Mapa/Plansza - rozne tereny potrzebne

Masz pomysł na grę planszową? Chciałbyś go kiedyś zrealizować? Chcesz się nim podzielić albo pomóc w realizacji jakiegoś pomysłu? Do dzieła!
Awatar użytkownika
kinioo
Posty: 629
Rejestracja: 01 kwie 2016, 10:25
Has thanked: 64 times
Been thanked: 57 times

Mapa/Plansza - rozne tereny potrzebne

Post autor: kinioo »

Witam,

Zabieram sie za ogarniecie planszy do przerobki gry fantasy na POSTAPO.

Jako, ze mam malo gier, a te, ktore mam nie posiada interesujacej mnie planszy mam pytanie do Was...

Jakie gry polecacie, ktore maja dosc ladna/ciekawa plansze, ktora przedstawia teren/mape itp (cos co moglbym zeskanowac lub znalezc w necie I uzyc do zrobienia swojej planszy

O jaki teren mi chodzi:

a) pustynia (tutaj moga byc rozne jej odmiany, piasek zolty, piasek pomaranczowy, kamienista,)
b) jakies klepisko tj. ziemia bez (lub ze minimalna) trawy/krzewow;
c) gory (tutaj tez rozne moga byc skaliste, osniezone, porosniete itp);
d) asfalt/droga;
e) teren inny, ktory mozna spotkac w miastach tj. bruk, plyty itp;
f) lasy (tez moga byc rozne
g) pola bitwy tj, szukam czegos jak leje po wybuchach, spalone pojazdy, zasieki, zgliszcza lub zburzone domy itp
h) inne ciekawe tereny ktore mozna uzyc w klimacie POSTAPO


Mam nadzieje, ze zrozumieliscie o co mi biega ;) ??

Dzieki za wszelkie sugestie,

K
Sorki za brak polskich znakow....
Awatar użytkownika
TV3
Posty: 1257
Rejestracja: 09 lut 2013, 15:07
Been thanked: 25 times

Re: Mapa/Plansza - rozne tereny potrzebne

Post autor: TV3 »

Ale przecież istniejące już plansze mają całą masę zbędnych elementów - choćby podział na pola (hexy, kwadraty), elementy nadrukowane istotne dla gry, z której plansza pochodzi etc.
Czy nie lepiej znaleźć gdzieś wymagany obrazek niezależnie od plansz/gier istniejących? Bez zbędnych elementów.
Awatar użytkownika
kinioo
Posty: 629
Rejestracja: 01 kwie 2016, 10:25
Has thanked: 64 times
Been thanked: 57 times

Re: Mapa/Plansza - rozne tereny potrzebne

Post autor: kinioo »

TV3 pisze:Ale przecież istniejące już plansze mają całą masę zbędnych elementów - choćby podział na pola (hexy, kwadraty), elementy nadrukowane istotne dla gry, z której plansza pochodzi etc.
Czy nie lepiej znaleźć gdzieś wymagany obrazek niezależnie od plansz/gier istniejących? Bez zbędnych elementów.
Pierwsza sprawa wspomniana przez Ciebie nie jest problemem, bo chodzi mi tylko o wybranie z takich plansz elementow, na ktorych mi zalezy - reszte da sie zrobic w Photoshopie.

Druga sprawa - tak, mozna (mam nadzieje). Probowalem wlasnie tak, ale po znalezieniu fragmentow terenow, ktore mnie interesuja a nastepnie zlozeniu ich w calosc tzn np jedno pole/hex jest pustynia drugie, laka/gorami a trzecie asfaltem srednio to wychodzi I jest malo planszowe/klimatyczne, stad zaczalem sie zastanawiac nad opcja 'transplantow' z inncyh gotowych plansz.

K.
Sorki za brak polskich znakow....
Awatar użytkownika
TV3
Posty: 1257
Rejestracja: 09 lut 2013, 15:07
Been thanked: 25 times

Re: Mapa/Plansza - rozne tereny potrzebne

Post autor: TV3 »

Jedna więc nowa plansza ma zawierać różne tereny - dobrze rozumiem? W takim razie rzeczywiście dobrze by było, aby kreska pustyni i kreska miasta były podobne. Oczywiście można by od biedy pobawić się filtrami w szopie aby ujednolicić różne grafiki, ale niekoniecznie ideał z tego wyjdzie...

Tak się zastanawiam, czy z gier komputerowych nie dałoby rady screenów machnąć. Taka np. Cywilizacja (oczywiście tu post-apokaliptycznego klimatu nie ma). Nie pamiętam jak w części 5, ale w 4 można było swoje plansze tworzyć. I tak pole po polu. Las, pustynia, tundra itd. To oczywiście rozdzielczość ekranowa by była. Ale można by wtedy screeny robić z powiększeń (zbliżeń mapy) - i docelowo pakować na mniejsze arkusze w szopie (ale oczywiście o większej rozdzielczości - dpi). Pewnie warstwę z grafiką trzeba by jeszcze trochę powiększyć, potem delikatny filtr, który złagodzi ewentualne niedoskonałości / piksele i może być piknie.
Tylko grę należałoby odpowiednią wybrać.
HoLi
Posty: 690
Rejestracja: 11 lut 2014, 21:37
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 75 times
Been thanked: 70 times

Re: Mapa/Plansza - rozne tereny potrzebne

Post autor: HoLi »

A czy chcesz już robić gotową planszę czy na razie do testów ? Bo jeśli do testów to ściągnij sobie darmowy programik Hexogrpher i w nim możesz sobie stworzyć co chcesz (grafika takiej planszy jest archaiczna, ale czytelna, a do testów w zupełności wystarczy).
" Wyobraźnia jest początkiem tworzenia. Wyobrażasz sobie to, czego pragniesz, chcesz tego, co sobie wyobraziłeś i w końcu tworzysz to, czego chcesz." - George Bernard Shaw
Awatar użytkownika
kinioo
Posty: 629
Rejestracja: 01 kwie 2016, 10:25
Has thanked: 64 times
Been thanked: 57 times

Re: Mapa/Plansza - rozne tereny potrzebne

Post autor: kinioo »

@TV3

Dobrze zrozumiałeś :) Kazdy hex lub kilka to inny teren itp.

Dokładnie to co wówisz tzn jak próbowałem powstawiać rózne tereny i złożyć z tego kafel/kawałek planszy to brzydko do wyglądało :/

Tez myslę aby spróbować z komputerowymi terenami, ale jeszcze tego nie przerobiłem - tu jest o tyle fajnie, ze sporo tego jest na rynku jedyne co (to tak jak piszesz) odpowiednią grę wybrać.

@HoLi

Do testow powycinałem plansze z kartek i zaznaczylem poglądowo tereny, tak więc wiem czego potrzebuje. Tak, chce juz powoli zacząć składac zarys mapy/planszy docelowej.

Dzieki za odpowiedzi, czekam na rózne inne sugestie.

K.
Sorki za brak polskich znakow....
Awatar użytkownika
kinioo
Posty: 629
Rejestracja: 01 kwie 2016, 10:25
Has thanked: 64 times
Been thanked: 57 times

Re: Mapa/Plansza - rozne tereny potrzebne

Post autor: kinioo »

Dzieki Yaro za podeslanie 'sampli' terenow zaczyna to powoli wygladać

5min roboty w PS i juz zarys jest....(wiem, wiem cienie, rozmieszczenie wydm/gor, cieniowanie przejscia miedzy terenami oraza zaznaczenie hexow - to wszystko jeszcze do dopracowania)

Obrazek

Dodac asfalt, pdaline, wraki, krew i jedziemy z koksem!!

K.
Sorki za brak polskich znakow....
Awatar użytkownika
arian
Posty: 829
Rejestracja: 26 sty 2016, 22:38
Has thanked: 266 times
Been thanked: 593 times

Re: Mapa/Plansza - rozne tereny potrzebne

Post autor: arian »

A może by tak spróbować z mapami Google? Tam są wszystkie typy terenów, piękne czerwone skaliste pustynie w Australii, złote w Afryce, góry w Amerykach i Europie. I w zależności od zbliżenia można uzyskać ciekawe efekty. A wszystko spójne, bo to w końcu zdjęcia. :)
Awatar użytkownika
armisch
Posty: 73
Rejestracja: 03 maja 2016, 19:01
Has thanked: 4 times
Been thanked: 22 times
Kontakt:

Re: Mapa/Plansza - rozne tereny potrzebne

Post autor: armisch »

kiedyś coś takiego znalazłem

Obrazek

Obrazek
ODPOWIEDZ