War of the ring / Wojna o pierścień - malowanie figurek

Własnoręczne działania twórcze: upiększanie, inserty, malowanie figurek, tworzenie prototypów, stoły do planszówek itp.
sajlenthill
Posty: 242
Rejestracja: 30 mar 2015, 12:50
Has thanked: 79 times
Been thanked: 22 times

War of the ring / Wojna o pierścień - malowanie figurek

Post autor: sajlenthill »

Mógłby mi ktoś polecić dobry tutorial do pomalowania wszystkich figurek? I idąc dalej tym tropem, jakie polecacie farbki i akcesoria? Z góry dziękuję za pomoc.
Sarseth
Posty: 725
Rejestracja: 22 kwie 2016, 10:31
Has thanked: 32 times
Been thanked: 42 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień (R. Di Meglio, M. Maggi, F. Nepitello)

Post autor: Sarseth »

sajlenthill pisze: 27 kwie 2019, 08:15 Mógłby mi ktoś polecić dobry tutorial do pomalowania wszystkich figurek? I idąc dalej tym tropem, jakie polecacie farbki i akcesoria? Z góry dziękuję za pomoc.
Mnie osobiście podszedł ten pomysł dla wojsk: https://www.facebook.com/groups/7008964 ... 224097944/ (nie wyciągnę go, bo tekstu i zdjęć jest trochę, więc jak nie ma ktoś dostepu to przepraszam)
Rebel 6% (trójmiasto)
pawianlsm
Posty: 191
Rejestracja: 08 gru 2015, 18:26
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 27 times
Been thanked: 43 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień (R. Di Meglio, M. Maggi, F. Nepitello)

Post autor: pawianlsm »

sajlenthill pisze: 27 kwie 2019, 08:15 Mógłby mi ktoś polecić dobry tutorial do pomalowania wszystkich figurek? I idąc dalej tym tropem, jakie polecacie farbki i akcesoria? Z góry dziękuję za pomoc.
Na razie tylko pomalowane elfy i Krasnoludy, ale może się zainspirujesz, pozdrawiam.

viewtopic.php?f=61&t=59767
Awatar użytkownika
miszczu666
Posty: 260
Rejestracja: 24 kwie 2018, 15:13
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
Has thanked: 48 times
Been thanked: 156 times
Kontakt:

Re: War of the ring / Wojna o pierścień (R. Di Meglio, M. Maggi, F. Nepitello)

Post autor: miszczu666 »

sajlenthill pisze: 27 kwie 2019, 08:15 Mógłby mi ktoś polecić dobry tutorial do pomalowania wszystkich figurek? I idąc dalej tym tropem, jakie polecacie farbki i akcesoria? Z góry dziękuję za pomoc.
Ja poleciałem po "łatwości". Używałem farbek i washy Citadel.
1. Kolor bazowy narodu + na biało flagi dowódców i ewentualnie elementów na tarczach.
2. Ciemny wash po całej figurce. Żeby każda szczelina była niemalże czarna
3. Drybrush po całości. Jaśniejszym kolorem pasujący do bazowego.


Obrazek

Obrazek
Moje tłumaczenia plików pomocy, skrótów zasad: ***LISTA***
Lista zawiera pliki pomocne przy Scythe (z dodatkami), Nemesis, Wojna o Pierścień (z dodatkami), Star Wars Rebelia (z dodatkiem)
Gatherey
Posty: 896
Rejestracja: 20 mar 2017, 09:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 16 times
Been thanked: 47 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień (R. Di Meglio, M. Maggi, F. Nepitello)

Post autor: Gatherey »

sajlenthill pisze: 28 kwie 2019, 14:13 A ktoś maluje etatowo:-) takie figurki? Oczywiście za rozsądną cenę.
Pewnie tak, ale rozsądnie to nie wyjdzie - figurek jest dużo, a detali mało, więc dużo chyba się z nich nie wyciśnie.
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4163
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 570 times
Been thanked: 1028 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień (R. Di Meglio, M. Maggi, F. Nepitello)

Post autor: RUNner »

Nie da się ukryć, koszt malowania wyjdzie spory. Liczba figurek robi swoje, nawet jeśli nie są specjalnie szczegółowe.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
vinnichi
Posty: 2385
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1283 times
Been thanked: 778 times
Kontakt:

Re: War of the ring / Wojna o pierścień (R. Di Meglio, M. Maggi, F. Nepitello)

Post autor: vinnichi »

Chyba żeby "przelecieć" aerografem i tylko pocieniować, wtedy powinno pójść szybko ale może ktoś z malujących wyprowadzi mnie z błędu :)
kręcimy wąsem na dobre gry
dżentelmeni przy stole
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4163
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 570 times
Been thanked: 1028 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień (R. Di Meglio, M. Maggi, F. Nepitello)

Post autor: RUNner »

vinnichi pisze: 28 kwie 2019, 18:22 Chyba żeby "przelecieć" aerografem i tylko pocieniować, wtedy powinno pójść szybko ale może ktoś z malujących wyprowadzi mnie z błędu :)
Nie maluję aero, ale osobiście nie jestem fanem półśrodków w malowaniu. Lepiej sobie powoli malować, najlepiej jak się da. Swój komplet malowałem chyba z 6 tygodni, ale efekt mnie wówczas zadowolił. Niedawno jednak kilka figurek poprawiłem. ;)
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
pawianlsm
Posty: 191
Rejestracja: 08 gru 2015, 18:26
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 27 times
Been thanked: 43 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień (R. Di Meglio, M. Maggi, F. Nepitello)

Post autor: pawianlsm »

sajlenthill pisze: 28 kwie 2019, 14:13 A ktoś maluje etatowo:-) takie figurki? Oczywiście za rozsądną cenę.
Jak byś chciał sam kolor frakcji + shade + lakier to zrobię to 3zł za sztukę :). Tak jak na zdjęciu poniżej 10 zł za sztukę (ale się nawet nie podejmę bo to by trwało mnóstwo czasu). :)


Obrazek
jakmis83
Posty: 1176
Rejestracja: 22 maja 2015, 14:31
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 130 times
Been thanked: 141 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień (R. Di Meglio, M. Maggi, F. Nepitello)

Post autor: jakmis83 »

RUNner pisze: 28 kwie 2019, 18:16 Nie da się ukryć, koszt malowania wyjdzie spory. Liczba figurek robi swoje, nawet jeśli nie są specjalnie szczegółowe.
Jakiś czas temu pytałem się o koszty pomalowania wszystkich figurek z podstawki na full wypas.
Wyszło coś około 2000 w naszej walucie.
Dlatego albo sam pomaluję powoli tak jak umiem albo też ograniczę się do pomalowania figurek kolorami narodów.
Moje Gry
Jeśli nie wiesz, jak masz zagrać, poczekaj, aż twojemu przeciwnikowi przyjdzie do głowy jakaś idea. Możesz być pewny, że będzie to idea fałszywa.
Siegbert Tarrasch
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4163
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 570 times
Been thanked: 1028 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień (R. Di Meglio, M. Maggi, F. Nepitello)

Post autor: RUNner »

jakmis83 pisze: 28 kwie 2019, 22:13 Jakiś czas temu pytałem się o koszty pomalowania wszystkich figurek z podstawki na full wypas.
Wyszło coś około 2000 w naszej walucie.
Jeśli full wypas to cena mega kusząca.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
chillooout
Posty: 1
Rejestracja: 18 kwie 2020, 20:18

Re: War of the ring / Wojna o pierścień (R. Di Meglio, M. Maggi, F. Nepitello)

Post autor: chillooout »

miszczu666 pisze: 28 kwie 2019, 10:57
Ja poleciałem po "łatwości". Używałem farbek i washy Citadel.
1. Kolor bazowy narodu + na biało flagi dowódców i ewentualnie elementów na tarczach.
2. Ciemny wash po całej figurce. Żeby każda szczelina była niemalże czarna
3. Drybrush po całości. Jaśniejszym kolorem pasujący do bazowego.

Obrazek
Hej,

mam pytanie techniczne odnośnie koloru jaki używałeś jako podkład. A druga kwestia czy np. jeśli używam podkładu w sprayu czarnego i maluje figurkę na czarno to używam potem farby bazowej czy zostawiam "goły" podkład.
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2730
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 321 times
Been thanked: 1241 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień (R. Di Meglio, M. Maggi, F. Nepitello)

Post autor: Yuri »

sajlenthill pisze: 28 kwie 2019, 14:13 A ktoś maluje etatowo:-) takie figurki? Oczywiście za rozsądną cenę.
Ja w zasadzie skończyłem swoje figsy i tylko mi farby stygną, mogę się podjąć. Jeżeli jesteś zainteresowany to napisz z pewnością się dogadamy, bo to byłby fajny projekt z mojej perspektywy i miła odmiana.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
Pierzasty
Posty: 2719
Rejestracja: 25 wrz 2011, 11:58
Lokalizacja: Otwock
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień (R. Di Meglio, M. Maggi, F. Nepitello)

Post autor: Pierzasty »

RUNner pisze: 14 maja 2019, 09:07
jakmis83 pisze: 28 kwie 2019, 22:13 Jakiś czas temu pytałem się o koszty pomalowania wszystkich figurek z podstawki na full wypas.
Wyszło coś około 2000 w naszej walucie.
Jeśli full wypas to cena mega kusząca.
Potwierdzam, jeżeli to faktycznie ma być poziom dobry a nie zwykły tabletop ani jakieś "pr0 painter piko belo" umazane w słoiku, to 2000 zł za całe pudło jest bardzo rozsądną ceną.
Awatar użytkownika
Kmet
Posty: 167
Rejestracja: 12 wrz 2006, 11:04
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 10 times
Been thanked: 3 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień - malowanie figurek

Post autor: Kmet »

Rozpoczynamy z córką przygodę z malowaniem figurek, po pierwszych małych sukcesach (Army Painter Speedpaint) chcemy się wziąć się z WoP. Pytanie - jakiego patentu używacie do trzymania pomalowanych figurek z WoP?
Lailonn
Posty: 164
Rejestracja: 23 lip 2012, 15:09
Has thanked: 7 times
Been thanked: 63 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień - malowanie figurek

Post autor: Lailonn »

Nakrętki z butelek z taśmą dwustronną w moim przypadku. Efekt malowania "na szybko"

Podkład Army Painter w spray'u + zestaw startowy speedpaint + lakier matowy w spray'u Army Painter

Niestety figurki dalej się 'kleją" do siebie, co jest absolutnie dziwne po lakierowaniu :d ale byłem ostrzeżony o tym i pora na pokrycie ich wikolem z wodą ;P

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
1. Zamki Burgundii 2. Clash of Cultures 3. Barrage 4. Food Chain Magnate 5. Terraformacja Marsa 6. Keyflower 7. Boonlake 8. Wyspa Skye 9. Podwodne Miasta 10. Great Western Trail: Argentyna - kolejność losowa
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2612
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień - malowanie figurek

Post autor: janekbossko »

Zdjęcia się nie wyświetlają...

Edit:
Już są :mrgreen:
Fojtu
Posty: 3367
Rejestracja: 10 maja 2014, 14:02
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1255 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień - malowanie figurek

Post autor: Fojtu »

Lailonn pisze: 12 sty 2023, 19:35 Niestety figurki dalej się 'kleją" do siebie, co jest absolutnie dziwne po lakierowaniu :d ale byłem ostrzeżony o tym i pora na pokrycie ich wikolem z wodą ;P
Ja mam to samo po normalnym malowaniu. Właśnie się też zastanawiałem co z tym zrobić, daj znać jak przetestujesz ten patent z wikolem :)
Lailonn
Posty: 164
Rejestracja: 23 lip 2012, 15:09
Has thanked: 7 times
Been thanked: 63 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień - malowanie figurek

Post autor: Lailonn »

Fojtu pisze: 13 sty 2023, 17:00Ja mam to samo po normalnym malowaniu. Właśnie się też zastanawiałem co z tym zrobić, daj znać jak przetestujesz ten patent z wikolem :)
Tak, Wikol załatwił sprawę, bo choć minimalnie jeszcze się czepiają (chyba najlepsze słowo na sytuację) to nie ulegają żadnym uszkodzeniom. 40:60 proporcja. Przy okazji wpierw maluję je ponownie aby naprawić ubytki ze sklejenia, więc proces trochę trwa ;)
1. Zamki Burgundii 2. Clash of Cultures 3. Barrage 4. Food Chain Magnate 5. Terraformacja Marsa 6. Keyflower 7. Boonlake 8. Wyspa Skye 9. Podwodne Miasta 10. Great Western Trail: Argentyna - kolejność losowa
Fojtu
Posty: 3367
Rejestracja: 10 maja 2014, 14:02
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1255 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień - malowanie figurek

Post autor: Fojtu »

Lailonn pisze: 22 sty 2023, 11:47
Fojtu pisze: 13 sty 2023, 17:00Ja mam to samo po normalnym malowaniu. Właśnie się też zastanawiałem co z tym zrobić, daj znać jak przetestujesz ten patent z wikolem :)
Tak, Wikol załatwił sprawę, bo choć minimalnie jeszcze się czepiają (chyba najlepsze słowo na sytuację) to nie ulegają żadnym uszkodzeniom. 40:60 proporcja. Przy okazji wpierw maluję je ponownie aby naprawić ubytki ze sklejenia, więc proces trochę trwa ;)
40 czego do 60 czego :D
Lailonn
Posty: 164
Rejestracja: 23 lip 2012, 15:09
Has thanked: 7 times
Been thanked: 63 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień - malowanie figurek

Post autor: Lailonn »

Pisałem w poprzednim poście ;) Wikol z wodą - 40:60
1. Zamki Burgundii 2. Clash of Cultures 3. Barrage 4. Food Chain Magnate 5. Terraformacja Marsa 6. Keyflower 7. Boonlake 8. Wyspa Skye 9. Podwodne Miasta 10. Great Western Trail: Argentyna - kolejność losowa
shod
Posty: 572
Rejestracja: 01 sie 2017, 10:07
Lokalizacja: Wielkopolska
Has thanked: 265 times
Been thanked: 176 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień - malowanie figurek

Post autor: shod »

Lailonn pisze: 23 sty 2023, 00:12 Pisałem w poprzednim poście ;) Wikol z wodą - 40:60
W jakim momencie zaczęły Ci się "kleić"? I czy próbowałeś jeszcze raz lakierować?
Ja mam taki przypadek, że figurki do Cyklad Tytani [bardzo podobny gumoplastik co w WoP] figurki po malowaniu i lakierowaniu były ok, ale zaczęły mi się kleić po czasie. Potraktowałem je znowu lakierem w spray i sporo pomogło, ale idealnie nie jest. Miałem już zamiar oblecieć je tym wikolem, ale...w związku z tym, że to było moje pierwsze malowane figurki to mam teraz inny pomysł na nie, więc na próbę jeszcze raz nałożyłem podkład i efekt "klejenia" został wyeliminowany. Nie wiem tylko na jad długo....
Fojtu
Posty: 3367
Rejestracja: 10 maja 2014, 14:02
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1255 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień - malowanie figurek

Post autor: Fojtu »

Lailonn pisze: 23 sty 2023, 00:12 Pisałem w poprzednim poście ;) Wikol z wodą - 40:60
Chciałem się po prostu upewnić ile wikolu a ile wody, dzięki!
Lailonn
Posty: 164
Rejestracja: 23 lip 2012, 15:09
Has thanked: 7 times
Been thanked: 63 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień - malowanie figurek

Post autor: Lailonn »

shod pisze: 23 sty 2023, 07:55W jakim momencie zaczęły Ci się "kleić"? I czy próbowałeś jeszcze raz lakierować? Ja mam taki przypadek, że figurki do Cyklad Tytani [bardzo podobny gumoplastik co w WoP] figurki po malowaniu i lakierowaniu były ok, ale zaczęły mi się kleić po czasie. Potraktowałem je znowu lakierem w spray i sporo pomogło, ale idealnie nie jest. Miałem już zamiar oblecieć je tym wikolem, ale...w związku z tym, że to było moje pierwsze malowane figurki to mam teraz inny pomysł na nie, więc na próbę jeszcze raz nałożyłem podkład i efekt "klejenia" został wyeliminowany. Nie wiem tylko na jad długo....
Zdecydowanie taniej machnąć wikolem. Ten sposób mi został polecony przed malowaniem, więc wiedziałem, że działa. Lakier możliwe, że nic nie zmieni.

A kleiły się praktycznie od razu. Specjalnie ułożyłem je w kupkę aby sprawdzić. Tak jak teraz gdy kończę je wikolować ;)
1. Zamki Burgundii 2. Clash of Cultures 3. Barrage 4. Food Chain Magnate 5. Terraformacja Marsa 6. Keyflower 7. Boonlake 8. Wyspa Skye 9. Podwodne Miasta 10. Great Western Trail: Argentyna - kolejność losowa
Awatar użytkownika
ScorpZero
Posty: 426
Rejestracja: 05 paź 2020, 10:41
Has thanked: 177 times
Been thanked: 114 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień - malowanie figurek

Post autor: ScorpZero »

Niestety wikol nie rozwiązuje całkiem problemu. Też to przechodziłem - figurki mi się kleiły, nawet po położeniu lakieru i wikolu. Tzn. mniej, ale wciąż.

Ostatecznie je zmyłem i zacząłem od nowa. Tym razem kładłem podkład Mr Surfacer 1500 z aerografu i dosłownie zero jakiegokolwiek klejenia się. Stąd myślę, że to coś związanego z podkładem. Wcześniej miałem podłożone figurki Bostikiem z puszki i kleiły się mimo solidnego mycia przed malowaniem.
ODPOWIEDZ