"koleżeński" druk

Masz pomysł na grę planszową? Chciałbyś go kiedyś zrealizować? Chcesz się nim podzielić albo pomóc w realizacji jakiegoś pomysłu? Do dzieła!
mrozy16
Posty: 291
Rejestracja: 10 paź 2014, 19:01
Has thanked: 11 times
Been thanked: 8 times

"koleżeński" druk

Post autor: mrozy16 »

Odkąd Curiosity polecił mi BSG Express sporo czytam o grach PnP, technikach, materiałach itp. Wszystko wygląda całkiem fajnie... jeśli się ma porządną drukarkę. Ja w domu mam możliwość tylko druku czarno-białego, a drukarnie z których korzystam liczą sobie ponad 1,50 zł za druk na papierze samoprzylepnym(pomijam jakość). I tu mam pomysł/ propozycję - czy ktoś kto ma porządną drukarkę podjąłby się wydrukowania? Wyobrażam to sobie tak:
-dogadujemy się ile za druk
-podrzucam pliki i papier
-ktoś drukuje
-odbieram i odpalam po staropolsku jakieś % czy kasę, żeby drukarka się szybciej zwróciła.

Z oczywistych względów mnie interesuje Warszawa.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 928 times

Re: "koleżeński" druk

Post autor: rattkin »

Zważywszy na fakt, że tonery z tuszem do wiekszości atramentówek to są zwykle mikroskopijne kasetki po 9ml, koszty druku domowego są chyba większe niż w drukarni. 20 arkuszy dobrego papieru fotograficznego glossy, samoprzylepnego, to też jest jakieś 30-40 pln. Koszt 1.50 to już pokrywa sam papier.
mrozy16
Posty: 291
Rejestracja: 10 paź 2014, 19:01
Has thanked: 11 times
Been thanked: 8 times

Re: "koleżeński" druk

Post autor: mrozy16 »

rattkin pisze:Zważywszy na fakt, że tonery z tuszem do wiekszości atramentówek to są zwykle mikroskopijne kasetki po 9ml, koszty druku domowego są chyba większe niż w drukarni.
Tak, większości, ale przy systemie stałego zasilania atramentem już nie.
W tym wątku sporo się naczytałem o tanim drukowaniu: http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... on#p775996
Poza tym zrobiłem błąd w 1 poście 1.50 za sam papier i jeszcze ze 1 zł za druk.
rattkin pisze: 20 arkuszy dobrego papieru fotograficznego glossy, samoprzylepnego, to też jest jakieś 30-40 pln. Koszt 1.50 to już pokrywa sam papier.
Jak wspomniałem błędnie napisałem w pierwszym poście. Za sam papier (nie fotograficzny) liczą 1,50. Więc jeśli sam kupię papier to mam dwie opcje:
a) kupić po 1.50 arkusz porządnego papieru (kilka klas wyżej niż ten w drukarni)
b) kupić taki papier jak w tej drukarni, tylko sporo taniej.

Inna opcja to znaleźć lepszą drukarnię. ;)
Jeśli ktoś byłby chętny i podjął się takiego zadania to myślę, że żadna ze stron nie straci.
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1638
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 351 times
Kontakt:

Re: "koleżeński" druk

Post autor: Sir_Yaro »

A ile tego masz do wydrukowania?
Bo wydruki rzeczywiście wychodzą mi tanie ale jak będę musiał potem dolać wszystkie kolory na raz to 200zł stuknie mi jak nic...

Papier polecam z mabitech.pl
PAPIER SAMOPRZYLEPNY FOTO MATOWY A4 108g 50ark
(kod towaru: FMS_A4_108_50), 15.59zł - więc jakieś 30gr za strone.

Ale musisz tam zadzwonić bo na stronie nie widzę już tego papieru - chyba w czwartek kupiłem ostatni. :D :D
ODPOWIEDZ