję, dodatkowe kilkadziesiąt tysięcy, to i jej zależy na tym, żeby pozbyć się już tematu i wysłać grę? :?: Cały czas, wydaje mi się, że burzę nakręca pewna, skończona ilość ludzi. Ci którzy chcieli swoje pieniądze, dostali je. Ci, którzy chcą czekać- czekają.
Życzenia, żeby "zaprzestali wszelkich działań sprzedażowych!!!" są abstrakcyjne, z perspektywy biznesu. Chłodny biznes mówi- wartość tej gry, jest rynkowo mocno zdewaluowana. Nikomu nie służy powstałe opóźnienie.

PostNapisane: Wt, 13 lut 2018, 12:45 

Daquan napisał(a):
Ale... Nie wydaje się Wam, że skoro firma musiała wrzucić w produkcję, dodatkowe kilkadziesiąt tysięcy, to i jej zależy na tym, żeby pozbyć się już tematu i wysłać grę? :?:

Ale czy ktoś oczekuje gry na już? Jak dla mnie to informacji, prawdziwej rzetelnej informacji o stanie realizacji. Póki co NIC nie wiadomo. Padają oskarżenia o kłamstwo, a firma w żaden sposób do nich się nie odnosi. :roll:
A wystarczyłoby podawać prawdziwe informacje o stanie produkcji. :roll:

PostNapisane: Wt, 13 lut 2018, 12:52 
Użytkownik wspierający

Daquan napisał(a):
majkosis napisał(a):

Lepiej bym tego nie ujął. Kiedy fundowali Vikings gone wild, w internecie wylała się fala gówna. "Ludzie!!! Głosujcie portfelami!!!". No i ludzie zagłosowali. Też wspierałem tę kamapnię, też wolałbym ją już zakończyć. Ale... Nie wydaje się Wam, że skoro firma musiała wrzucić w produkcję, dodatkowe kilkadziesiąt tysięcy, to i jej zależy na tym, żeby pozbyć się już tematu i wysłać grę? :?: Cały czas, wydaje mi się, że burzę nakręca pewna, skończona ilość ludzi. Ci którzy chcieli swoje pieniądze, dostali je. Ci, którzy chcą czekać- czekają.
Życzenia, żeby "zaprzestali wszelkich działań sprzedażowych!!!" są abstrakcyjne, z perspektywy biznesu. Chłodny biznes mówi- wartość tej gry, jest rynkowo mocno zdewaluowana. Nikomu nie służy powstałe opóźnienie.

Wydaje mi się, że w tej dyskusji chodzi o zupełnie coś innego - jasne jest to, że wydawcy również zależy na jak najszybszym wydaniu gry. Opóźnienia nie są zazwyczaj z jego winy (przynajmniej świadomej, bo analizując kampanie GF popełnił dość rażące błędy), jednak wspierającym chodzi raczej o sposób komunikowania o owych problemach i jawne rozbieżności pomiędzy treścią konkretnych aktualizacji. Ja już kiedyś pisałem o irytującym mnie sposobie fundowania kampanii w momencie kiedy kompletnie nic nie jest przygotowane (instrukcje tłumaczone dopiero po zakończeniu, brak kopii produkcyjnej w trakcie - to jest biznes, więc wydawca powinien mieć produkt, który będzie oferował). W tym sensie wydawca praktycznie nie ponosi żadnego ryzyka wkładu pracy, bo nad lokalizacją gry pracuje dopiero jak ma kasę w kieszeni. Zwłaszcza, że jest to tylko LOKALIZACJA. Popatrzmy na oryginalnie wydawane gry (Stworze, Valhalla) - tam wszystko już jest dokładnie przedstawione, autorzy włożyli ogrom pracy.

PostNapisane: Wt, 13 lut 2018, 15:49 
Użytkownik wspierający

Daquan napisał(a):
Kiedy fundowali Vikings gone wild, w internecie wylała się fala gówna. "Ludzie!!! Głosujcie portfelami!!!". No i ludzie zagłosowali.

Jestem ciekaw ile osób, które wsparło MW wsparło następne kampanie GF i dla ilu osób VGW było pierwszą kampanią, którą wsparli.

PostNapisane: Wt, 13 lut 2018, 15:57 
Użytkownik wspierający

KonradT napisał(a):
Daquan napisał(a):
Kiedy fundowali Vikings gone wild, w internecie wylała się fala gówna. "Ludzie!!! Głosujcie portfelami!!!". No i ludzie zagłosowali.

Jestem ciekaw ile osób, które wsparło MW wsparło następne kampanie GF i dla ilu osób VGW było pierwszą kampanią, którą wsparli.

Część Twojej ciekawości można zaspokoić kilkoma kliknięciami.
https://wspieram.to/wikingowie Klikasz w "wspierający". 32 nowych vs 495 powracających.

PostNapisane: Wt, 13 lut 2018, 18:32 
Użytkownik wspierający

Powracający, ale niekoniecznie wspierający projekty GF...

PostNapisane: Wt, 13 lut 2018, 18:45 
Użytkownik wspierający

Gromb napisał(a):
Powracający, ale niekoniecznie wspierający projekty GF...

Nie no, to oczywiste. Pytanie powyżej, dotyczyło ogólnego "wracania" wspierających do platformy. Nie chcę specjalnie stać za kimś, lub być przeciwko- sam wsparłem (właśnie policzyłem) 67 kampanii planszówkowych na wspieram to + 19 KSów.
Przez lata, pracowałem w tej branży(i nie znaczy to, że sortowałem karty w Treflu :) ), i znam potencjalne plusy i minusy fundowania społecznościowego. Insynuacje o tym, że ludzie śpią na hajsie z gier planszowych, można sobie wsadzić między bajki. Dobrze byłoby zdać sobie sprawę z tego, że forumowicze, stanowią promil klientów na nowoczesne planszówki. Siła nabywcza forumowiczów, też jest bliska błędowi statystycznemu, w odniesieniu do całego rynku.
Raz jeszcze- rozumiem niezadowolenie, ale wałkowanie tego samego tematu miesiącami, według mnie nic nie zmieni. Nie chcesz czekać- weź swoje pieniądze. Tyle. Nie chcesz wspierać- nie wspieraj. Misją Twojego życia od teraz będzie poinformowanie wszystkich graczy, że to jest "to złe wydawnictwo"- też ok.
PS - tak. też wspierałem Magewars. ;)

PostNapisane: Wt, 13 lut 2018, 19:26 
Użytkownik wspierający

Dziś jeden ze wspierających napisał dość ładnego maila (trochę humorystycznego) w sprawi Mage Wars i interwencje. Porozmawiałem z GF odnośnie projektu, terminów. Potwierdzili mi, że Akademia będzie za 4-5 tygodni bo już jest wydrukowana i czeka na transport. Arena zaś będzie drukowana zaraz po chińskim święcie i ma być na miejscu za 3 m-c. Będziemy sie przyglądać tym terminom. Poziom zdeterminowania aby jak najszybciej zakończyć jest tak duży wśród GF, że jakby mogli to sami by drukowali w domu te gry.

Aktualne

PostNapisane: Wt, 13 lut 2018, 21:59 
Użytkownik wspierający

Skoro wszystko jest już dopięte, pliki w drukarni, a nawet, jak twierdzą, Akademia wydrukowana, to czemu nie udostępnili chociaż ostatecznych wersji instrukcji? Człowiek by sobie poczytał, ucieszył się z najlepiej sprawdzonej instrukcji na świecie, uspokoił brakiem błędów, przypomniał zasady. I tylko tuptał z radości. A tak, cóż. Będzie, to się zobaczy.

PostNapisane: Śr, 14 lut 2018, 07:10 
Użytkownik wspierający

Już po chińskim nowym roku ZACZNĄ drukować. hahaha. Tradycyjnie warto zapytać po którym.

PostNapisane: Śr, 14 lut 2018, 08:07 
Użytkownik wspierający

Wspieram.to napisał(a):
Dziś jeden ze wspierających napisał dość ładnego maila (trochę humorystycznego) w sprawi Mage Wars i interwencje. Porozmawiałem z GF odnośnie projektu, terminów. Potwierdzili mi, że Akademia będzie za 4-5 tygodni bo już jest wydrukowana i czeka na transport. Arena zaś będzie drukowana zaraz po chińskim święcie i ma być na miejscu za 3 m-c. Będziemy sie przyglądać tym terminom. Poziom zdeterminowania aby jak najszybciej zakończyć jest tak duży wśród GF, że jakby mogli to sami by drukowali w domu te gry.

Takie rzeczy powinny być w aktualnościach kampanii, a że ich nie ma to znaczy że się nie wydarzyły, a także świadczą o totalnym braku poszanowania dla wspierających poprzez brak informacji. Zapewne boją się że kolejny raz wyleje się fala hejtu za ich rzucane na wiatr obietnice.

edit: zaraz zaraz, przecież wy wspieram.to możecie i powinniście taką informację udostępnić w waszym serwisie, tak żeby wszyscy wiedzieli a także żeby każdy mógł zweryfikować prawdziwość słów wydawcy, nie tylko na tematycznym forum, a przede wszystkim na wspieram.to

PostNapisane: Śr, 14 lut 2018, 10:23 
Użytkownik wspierający

Wszedłem w ten wątek z czystej ciekawości. Zapomniałem już, że Mage Wars było na wspieram.to i teraz sobie powoli przypominam. Większe zdziwienie zanotowałem, gdy wszedłem na stronę kampanii i zobaczyłem, że przewidywana dostawa to listopad 2016, a mamy luty 2018, natomiast szanse na wydanie gry w perspektywie krótszej niż kolejne 4-6 miesięcy są "takie sobie".

Za to nie będę w szoku, jak po wysłaniu gier do sklepów, cena spadnie szybko poniżej ceny na wspieram.to.

PostNapisane: Śr, 14 lut 2018, 14:21 

Wspieram.to napisał(a):
Porozmawiałem z GF odnośnie projektu, terminów. Potwierdzili mi, że Akademia będzie za 4-5 tygodni bo już jest wydrukowana i czeka na transport. Arena zaś będzie drukowana zaraz po chińskim święcie i ma być na miejscu za 3 m-c. Będziemy sie przyglądać tym terminom. Poziom zdeterminowania aby jak najszybciej zakończyć jest tak duży wśród GF, że jakby mogli to sami by drukowali w domu te gry.

4-5 tygodni? Jak to płynie statkiem to jest 30-35 dni więc to już jest 5 tygodni. Skoro jeszcze nie zostało to zapakowane to kolejne dni. Potem w Polsce trzeba wypakować, cło, dowieść do magazynu, rozesłać wspierającym. Minimum 7 tygodni! Czyżby GF też zaczęło was okłamywać co do terminów?

PostNapisane: Śr, 14 lut 2018, 14:21 
Użytkownik wspierający

@Kamil wspieram.to - może się wypowiesz w kampanii mage wars? widzisz co tam ludzie piszą? Jeśli nie to w razie czego udostępnimy tam co nam tu pisałeś

PostNapisane: Śr, 14 lut 2018, 15:30 
Użytkownik wspierający

czeczot napisał(a):
Wspieram.to napisał(a):
Porozmawiałem z GF odnośnie projektu, terminów. Potwierdzili mi, że Akademia będzie za 4-5 tygodni bo już jest wydrukowana i czeka na transport. Arena zaś będzie drukowana zaraz po chińskim święcie i ma być na miejscu za 3 m-c. Będziemy sie przyglądać tym terminom. Poziom zdeterminowania aby jak najszybciej zakończyć jest tak duży wśród GF, że jakby mogli to sami by drukowali w domu te gry.

4-5 tygodni? Jak to płynie statkiem to jest 30-35 dni więc to już jest 5 tygodni. Skoro jeszcze nie zostało to zapakowane to kolejne dni. Potem w Polsce trzeba wypakować, cło, dowieść do magazynu, rozesłać wspierającym. Minimum 7 tygodni! Czyżby GF też zaczęło was okłamywać co do terminów?

Maruders... A jak jedzie pociągiem? Albo... leci samolotem? Marudzenie można zacząć za 5 tygodni ;)

PostNapisane: Śr, 14 lut 2018, 16:15 
Użytkownik wspierający

Skoro problem z proofami dotyczył Akademii to dlaczego Arena ma być jeszcze bardziej opóźniona? O żadnych problemach z Areną nic nie pisano- przeciwnie- podobno wszystko w porządku i wszelkie uwagi uwzględniono.

PostNapisane: Śr, 14 lut 2018, 21:13 
Użytkownik wspierający

Jeśli ktoś chce oddać za złotówki akademię to ja za niego chętnie poczekam.
Odkupie jego wkład :)

PostNapisane: So, 17 lut 2018, 16:26 
Użytkownik wspierający

W momencie gdy GF wrzucił "przepraszający" kod rabatowy dla wspierających MW pomyślałem, że to bardzo fajne i uczciwe posunięcie z ich strony. Zamówiłem kilka gier w tej promocji i po paru tygodniach wkurzyłem się, bo okazało się że większość gier z ich wydawnictwa jest masowo wyprzedawana. Ceny były w sumie nieznacznie wyższe od tych proponowanych przez GF (np. Dominiony można było dostać za 79 zł) i nagle okazało się, że ten megatrakcyjny rabat 50% nie jest wcale tak atrakcyjny. Np. w MEGASUPERATRAKCYJNEJ ofercie GF Magazyn 51 był za 22 zł, w promocji cdp jest za 19.90 zł. Mistfall w MEGASUPERATRAKCYJNEJ ofercie cenie u GF - 85 zł. Na al.to był bodaj za 65 zł. I tak sobie teraz myślę - kod rabatowy zaproponowano tuż przed masową wyprzedażą gier GF w większości sklepów. Przypadek?

PostNapisane: So, 17 lut 2018, 18:08 
Użytkownik wspierający

Wyprzedaż dotyczyła 4 gier, a w ofercie z rabatem było ich na oko ze 20.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 57 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1