[Print & Play] Avalon - Rycerze Króla Artura

Własnoręczne działania twórcze: upiększanie, inserty, malowanie figurek, tworzenie prototypów, stoły do planszówek itp.
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1638
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 351 times
Kontakt:

[Print & Play] Avalon - Rycerze Króla Artura

Post autor: Sir_Yaro »

Obrazek
Primary Name: The Resistance: Avalon
Year Published: 2012
Designer: Don Eskridge
Categories: Bluffing, Card Game, Deduction, Fantasy, Medieval, Negotiation, Party Game
Mechanisms: Memory, Partnerships, Simultaneous Action Selection, Variable Player Powers, Voting

Rank:
Overall 71
Party 4


Jakiś czas temu mój Avalon rozsypał się od używania (ponad sto gier wykończyło karty i żetony). Postanowiłem więc zrobić sobie nową kopię wraz z dodatkami
"The Plot Thicken" i Excalibur. Autor grafik był tak miły, że udostępnił mordki bohaterów więc karty wyszły w całkiem wysokiej jakości :)

Zdjęcia:
http://foto.czarniak.org/album/DIY/Avalon

Pliki:
http://bit.ly/ResAvalon
Ostatnio zmieniony 11 sie 2023, 18:08 przez Sir_Yaro, łącznie zmieniany 4 razy.
dr_Fell
Posty: 9
Rejestracja: 22 sie 2016, 22:52

Re: [Print & Play] Avalon - Rycerze Króla Artura

Post autor: dr_Fell »

Wprawdzie mój Avalon jeszcze przed 1 grą pójdzie do zakoszulkowania, ale mimo wszystko, kto wie, kiedy taka wiedza się przyda. Możesz napisać trochę więcej o tym, na jakim papierze drukowałeś, czy był z wytłoczkami, czy w jakiś sposób wycinałeś karty? A przede wszystkim skąd wziąłeś żetony misji (żetony trudno zakoszulkować i o ile dla żetonów misji to będzie mały problem, to żetony lojalności szybko padną, myślę). Co to jest, na co nakleiłeś karty drużyny? Widać, że gra była grana ;)

Uff to tyle, dzięki ;)
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1638
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 351 times
Kontakt:

Re: [Print & Play] Avalon - Rycerze Króla Artura

Post autor: Sir_Yaro »

Możesz napisać trochę więcej o tym, na jakim papierze drukowałeś, czy był z wytłoczkami, czy w jakiś sposób wycinałeś karty?
http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... =5&t=44462
mam nadzieje, że to jest wyczerpująca odpowiedź :)
A przede wszystkim skąd wziąłeś żetony misji
to są plastikowe żetony na które nakleiłem naklejki, a potem polakierowałem 5x.
To jest 3 kopia avalona z którym mam do czynienia. Oryginalne żetony misji niszczą się MEGA szybko. Obrazków nie ma niemal od razu, a na dziurawienie i rozwarstwianie także nie trzeba długo czekać (przy ~10 grach tygodniowo ze średnio 8 osobami).
(żetony trudno zakoszulkować i o ile dla żetonów misji to będzie mały problem, to żetony lojalności szybko padną, myślę).
Nie jestem na 100% pewien czy zetony misji to to samo co karty misji ale jedne i drugie zrobiłem sobie sam w gimpie. Dodatki także.
Co to jest, na co nakleiłeś karty drużyny?
W tym wypadku wszystkie karty avalona używają kart od pokera jako bazy i na nie są naklejone wydruki.
Widać, że gra była grana ;)
Mam prawie 200 rozgrywek za sobą. :P
sharper
Posty: 13
Rejestracja: 21 lut 2017, 15:46

Re: [Print & Play] Avalon - Rycerze Króla Artura

Post autor: sharper »

Można odświeżyć link? Chyba padł :(
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1638
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 351 times
Kontakt:

Re: [Print & Play] Avalon - Rycerze Króla Artura

Post autor: Sir_Yaro »

sharper pisze:Można odświeżyć link? Chyba padł :(
Działa. Tylko bitly wyswietla jakies durne komunikaty. Kliknij na link do mega i po sprawie.
ODPOWIEDZ