Mroczna Wieża

Masz pomysł na grę planszową? Chciałbyś go kiedyś zrealizować? Chcesz się nim podzielić albo pomóc w realizacji jakiegoś pomysłu? Do dzieła!
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Mroczna Wieża

Post autor: Maxxx76 »

Nie jestem pewien czy to najlepsze miejsce na ten wątek, ale cholera jasna, dlaczego nikt nie stworzył wciągającej gry opartej na Mrocznej Wieży? :) Planszówka, karcianka, cokolwiek :)
Awatar użytkownika
mauserem
Posty: 1817
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:37
Has thanked: 253 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: Mroczna Wieża

Post autor: mauserem »

to trudny tekst jest

takie historie ekranizacji Kinga nie są usiane sukcesami
Planszówki też jakoś świetnie nie udają się na podstawie literatury - zwłaszcza bezpośrednio odnoszące się do utworów (vide Ryx, Lodowy Ogród czy Wiedźmin) - one się ślizgają po temacie.
Najlepiej sprawdza się pożyczanie uniwersum - ale to musi być bardzo dobrze opisane, do bólu wręcz charakterystyczne.
Star Warsy, Tolkieny, Cthulhu)

Universum Mrocznej Wieży wpisuje się ogólnie w klimaty post apo, ale to książka o ludziach, postaciach i ich historiach - co ciężko przekłada się na mechanizmy planszówek.
Na pewno umiałbym sobie wyobrazić dodatek do Rycerzy Pustkowii z motywami mrocznej wieży, ze ścieżką promienia i jej wpływem na grę (np mechanikę poruszania po mapie), jakimś zestawem questów, poszukiwanie drzwi, czarnej trzynastki etc
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Mroczna Wieża

Post autor: Maxxx76 »

Mroczna Wieża to specyficzne post-apo, takie trochę westernowe :) Jest też wiele wątków współczesnych :)
To prawda, że to trudny temat, wydaje mi się jednak, że wątków wystarczyłoby na wiele gier. Takich wiernie oddających treść książki i takich, które są tylko zasadzone w uniwersum MW.
PawelKarolak
Posty: 143
Rejestracja: 24 sty 2016, 15:25

Re: Mroczna Wieża

Post autor: PawelKarolak »

Ja po prostu mało czytam i dlatego nie myślę o takiej grze :-P
Hehe
Paweł Karolak
ODPOWIEDZ