Projektowanie gier planszowych a PKD

Masz pomysł na grę planszową? Chciałbyś go kiedyś zrealizować? Chcesz się nim podzielić albo pomóc w realizacji jakiegoś pomysłu? Do dzieła!
CubicWolf
Posty: 2
Rejestracja: 27 lis 2017, 21:30

Projektowanie gier planszowych a PKD

Post autor: CubicWolf »

Witam serdecznie :)

Jestem świeżaczkiem w świecie tworzenia gier planszowych. Udało mi się znaleźć już wiele przydatnych źródeł informacji, ale nie mogę znaleźć nic na temat tego jakie PDK może odpowiadać projektowaniu gier planszowych. Prowadzę własną działalność gospodarczą (usługi programistyczne) i chciałbym ją rozszerzyć właśnie o projektowanie gier planszowych. Niestety sama lista PKD nie jest zbyt precyzyjna. Znalazłem 74.10.Z Działalność w zakresie specjalistycznego projektowania. Czy ktoś jest w stanie potwierdzić czy udało mi się znaleźć właściwe PKD, bądź wyprowadzić mnie z błędu?
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9415
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 501 times
Been thanked: 1438 times
Kontakt:

Re: Projektowanie gier planszowych a PKD

Post autor: MichalStajszczak »

Do tej pory znałem dwie podstawowe metody rozpoczynanie tworzenia gry. Pierwsza to wymyślenie jakiejś mechaniki i dostosowanie do niej fabuły. Druga to wybór tematu i dopasowanie do niego mechaniki. Ale na pomysł, żeby zacząć od znalezienia odpowiedniej pozycji w urzędowym wykazie ministerstwa, nikt chyba jeszcze nie wpadł.
CubicWolf
Posty: 2
Rejestracja: 27 lis 2017, 21:30

Re: Projektowanie gier planszowych a PKD

Post autor: CubicWolf »

Pomysł jest i to w miarę skromnych możliwości czasowych realizowany. Realizacja może poczekać, natomiast urzędy nie bardzo. Właśnie dlatego potrzebuję takiej informacji już teraz. Ewentualnie jeżeli nikt nie jest w stanie jednoznacznie potwierdzić lub zaprzeczyć czy znalazłem odpowiednie PKD, pomocna byłaby również informacja gdzie mogę się zgłosić/gdzie szukać, aby uzyskać konkretną informację.
toblakai
Posty: 1254
Rejestracja: 19 mar 2014, 13:57
Has thanked: 215 times
Been thanked: 221 times

Re: Projektowanie gier planszowych a PKD

Post autor: toblakai »

Wyszukaj sobie któreś z wydawnictw w CEIDG i zobacz co tam mają wpisane w PKD. Najprostszy sposób.
MsbS
Posty: 881
Rejestracja: 30 mar 2008, 17:34
Has thanked: 54 times
Been thanked: 72 times

Re: Projektowanie gier planszowych a PKD

Post autor: MsbS »

Wydawnictwo wydaje, projektuje projektant :-)
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1304 times

Re: Projektowanie gier planszowych a PKD

Post autor: rastula »

W realnym świecie nie ma obowiązku dodawania pkd do każdego rodzaju działalnosci jaki wykonujesz. Generalnie ważny jest ten główny aspekt. Czyli w skrócie ...olej to :).
toblakai
Posty: 1254
Rejestracja: 19 mar 2014, 13:57
Has thanked: 215 times
Been thanked: 221 times

Re: Projektowanie gier planszowych a PKD

Post autor: toblakai »

MsbS pisze:Wydawnictwo wydaje, projektuje projektant :-)
Są wydawnictwa które posiadają u siebie również projektantów - taki Portal jest firmą Trzewika i zakładam, że również projektuje w ramach swojej działalności. Warto trochę poszukać po prostu. Poza tym, rastula ma rację ;)
Awatar użytkownika
Lets_Grajmy
Posty: 396
Rejestracja: 16 lip 2016, 19:22
Has thanked: 75 times
Been thanked: 438 times
Kontakt:

Re: Projektowanie gier planszowych a PKD

Post autor: Lets_Grajmy »

Ja bym wziął 32.40.Z. Wprawdzie jest to produkcja, ale wiadomo, że żeby coś wyprodukować trzeba najpierw zaprojektować. Ja mam co prawda inną działalność, ale pracuję też na tej zasadzie. Koszty w projektowaniu są zbliżone do małej produkcji.
Facebook: LET'S GRAJMY - Facebook
YouTube: LET'S GRAJMY - YouTube
Buycoffee: Jeśli sądzisz, że to co robię zasługuje na uznanie to --> Wspieraj kanał tutaj <--
genek
Posty: 789
Rejestracja: 28 kwie 2015, 12:09

Re: Projektowanie gier planszowych a PKD

Post autor: genek »

Ale po co ty chcesz to w ogóle wpisywac do pkd skoro piszesz, ze twoja działalnosć jest programistyczna?
Naprawdę niektórzy to lubią sobie utrudniac życie.
ODPOWIEDZ