Przenośny, składany blat do gier

Masz pomysł na grę planszową? Chciałbyś go kiedyś zrealizować? Chcesz się nim podzielić albo pomóc w realizacji jakiegoś pomysłu? Do dzieła!
HUBertPL
Posty: 409
Rejestracja: 21 gru 2015, 15:19
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Has thanked: 7 times
Been thanked: 24 times

Przenośny, składany blat do gier

Post autor: HUBertPL »

Często zabieram gdzieś małą grę typu Serce Smoka, Jaipur, Dolina Kupców czy Set Dice, i potrzebuję jakiegoś patentu na zrobienie jakiegoś blatu do grania, żeby wszystko równo leżało i nie latało. Mowa o graniu na ławce, kocu czy innych miejscach nie będących stołem :)

Macie jakieś fajne rozwiązanie ? Oczywiście ma to być składane do rozmiaru A4 lub mniejszego, i nie obciążać za bardzo plecaka.
sharper
Posty: 13
Rejestracja: 21 lut 2017, 15:46

Re: Przenośny, składany blat do gier

Post autor: sharper »

Jak to ma się aż tak składać i być lekkie, to tylko tektura wchodzi w grę, np. 2 mm. Będzie to w miarę sztywne, ale po rozłożeniu na A2 to bym nie spodziewał się rewelacyjnej sztywności. Poszukaj na forum wątku o tworzeniu gier z PnP. Jest tak część poświęcona robieniu plansz do gier, składanych na kilka części. Wtedy łączenie robisz np. taśmą montażową srebrną. Wyłożyć możesz jakąś folią samoprzylepną, dostępną powszechnie w marketach budowlanych na metry.

Ja bym jednak proponował zastosować coś grubszego, ze sklejki albo cieńszych płyt OSB. Łączenie zrobić z zawiasów, można też wtedy wyłożyć jakimś materiałem. Zrobiłbym to na zasadzie harmonijki, czyli jeden dłuższy element (np. 1,2 metra) i kilka z nich (np. 4x 30 cm, co da w sumie 1,2 na 1,2 m), na zawiasach po dłuższej krawędzi, parzyście, dzięki czemu materiał pozostanie w środku, chroniony na czas transportu. Do tego jakieś opakowanie lub mocowanie z rączką, by nosiło się to równie wygodnie jak walizkę większą lub z jakimś instrumentem. Od biedy system do zamocowanie szelek czy coś, by na plecy zarzucić.

Możliwości wiele.. wystarczy trochę wyobraźni.
ODPOWIEDZ