Lwy z Bagdadu-Urge of Creation

Masz pomysł na grę planszową? Chciałbyś go kiedyś zrealizować? Chcesz się nim podzielić albo pomóc w realizacji jakiegoś pomysłu? Do dzieła!
Pinhead
Posty: 39
Rejestracja: 25 lut 2014, 11:36

Lwy z Bagdadu-Urge of Creation

Post autor: Pinhead »

Witam serdecznie,
blisko rok wraz kumplem zabraliśmy się za robienie gier. Rozwijaliśmy moje pomysły aż zaczęły nabierać sensownych kształtów.
Na chwilę obecną mamy dwa całkiem mocno wyszlifowane projekty, jednym z nich jest gra "Lwy z Bagdadu". Fanom komiksu może to coś mówić, ponieważ gra bazuje na komiksie sprzed blisko dekady który to opiera się na prawdziwych wydarzeniach z 2003 roku z wyzwolenia Bagdadu.

Historia opowiada o stadzie lwów, które wydostało się wraz z innymi zwierzętami z bagdadzkiego zoo. Wędrują przez miasto starając się odnaleźć wyjście i zwalczać napotkane przeszkody o ile to możliwe.
Gra jest kooperacją, w której bohaterowie startują ze środka planszy ułożonej z zakrytych hexów lokacji. Po drodze losowane są żetony przeróżnych przeciwników, poczynając od strona walczących <irackich i amerykańskich żołnierzy> przez rozpędzonego nosorożca i na bossie gry w postaci wielkiego niedźwiedzia kończąc.
Gracze mają do dyspozycji karty ruchu, ataku i kilka specjalnych pomagających przeżyć grę np. Legowisko.
Zadaniem graczy jest przetrwać i opiekować się małym lwim szczenięciem. Jeśli maluch lub jakikolwiek gracz zginie, gra kończy się przegraną. Tak jak w prawdziwej historii, lwy zostały zastrzelone przez żołnierzy amerykańskich

Wrzucę tu fotę ze świeżo wydrukowanego prototypu i jednocześnie link do naszego fanpagu. Będzie miło zobaczyć kilka nowych lajków <3
Zapraszamy wszystkich którzy chcą zobaczyć, co zgotowaliśmy i podzielić się konstruktywną opinią czy poczytać instrukcję i powytykać błędy :D
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam -Urge of Creation-
https://www.facebook.com/urgeofcreation ... =3&theater
The box. You opened it. We came. Now you must come with us, taste our pleasures.
BrigadeGeneral
Posty: 57
Rejestracja: 16 gru 2015, 21:46
Lokalizacja: Opole
Been thanked: 3 times

Re: Lwy z Bagdadu-Urge of Creation

Post autor: BrigadeGeneral »

Przejrzałem dwa razy: pomysł wydaje się ciekawy, pewnie towarzysko z czystej ciekawości rozegrałbym partię lub dwie. Mam zastrzeżenie do grafik: widzę tam obrobione słabo w PSie jakieś stockowe grafiki żołnierzy, zapożyczone grafiki pachnące Disneyem, do tego miszmasz efektów z PSa - brak w tym konsekwencji i charakteru, co by mnie odrzucało od prototypu i budziło niepotrzebne uprzedzenia. Jak zamierzacie rozwiązać obróbkę graficzną w ewentualnym produkcie końcowym? Zatrudnicie grafika?

Podoba mi się nazwa firmy :D
Pinhead
Posty: 39
Rejestracja: 25 lut 2014, 11:36

Re: Lwy z Bagdadu-Urge of Creation

Post autor: Pinhead »

Bry :D
Co do grafik, większość jest z komiksu i wiem, że może to wyglądać jak Simba z Króla Lwa ale polecam przeczytać nowelę :D
Oczywiście, znalazło się kilka rzeczy z grafik googla ale to tylko na potrzeby prototypu. Jak wszystko trafi w tryby produkcyjne to na pewno wszystkie projekty będą jak trzeba i mam nadzieję, że ilustracje to nich dorobi oryginalny ilustrator komiksu Niko Henrichon bo zależy nam, zeby wszystko było legalnie i błogosławieństwem twórców :D Tak że na razie jest, żeby było i wyglądało a nie szara tektura z kolorowymi plamkami :D
Ogólnie, zachęcamy do wypowiadania się na fp bo może zacząć się z tego jakaś ciekawa dyskusja :D
Na podstawie doświadczeń z pierwszą grą wiemy już, że ciężko zadowolić ludzi pod kątem graficznym :D

Nam nazwa BARDZO się podoba, uwielbiamy dźwięk słowa Urge :D
Pozdrawiam serdecznie i dzięki za odzew <3
The box. You opened it. We came. Now you must come with us, taste our pleasures.
ODPOWIEDZ