Nowe Wydawnictwo Poszukuje Osób do Testowania Gier

Masz pomysł na grę planszową? Chciałbyś go kiedyś zrealizować? Chcesz się nim podzielić albo pomóc w realizacji jakiegoś pomysłu? Do dzieła!
Yodeling Ogre
Posty: 6
Rejestracja: 21 cze 2017, 16:01
Lokalizacja: Clydebank
Kontakt:

Nowe Wydawnictwo Poszukuje Osób do Testowania Gier

Post autor: Yodeling Ogre »

Cześć,
Mam na imię Damian i pracuję dla Yodeling Ogre Games - nowego wydawnictwa, które właśnie rozpoczyna swoją przygodę z grami planszowymi. W tej chwili zajmuję się rekrutacją osób zainteresowanych testowaniem gier planszowych, które bieżemy pod uwagę w naszym planie wydawniczym.

Jeśli chcesz:
  • zdobyć nowe doświadczenie;
    poznać interesujących ludzi;
    być w grupie pierwszych testerów;
    spędzić miło czas.
Wystarczy; że będziesz miał:
  • chęci;
    komputer;
    internet;
    mikrofon;
    skrzynkę email.
Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do kontaktu, poprzez przesłanie maila na adres: playtesting@yodelingogre.com.

W temacie podaj swoje imię i nazwisko, lub pseudonim, jeżeli wolisz pozostać anonimowy. W zgłoszeniu napisz jakie masz doświadczenie z grami planszowymi, wymień parę swoich ulubionych tytułów i podaj główny powód, dlaczego chcesz wziąć udział w projekcie.

Testy będą się odbywać online, więc nie musisz się martwić o wydatki na bilety, paliwo, czy też zbędny czas potrzebny na dojazd.

Dla wyjątkowo aktywnych przewidziane nagrody.

Na wszystkie pytania chętnie odpowiem na forum, lub możecie do mnie pisać na facebook'u (link w podpisie).
Ostatnio zmieniony 04 lip 2017, 19:25 przez Yodeling Ogre, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
ariser
Posty: 1136
Rejestracja: 16 lut 2016, 19:29
Lokalizacja: Cieszyn
Has thanked: 63 times
Been thanked: 48 times

Re: Nowe Wydawnictwo Poszukuje Playtesterów Gier Planszowych

Post autor: ariser »

Za darmo? Serio?
"W grze doszło do momentu niedociągnięcia, który jest spowodowany wielkością gry i jej nieidealnością."
vegathedog, 2019
Kupię / Sprzedam
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7875
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Re: Nowe Wydawnictwo Poszukuje Playtesterów Gier Planszowych

Post autor: kwiatosz »

Warto na fb szukac, tam w grupie byla ostra nagonka na wynagradzanie testerow chocby piwem.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Yodeling Ogre
Posty: 6
Rejestracja: 21 cze 2017, 16:01
Lokalizacja: Clydebank
Kontakt:

Re: Nowe Wydawnictwo Poszukuje Playtesterów Gier Planszowych

Post autor: Yodeling Ogre »

Napisałem, że zaangażowane osoby zostaną zauważone i podejmiemy wysiłek, żeby każdy był zadowolony. Szukamy ludzi, którzy przede wszystkim będą testowali z nami gry z zainteresowania. Zależy nam na zatrzymaniu przy sobie ludzi, z którymi będzie nam się dobrze pracowało;).
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5457
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Nowe Wydawnictwo Poszukuje Osób do Testowania Gier

Post autor: Rocy7 »

A moze choc troche informacji jakie gry beda do testowania? Monopoly 2.0 to srednio mnie interesuje, ale juz jakis 4X to bardziej.
Yodeling Ogre
Posty: 6
Rejestracja: 21 cze 2017, 16:01
Lokalizacja: Clydebank
Kontakt:

Re: Nowe Wydawnictwo Poszukuje Osób do Testowania Gier

Post autor: Yodeling Ogre »

Hej, skąd u Was ten sceptyzm;)? Nie mamy zamiaru nikogo wykorzystywać oferując "wynagrodzenie" w postaci darmowego piwa, ani przywiązywać do krzeseł, żeby grał w Monopoly albo chińczyka. Boję się pytać o Wasze dotychczasowe doświadczenia z nowymi wydawnictwami, bo chyba będą to jakieś opisy scen wyrwanych z krwawego horroru:). Nie ma u nas wielkich "rekinów biznesu". Ja sam jestem entuzjastą planszówek i głównie robię to co robię z zamiłowania i do chęci wprowadzenia zmian w miejscami trochę przykurzonym rynku.

4X w tej chwili nie mamy w planach. Pierwsza gra, jaką będziemy testować, to będzie gra ekonomiczna (euro). Wyróżniać ją będzie większa ilość handlu z innymi graczami niż w podobnych pozycjach. Będzie trochę tableau building, zarządzania surowcami i różnych mechanik, takich jak system doboru kart obecny w Lewis & Clark i Manhattan Project, czyli płacimy więcej za karty, które były niedawno wyciągnięte z talii. Wszystkim chętnym, którzy skontaktują się ze mną, w ciągu tygodnia postaram się wysłać instrukcję gry. Dzięki temu osoby niezdecydowane będą mogły określić, czy gra leży w ich zakresie zainteresowań.

Mam nadzieję, że to brzmi sensownie i trochę rozwiałem Wasze wątpliwości, co do naszych zamiarów.
Awatar użytkownika
Helga
Posty: 306
Rejestracja: 28 gru 2015, 16:01
Lokalizacja: Warszawa/ Ząbki
Has thanked: 6 times
Been thanked: 6 times

Re: Nowe Wydawnictwo Poszukuje Osób do Testowania Gier

Post autor: Helga »

Ja mam techniczne pytania:

1) Czy mikrofon jest bardzo potrzebny (bez niego nie ma się co zgłaszać)?
2) Czy test będzie się odbywał na jakiejś specjalnej platformie, w stylu TableTopia czy coś w tym stylu?

Mój sprzęt nie jest solidny :D.
Yodeling Ogre
Posty: 6
Rejestracja: 21 cze 2017, 16:01
Lokalizacja: Clydebank
Kontakt:

Re: Nowe Wydawnictwo Poszukuje Osób do Testowania Gier

Post autor: Yodeling Ogre »

Hej, fajnie że się odezwałaś:

1) Mikrofon raczej tak, ale coś wymyślimy;).
2) Tak - to będzie Tabletopia. Według danych, które znalazłem w Internecie, minimalne wymagania, to:

CPU Speed: 1.2 GHz, 2 cores
RAM: 4 GB
OS: Windows 7 / Windows 8 / Windows 8.1 / Windows 10
Video Card: Graphics card with 1024 MB

Z mojego doświadczenia karta graficzna niekoniecznie jest niezbędna, testowaliśmy na laptopie, który jej nie posiadał. Dodatkowo potrzebny będzie Internet Explorer (tak, ta przeglądarka) i stały dostęp do Internetu z względnie stabilnym łączem.
Yodeling Ogre
Posty: 6
Rejestracja: 21 cze 2017, 16:01
Lokalizacja: Clydebank
Kontakt:

Re: Nowe Wydawnictwo Poszukuje Osób do Testowania Gier

Post autor: Yodeling Ogre »

Dla wszystkich niezdecydowanych zamieszczam link do instrukcji do naszej pierwszej testowanej gry ekonomicznej. Realia gry to fantasy steampunk - gracze wcielają się w członków gnomiej magnaterii, którzy walczą o tytuł najzamożniejszego mieszkańca miasta.

Edit: Artwork w instrukcji i jej obróbka graficzna są robocze (tylko na potrzeby testów), należy spodziewać się dużej rozbieżności między prototypem a ostateczną wersją.
Ostatnio zmieniony 13 lip 2017, 11:24 przez Yodeling Ogre, łącznie zmieniany 2 razy.
genek
Posty: 789
Rejestracja: 28 kwie 2015, 12:09

Re: Nowe Wydawnictwo Poszukuje Osób do Testowania Gier

Post autor: genek »

ale to jest tak, ze sie trzeba zbierać na tym portalu o jakiejs określonej godzinie i grać? czy można turowo np raz dziennie wykoujac swoja turę
i ta instrukcja jest chyba coś wybrakowana, bo nei ma opisanej fazy spedycji
Yodeling Ogre
Posty: 6
Rejestracja: 21 cze 2017, 16:01
Lokalizacja: Clydebank
Kontakt:

Re: Nowe Wydawnictwo Poszukuje Osób do Testowania Gier

Post autor: Yodeling Ogre »

Cześć,
Dzięki za zainteresowanie:).

Rozgrywka turowa w tej chwili nie wchodzi w grę. Jednak podoba mi się Twój pomysł i możliwe, że kiedyś go wprowadzimy w życie. Jeżeli chodzi o terminy i pory dnia, to będziemy się starali dobrać je pod osoby testujące.

Faza spedycji to jest błąd w instrukcji. Nie ma takiej fazy w grze. W tej chwili będzie widoczna, bo chcemy zebrać więcej pomyłek i nieścisłości. Poprawiona instrukcja powinna być na forum pod koniec tygodnia.
ODPOWIEDZ