Jak najlepiej zrobić dużą, składaną planszę do gry?

Masz pomysł na grę planszową? Chciałbyś go kiedyś zrealizować? Chcesz się nim podzielić albo pomóc w realizacji jakiegoś pomysłu? Do dzieła!
TyrionLannister
Posty: 2
Rejestracja: 18 paź 2016, 10:25

Jak najlepiej zrobić dużą, składaną planszę do gry?

Post autor: TyrionLannister »

Siema,

Wraz ze znajomymi robię ulepszoną wersję gry planszowej. Do tego potrzebuję nowej planszy. Idealnie, gdyby była ona wykonana z czegoś twardego (najlepiej tektury) i składana, na wzór planszy do Gry o Tron II edycji (w miejscu zgięcia przycięta z jednej strony, z drugiej wisi na papierze z wydrukowaną mapą). Projekt jest w zasadzie podobny, z tym, że plansza jest nieco szersza, potrzebuje więc zgięcia na 9 części zamiast 6, tak jak na schemacie:

Obrazek

Granatowe linie to odcięcia, czerwone i zielone to zgięcia (odpowiednio wklęsłe i wypukłe).

Jeżeli da się coś takiego zrobić amatorsko samemu, będę wdzięczny za poradę w jaki sposób. Jeżeli nie, będę równie wdzięczny za poradę, gdzie takie coś można wykonać. Byłem już w kilku introligatorniach, i tam raczej nie mają odpowiedniej tektury do tego.

Dzięki z góry!
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1639
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 352 times
Kontakt:

Re: Jak najlepiej zrobić dużą, składaną planszę do gry?

Post autor: Sir_Yaro »

Racz waćpan spojrzeć na pierwszy od góry przyklejony temat w tym dziale. Myślę, że to dobry początek. :D
TyrionLannister
Posty: 2
Rejestracja: 18 paź 2016, 10:25

Re: Jak najlepiej zrobić dużą, składaną planszę do gry?

Post autor: TyrionLannister »

Dzięki, nie zauważyłem!

Powiem tak: jest to nie tylko początek, ale także środek i koniec. Świetnie napisany temat, wyjaśnia absolutnie każdą watpliwość jaką miałem.
ODPOWIEDZ