Przerobienie planszówki - żetony - jak do tego podejść?

Masz pomysł na grę planszową? Chciałbyś go kiedyś zrealizować? Chcesz się nim podzielić albo pomóc w realizacji jakiegoś pomysłu? Do dzieła!
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2805
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 308 times
Been thanked: 525 times

Przerobienie planszówki - żetony - jak do tego podejść?

Post autor: kaszkiet »

Mam plan na przerobienie planszówki.
Chodzi mi o Traumfabrik, znanej też jako Fabrik der Traume, czy Dream Factory.
Jest to gra licytacyjna Knizii, gdzie za pomocą kafelków z aktorami, reżyserami itd. składamy filmy, które później przynoszą punkty.
Mam fajną niemiecką wersję tej gry, gdzie są prawdziwi aktorzy i reżyserzy, ale - z powodów licencyjnych - tacy sprzed lat.
Chciałbym sobie tę grę uwspółcześnić.
W tym celu muszę przerobić karty scenariuszy i część żetonów i to przy żetonach mam największe wątpliwości.
Jak do tego podejść? Jedyne co mi przychodzi do głowy, to przyzwoitej jakości wydruk na papierze samoprzylepnym, skrupulatne wycięcie prostokątów i przyklejenie na żetony.
Ale mam obawy, że to szybko się zużyje, z racji tego że żetony są w ciągłym ruchu podczas gry, zarówno odkryte, jak i zakryte.
Zdolności manualne mam raczej przeciętne, więc jakichś fajerwerków sam nie zrobię, ale chciałbym żeby to wyglądało przynajmniej w miarę przyzwoicie.
Macie jakieś dobre rady?
Awatar użytkownika
woytas
Posty: 754
Rejestracja: 03 lis 2013, 16:11
Has thanked: 171 times
Been thanked: 139 times

Re: Przerobienie planszówki - żetony - jak do tego podejść?

Post autor: woytas »

Od siebie mogę doradzić zrezygnowanie z papieru samoprzylepnego. Próbowałem. Na pewno będzie się odklejał, to tylko kwestia czasu.
Palmer
Posty: 1266
Rejestracja: 13 mar 2010, 15:24
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 120 times
Been thanked: 188 times

Re: Przerobienie planszówki - żetony - jak do tego podejść?

Post autor: Palmer »

Klocki domino w kolorze neutralnym - http://allegro.pl/domino-drewniane-kloc ... 65537.html - trzeba by znaleźć aukcję gdzie są tylko neutrale i w mniejsze liczbie. Do tego wydruk na folii.
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2805
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 308 times
Been thanked: 525 times

Re: Przerobienie planszówki - żetony - jak do tego podejść?

Post autor: kaszkiet »

Ale wydruk na folii w jaki sposób i co/jak z nim dalej?
Za duży skrót myślowy dla mnie :)
Minusem na pewno jest to, że trzeba wykonać wszystkie żetony, a nie tylko te, które potrzebuję przerobić.
ODPOWIEDZ