Mazury gra planszowa

Masz pomysł na grę planszową? Chciałbyś go kiedyś zrealizować? Chcesz się nim podzielić albo pomóc w realizacji jakiegoś pomysłu? Do dzieła!
WolekMKB
Posty: 128
Rejestracja: 21 sie 2013, 13:10

Mazury gra planszowa

Post autor: WolekMKB »

Witam,
chcialbym Wam zaprezentowac moj protoyp gry typu gateway na temat zeglugi po naszych Mazurach.
Prosze o komentarze, nawet te krytyczne i ew. ocene. Mam nadzieje,ze rowniez zainteresuje sie nia jakis wydawca.
Ponizej link do flimow.
https://www.youtube.com/watch?v=d-CY1J5 ... P8JqfbZVxE
Sledziu_w
Posty: 30
Rejestracja: 01 mar 2016, 21:45

Re: Mazury gra planszowa

Post autor: Sledziu_w »

Całkiem fajna gra familijna.
Nie jest skomplikowana, a wygląda całkiem zabawnie.
Na twoim miejscu rozwijałbym grę, uzupełniając ją o atrakcyjniejsze dla oka grafiki, coby planszówka była atrakcyjniejsza dla młodszych żeglarzy.
Na kartach z miejscówkami dodałbym grafiki z danych miejscowości (zdjęcia, charakterystyczne miejsca, zabytki, itp).
Karty wydarzeń też można uzupełnić o jakieś humorystyczne, komiksowe szkice nawiązujące do sytuacji.

Myślę, że po "upiększeniu" gry, mógłbyś spróbować zaprezentować ją komuś z województwa warmińsko-mazurskiego.
Może któreś z miast byłoby zainteresowane promocją swojego regionu poprzez grę planszową?

Mam parę pytań do samej rozgrywki:
1) Na co wpływają punkty uszkodzenia jachtu? Nie wychwyciłem tego na filmie. Mógłbyś każdemu graczowi przydzielić kartę jachtu i na niej zaznaczać uszkodzenia (A'la mechwarrior). Układając x znaczników na silniku uniemożliwiasz jego wykorzystywanie, znaczniki na żaglu zmniejszają liczbę punktów ruchu, itp.
2) Czy karta flauty ma jakieś dodatkowe funkcje czy to tylko brak ruchu?
WolekMKB
Posty: 128
Rejestracja: 21 sie 2013, 13:10

Re: Mazury gra planszowa

Post autor: WolekMKB »

Bardzo Ci dziekuje ze poswieciles swoj czas na obejrzenie filmikow...oczywiscie na grafikach sie nie skupialem,zalezalo mi na mechanice...mam te same przemyslenia co Ty...rowniez taki komunikat poszedl do wydawcow...
odpowiadajac na Twoje pytania
- uszkodzenia wplywaja na punkty ujemne....zastawianiam sie jeszcze nad tym by powodowaly one dodatkowe utrudnia ia,np.ograniczenie ruchu,cumowania itp
- falauta ma za zadnie ograniczenie uszkodzen co wyjasniam w pozniejszych rundach...o ile udalo mi sie to w miare rzetelnie ujac
Jeszcze raz dzieki wielkie za zainteresowanie i licze na kolejne pytania i oceny...pozdrawiam
Awatar użytkownika
Hipke
Posty: 554
Rejestracja: 05 lis 2012, 18:40

Re: Mazury gra planszowa

Post autor: Hipke »

Ty moje zdanie już chyba znasz- dla mnie to "must have" ;-)
W każdym razie zapraszam do mnie na testy i jak będę miał trzeźwy umysł, to podrzucę Ci kilka uwag.
Najpierw jednak chciałbym w to zagrać.

To będzie naprawdę fajna gra! z potencjałem rozwojowym- i ile dodatków może mieć... ;-)
Ps. Sledziu_w ma bardzo fajny pomysł z tą promocją w woj. warmińsko-mazurskim!

pozdrawiam
Sledziu_w
Posty: 30
Rejestracja: 01 mar 2016, 21:45

Re: Mazury gra planszowa

Post autor: Sledziu_w »

Możesz też spróbować tu: http://www.gryplanszowe.edu.pl/
Oni wydają podobne gry. Może się dogadacie.
WolekMKB
Posty: 128
Rejestracja: 21 sie 2013, 13:10

Re: Mazury gra planszowa

Post autor: WolekMKB »

dzięki za każde słowa wsparcia i pomocy, skorzystam z każdej podpowiedzi.
Tytus nie moja wina,że tatuś się z Ciebie zrobił ;) najdłuższa faza testów Cię ominęła, ale teraz jeszcze chcę podjechać w kilka miejsc np. konwenty,spotkania planszówkowe na Śląsku, to dam znać
Awatar użytkownika
Hipke
Posty: 554
Rejestracja: 05 lis 2012, 18:40

Re: Mazury gra planszowa

Post autor: Hipke »

Najwyżej zagramy na pionku, jak nie wcześniej! ;-)
Awatar użytkownika
vegathedog
Posty: 227
Rejestracja: 18 sty 2010, 17:51
Been thanked: 37 times

Re: Mazury gra planszowa

Post autor: vegathedog »

Obejrzałem filmiki i jestem pod wrażeniem.Bardzo fajna rodzinna gra. Z pewnością można jeszcze dorzucić kilka smaczków.
Uszkodzenia mogą powodować dodatkowe konsekwencje, np.mniej kart ruchu na ręku.
Ilość uszkodzeń np.5 na ręku może powodować, że tylko dwie karty można wyłożyć na ruch.
Mogą być dodatkowe kostki pogody, które będą wchodziły do gry z tytułu wydarzeń potęgujące ruch lub kierunek w którym nas ściąga.
Wydarzenia mogą generować ciężkie warunki, np. silny wiatr powoduje, że nie można płynąć w konkretnym kierunku, a na przykład w przeciwnym dostaje się dopałkę +1.

Pomysł świetny i jako grę regionalnie promującą region z pewnością chciałbym ją wydać.Karty lokacji mają mega potencjał na promocję regionu.Plansza też się doskonale nadaje do tego, by porty przypominały rzeczywiste miejsca.Chciałbym mieć tą grę na półce.
Potencjał ogromny.Trzymam kciuki.
WolekMKB
Posty: 128
Rejestracja: 21 sie 2013, 13:10

Re: Mazury gra planszowa

Post autor: WolekMKB »

dzieki za slowa uznania...oczywiscie gra to nie finalny prototyp,a jedynie sprawdzona wersja beta...dzieki za wszelkie rady i uwagi...zapraszam na pionka 11 i 12 czerwiec wtedy bede ja tam prezentowac
,niestety na razie region nie jest zainteresowany,ale moze dlatego ze jestem zwykla osoba moze inaczej bedzie jak gra bedzie sie zajmkwac jakies wydawnictwo...pozdrawiam
WolekMKB
Posty: 128
Rejestracja: 21 sie 2013, 13:10

Re: Mazury gra planszowa

Post autor: WolekMKB »

Po Pionku wazny wniosek....jescze raz dzieki wszytskim za opinie i uwagi...nawet te bardzo krytyczne...dlatego ide krok dalej...nie poddaje sie...procz zmian,potrzebuje grafiki...niestety sama mechanika sie nie broni a ludzie maja oczy...szukam ludzi ktorzy mogli by sie podjac wykonania grafik...oczywiscie sprawy wynagrodzenia do omowienia...zapraszm wiec wszystkich chetnych, ktorzy maja fach w reku o przeslanie propozycji i portfolio...spokojnie jestem wypalaclalny :D ...piszcie na priv...
ODPOWIEDZ