Wydruk kart - koszty ???

Masz pomysł na grę planszową? Chciałbyś go kiedyś zrealizować? Chcesz się nim podzielić albo pomóc w realizacji jakiegoś pomysłu? Do dzieła!
Awatar użytkownika
kinioo
Posty: 629
Rejestracja: 01 kwie 2016, 10:25
Has thanked: 64 times
Been thanked: 57 times

Wydruk kart - koszty ???

Post autor: kinioo »

Witam Wszystkich,

Powoli zabieram sie do zrobienia kilku (jak mi dobrze pojdzie to moze nawet wiecej niz kilku) wydrukow kart jak I planszetek/planszy itp.

Sledze temat tu na forum odnosnie P&P itp, oraz poszperalem troche w sieci I sklaniam sie do dwoch opcji:

a) Wydruk na dwoch kartkach A4: osobno revers I awers I sklejenie oraz wyciecie. Wydruk na papierze z lekka tekstura - gramatura: jedna strona papier 65lb  chyba cos okolo 300gsm?? Druga strona 24lb  cos kolo 100gsm;

b) Wyduk na papierze samoprzylepnym, awers I rewers na jednej stronie zlozenie, sklejenie I wyciecie;

Jestem na etapie szacowania kosztow I opcji druku….i tu mamy zgrzyt.

Mieszkam obecnie w UK I podszedlem do kilku sklepow/punktow oferujacych wydruki I jak mi ‘zaspiewali’ ceny to sie nakrylem nogami (choc moze takie ceny san a rynku, nie iwem, bo nie robilem zadnych wydrukow w tkaich punktach).

Rozwazam zatem wydruki w rodzinnym kraju I miescie.

Moze mi kots powiedziec jakie sa mniej wiecej koszta za strone A4 w koloze ??

a) Na papierze z w/w gramatura lub podobny;
b) Na papierze samoprzylepmnym.

Dziekuje bardzo.

PS.

Wiem, ze mozna to zrobic domowym sposobem na wlasnej drukarce, ale jednak trzeba miec troszke lepszy sprzet. Jest opcja zainwestowania w taki, jednak jak po paru rydrukach, sklejeniach I wycinaniach sie zniechece to szkoda wydanych pieniedzy w sprzet !

Dzieki I pozdrawiam,

K.
Sorki za brak polskich znakow....
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1639
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 352 times
Kontakt:

Re: Wydruk kart - koszty ???

Post autor: Sir_Yaro »

kinioo pisze:Witam Wszystkich,

Powoli zabieram sie do zrobienia kilku (jak mi dobrze pojdzie to moze nawet wiecej niz kilku) wydrukow kart jak I planszetek/planszy itp.

Sledze temat tu na forum odnosnie P&P itp, oraz poszperalem troche w sieci I sklaniam sie do dwoch opcji:

a) Wydruk na dwoch kartkach A4: osobno revers I awers I sklejenie oraz wyciecie. Wydruk na papierze z lekka tekstura - gramatura: jedna strona papier 65lb  chyba cos okolo 300gsm?? Druga strona 24lb  cos kolo 100gsm;

b) Wyduk na papierze samoprzylepnym, awers I rewers na jednej stronie zlozenie, sklejenie I wyciecie;

Jestem na etapie szacowania kosztow I opcji druku….i tu mamy zgrzyt.

Mieszkam obecnie w UK I podszedlem do kilku sklepow/punktow oferujacych wydruki I jak mi ‘zaspiewali’ ceny to sie nakrylem nogami (choc moze takie ceny san a rynku, nie iwem, bo nie robilem zadnych wydrukow w tkaich punktach).

Rozwazam zatem wydruki w rodzinnym kraju I miescie.

Moze mi kots powiedziec jakie sa mniej wiecej koszta za strone A4 w koloze ??

a) Na papierze z w/w gramatura lub podobny;
b) Na papierze samoprzylepmnym.

Dziekuje bardzo.
PS.
Wiem, ze mozna to zrobic domowym sposobem na wlasnej drukarce, ale jednak trzeba miec troszke lepszy sprzet. Jest opcja zainwestowania w taki, jednak jak po paru rydrukach, sklejeniach I wycinaniach sie zniechece to szkoda wydanych pieniedzy w sprzet !
Przy cenach w UK kupienie własnej atramentówki może być bardzo rozsądnym rozwiązaniem. Taki CANON MG2450 kosztuje z 20GBP, a na dołączonym tuszu wydrukujesz z 2-3 średniej wielkości gry. Potem możesz dokupić toner (jest drogi w cholerę), wywalić drukarkę albo używać jej tylko jako skanera.
Albo dokupić CISS i używać jej za grosze (mam taki do oddania bo zmieniłem drukarkę na profesjonalną).
Wydruki na oryginalnych tuszach i PAPIERZE FOTOGRAFICZNYM były całkiem dobre.

Wydruki w centrach kosztują w zależności od rodzaju papieru, miejsca, kierunku wiatru itp od 1.5zł do 3zł np:
http://kserogdansk.pl/cennik.html
http://gryfcentrum.pl/index.php/uslugi-kserograficzne

Zgaduję, że drukują na laserach (choć pewny nie jestem).
Awatar użytkownika
kinioo
Posty: 629
Rejestracja: 01 kwie 2016, 10:25
Has thanked: 64 times
Been thanked: 57 times

Re: Wydruk kart - koszty ???

Post autor: kinioo »

Sir_Yaro pisze:
kinioo pisze:Witam Wszystkich,

Powoli zabieram sie do zrobienia kilku (jak mi dobrze pojdzie to moze nawet wiecej niz kilku) wydrukow kart jak I planszetek/planszy itp.

Sledze temat tu na forum odnosnie P&P itp, oraz poszperalem troche w sieci I sklaniam sie do dwoch opcji:

a) Wydruk na dwoch kartkach A4: osobno revers I awers I sklejenie oraz wyciecie. Wydruk na papierze z lekka tekstura - gramatura: jedna strona papier 65lb  chyba cos okolo 300gsm?? Druga strona 24lb  cos kolo 100gsm;

b) Wyduk na papierze samoprzylepnym, awers I rewers na jednej stronie zlozenie, sklejenie I wyciecie;

Jestem na etapie szacowania kosztow I opcji druku….i tu mamy zgrzyt.

Mieszkam obecnie w UK I podszedlem do kilku sklepow/punktow oferujacych wydruki I jak mi ‘zaspiewali’ ceny to sie nakrylem nogami (choc moze takie ceny san a rynku, nie iwem, bo nie robilem zadnych wydrukow w tkaich punktach).

Rozwazam zatem wydruki w rodzinnym kraju I miescie.

Moze mi kots powiedziec jakie sa mniej wiecej koszta za strone A4 w koloze ??

a) Na papierze z w/w gramatura lub podobny;
b) Na papierze samoprzylepmnym.

Dziekuje bardzo.
PS.
Wiem, ze mozna to zrobic domowym sposobem na wlasnej drukarce, ale jednak trzeba miec troszke lepszy sprzet. Jest opcja zainwestowania w taki, jednak jak po paru rydrukach, sklejeniach I wycinaniach sie zniechece to szkoda wydanych pieniedzy w sprzet !
Przy cenach w UK kupienie własnej atramentówki może być bardzo rozsądnym rozwiązaniem. Taki CANON MG2450 kosztuje z 20GBP, a na dołączonym tuszu wydrukujesz z 2-3 średniej wielkości gry. Potem możesz dokupić toner (jest drogi w cholerę), wywalić drukarkę albo używać jej tylko jako skanera.
Albo dokupić CISS i używać jej za grosze (mam taki do oddania bo zmieniłem drukarkę na profesjonalną).
Wydruki na oryginalnych tuszach i PAPIERZE FOTOGRAFICZNYM były całkiem dobre.

Wydruki w centrach kosztują w zależności od rodzaju papieru, miejsca, kierunku wiatru itp od 1.5zł do 3zł np:
http://kserogdansk.pl/cennik.html
http://gryfcentrum.pl/index.php/uslugi-kserograficzne

Zgaduję, że drukują na laserach (choć pewny nie jestem).
Sir_Yaro, wlasnie o Tobie glownie myslalem ;) pytajac tutaj (widzialem Twoje dziela !!).

Moge skrobnac PW z kilkoma zapytaniami ??

K.
Sorki za brak polskich znakow....
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1639
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 352 times
Kontakt:

Re: Wydruk kart - koszty ???

Post autor: Sir_Yaro »

czemu nie.
:mrgreen:
ODPOWIEDZ